Навсякъде ли могат да ми махнат OBD чип тунинга?

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
retaer
Мнения: 73
Регистриран на: Вто 02 фев 2021 21:29
Автомобил:
Двигател:

Навсякъде ли могат да ми махнат OBD чип тунинга?

Мнениеот retaer » Чет 29 апр 2021 20:15


Обмислям да си махна чип тунинга на колата,но поради факта ,че не го направих още като ми предложиха и си викам ще карам така (а сега почвам да съм на обратната страна) дали могат да го махнат навсякъде и да върнат оригиналния софтуер на колата и колко взимат за тази процедура средно?(за да не се разкарвам до ВН)
Не че ще я карам като шумахер но студена при палене минават няколко секунди докато ги "нареди" и си мисля,че е от чипа (и не само аз и момчетата които ми слагаха газовото) и след 5хиляди оборота връща обратно на бензин,изпарителя е за 300кс може би други части от газовото които покриват на 80% може и заради това да е ...имаше и още нещо че след 23м.с влиза в някакви мега графики,инжекторите стоят постоянно отворени там и какво ми обяснява още не го и запомних точно щото от малко по рано си викам за 30коня струва ли си да рискувам и насилвам отделно на моменти като понастъпя колата заради някакъв копи/пейснът чип от някъде си които по случайност става до някъде за моят мотор.




Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12793
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Навсякъде ли могат да ми махнат OBD чип тунинга?

Мнениеот Zdravko Zankov » Чет 29 апр 2021 21:27


Епа некви подробности да дадеш?
Двигател,код,на каква кола е?
Поредната изпляскана тема...


retaer
Мнения: 73
Регистриран на: Вто 02 фев 2021 21:29
Автомобил:
Двигател:

Re: Навсякъде ли могат да ми махнат OBD чип тунинга?

Мнениеот retaer » Чет 29 апр 2021 21:46


Seat Leon 1.8t 180 hp 132KW AUQ ,пропуснах да го напиша.От Добрич съм тук май на пръстите на едната ръка ако има да се изредят сервизи където правят такива манипулации.


Потребителски аватар
Каспър
Мнения: 2213
Регистриран на: Съб 03 ное 2007 0:11
Автомобил: Insignia A Sports Tourer 2014 4x4
Двигател: A20NHT Turbo 250 HP
Местоположение: София

Re: Навсякъде ли могат да ми махнат OBD чип тунинга?

Мнениеот Каспър » Съб 01 май 2021 8:36


Проблема не ти е в чипа, а в газаджиите. Понеже не могат да ти насторят кадърно колата се почват оправдания. Днес е от чипа, ще го махнеш, утре ще е от бобината, ще я смениш, вдругиден ще е от ламбдата и т.н. Не пипай чипа. Търси си кадърни газаджии. Връщането след 5000 оборота на бензин е проблем на газовата, не на бензиновата система. Сутрин играят оборотите защото колата не е настроена добре на газ и бърка бензиновите времена. Покарай няколко дни само на бензин да видиш как ще мърка сутринта при първо палене.


Потребителски аватар
kamaza11
Мнения: 237
Регистриран на: Чет 06 дек 2018 16:34
Автомобил:
Двигател:

Re: Навсякъде ли могат да ми махнат OBD чип тунинга?

Мнениеот kamaza11 » Съб 01 май 2021 8:43


Обръщането на бензин в критичните не е проблем, изобщо. На всяка кола с ГИ на която съм се качвал е така. Друг е въпросът дали тази настройка може да се
“изключи”


retaer
Мнения: 73
Регистриран на: Вто 02 фев 2021 21:29
Автомобил:
Двигател:

Re: Навсякъде ли могат да ми махнат OBD чип тунинга?

Мнениеот retaer » Съб 01 май 2021 9:48


Да аз ако искам да я гоня ще я карам на бензин на газ нямам много работа там.Снощи я покарах на бензин и усещам как почвам да събирам от ся хах след 140 може да придърпа за момент когато дадеш и или отнемеш газта...не знам на какво да го оттдам но не е баш таман.Взел съм я вече квото такоз ,ето го въпросния шум когато е студена https://youtube.com/shorts/aGLCnUC3d5Q?feature=share


Потребителски аватар
Каспър
Мнения: 2213
Регистриран на: Съб 03 ное 2007 0:11
Автомобил: Insignia A Sports Tourer 2014 4x4
Двигател: A20NHT Turbo 250 HP
Местоположение: София

Re: Навсякъде ли могат да ми махнат OBD чип тунинга?

Мнениеот Каспър » Съб 01 май 2021 10:04


kamaza11 написа:Обръщането на бензин в критичните не е проблем, изобщо. На всяка кола с ГИ на която съм се качвал е така. Друг е въпросът дали тази настройка може да се
“изключи”

Разбира се че е проблем. И въобще не е нормално. От нула до прекъсвач колата трябва да работи така на газ, както работи на бензин. Въпроса е не дали може да се изключи, а защо газаджията я включва тази опция да обръща на безнин при определено натоварване и обороти. И отговорът е - неспособност да настрой колата да работи чисто в тези обороти на газ.
И защо ако искам да я гоня да не е на газ там? Моята често влиза между 5-6 000 оборота и е на газ и какво? Да прехвърлям на бензин като искам да изпреваря ли?
Придърпването при подаване и отпускане на газта също е от некадърна настройка. Пак ти казвам, покарай два три дни на бензин и ще видиш как всички прехвърляния, придърпвания, броене и т.н. ще изчезнат.


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Навсякъде ли могат да ми махнат OBD чип тунинга?

Мнениеот muns61 » Съб 01 май 2021 10:25


Обръщането на бензин при голям товар е заради падането на налягането на газ пред рейката. Проблемът е в недостатъчната пропускливост на сондата, тръбата и изпарителя.
Преди години на една американска хала 300+ коня видях бутилка по поръчка от Олимпик с 2 сонди, 2 тръби 8 мм и 2 изпарителя. 8-цилиндровата ламя се режеше на газ до максимални обороти на първото изкачване от София към Витиня и не мислеше за превключване.
Може да свалиш сондата и да видиш колко мм е смукателната тръба и колко са отворите в корпуса на сондата. Отделно с какъв изпарител си.


Потребителски аватар
Каспър
Мнения: 2213
Регистриран на: Съб 03 ное 2007 0:11
Автомобил: Insignia A Sports Tourer 2014 4x4
Двигател: A20NHT Turbo 250 HP
Местоположение: София

Re: Навсякъде ли могат да ми махнат OBD чип тунинга?

Мнениеот Каспър » Съб 01 май 2021 10:50


Не му е работа на човека да гледа, да отваря и да знае с какъв изпарител е. Работа е на онези на които е платил 1000+ лв. за да му сложат газ. Те обаче почват да го баламосват с глупости. Той иска кола работеща на газ както работи на бензин, не да става газаджия или тунинг майстор за да си кара нормално колата. Ако те не могат да се справят, да си свалят газовата и да си му връщат парите. Намира други кадърни, плаща със същите пари и приключва.
Три газови инжекциона смених на моята кола докато се намери кадърен газаджия да я настрой. Иначе всички са много велики и правели такива коли за закуска без никакви ядове :no Обаче като си вземеш колата, друго се получава. Репертоара на всичките е един и същ: "тя газовата не е виновна за тези проблеми, виновна е бензиновата система, бобината, ламбдата, свещите, гумите, стелките и куп други глупости". Странно как обаче на бензин колата работи като часовник, ти да видиш... :gruebel
Оставяш колата при тях и докато не я оправят не я взимаш. Ако не могат, да връщат кеша и да си свалят уредбата. Ти си клиент, платил си за определена услуга, която не е извършена качествено.


retaer
Мнения: 73
Регистриран на: Вто 02 фев 2021 21:29
Автомобил:
Двигател:

Re: Навсякъде ли могат да ми махнат OBD чип тунинга?

Мнениеот retaer » Съб 01 май 2021 11:48


Пичове съгласен съм но толкова ми са възможностите за сега финансовите малко се надскочих даже ....даже не е малко.ще прикача снимка със частите които са сложени изпарителя и другите компоненти да речем покриват до 80% от това което пишат както за това изпарителя е за 300кс .та аз не разбирам просто коментираме да ми стане по ясно някой работи ...ппц газаджиите са най добрите или едни от най добрите в града има още само 1-2 ма въобще в окръга дето масово слагат при тях.даже стария се познава с единия от не малко години.някой може ли предположение от звука които съм заснел на клипа.Надявам се след няколко дни като оставя да диагностицират и да е нещо маловажно и дано турбото изкара още дълго и да няма луфтове нещо да е дребно че аман хах

П.С вчера един приятел има 1,8т Ауди с чип кулери и т.н и вика моята не прави така като я паля студена. Друг голф на магазина спря като я запали прави така същото като моята за кратко хем пък тя е била загряла и не знам на кое и какво да вярвам хахха
Прикачени файлове
IMG_20210501_123836.jpg


Потребителски аватар
ivan_pop
Мнения: 809
Регистриран на: Сря 16 апр 2014 17:51
Автомобил: OVB
Двигател: X18XE1
Местоположение: Плевен

Re: Навсякъде ли могат да ми махнат OBD чип тунинга?

Мнениеот ivan_pop » Нед 02 май 2021 10:18


Каспър написа:Разбира се че е проблем. И въобще не е нормално. От нула до прекъсвач колата трябва да работи така на газ, както работи на бензин. Въпроса е не дали може да се изключи, а защо газаджията я включва тази опция да обръща на безнин при определено натоварване и обороти. И отговорът е - неспособност да настрой колата да работи чисто в тези обороти на газ.

Колата трябва да работи на газ както на бензин до към 4000-4500 оборота и при условие, че е чипосана кадърно!
Причината е че газта гори по-бавно от бензина.И над тези обороти газта няма време да изгори в цилиндрите.
В случая предполагам, че на 5к оборота минава набензин понеже остават постоянно отворени бензиновите инжектори.Производителите на ГИ залагат в такъв случай да превключва на бензин.Това се отнася за всички ГИ на изпарена газ!


retaer
Мнения: 73
Регистриран на: Вто 02 фев 2021 21:29
Автомобил:
Двигател:

Re: Навсякъде ли могат да ми махнат OBD чип тунинга?

Мнениеот retaer » Нед 02 май 2021 12:42


ivan_pop написа:
Каспър написа:Разбира се че е проблем. И въобще не е нормално. От нула до прекъсвач колата трябва да работи така на газ, както работи на бензин. Въпроса е не дали може да се изключи, а защо газаджията я включва тази опция да обръща на безнин при определено натоварване и обороти. И отговорът е - неспособност да настрой колата да работи чисто в тези обороти на газ.

Колата трябва да работи на газ както на бензин до към 4000-4500 оборота и при условие, че е чипосана кадърно!
Причината е че газта гори по-бавно от бензина.И над тези обороти газта няма време да изгори в цилиндрите.
В случая предполагам, че на 5к оборота минава набензин понеже остават постоянно отворени бензиновите инжектори.Производителите на ГИ залагат в такъв случай да превключва на бензин.Това се отнася за всички ГИ на изпарена газ!

Така ми каза и той че остават постоянно отворени и допълни преди това че чипа не е добър макар че как го разбра не го питах нито пък това му е силата ,та ще видим.Идея за шума от клипа някой има ли ?някой в друг форум беше споменал че е вторичната помпа за въздух се включва и че не било проблем



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: doc7347 и 103 госта