Бихте ли платили на някой да ви кара колата?!

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen

Бихте ли платили на някой да ви кара колата?!

Да
10
29%
Не
24
71%
 
Общо гласове: 34
Потребителски аватар
am_am
Мнения: 150
Регистриран на: Пон 28 ное 2016 16:09
Автомобил: VW Passat B5-5
Двигател: 1_9 TDI 161 к с

Re: Бихте ли платили на някой да ви кара колата?!

Мнениеот am_am » Вто 22 юни 2021 10:11


Сега ще го опиша как аз виждам нещата. 30 лв на курс. 60 лв е картата на месец за цялата градска мрежа. 5 заявки днес са 150 лв. 3300 лв на месец само за работните дни. Отделно по някой лев от сервизите, на които ще им карам клиенти. Да кажем 4000 лв. За уикендите ще приемам само курсове, които си струват. Т.е. дълги курсове - транспорт на кола от пристанището във Варна до София например. Нормалните курсове (в рамките на града) през уикенда и в почивните дни ще бъдат х2 (и аз имам нужда от почивка все пак, и ако си я наруша, то трябва да си струва).




Потребителски аватар
am_am
Мнения: 150
Регистриран на: Пон 28 ное 2016 16:09
Автомобил: VW Passat B5-5
Двигател: 1_9 TDI 161 к с

Re: Бихте ли платили на някой да ви кара колата?!

Мнениеот am_am » Вто 22 юни 2021 10:45


Колеги, а какво мислите, ако идеята се преобразува в място, където да намирате шофьори и сервизи? Т.е. всеки ще може да се регистрира, да предлага да е шофьор, да търси шофьор като клиент, който се нуждае от такъв или да търси сервиз.
Съответно всеки, който се възползва от услугата и си намери шофьор, ще може да оцени този шофьор. Шофьорът пък ще може да оцени клиента, който го е наел. А всички ще могат да оценяват даден сервиз.


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6144
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Бихте ли платили на някой да ви кара колата?!

Мнениеот ktamen » Вто 22 юни 2021 11:32


am_am написа:Колеги, а какво мислите, .

Мисля, че още не си навършил 30 години и че прекарваш твърде много време във фейса.
Според мен идеята ти няма да проработи по много причини. Най-важната е, че пазарната ниша за такива услуги е минимална. И ти не ми се струваш достатъчно сериозен за работа. Има малък шанс след година на много лишения да потръгне, ама ти няма да устискаш цяла година. И тва за работното време го забрави, трябва да си на работа 24/7.


Потребителски аватар
Petrolhead
Мнения: 2114
Регистриран на: Сря 02 сеп 2009 9:52
Автомобил:
Двигател:

Re: Бихте ли платили на някой да ви кара колата?!

Мнениеот Petrolhead » Вто 22 юни 2021 12:05


аз залагам на 3ма клиента месечно и то различни и само ако направиш читава реклама


Потребителски аватар
tdi fen
Мнения: 4240
Регистриран на: Пет 05 юни 2009 19:45
Автомобил: Skoda Octavia 1U Renault Clio
Двигател: TDI AGR
Местоположение: София

Re: Бихте ли платили на някой да ви кара колата?!

Мнениеот tdi fen » Вто 22 юни 2021 12:06


am_am написа:Сега ще го опиша как аз виждам нещата. 30 лв на курс. 60 лв е картата на месец за цялата градска мрежа. 5 заявки днес са 150 лв. 3300 лв на месец
до много от сервизите въобще няма градски транспорт или, ако има е зле автобуси,който се чакат по 40 минути дори час по-добрият вариант е втори човек да те закарва и взема с някоя евтина кола на газ или метан тогава делиш сумата на 2 май се обезмисля идеята


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9872
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: Бихте ли платили на някой да ви кара колата?!

Мнениеот group® » Вто 22 юни 2021 12:24


ktamen написа:Мисля, че още не си навършил 30 години ...

Аз залагам на под 25 :icon_lol

За да имаш по 5 заявки на ден са ти нужни минимум 325 клиента. Говорим за твърда хард кор клиентела, която обаче ти няма да можеш да обслужиш, по простата причина, че те няма те чакат.
Ще има дни с 10 заявки и такива с 1.
Тоест не можеш да поддържаш такава клиентела (изобщо не коментирам, как се създава такова нещо).
Отделно, сметката ти е толкова бакалска, че дори да имаш тези поръчки, точно така разпределени, ще фалираш за нула време.


Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Re: Бихте ли платили на някой да ви кара колата?!

Мнениеот forski » Вто 22 юни 2021 12:33


Вие тези суми от 4000-5-10 000лв. печалба на месец, за нищо ги нямате ... :mhihi


Потребителски аватар
kamaza11
Мнения: 236
Регистриран на: Чет 06 дек 2018 16:34
Автомобил:
Двигател:

Re: Бихте ли платили на някой да ви кара колата?!

Мнениеот kamaza11 » Вто 22 юни 2021 16:19


А, забравих нещо много съществено- много малък е шансът някой да ти предостави кола, която да закараш на сервиз, тепърва в 16:00-17:00 например. Малко са и сервизите, които ще приемат колата тогава. Тоест напливът ще е през първата половина на деня. Айде, за прибиране на кола от сервиз е друго, но все пак си мисля че няма да имаш толкова клиенти.
За новата ти идея ще те попитам един въпрос, на който не е нужно да ми отговаряш. Как стои въпросът законово ? Помисли, аз не съм запознат, но си мисля, че не е така лесно- хоп правя сайт и хората започват да бачкат, а аз съм им посредник, намирам клиенти и прибирам пачка.
А, още един въпрос. Мнението на всички ни е, че няма да има толкова много клиенти. Е как тогава би спечелил само от комисионна ?
Не че ти убивам ентусиазма, но и аз съм млад, искам да имам възможност( не толкова да съм си сам шеф), но се убедих в това, че от много зор за измисляне на “супер вървежен” бизнес само и единствено глава боли. Ама буквално, свят ми се завиваше по едно време от четене и мислене. Който е кадърен за такова нещо- ще му дойде на акъла, но със зор не става.
И все пак, желая ти успехи!


Потребителски аватар
am_am
Мнения: 150
Регистриран на: Пон 28 ное 2016 16:09
Автомобил: VW Passat B5-5
Двигател: 1_9 TDI 161 к с

Re: Бихте ли платили на някой да ви кара колата?!

Мнениеот am_am » Вто 22 юни 2021 20:16


Колеги, правите ли разлика между градивна критика и хейт?! Аз да. Например това на колега kamaza си е градивна критика, докато ktamen е по-скоро хейт с елементи на градивна критика.
Ето малко автобиография за всички врели и кипели:
На 33 съм. Имам 2 висши образования. Откакто завърших работя в IT екипите само на големи международни фирми - френски, норвежки, чешки, а отскоро - белгийска.
Стартирал съм 2 бизнеса сам, купувал и съм разработил малко повече. Когато започнах имах заделени 800 лв и големи амбиции. Наскоро отказах предложение за 12 000 лв за един от моите онлайн бизнеси. За някои 12 000 лв са джобните им пари за днес. За мен са страшно много пари, при положение, че започнах с предприемачеството с гореописаната трицифрена сума.
Ще помоля, ако е възможно, да се въздържате от грешни предположения какъв съм и кое ме кара да търся ниши. Тук съм за съвет, дискусия и градивна критика. Мнения от сорта на: "това няма да стане" също са излишни за мен, тъй като за всичко, с което съм се заемал, винаги е имало някой (1 или повечко), който ми е казвал, че това няма да стане. Понякога съм се провалял, обаче фактите са, че теглейки чертата, нямам бизнес, с който да съм се заел и да съм го фалирал или продал на загуба. Загуби съм претърпял от 2 места - от един човек, който мислех за приятел и от bet365 - понякога мачовете не излизат.
Чисто документално - изчиствам концепцията, днес говорих и с адвокат. Нещата ще бъдат направени с договор.


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6154
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Бихте ли платили на някой да ви кара колата?!

Мнениеот VWGT » Вто 22 юни 2021 22:21


am_am написа:Колеги, а какво мислите, ако идеята се преобразува в място, където да намирате шофьори и сервизи? Т.е. всеки ще може да се регистрира, да предлага да е шофьор, да търси шофьор като клиент, който се нуждае от такъв или да търси сервиз.
Съответно всеки, който се възползва от услугата и си намери шофьор, ще може да оцени този шофьор. Шофьорът пък ще може да оцени клиента, който го е наел. А всички ще могат да оценяват даден сервиз.

:) а така, живеем във времената на платформите, които свързват търсещите с предлагащите. Това е по-добра идея от първоначалната, въпреки че ме съмнява доколко ще се ползва (дано имаш спонсор или човек, който да я вдигне за без пари). Но е много по-безопасна за теб, пък и заработи ли веднъж, ще прибираш само комисион.
Рейтинг системата работи само при много голяма масовост, иначе се "хаква" лесно и носи неуволетвореност в потребителите, които разчитат на нея.
Другият дерт на платформите е невъзможността им да работят в сивата иконимика, което за бг специално значи че изпускаш 80+% от пазара.


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19685
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Бихте ли платили на някой да ви кара колата?!

Мнениеот Vlad777 » Сря 23 юни 2021 7:57


Колегата явно работи IT и ще си накоди сам платформа и приложение за 2-3 седмици :mhihi

А в тази платформа един бил пиян и спрели колата от движение за 6 месеца, друг му взели книжката сутринта, ударил колата и каското не важи, а трети пък въобще изчезнал с колата - оказало се, че бил с фалшива лична карта... И там ще ври и кипи от клиенти, които са готови да си дадат колата на Сульо и Пульо да си я карат....


Потребителски аватар
PlamenDimitrov1
Мнения: 61
Регистриран на: Пон 11 дек 2017 19:58
Автомобил: golf 3 GTI _ 1Y
Двигател: ABF 95 _ 1Y 93

Re: Бихте ли платили на някой да ви кара колата?!

Мнениеот PlamenDimitrov1 » Сря 23 юни 2021 11:32


"правите ли разлика между градивна критика и хейт?" - градивната критика свършва когато на някой му се каже нещо няколко пъти и той въпреки това го отсвирва и продължава - след това идва хейта. Затова и предното ми мнение беше по-рязко от останалите. Не целя хейт, но и ти с изписаното до сега ми направи лошо впечатлене.

" Каспър написа:
аm_am ти искаш да влезнеш в тази война с чуждо оръжие за което не знаеш дали може да стреля.

Това е нещото, което ме замисли..."
Да допълним тук, че ти не само не знаеш "дали може да стреля" ами и щом е тръгнало за сервиз,със сигурност има проблеми :exclaim

Идеята е трудна за реализиране по простата причина, че те поставя между 2 страни които в повечето случаи се мразят и гледат как да се прецакат. Ти идваш като среден човек, който е идеален да отнесе вината. Да, ще има хора които ще ти търсят обещетение за най-малката драскотина, но какво правим ако сервиз реши да свали нещо (нямам предвид ароматизатор или бензина), което не трябва? Аз констатирам липсата на по-късна дата и изведнъж и ти и сервиза дигате ръце и казвате "аз не съм виновен, другия беше"? Е след нещо подобно какво следва? Представи си ако и ти си ми препоръчал въпросния сервиз.

Да кажем вярваме на майстора, сега трябва да се съобразим с моето време, твоето време и майстора кога и 3мата сме свободни, че ти тая кола да я вземеш и да стигне до сервиза. Аз лично тук се отказвам да се занимавам - единия ще е сега аз не мога, другия аз пък тогава не мога и тн. Усложняване на иначе проста задача.

Друг подводен камък - явно, че целевата ти група е ИТ, но това не са толкова много хора. Не всеки е хоум офис и ще може да слезе когато ти имаш времето да дойдеш през деня. Какво ще се случи ако имаш тези 5 поръчки, на които се надяваш на ден, но всички са между 7:30-8 сутринта? Рано или късно стигаме до горния проблем - времето. Какво правиш ако някой е на смяна да кажем от 6-14? Идваш предната вечер за колата?- + две пътувания с градския които едва ли ще ти заплатят допълнително. Идваш в 5 сутринта? Ще искаш да я вземеш след 14? - тогава и той ще си я закара, ти за какво си му?

Като събереш тези 4 + всички останали проблеми които другите колеги ти описаха, ти още ли сериозно мислиш, че идеята ти има стабилно основа от която да тръгне и да се развива? Фрийлансът е хубаво нещо, но трябва да има добра идея с която да се тръгне.


cecoa1
VW експерт
VW експерт
Мнения: 1838
Регистриран на: Пет 22 апр 2011 20:21
Автомобил: Passat 4motion[откраднат вече]
Двигател: AVF

Re: Бихте ли платили на някой да ви кара колата?!

Мнениеот cecoa1 » Сря 23 юни 2021 11:55


И вече се спомена - хората с толкова ценно време, ползват оперативен лизинг. Което е разновидност на кола под наем. Има много плюсове.


Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Re: Бихте ли платили на някой да ви кара колата?!

Мнениеот forski » Сря 23 юни 2021 12:07


Голяма част от новите автомобили се водят като служебни/фирмени такива, съответно ако някой ти плати да му закараш колата до сервиз ще иска фактура за тази сума, за да може да си я заведе като разход на фирмата.
Съответно на теб тази сума ти идва като приход, и дължиш данък в/у нея, което значи че трябва да имаш и счетоводител, фирма и т.н. и тези 30лв. на курс изведнъж станаха 15 или по-малко!
Та сметката 5х30=150х22=3300 никак не излиза, за ДДС, осигуровки, евентуално работник, заплата, офис и т.н. няма да говорим още :)


thanis
Мнения: 1332
Регистриран на: Пет 21 юли 2017 9:36
Автомобил: Polo 9N
Двигател: BBY 2004

Re: Бихте ли платили на някой да ви кара колата?!

Мнениеот thanis » Сря 23 юни 2021 12:17


По-скоро колега, ако мислиш да правиш хубав реалистичен смислен бизнес с много клиенти и потенциал - Пробвай да разработиш PCP договорите, сиреч оперативен лизинг - ама за частни лица и не като drivesimpl където за 2г искат 1/2 от цената на колата. Поинтересувай се как е в Англия примерно или Америка като англоговорящи страни. Повярвай всеки ще иска да се качи на нова кола, когато "наема" му е смислен. A не да плащаш 600+ лева за Шкода Фабия 1.0 60к.с. бенз.



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: dispatch и 54 госта