Как се почистват бели петна по автомобила от теч в подземен паркинг?

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
Каспър
Мнения: 2213
Регистриран на: Съб 03 ное 2007 0:11
Автомобил: Insignia A Sports Tourer 2014 4x4
Двигател: A20NHT Turbo 250 HP
Местоположение: София

Как се почистват бели петна по автомобила от теч в подземен паркинг?

Мнениеот Каспър » Нед 29 авг 2021 22:52


Здравейте.
Паркирам в голям подземен паркинг на едно от паркоместата което е в дъното на паркинга. Над моето паркомясто е сухо и не тече. Докато стигна обаче до моето паркомясто, в дъното на паркинга, минавам през целия паркинг които е голям и през около 5 метра има разположени напречни колони по тавана от които капе вода. Минавам поне през 10 такива капещи колони, тоест със сигурност ще ми капне на колата, няма как да го избегна.
Притесняваме, че това което капе от тези колони не е чиста вода, а нещо като соли от бетона. Там където капе са се образували бели сталактити, защото капе от няколко години според други шофьори паркиращи там отдавна. Отгоре върху паркинга е поляна, просмуква вода през почвата, после плочата и капе вътре в паркинга.
Видях няколко коли със сериозни бели петна върху тях и собствениците им казват, че това няма махане освен пребоядисване или търкане с оцет, но това е опасно за лака.
Питането ми е доколко е проблем това което тече и образува тези бели петна върху лака?
Проблем ли е ако е само една-две капки на различни места или става проблем когато капе на едно и също място и се натрупа по лака? Тогава ли става бяло петно което трудно се маха?
Ако остава петно дори от една голяма капка, то как се маха? С някакъв препарат или полиране пада ли или просмуква през лака и само пребоядисване помага?




Потребителски аватар
Е.Димитров
Мнения: 95
Регистриран на: Чет 10 фев 2011 6:07
Автомобил: Т5
Двигател: 7H
Местоположение: София/Пловдив

Re: Как се почистват бели петна по автомобила от теч в подземен паркинг?

Мнениеот Е.Димитров » Пон 30 авг 2021 7:29


Здравей,
за съжаление, това го има в някой гаражи и преди имах една кола лимузина, която не се караше зимата.
Бях я паркирал без да и метна от горе найлон и когато стана време за каране, имаше сталагмит на предният капак.
Колата беше черна и направо изглеждаше ...страшно.
Един колега ме посъветва , да сложа салфетки и да полея от горе с оцет. След няколко часа киснене, буцата се разтвори и нямаше поражения по лака и боята...Но все пак не съм много сигурен, че всичко ще е ок. Единственото, което помага е покриване с нещо колата!


Потребителски аватар
fur1ous
Мнения: 1345
Регистриран на: Пет 14 окт 2011 15:21
Автомобил: Golf3 - Seat Exeo - Seat Leon
Двигател: 1Z - CFMA - AUQ
Местоположение: София

Re: Как се почистват бели петна по автомобила от теч в подземен паркинг?

Мнениеот fur1ous » Пон 30 авг 2021 8:24


Ако е невъзможно да се оправи теча помислете за варианта да се пусне някакъв вид брезент който да събира тия капки и да ги оттича някъде.
Щом има и друго коли пострадали надали ще ти откажат.
Просто трябва да се реши проблема не следствието, реално надали хората в този блок ще са навити да се изнесе цялата площадка отгоре, да се пусне както трябва едно хидро и да се върне всичко обратно, то дори да пуснеш хидро реално пак трябва да направиш да се отича някъде тази вода която се събира.


Потребителски аватар
Каспър
Мнения: 2213
Регистриран на: Съб 03 ное 2007 0:11
Автомобил: Insignia A Sports Tourer 2014 4x4
Двигател: A20NHT Turbo 250 HP
Местоположение: София

Re: Как се почистват бели петна по автомобила от теч в подземен паркинг?

Мнениеот Каспър » Пон 30 авг 2021 12:23


При мен не се получава натрупване на едно място. Докато излизам капва от различни колони на различни места по колата според зависи колко бързо излизам.
Вариант за оправяне на паркинга няма. Собствениците са много, не се разбират и не им се дават пари. Аз съм там под наем, не ги познавам и няма как да организирам ремонт или закърпване с брезенти. Търся друг гараж за покупка в района или под наем, но избора доста стеснен, особено за по-голяма кола. Затова докато намеря искам да знам дали тези единични капки оставят трайни следи или трябва да се натрупа на едно и също място за да стане петно което трудно се маха.


nikmar
Мнения: 345
Регистриран на: Пон 22 ное 2010 11:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Как се почистват бели петна по автомобила от теч в подземен паркинг?

Мнениеот nikmar » Пон 30 авг 2021 12:27


Остават петна, затова - временно решение: при всяко влизане и излизане - бърсане...


powerade
Мнения: 1046
Регистриран на: Нед 19 сеп 2010 19:33
Автомобил: Seat Toledo 2 1M2
Двигател: AHF 2000
Местоположение: Sofia

Re: Как се почистват бели петна по автомобила от теч в подземен паркинг?

Мнениеот powerade » Пон 30 авг 2021 12:33


Колега щом си те кефи колата и искаш да има добра визия, що не се заиграеш за 1-2 часа и не си я полираш с някоя от новите керамични пасти... (после и петната ще падат много по-лесно)
Аз това ще правя като позахладнее и съм избрал Turtle wax Hybrid Solutions Ceramic Spray. Като го гледах по клипове и ревюта, нанася се супер лесно (за гъзоръки хора е направено) и има доста добри отзиви... Верно малко е скъп 35-36 лв ама би трябвало да стигне за поне 2 3 нанасяния (през 1 година уж)


Потребителски аватар
Каспър
Мнения: 2213
Регистриран на: Съб 03 ное 2007 0:11
Автомобил: Insignia A Sports Tourer 2014 4x4
Двигател: A20NHT Turbo 250 HP
Местоположение: София

Re: Как се почистват бели петна по автомобила от теч в подземен паркинг?

Мнениеот Каспър » Вто 31 авг 2021 15:00


Ще я оставя някъде да я полират и намажат цялата с някаква защита, но дотогава не ми се иска да я клепам с разни петна допълнително. Не излиза читав гараж в района, а навън с това бурно време не ми се рискува.



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: stefan4o и 168 госта