Чистене на дросел със спрей за спирачки

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
toraborat
Мнения: 934
Регистриран на: Пет 19 апр 2013 22:09
Автомобил: VW Bora
Двигател: ASZ 2002
Местоположение: София

Чистене на дросел със спрей за спирачки

Мнениеот toraborat » Пет 23 апр 2021 9:58


Здравейте, реших да си изчистя дросела със спрей за спирачки, че нямах друг наличен около мен. Изчисти се идеално, но ме притеснява дали ще има последващ неприятен ефект по някой пластмасов елемент или уплътнение. Стъпковият мотор има пластмасови части, бяха много зацапани и със този спрей всичко светна. Някой запознат ли е има ли някаква особеност на спрея за дросели освен тази, че може да се пръска и поглъща от мотора ако се чисти на място, което аз не съм правил, свалих го и го изчистих и подсуших. Така или иначе ще го сваля след време за проверка, но ако някой е патил, нека сподели.




Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9873
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: Чистене на дросел със спрей за спирачки

Мнениеот group® » Пет 23 апр 2021 10:41


Няма да намериш патил, според мен :smile
Нищо му няма на дросела.
С такъв спрей се чисти всичко, включително ръце :wink

Edit:
Все пак дават, че някои пластмаси се компрометират, но съм доста сигурен, че за тази при дросел няма да има такова действие. Допълнително, тук не става дума за накисване, а почистване. Той се изпарява изключително бързо.

Rubber and some types of plastics are decomposed by brake cleaners by removing binding components. This has the consequence that the rubber will appear unchanged at first; however, it will become brittle, and after a few weeks to months cracks and fractures appear.

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Brake_cleaner


Потребителски аватар
silent
Мнения: 2618
Регистриран на: Вто 15 юни 2004 22:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Чистене на дросел със спрей за спирачки

Мнениеот silent » Съб 24 апр 2021 20:23


Спрея чисти но не е толкова безобиден ...този който ползвам има две станични действия които съм забелязал....шашка сензора за вода в горивото и раздува гумените уплътненията на ел.буксите....до степен понякога и да могат да бъдат закопчани....та имайте едно на ....ум


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Чистене на дросел със спрей за спирачки

Мнениеот muns61 » Съб 24 апр 2021 22:20


Чашка, четка, ацетон, ръка.



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 82 госта