Загрява ли колата по-бавно без ЕГР?

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
qnkov
Мнения: 174
Регистриран на: Сря 01 юли 2015 0:10
Автомобил: Seat Cordoba TDI
Двигател: 2004г ATD 1_9 101кс

Загрява ли колата по-бавно без ЕГР?

Мнениеот qnkov » Сря 15 дек 2021 23:21


Опитвам да намеря информация по този въпрос и мненията са доста различни. На места пише, че без ЕГР колата загрява по-бавно с около 5-10 минути, на други места чета, че ЕГР не се отваря, докато колата не загрее до опрделени градуса, т.е., не влияе на по-бързото или бавно загряване на двигателя.

Искам да сложа чип на моята, но едно от нещата, които трябва да се направят, е да се изкл. ЕГР софтуерно. Но ако това ще доведе до по-бавно загряване зимата на колата, съответно да не мога да си размразя за 5-10 минути стъклата, никакъв чип. :)




Потребителски аватар
railfan
Мнения: 637
Регистриран на: Вто 13 сеп 2016 17:19
Автомобил: Passat B6
Двигател: CBAB 2009

Re: Загрява ли колата по-бавно без ЕГР?

Мнениеот railfan » Чет 16 дек 2021 8:50


Преди година - 2 махнах чрез затапване ЕГР на моето Ауди Б5 и определено зимата се усеща, че загрява по-бавно. Сутрин до работа за 6-7 км не може да си достигне работната Т от 90 градуса при това време в София(ок 0 градуса), стига до 70-75. И това е при положение, че нямам студен старт навън, тъй като имам гараж и там Т не пада под 10 градуса. Но пък колага е по-нервна и тръгва от по-ниските обороти.


Потребителски аватар
Snuupy
Мнения: 471
Регистриран на: Пон 26 яну 2015 0:15
Автомобил:
Двигател:

Re: Загрява ли колата по-бавно без ЕГР?

Мнениеот Snuupy » Съб 18 дек 2021 17:50


Ами, аз не намирам разлика в загряването без ЕГР, мапера каза, че щяла да е малко по-бавно, но аз намирам реална разлика.



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 245 госта