Бихте ли платили на някой да ви кара колата?!

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen

Бихте ли платили на някой да ви кара колата?!

Да
10
29%
Не
24
71%
 
Общо гласове: 34
Потребителски аватар
Asko VW
Мнения: 815
Регистриран на: Вто 29 ное 2011 14:04
Автомобил: VW Passat-B6 Variant
Двигател: 2-0 TDI BMP 2006
Местоположение: Sofia

Re: Бихте ли платили на някой да ви кара колата?!

Мнениеот Asko VW » Чет 24 юни 2021 16:37


Първоначалната идея изглежда интересна и на пръв поглед смислена, принципно въпросите с легалното управление на чужд автомобил и отговорностите при тази дейност могат да се уредят с някакъв вид договор за услуга. Примерно лицето А възлага, а лицето Б приема да закара даден автомобил от т. Х до т. У за следната сума, като на долу се изброяват отговорностите на страните и по-конкретно на изпълнителя. Тук обаче почва сложното, за да ти се довери клиента, трябва да поемеш доста сериозна отговорност за возилото докато е в тебе. Никой няма да ти даде колата си на юнашко доверие и с надеждата, че нищо няма да се случи. За да направиш това обаче ще ти трябва сериозна застраховка, представи си, че нанесеш щета която не се покрива от каското (примера с гумите и джантите) или колата няма каско. Друг проблем, и да има каско и то да покрива щетата, реално клиента остава без кола за някакъв период, какво правим тогава (ако щетата е тотал става още по сложно, защото застрахователите никога не изплащат стойността на колата напълно). Предвид големите рискове, подобна застраховка ще бъде с много висока стойност (премия). От тук следва, че за да си покриеш застраховката и да излезеш на печалба, с тази заложена цена от 30 лв. на поръчка трябва да правиш много поръчки или да вдигнеш цената, което пък ще откаже клиентите. От горепосочено е видно, че тази дейност не е за един човек. Смяташ ги по 5 поръчки на ден, да де ама предвид характера на работа, поръчките ти ще са съсредоточени предимно сутрин (предаване на колата преди клиента да тръгне за работа) и късния следобед педи сервиза да затвори. Ако си сам ще можеш да поемеш по една поръчка сутрин и една вечер и евентуално някоя случайна през деня. Това определено няма да ти носи необходимата печалба, а и постоянното отказване на поръчки (или невъзможност за записване за такива в сайта) много бързо ще откаже клиентите от услугата ти поради не надеждност (невъзможност да се разчита, че може да се ползва когато на клиента му е необходимо.
Не ме разбирай погрешно, не казвам, че идеята е лоша и не може да стане, а само, че е не приложима по начина по който ти се иска - да са си караш от време на време когато си и искаш и когото си иска (клиентела трудно се печели и лесно се губи). Според мен идеята може да сработи, но трябва да сте поне 3 - 4 човека (на първо време докато и ако сработи), двама или трима на смяна да поемат поръчките и един почивка и/или в готовност да поеме смяна ако се наложи. Т.е. нещо като малка фирма за шофьори под наем (за предпочитане със съдружници, а не наемници).
П.П. Един приятел бачкаше към сервиз в САЩ, като там бяха организирали нещата по друг начин, не караха колите, а клиентите, с автомобил на сервиза. Клиента идва с колата, оставя я и от сервиза го откарват до работа, после обратното, взимат го от работа и го карат до сервиза да си приеме колата, това само като пример го давам за добро хрумване, няма общо с твоята идея.

Последна промяна от Asko VW на Чет 24 юни 2021 18:05, променено общо 1 път.




Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Бихте ли платили на някой да ви кара колата?!

Мнениеот muns61 » Чет 24 юни 2021 17:53


Тъй като имам известен опит, мога да кажа, че сервизите обикновено осигуряват шшофьор, или транспорт за добрите си клиенти. Както Аско е написал за щатите.


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19676
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Бихте ли платили на някой да ви кара колата?!

Мнениеот Vlad777 » Чет 24 юни 2021 18:35


При цена на пътна помощ от 40 лв в рамките на София (а може и по-малко), не разбирам как точно е конкурентна тази услуга. Аз лично познавам поне 4-5 човека с пътна, на които мога да се обадя и да натоварят и закарат колата където им кажа, дори без да присъствам, само да има кой да им даде ключовете и да им каже къде точно е колата и къде трябва да се приземи. Дори съм го правил не веднъж.

Ако толкова съм на зор и нямам време, със сигурност ще им звънна да ми я закарат, вместо да я давам на някой непознат да я кара на самоход.

И като цяло до автора на темата - по-добре да процедира по този начин, вместо да се чуди как да открива топлата вода.


angel__eyez
Мнения: 1
Регистриран на: Сря 15 сеп 2021 12:41
Автомобил:
Двигател:

Re: Бихте ли платили на някой да ви кара колата?!

Мнениеот angel__eyez » Съб 25 сеп 2021 9:41


Аз лично не бих се доверил, макар да съм все още на 20, явно така са ме възпитали и имам по-старото отношение и не бих си дал колата, особено пък на някой непознат. По-скоро бих си прекарал свободното време сам да си я закарам и изчакам, и без това ми харесва да шофирам и да се интересувам сам от колата си. Съжелявам, но аз съм малко притезенциозен, макар и да става дума за "20-25 годишни кошници, които вече са целите изпочупени". Не знам как да го опиша,но предпочитам сам да си прецакам колата отколкото някой друг.



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 80 госта