Публикувано във факти.бг: Бензинът ще стигне 3,20, а дизелът – 3,40 лв. до две години

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
thanis
Мнения: 1336
Регистриран на: Пет 21 юли 2017 9:36
Автомобил: Polo 9N
Двигател: BBY 2004

Re: Публикувано във факти.бг: Бензинът ще стигне 3,20, а дизелът – 3,40 лв. до две години

Мнениеот thanis » Пон 02 авг 2021 20:55


Zdravko Zankov написа:Та да имат рахатлък производителите на ток?


Само дето ток можеш да си произведеш сам, за разлика от петрол...




Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6151
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Публикувано във факти.бг: Бензинът ще стигне 3,20, а дизелът – 3,40 лв. до две години

Мнениеот ktamen » Пон 02 авг 2021 21:04


Piqndurnik написа:Какво значи "справедливо"?
...

Много добър въпрос icon_ideaНе знам дали забеляза, ама не става въпрос за някакви обективни причини за поскъпване, а просто за хрумване на разни брюкселски и наши паразити icon_idea
Справедливо ли е някой да си скъсва задника от бачкане за да изкара някакви пари, а после някакви партийни функционери да му вземат внушителен процент от изкараните с кървав труд пари за да ги похарчат за общото благо. Като по мои наблюдения въпросните функционери имат доста странни разбирания за общото благо, щото въпросните пари, които не успяват да потънат в собствените им джобове отиват в такива като #Кой.
Така че отговорът е, че не е справедливо.
Би било справедливо, ако бензина да стане 34лв, ако нефта стане 1000 долара, ама не и някакви бюрократи да си бъркат в носа и да изобретяват нови начини за дране на кожи.
thanis написа:
Само дето ток можеш да си произведеш сам, за разлика от петрол...

Аз и течно гориво за бензинова или дизелова кола мога да си произведа сам, за теб не знам.
Всъщност, съдейки по мнението на Пияндурника, не съм единствения, дето може да си произведе сам гориво за колата. Нищо сложно няма. Ама не е практично.


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12793
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Публикувано във факти.бг: Бензинът ще стигне 3,20, а дизелът – 3,40 лв. до две години

Мнениеот Zdravko Zankov » Пон 02 авг 2021 21:26


thanis написа:
Zdravko Zankov написа:Та да имат рахатлък производителите на ток?


Само дето ток можеш да си произведеш сам, за разлика от петрол...

И колко ток ще произведеш сам?
Към момента е 30кВт.
И докъде си с тая "мОшнос"?


Потребителски аватар
Snuupy
Мнения: 471
Регистриран на: Пон 26 яну 2015 0:15
Автомобил:
Двигател:

Re: Публикувано във факти.бг: Бензинът ще стигне 3,20, а дизелът – 3,40 лв. до две години

Мнениеот Snuupy » Пон 02 авг 2021 23:17


ktamen написа:
Piqndurnik написа:Какво значи "справедливо"?
...

Много добър въпрос icon_ideaНе знам дали забеляза, ама не става въпрос за някакви обективни причини за поскъпване, а просто за хрумване на разни брюкселски и наши паразити icon_idea
Справедливо ли е някой да си скъсва задника от бачкане за да изкара някакви пари, а после някакви партийни функционери да му вземат внушителен процент от изкараните с кървав труд пари за да ги похарчат за общото благо. Като по мои наблюдения въпросните функционери имат доста странни разбирания за общото благо, щото въпросните пари, които не успяват да потънат в собствените им джобове отиват в такива като #Кой.
Така че отговорът е, че не е справедливо.
Би било справедливо, ако бензина да стане 34лв, ако нефта стане 1000 долара, ама не и някакви бюрократи да си бъркат в носа и да изобретяват нови начини за дране на кожи.
thanis написа:
Само дето ток можеш да си произведеш сам, за разлика от петрол...

Аз и течно гориво за бензинова или дизелова кола мога да си произведа сам, за теб не знам.
Всъщност, съдейки по мнението на Пияндурника, не съм единствения, дето може да си произведе сам гориво за колата. Нищо сложно няма. Ама не е практично.


За това иде реч! Другото е да си чешаме езиците и да си мерим...

Както не веднъж казах - Милиардерите си изстрелват рекети постоянно, правят си трипчета до космоса и обратно, 100 000 самолета летят на ден, но се хванаха за обикновения човек, да смучат от него, както винаги, щото могат. Има толкова много Sci-Fi книги написани за бъдещето и как ще има свръх богати и свръх бедни хора в гета и лека полека, идеологията натам отива, което е плашещо лично за мен!

Защото няма никакъв контрол или дискусия - просто им хрумва, правят го и ние им сърбаме попарата.

Това с еврото и, че щяло да накара хората да работят за повече пари е най-голямата глупост, която съм чувал. Защо?

1. Ако не се стремиш да си вдигаш стандарта през определен период от време, значи си с мисленето от комунизма, че ще работиш една работа и ще чакаш да ти падне нещо от небето - няма.
2. Ще се стремиш да изкарваш повече пари, НО АКО МОЖЕШ. Дали фирмите, главно оутсорсинг компанийте, ще направят заплатите като в Германия, Англия, Франция или САЩ - малко ме съмнява, даже според мен няма да стане, тъй като са в БГ, щото ти дават 2000-3000лв, което за тук ние тотално ОК, но са с 50% по-ниски от в тяхната държава + че плащат и по-малко данък и тнт. Ако ще плащат същата заплата, каквато в Англия или САЩ - няма да са в БГ, няма за какво...

Нека погледнем и от друга гледна точка, както г-н Пияндурника ме посъветва.

1. Имам велосипед и карам велосипед от 2007г в София. - До ден днешен нямам къде да го оставя като: ходя до магазина, като ходя до някоя институция, като ходя на работа - да, велосипеда ми струва почти, колкото колата, но и 200лв да струва, пак ще го задигнат...


Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Публикувано във факти.бг: Бензинът ще стигне 3,20, а дизелът – 3,40 лв. до две години

Мнениеот 777 » Пон 02 авг 2021 23:29


Snuupy написа:но се хванаха за обикновения човек, да смучат от него, както винаги, щото могат.

Хващат се както винаги, защото са 6-7 милиарда тия обикновени хора. Или поне 500 милиона по-заможни.


Потребителски аватар
silent
Мнения: 2618
Регистриран на: Вто 15 юни 2004 22:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Публикувано във факти.бг: Бензинът ще стигне 3,20, а дизелът – 3,40 лв. до две години

Мнениеот silent » Вто 03 авг 2021 7:28


Vlad777 написа:България има най-ниският акциз върху горивата в целия ЕС. Въпреки това на моменти цените на горивата ни не винаги са от най-ниските. Имаше момент, в който дизелът струваше колкото в Германия, а в същото време там много по-голям % е акциза, но тук пък процентът отива в Лукойл, а не в бюджета на страната.

В тази връзка смятам, че вдигането на акциза и изравняването му със средно-европейския е добър ход.
1. От една страна така или иначе ще приемаме еврото и трябва да се изравнят стандартите на живот - всичко ще поскъпне, но това ще накара и хората да работят за по-високи заплати.
2. От друга страна ще може директно да се сравняват цените на горивата у нас и в Европа и дано на повече хора им направи впечатление как жестоко ни дерат.

Нещо подобно е синтезирал народа в поговорката .....сит на гладен не вярва....
Нищо вярно няма в това....който има пари пак ще има който няма по-малко ще има...


Потребителски аватар
Piqndurnik
Мнения: 563
Регистриран на: Сря 04 сеп 2013 12:01
Автомобил: Passat Variant
Двигател: CBAB 2010
Местоположение: около Мюнхен

Re: Публикувано във факти.бг: Бензинът ще стигне 3,20, а дизелът – 3,40 лв. до две години

Мнениеот Piqndurnik » Вто 03 авг 2021 12:37


Snuupy написа:Ти ще избереш ли някой от изброените от теб методи, колега?

2, 4, 5, 6 според нуждите.
На къси разстояния и сега ходя пеш или с колелото. В Мюнхен - с градския транспорт. Много по-бързо е, отколкото с кола.
Докато ме пускат в градовете, ще си карам сегашната кола. В зависимост от това, кога ще ми се наложи да се разделя с нея, следващата ще е или Plug-in-Hybrid, или изцяло електрическа.


Потребителски аватар
Piqndurnik
Мнения: 563
Регистриран на: Сря 04 сеп 2013 12:01
Автомобил: Passat Variant
Двигател: CBAB 2010
Местоположение: около Мюнхен

Re: Публикувано във факти.бг: Бензинът ще стигне 3,20, а дизелът – 3,40 лв. до две години

Мнениеот Piqndurnik » Вто 03 авг 2021 12:46


ktamen написа:Аз и течно гориво за бензинова или дизелова кола мога да си произведа сам, за теб не знам.
Всъщност, съдейки по мнението на Пияндурника, не съм единствения, дето може да си произведе сам гориво за колата. Нищо сложно няма. Ама не е практично.

За сега определено не си заслужава. Но практичното се мени, знанието остава. Едно време хората и на газ-генератори са карали.


brum
Мнения: 3529
Регистриран на: Съб 07 май 2005 3:05
Автомобил: Golf Mk4
Двигател: AGU
Местоположение: София

Re: Публикувано във факти.бг: Бензинът ще стигне 3,20, а дизелът – 3,40 лв. до две години

Мнениеот brum » Вто 03 авг 2021 13:57


Чакам да почнат да се появяват сервизи за електрифициране на коли дето са с двигатели с вътрешно горене. Подобно на сервизите за монтаж на газ.


Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Публикувано във факти.бг: Бензинът ще стигне 3,20, а дизелът – 3,40 лв. до две години

Мнениеот 777 » Вто 03 авг 2021 14:22


И батерия в дупката на резервната гума.


thanis
Мнения: 1336
Регистриран на: Пет 21 юли 2017 9:36
Автомобил: Polo 9N
Двигател: BBY 2004

Re: Публикувано във факти.бг: Бензинът ще стигне 3,20, а дизелът – 3,40 лв. до две години

Мнениеот thanis » Вто 03 авг 2021 17:10


Zdravko Zankov написа:
thanis написа:
Zdravko Zankov написа:Та да имат рахатлък производителите на ток?


Само дето ток можеш да си произведеш сам, за разлика от петрол...

И колко ток ще произведеш сам?
Към момента е 30кВт.
И докъде си с тая "мОшнос"?



Ми към момента се движим 40600 GWh, на фона на 5400 барела на ден производство, направо сме си супер.

Когато си зависим от петролните производители, общо взето ако утре кажат +25% на цената, какво можеш да направиш .... нищо.

При положение, че имаме най-ниските акцизи в ЕС, няма да е ситуацията при нас да се изравни с останалата Европа. Т.е. ако при нас стане 3.5лв, тогава в Германия трябва да е над 5-6лв литъра. Нали се сещаш това какъв ефект ще има.

Още повече всички тия неща в тая статия са прогнози. Когато си независим, всякакви конспЕрации по-малко ти влияят.


Потребителски аватар
Водния дух1
Мнения: 3481
Регистриран на: Вто 21 май 2013 21:17
Автомобил: Golf 3 variant
Двигател: 1Z
Местоположение: Русе

Re: Публикувано във факти.бг: Бензинът ще стигне 3,20, а дизелът – 3,40 лв. до две години

Мнениеот Водния дух1 » Вто 03 авг 2021 17:28


Тия пари ,които се даваха покрай ковид-пандемията ,нали трябва да се върнат обратно при ''чичковците'' в Брюксел. Да видим коя е следващата държава ,която няма да издържи на простотиите на ЕС.


cecoa1
VW експерт
VW експерт
Мнения: 1838
Регистриран на: Пет 22 апр 2011 20:21
Автомобил: Passat 4motion[откраднат вече]
Двигател: AVF

Re: Публикувано във факти.бг: Бензинът ще стигне 3,20, а дизелът – 3,40 лв. до две години

Мнениеот cecoa1 » Вто 03 авг 2021 18:30


Неслучайно тия неща се мислят от хора, които могат да виждат малко по-далеч от носа си.


Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Публикувано във факти.бг: Бензинът ще стигне 3,20, а дизелът – 3,40 лв. до две години

Мнениеот 777 » Вто 03 авг 2021 18:33


Абе не винаги виждат добре по-далече. Не че е уместно сравнението, но ето по времето на СССР разни мегаломани отклонили цели реки. И накрая Аралско море е на изчезване. От болните амбиции на големи стратези.


cecoa1
VW експерт
VW експерт
Мнения: 1838
Регистриран на: Пет 22 апр 2011 20:21
Автомобил: Passat 4motion[откраднат вече]
Двигател: AVF

Re: Публикувано във факти.бг: Бензинът ще стигне 3,20, а дизелът – 3,40 лв. до две години

Мнениеот cecoa1 » Вто 03 авг 2021 19:14


Точно така, не е уместно сравнението с глупостите на СССР.
Уместно е обаче да се помисли, какво прави правоприемника на СССР с парите от природните си ресурси...Уместно е да се помисли, при силна зависимост от петрола, без алтернатива за Европа, как биха се променили геополитическите отношение с течение на времето. Има голяма вероятност да се затрием от войни за петрол по-скоро, отколкото от някакви фатални последствия за природата, но и двете опции не са много привлекателни. Та може и да не са популярни тия еко-решения и проекти, но може би са много по-приемлива цена, в сравнение с хипотетична безалтернативна зависимост от петролопроизводителите.



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 93 госта