Гуми втора употреба

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
milski
Мнения: 62
Регистриран на: Вто 07 дек 2010 10:21
Автомобил: Vokswagen Passat B3
Двигател: RP 1.8 Mi
Местоположение: Sofiq

Гуми втора употреба

Мнениеот milski » Нед 05 дек 2021 18:16


Здравейте!
Едва ли ще ме подминат зевзеците,но се надявам да има мнения които,ще са ми от полза,т.к. вече съм притиснат от времето..
Предложиха ми работа в Норвегия и приех.От Ирландия пристигнах директно тук.От тамошен сайт закупих зимни гуми,но като са попълвали адреса са пропуснали пощ.код и не можаха да ми ги доставят навреме.Като дойдох тук,първата ми работа беше да купя отново зимни гуми.Отново проблеми с доставката.Вече един месец ме мотаят.Отначало отговаряха.В последно време спряха.Така е и от двете страни - DHL и Sкruvat (сайта откъдето ги закупих).Предложих им да отида до Осло и сам да си ги взема.Отбягват да отговорят с "Да,можете" или "Не можете".Доскоро,времето беше благоприятно и с внимателно каране,можех да ходя с колата до работа въпреки ниските температури.Но от няколко дена вали сняг.Абсурдно е,защото дотук съм дал 700+ евро за зимни гуми,а съм все още с летни.
Започнах да се оглеждам за втора употреба гуми.
С моя размер,изборът не е голям.Има едни Континентал от 2017 година с 6мм грайфер.Притеснява ме,че са 4 годишни и за градско каране може и да са ок,но на мен ми се налага да карам по планински път с доста завои.Заслужава ли си риска да се вземат?
Благодаря ви!




Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Гуми втора употреба

Мнениеот muns61 » Нед 05 дек 2021 18:28


Физически магазин за гуми около теб няма ли?


Потребителски аватар
milski
Мнения: 62
Регистриран на: Вто 07 дек 2010 10:21
Автомобил: Vokswagen Passat B3
Двигател: RP 1.8 Mi
Местоположение: Sofiq

Re: Гуми втора употреба

Мнениеот milski » Нед 05 дек 2021 18:52


Не ми се иска да купувам гуми втора употреба,но това е начинът да ги имам по-скоро.
Иначе има магазин.Но няма наличност.И пак трябва да се чака 7-10дена за доставка.
При положение,че поръчах от норвежки сайт,по проследяващия номер видях,че гумите идват от Швеция.


Потребителски аватар
MamaMy
Мнения: 887
Регистриран на: Вто 27 юни 2006 22:33
Автомобил: Galaxy
Двигател: AUY
Местоположение: Едно малко село край Плевен

Re: Гуми втора употреба

Мнениеот MamaMy » Нед 05 дек 2021 21:54


Когато гумата е истинска, маркова, зимна сместа от която е направена е много мека. Седи малко като смес между силикон и полиуретан. Тази смес е много трайна и не се скапва както на китайските ментета. Карах гуми на 15 години и не можех да повярвам какво сцепление имаха. Невероятни спрямо чисто нови Дебица Фриго. Преди това слагах и Клебер и Фулда. Не, че ги подценявам, но на тежко комби със задно се представиха неубедително. Нокиа-та залепна все едно са намазани с лепило. Тогава се зарекох да не съм предубеден никога. Дота помага, но в този случай е без значение.


Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Гуми втора употреба

Мнениеот 777 » Нед 05 дек 2021 23:30


4 годишните може да изкарат поне още 1, а вероятно и 2. Със сигурност ще се чувстваш доста по-добре с тях отколкото с летните. Не разбрах само, ако ги вземеш ще откажеш ли другите или слагаш втора ръка докато намериш нови? Колко струват 4 годишните?


Потребителски аватар
milski
Мнения: 62
Регистриран на: Вто 07 дек 2010 10:21
Автомобил: Vokswagen Passat B3
Двигател: RP 1.8 Mi
Местоположение: Sofiq

Re: Гуми втора употреба

Мнениеот milski » Пон 06 дек 2021 0:15


MamaMy написа: Тогава се зарекох да не съм предубеден никога. Дота помага, но в този случай е без значение.

Досега съм си купувал винаги чисто нови.Не че не ги карам по 3-4 години.Но знам как съм ги ползвал и съм нямал страх.Но на Запад хората карат доста и това поражда съмнение дали няма да са пари на вятъра.А и още повече дали ще съм в безопастност,ако може да се говори за такава Зимата.Никой не е застрахован.

777 написа:4 годишните може да изкарат поне още 1, а вероятно и 2. Със сигурност ще се чувстваш доста по-добре с тях отколкото с летните. Не разбрах само, ако ги вземеш ще откажеш ли другите или слагаш втора ръка докато намериш нови? Колко струват 4 годишните?

Колата е зазимена.Ходя на работа с един колега.Но не може да продължава вечно. :)
Задействал съм отказване на поръчката в Ирландия.Но и там лесно вземат парите и трудно ги връщат.Тук все още не съм.Имах надеждата,че ще ги доставят до миналия Петък.Но уви.
Иначе гумите втора употреба са 1100крони за комплект,което е около 110 евро.


Потребителски аватар
ssssl
Мнения: 923
Регистриран на: Вто 12 май 2009 17:47
Автомобил:
Двигател: CJXC
Местоположение: Sofia

Re: Гуми втора употреба

Мнениеот ssssl » Пон 06 дек 2021 0:44


Взимай контито.


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6154
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Гуми втора употреба

Мнениеот VWGT » Пон 06 дек 2021 11:10


Aко са съхранявани и ползвани както трябва и грайфера наистина е 6мм, би трябвало да ти свършат работа тази година.


m135
Мнения: 226
Регистриран на: Нед 24 юли 2011 22:05
Автомобил: vw polo 1.4mpi
Двигател: AUD 2000
Местоположение: svishtov

Re: Гуми втора употреба

Мнениеот m135 » Пон 06 дек 2021 14:52


Само да не вземеш такива
https://www.facebook.com/marketplace/it ... _type=post

Кой им позволява на тия да си играят така с безопасността !!!


Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Гуми втора употреба

Мнениеот 777 » Пон 06 дек 2021 15:45


На такива регенерати няма да пише Continental.


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6154
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Гуми втора употреба

Мнениеот VWGT » Пон 06 дек 2021 15:53


Това не е регенерат, а нарязани гуми (т.е. някой наново е издълбал каналите на грайфера). Такива изпълнения съм виждал само за джипови гуми, които се ползват за оффроуд, лов и подобни. Но за леки автомобили е абсурдно.

В Норвегия едва ли някой може публично да продава подобни неща.


Потребителски аватар
milski
Мнения: 62
Регистриран на: Вто 07 дек 2010 10:21
Автомобил: Vokswagen Passat B3
Двигател: RP 1.8 Mi
Местоположение: Sofiq

Re: Гуми втора употреба

Мнениеот milski » Пет 10 дек 2021 22:54


Благодаря Ви за мненията! :th_up

Надявам се за пръв и последен път да съм в такава ситуация.
Отказах се от модела(Continental Wintercontact6),който бях набелязал след като видях и недобри отзиви дори и като чисто нови.Взех си Continental Vikingcontact.Но проблемите не свършиха до тук.Едната гума се оказа спукана(от страната на грайфера имаше дупка като от гвоздей).Попитах дали може да се оправи.Каза че може,но не е позволено.Не знам дали е така (досега не съм пукал гума) или се опита и той да си продаде неговата стока (имаше подобна).Важното е,че всичко свърши добре.
Колата засега се държи добре,като гледам да не превишавам 60км/ч.Денивилацията до работа е 600метра.Има два 180-градусови завоя.Но засега нямам проблеми и колата отива на там,накъдето я насоча.

VWGT написа: В Норвегия едва ли някой може публично да продава подобни неща.


Предполагам че е така.Но от това,което виждам,контролът не е голям.
Попаднах на обяви за гуми с ДОТ 2005.Явно всеки се опитва да си продаде ненужните неща.А безопастността остава на заден план.
Същото е и с компания като Skruvat.Макар и да съм закупил гуми от тях,две седмици не могат да ми отговорят дали могат да осъществят доставката.А не е като да е Септември или Октомври.
Питах колегите дали мога да се оплача някъде от тях.Отговорът беше,че няма смисъл.Още повече,че са голяма компания.


Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Гуми втора употреба

Мнениеот 777 » Пет 10 дек 2021 23:37


Що не си поръча нещо от България? За толкова време щеше да пристигне дотам. А за превишаването на 60км/ч ми изглежда като крайна предпазливост. Предполагам вече имате достатъчно сняг. Отиди на някой голям празен паркинг и пробвай рязко спиране (на сняг и лед ако има). Така ще добиеш представа колко добре спират и доколко можеш да разчиташ.


Потребителски аватар
milski
Мнения: 62
Регистриран на: Вто 07 дек 2010 10:21
Автомобил: Vokswagen Passat B3
Двигател: RP 1.8 Mi
Местоположение: Sofiq

Re: Гуми втора употреба

Мнениеот milski » Пет 10 дек 2021 23:59


Извинявам се.
От изказването ми не става ясно,че имам предвид по пътя за работа.Завоите са почти един след друг.
Миналата седмица един местен беше излетял от пътя на един S-образен,на пръв поглед лесен,завой.Друг не беше успял да вземе единия от 180-градусовите завои.И норвежците не са от най-примерните шофьори и карат бързичко.
Като пристигнах,едно от първите неща,които ми казаха,е че пътя е опасен.Дори ме посъветваха да си направя застраховка.Така че малко повече внимание не е излишно.
А и по баира нагоре Пасат-ко няма тази динамика :).
Надолу е същото.Почти 8км спускане е.
В Норвегия,всичко,което идва от отвън,с цена над 300 крони,подлежи на мито.А и отново нямам гаранция дали ще могат да ми ги доставят.
Последно от DHL ми казаха,че понеже съм с български тел.номер,куриерът няма как да се свържи с мен.



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: jordan17772 и 74 госта