Съвет за повредена гума

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
tntodor
Мнения: 7
Регистриран на: Съб 05 дек 2015 16:59
Автомобил: VW Touran
Двигател: 1.9 TDI 2002
Местоположение: Мюнхен

Съвет за повредена гума

Мнениеот tntodor » Нед 25 апр 2021 16:48


Привет, момчета! Наложи ми се да взема нещо по-големичко като автомобил и преди два месеца станах горд собственик на пасат 2006 г. 3C2 1.6 FSI. Автомобила е имал само един собственик, със сигурност - живея в Германия, и мога да го проверя, но го е дал на автоджамбаз и онзи ми го продаде. Ако си мислите, че са по-стока от нашите, лъжете се! Освен още много, което имах да правя по него, което не беше упоменато, сега дойде момент да сложа и летните гуми и ... изненада! Едната беше спукана. Намерих мястото, и я ремонтирах с фитилче, но е е пукната на ръба и се образува лека цицинка. За момента ще карам с една зимна и трите летни, докато не получа отговор дали е ок. Та, въпросът ми е - мога ли с тази дефектната гума да карам или да я хвърлям и да не се занимавам с глупости. Пращам и снимки.
20210425_125608.jpg
Ремонт на гумата.




Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19114
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Съвет за повредена гума

Мнениеот stefan4o » Нед 25 апр 2021 16:50


За моженето - може. Ама, колко и дали ще изкара - Божа работа.
Нали си наясно, че зад цицината има усилващи елементи на страницата на гумата и те вече са прецакани.


Потребителски аватар
Курт Деликуртев
предупреждение за БАН
Мнения: 2116
Регистриран на: Нед 17 сеп 2017 12:40
Автомобил: Passat Variant 2001
Двигател: AWT
Местоположение: Филибето майна/ Щурград

Re: Съвет за повредена гума

Мнениеот Курт Деликуртев » Нед 25 апр 2021 17:08


Мисля, че ако полицията те спре за контрол и забележат това залепване ще има солена глоба.

Подобни ремонти са препоръчват само по протектора, освен това при теб е направено доста видимо, има едни други вложки като гъба с цвета на каучука, вкарват се отвън и тогава почти не личи.

Прецени си сам дали си струва риска!


tntodor
Мнения: 7
Регистриран на: Съб 05 дек 2015 16:59
Автомобил: VW Touran
Двигател: 1.9 TDI 2002
Местоположение: Мюнхен

Re: Съвет за повредена гума

Мнениеот tntodor » Нед 25 апр 2021 17:12


Мерси, момчета! Това е от вътрешната страна на гумата, надали ще бъде забелязано, но рискът не си струва. Ще намеря същата гума отнякъде и ще я сменя цялата.


nikmar
Мнения: 344
Регистриран на: Пон 22 ное 2010 11:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Съвет за повредена гума

Мнениеот nikmar » Пон 26 апр 2021 14:04


Не само е рисково, но в Германия са забранени подобни ремонти дори и с гъбки на това място. Материалът на тези гъбки може да издържа до 190 км/ч, ако колата вдига повече и гумите са примерно от "Н" (210 км/ч) нагоре - пак е забранено. А фитилите за външен ремонт са за трактори и комбайни или ако е лека кола, колкото да стигне до сервиза...



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 88 госта