Смяна на спирачни дискове

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Смяна на спирачни дискове

Мнениеот 777 » Чет 15 юли 2021 10:51


Има ли ориентировъчен пробег, на който се сменят спирачни дискове? Предните ми са на 66000км, спират добре, няма дърпане. При намаляне почти до спряло положение понякога се чува един бучащ звук, който ако колата мърда леко се чува на моменти (муу-пауза-муу-пауза). Изглежда зависи от положението при въртене на колелото. Един майстор изказа становище, че от ръба на диска се получава звукът. Преди това имаше друга хипотеза в друг сервиз, че единият спирачен апарат задържа понякога при отпускане. Ако е от дисковете, да ги сменям. Звукът не ме бърка, но ако е от спирачен апарат може да се влоши. Има ли такова поведение апаратът да задържа след като е загрял и явно отпуска постепенно, защото не съм засичал силно парещи джанти.




powerade
Мнения: 1045
Регистриран на: Нед 19 сеп 2010 19:33
Автомобил: Seat Toledo 2 1M2
Двигател: AHF 2000
Местоположение: Sofia

Re: Смяна на спирачни дискове

Мнениеот powerade » Чет 15 юли 2021 10:57


Дисковете си имат минимална дебелина, след която трябва да се сменят. Виждаш си по модела на колата какво дават като предписание и мериш със шублер и това е.... за 66 хиляди има някакъв шанс да ги износи ако я караш много градско и предимно на газ-спирачка и ако накладките са ти като камък твърди... Не вярвам да им има нещо
Иначе темата ще ти я махнат, щото не си направил заглавието по правилата...


thanis
Мнения: 1334
Регистриран на: Пет 21 юли 2017 9:36
Автомобил: Polo 9N
Двигател: BBY 2004

Re: Смяна на спирачни дискове

Мнениеот thanis » Чет 15 юли 2021 10:59


Няма ориентировъчен пробег. При един може да издържат 20 хиляди при друг 120.

Дали не е датчика за износване, където се чува ?

При повишаване на температурите, материалите се разширяват. Т.е. ако хлабината между спирачките и диска е много много малка е възможно при прегряване да задържат леко. Вече според мен трябва яко да си скачал на спирачките, за да можеш да ги загрееш до такава степен. Може просто от дупки и глупости и мизерия нещо да е влязло и да задържа и стърже. Т.е. не да не ти "прегрява" диска, а само да се чува. Зависи и какви са ти накладките, защото има и "шумни" накладки. Ако нямаш течове около спирачните апарати и не усещаш промяна в спирачното усилие и единственият симптом е само звука. Сигурно ще се окаже някоя глупост.


Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Смяна на спирачни дискове

Мнениеот 777 » Чет 15 юли 2021 11:11


powerade написа:за 66 хиляди има някакъв шанс да ги износи ако я караш много градско и предимно на газ-спирачка и ако накладките са ти като камък твърди...

Сигурно са твърди. Трябва да проверя пак, но май не съм сменял накладки откак са сменени дисковете. Иначе шумните накладки (които издават шум като са за смяна) мисля, че правеха друг звук - свирене. А и трябва да се чува винаги.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19139
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Смяна на спирачни дискове

Мнениеот stefan4o » Чет 15 юли 2021 13:34


Дискове се мерят. Минимална дебелина.


Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Смяна на спирачни дискове

Мнениеот 777 » Чет 15 юли 2021 14:11


Накладките били на 17000км. Мислех, че не са сменяни. Предишните май са изкарали към 47000км


qnoslav
Мнения: 5
Регистриран на: Съб 16 юли 2016 20:52
Автомобил:
Двигател:

Re: Смяна на спирачни дискове

Мнениеот qnoslav » Сря 25 авг 2021 19:59


Здравейте колеги.Наскоро смених предните накладки на пасат б 5.5 1.9 тди 101 кс,но скъсах кабелчето на датчика за накладките и сега постоянно свети.Мол,кажете как да го направя за да спре да свети индикатора за исносени накладки на таблото.


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11917
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Смяна на спирачни дискове

Мнениеот К.Одаджийски » Чет 26 авг 2021 6:10


Завържи ги двете кабелчета едно за друго и ще спре да свети, ако не е изгнил кабелът по навътре в снопа. Иначе на пасат мисля че беше кабела заедно с датчика за абс върви


qnoslav
Мнения: 5
Регистриран на: Съб 16 юли 2016 20:52
Автомобил:
Двигател:

Re: Смяна на спирачни дискове

Мнениеот qnoslav » Чет 26 авг 2021 8:36


Изгнил е точно до куплонга.Ще опитам да открия поне малко и завържа.Благодара,не знаех какво точно да направя.



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 223 госта