Избор на чистачки

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
vandu
Мнения: 697
Регистриран на: Пон 30 юни 2014 10:26
Автомобил:
Двигател:

Избор на чистачки

Мнениеот vandu » Чет 26 авг 2021 18:49


Някой знае ли как се води този тип чистачки:
Изображение

Търся някакъв по-евтин вариант от бошовите ама да не е с приставка.




powerade
Мнения: 1045
Регистриран на: Нед 19 сеп 2010 19:33
Автомобил: Seat Toledo 2 1M2
Двигател: AHF 2000
Местоположение: Sofia

Re: Избор на чистачки

Мнениеот powerade » Чет 26 авг 2021 19:27


Колега най евтино е като си смениш перата на твоите... Огледай ги как се разглобяват, купи си пера и си ги смени. Иначе такива са на Мерцедес и на разни фордове май


thanis
Мнения: 1336
Регистриран на: Пет 21 юли 2017 9:36
Автомобил: Polo 9N
Двигател: BBY 2004

Re: Избор на чистачки

Мнениеот thanis » Чет 26 авг 2021 21:46


Имаш предвид Aero чистачки ??? Общо взето са 2 типа, класически и Aero. Не е задължително да са Bosch. Има много други марки, просто напиши Aero чистачки в търсячката и си харесай, но имай предвид, че някой мажат, а не чистят хубаво. Тъй че и отзиви да има.
Поздрави и успех !


Потребителски аватар
MamaMy
Мнения: 890
Регистриран на: Вто 27 юни 2006 22:33
Автомобил: Galaxy
Двигател: AUY
Местоположение: Едно малко село край Плевен

Re: Избор на чистачки

Мнениеот MamaMy » Съб 28 авг 2021 18:46


Точно с това закрепване не е голям избора. Повечето аналози са с преходник, но не е добър избор. Имай на ум, че и перата са по-широки от нормалните. След проверка на цените и възможностите, аз предпочетох да сменя рамената с такива втора употреба, но стандартно захващане. Все пак чистачки сменям всяка година или даже по-често. Предпочитам да съм редовно с нови чистачки. Обичам да виждам като карам.


vandu
Мнения: 697
Регистриран на: Пон 30 юни 2014 10:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Избор на чистачки

Мнениеот vandu » Съб 28 авг 2021 19:06


Май се водят 1T1 шофьорска и 1Т2 пасажерската.
Само в ибей намерих някакви за 10 паунда комплект. Бош са между 45 и 70 лева за комплект и за тази година ще ги пробвам.


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13433
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Избор на чистачки

Мнениеот kris11 » Съб 28 авг 2021 19:25


MamaMy написа:...След проверка на цените и възможностите, аз предпочетох да сменя рамената с такива втора употреба, но стандартно захващане.

Защо пък рамената. Някои пък пилят края на рамото / където се нанизва чистачката до 7,5 мм/
В Метро има на Аутопрактик 71 см за широко рамо без преходник Отвреме на време пускат на промо по 4лв. В края на май в Кауф -а бяха пуснали пак такива но до 60 см за 1,99 лв / взех 41 или 43 см за задната.
На 6 месеца сменям.


Потребителски аватар
MamaMy
Мнения: 890
Регистриран на: Вто 27 юни 2006 22:33
Автомобил: Galaxy
Двигател: AUY
Местоположение: Едно малко село край Плевен

Re: Избор на чистачки

Мнениеот MamaMy » Съб 28 авг 2021 19:33


Те не са лоши като чистачки и карат повече от обикновените но при цена 7 пъти над тях не си заслужават. По добре да сменя за същото време 3 пъти чистачките с нови от които да има избор и на марки и на видове.

И с пилене не става. То си е съвсем друго закрепване със щифт и люлка. С пилене може да смениш само стандартното захващане за по-тясно.
Прикачени файлове
61529.jpg
61529.jpg (1.69 KиБ) Видяна 1678 пъти


vandu
Мнения: 697
Регистриран на: Пон 30 юни 2014 10:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Избор на чистачки

Мнениеот vandu » Съб 28 авг 2021 20:00


kris11 написа:
MamaMy написа:...След проверка на цените и възможностите, аз предпочетох да сменя рамената с такива втора употреба, но стандартно захващане.

Защо пък рамената. Някои пък пилят края на рамото / където се нанизва чистачката до 7,5 мм/
В Метро има на Аутопрактик 71 см за широко рамо без преходник Отвреме на време пускат на промо по 4лв. В края на май в Кауф -а бяха пуснали пак такива но до 60 см за 1,99 лв / взех 41 или 43 см за задната.
На 6 месеца сменям.


На този клип хубаво се вижда какво предтавлява захващането.
https://youtu.be/fCtY4mFYyEg


Потребителски аватар
MamaMy
Мнения: 890
Регистриран на: Вто 27 юни 2006 22:33
Автомобил: Galaxy
Двигател: AUY
Местоположение: Едно малко село край Плевен

Re: Избор на чистачки

Мнениеот MamaMy » Съб 28 авг 2021 20:25


Аз пък си харесвам Валео. От София Експорт ги взимам по 10лв бройката. Обикновени шарнирни. Нещо не ми допаднаха айротуина. Зимата ми правеха повече проблеми от шарнирните.


vandu
Мнения: 697
Регистриран на: Пон 30 юни 2014 10:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Избор на чистачки

Мнениеот vandu » Съб 28 авг 2021 20:44


Тъпото при мен (Голф 5 плюс) е че рамената не могат да се вдигнат нито на отворен капак (както е на клипа) нито на затворен. Трябва да е на половина отворен. Нещо са правили там и не са ги сложили точно. И от една седмица се чудя как ше ги вдигам зимата за да чистя снега.


Потребителски аватар
kamaza11
Мнения: 237
Регистриран на: Чет 06 дек 2018 16:34
Автомобил:
Двигател:

Re: Избор на чистачки

Мнениеот kamaza11 » Нед 29 авг 2021 9:05


Пускаш ги да отидат до горно положение, връщаш контакта да останат там и ги вдигаш. Така е при повечето, за голф 5 само предполагам, но пробвай.


Потребителски аватар
joro_kem
VW експерт
VW експерт
Мнения: 3926
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 7:11
Автомобил: Octavia I Tour Octavia III FL
Двигател: AXR DFFA
Местоположение: Пловдив

Re: Избор на чистачки

Мнениеот joro_kem » Нед 29 авг 2021 13:05


vandu написа:Тъпото при мен (Голф 5 плюс) е че рамената не могат да се вдигнат нито на отворен капак (както е на клипа) нито на затворен. Трябва да е на половина отворен. Нещо са правили там и не са ги сложили точно. И от една седмица се чудя как ше ги вдигам зимата за да чистя снега.

даваш на контакт, връщаш обратно и вадиш ключа, след това натискаш надолу лоста на чистачките (за еднократно почистване). би трябвало рамената да се вдигнат вертикално и да останат така.


Потребителски аватар
Asko VW
Мнения: 818
Регистриран на: Вто 29 ное 2011 14:04
Автомобил: VW Passat-B6 Variant
Двигател: 2-0 TDI BMP 2006
Местоположение: Sofia

Re: Избор на чистачки

Мнениеот Asko VW » Вто 31 авг 2021 10:07


Именно, даваш на контакт, изключваш от контакт (може и да не вадиш ключа, поне при мен) и натискаш лостчето надолу, при което чистачките ще застанат в сервизно положение, след като си свършиш работата отново даваш на контакт и натискаш лостчето и те се връщат в нормално положение. Обръщам внимание, че предния капак трябва да е затворен.



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 102 госта