Подводни камъни при закупуване на автомобил върнат от лизинг

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8292
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Подводни камъни при закупуване на автомобил върнат от лизинг

Мнениеот Stivi » Вто 14 сеп 2021 8:58


beboyan написа:Както когато предния Пасат Б7 като се наложи да го продавам на 6тия месец, най добрата оферта която получих беше 48% от цената му като нов. А го бях взел чисто нов от Порше Изток и беше на 16 000км.


Искаш да кажеш, че си пуснал в мобилето кола на няма и година и на 16 000км, купена нова за 60 000 лв /примерно/ за 48 000 лв /80% от стойността / и никой не е искал да я купи !?




Потребителски аватар
Vantage
Мнения: 194
Регистриран на: Съб 25 дек 2010 13:40
Автомобил: Seat Tarraco
Двигател: TDI 4drive
Местоположение: София

Re: Подводни камъни при закупуване на автомобил върнат от лизинг

Мнениеот Vantage » Вто 14 сеп 2021 9:08


VWGT написа:Специално за техните проверки преди изкупуването на колата в Германия бих казал, че са жестоки. Раполагам с протокола от изкупуването на моята с името на човека и тн, който го е извършил. Всяко едно петно или дефект в боята, лака или профила на детайла се описва подробно със снимка и коментар. Извършва се и опис с пълна проверка на всички системи + тест на двигателя. При моята като допълнителна забележка изрично е описано, че не е тествана в движение, защото била без номера. Общо взето всички тези неща оказват влияние на цената на обратно изкупуване (по стечение на обстоятелствата и нея знам). Това не се прави за 5 минути.
Качвам една снимка само за пример в какви детайли влизат (само снимките от протокола са над 50). За тези, които ще се пулят като мен има маркер къде е дефекта.


Така е- моята я избирахме от платформата на VW в Германия и гледах протоколите на колите, които престояха да се играят на търг м-у представителствата. Наистина са много подробни и ясно са отбелязани и снимани дори и малките козметични забележки, информация за гумите, както и информация от сервизната история- например попаднах на кола, на която беше отбелязано, че преди 1 година е смянян мотор гаранционно, както и при наличие на други "по-особени обслужвания" те се отбелязват. Иначе, прегледах 6-7 протокола и не видях кола, която да е тествана в движение.

Общо взето, нещата в Немско изглеждат читави, поне на пръв поглед...но в БГ всичко е възможно. :mhihi


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19133
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Подводни камъни при закупуване на автомобил върнат от лизинг

Мнениеот stefan4o » Вто 14 сеп 2021 18:24


Stivi написа:
beboyan написа:Както когато предния Пасат Б7 като се наложи да го продавам на 6тия месец, най добрата оферта която получих беше 48% от цената му като нов. А го бях взел чисто нов от Порше Изток и беше на 16 000км.


Искаш да кажеш, че си пуснал в мобилето кола на няма и година и на 16 000км, купена нова за 60 000 лв /примерно/ за 48 000 лв /80% от стойността / и никой не е искал да я купи !?

Учудва ли те? Или просто не си продавал кола скоро? Всеки търси кола на малък пробег, на цената на нов внос :wink Обикновено гледат, мислят, почесват се и накрая скачат на някоя скрита лимонка от автокъщата на незнаен пробег. Примери - много.


Потребителски аватар
beboyan
Мнения: 303
Регистриран на: Сря 11 апр 2012 8:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: България

Re: Подводни камъни при закупуване на автомобил върнат от лизинг

Мнениеот beboyan » Сря 15 сеп 2021 6:49


Stivi написа:
beboyan написа:Както когато предния Пасат Б7 като се наложи да го продавам на 6тия месец, най добрата оферта която получих беше 48% от цената му като нов. А го бях взел чисто нов от Порше Изток и беше на 16 000км.


Искаш да кажеш, че си пуснал в мобилето кола на няма и година и на 16 000км, купена нова за 60 000 лв /примерно/ за 48 000 лв /80% от стойността / и никой не е искал да я купи !?



беше купена за 38600 и я пуснах за 32000. Най добрата оферта по тел беше за 18000.


Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Подводни камъни при закупуване на автомобил върнат от лизинг

Мнениеот 777 » Сря 15 сеп 2021 10:08


Тая оферта по телефона от частно лице-купувач ли беше или някой посредник за изкупуване? И не стана ясно за какви 60 000 и 48% се говореше. Другият момент е времето - ако искаш да я продадеш на добра цена за 5-10 дни не става. Трябва да изчакаш няколко месеца.


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6154
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Подводни камъни при закупуване на автомобил върнат от лизинг

Мнениеот VWGT » Сря 15 сеп 2021 10:24


и аз малко се обърках, но чисто нов пасат б7 за 38к ми изглежда като да е бил изключително базов (ако не е някаква схема през фирма и тн). На вторичния пазар почти никой не търси такива коли и е нормално да отвиси с голям отбив в цената. Изобщо нови коли в двете крайности (или супер постни, или най-най-високо оборудване) винаги губят най-много от стойността си спрямо покупната цена.


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19685
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Подводни камъни при закупуване на автомобил върнат от лизинг

Мнениеот Vlad777 » Сря 15 сеп 2021 10:55


Преди няколко месеца продавах перфектна Шкода Октавия, върната от лизинг в Германия, без никакви забележки, на реални 50 000 км в топ състояние. Колата я бяхме купили за брат ми, но в последствие се увеличи бюджета и взехме друга, която си кара и в момента 2.0 TDI DSG 4x4.

Обявата си отвися доста време защото беше 1.6 мотор TDI ръчни скорости, а всъщност си вървеше изключително приятно и икономично. Дори учудващо и за мен. Ето я в архива на Шкода форума обявата, за който се интересува.

Общо взето хората гледат основно да има повече екстри и предпочитат някой да ги излъже с километрите и състоянието и да вземат далаверата, а после да си висят в сервизите и все да има някакви проблеми. Все пак колата се продаде - за всеки влак си има пътници.

Но тук искам основно да подчертая, че има и много хубави коли, върнати от лизинг. Такива са и тази Шкода и другата Шкода, която кара брат ми, както и Пасатът, който аз карам. Все коли без забележки.


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7820
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Подводни камъни при закупуване на автомобил върнат от лизинг

Мнениеот hooligan_sk » Сря 15 сеп 2021 11:01


Колегата, ако не се лъжа беше взел Б8 от Аутотехника. От там съм си взимал 2 коли, едната върната от техния оперативен лизинг(Голф 6), другата от рентакара им Херц(Леон 2). И 2те имаха такива импрозвизации по периферията, на голфа му липсваше цялата кора под мотора, а подкалниците нямайки какво да ги държи, се бяха изяли в гумите. Есктериора в кофти състояние - за възрастта. Като цяло бях доволен, реален малък пробег и много добра цена. Без сериозни ремонти. До колкото знам, основния проблем в тази форма е, липсата на персонал в сервиза им и съответно супер ниското качество в поддръжката и ремонтите.


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8292
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Подводни камъни при закупуване на автомобил върнат от лизинг

Мнениеот Stivi » Сря 15 сеп 2021 15:53


Ми не знам защо никой не е искал пасата, аз за Дачията /Лоджи/ като беше на 4г. и 80 000км можех да взема без проблем 15 000лв при цена като нова 31 000. ,ама дойде ковида и се отказах от смяна на колата :twisted



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: smurf и 60 госта