Купих си каравана

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Купих си каравана

Мнениеот muns61 » Сря 20 окт 2021 19:08


Благодаря за пожеланията!
Течове няма никакви, караваната я купих от грижлив стопанин, който се сдоби с кемпер.
Хладилникът ми съсздаде проблем, заради калпава газ и пушеща горелка. След почистване вече няма проблеми. Работи чудесно, сутрин държи -14 в камерата и -1 в хладилната част.
Прегледах и гресирах главините и теглича, инерционната спирачка работи идеално. Добавих още малко ЛЕД осветление, направих профилактика на отоплителната печка и преместих акумулатора от багажното отпред в задната част.
Купих соларен панел 150 вата и контролер 20А. Напролет ще реализирам и помпа за вода от водоем плюс филтър.
Соларният панел съм го монтирал на стойка, за да не се налага да паркирам караваната на слънце. Под сенчица си е по-удобно лятос в жегата :).
Имам и инверторен генератор 800 вата за екстрени ситуации.
По интериора добавих поставки за чаши, та сутрин да си пия кафето в леглото. Предстои да опитам да хвана телевизия, сега проучвам каква антена би свършила работа. Жената иска:)




Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19113
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Купих си каравана

Мнениеот stefan4o » Сря 20 окт 2021 19:28


Сателитна или ефирна ТВ?


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6119
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Купих си каравана

Мнениеот ktamen » Сря 20 окт 2021 19:49


Честито и от мен.
Аз много харесвам помпите Вебасто от парно на автобус, работят отлично при напрежения между 12 и 36 волта, разбира се при по-високо напрежение дават по-голям дебит и налягане. Доколкото си спомням при 2метра воден стълб дават 100л в минута и консумират 4А при 24В захранване.
Според едно доста грамотно руско кличе, значителна част от панелите трябва да се вържат директно за акумулатора, спестяват се ватовете, дето се губят в контролера, ама с един панел тази формула не е много полезна, все пак си предвиди възможност да връзваш панела директно при нужда.


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Купих си каравана

Мнениеот muns61 » Сря 20 окт 2021 20:04


stefan4o написа:Сателитна или ефирна ТВ?

Ефирна. Телевизията е последното, което ми трябва на излет.



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: s7r3l0k и 81 госта