Цените на автомобили втора употреба

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8296
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Цените на автомобили втора употреба

Мнениеот Stivi » Пет 15 мар 2024 11:03


Колегите вече го казаха, но и аз като погледнах снимките, първата ми реакция беше " За тоя кошник повече от 3000 лв не давам" !




Потребителски аватар
w_smith
Мнения: 2191
Регистриран на: Сря 27 апр 2005 15:31
Автомобил: Skoda Octavia 1U_Golf 3
Двигател: ALH 2005_AHU 1997
Местоположение: София
Контакти:

Re: Цените на автомобили втора употреба

Мнениеот w_smith » Пет 15 мар 2024 11:14


Благодаря за съветите, ще се заема с пудрене. Свалям и рекарото и то заминава в OLX. Дал съм над 200 кинта за оригинален долен дунапрен от ФВ. Ще сложа оригиналния салон. Летните гуми и джантите отлетяха вече. А по отношение на ремонти и история има наръчи със сервизни документи. Но като при хората, вътрешната красота не грее никого.


Потребителски аватар
Petrolhead
Мнения: 2116
Регистриран на: Сря 02 сеп 2009 9:52
Автомобил:
Двигател:

Re: Цените на автомобили втора употреба

Мнениеот Petrolhead » Пет 15 мар 2024 11:18


сервизните документи си ги запази за семейния архив и недей да ги споменаваш нито в обявата, нито на някой купувач.
хората не обичат да им напомнят, че освен за покупната цена трябва да се грижат и за подръжката на колата.


Потребителски аватар
w_smith
Мнения: 2191
Регистриран на: Сря 27 апр 2005 15:31
Автомобил: Skoda Octavia 1U_Golf 3
Двигател: ALH 2005_AHU 1997
Местоположение: София
Контакти:

Re: Цените на автомобили втора употреба

Мнениеот w_smith » Пет 15 мар 2024 11:25


Не се бях замислял. За мен винаги е било важно да има такива. Колкото повече - толкова по-добре. Ако някой ми каже - супер здрава кола, нищо не съм правил по нея, веднага ще изпълня команда кръгом. Явно така съдя и за другите хора, по себе си. Хубава дискусия стана, пак благодаря на всички за съветите.


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19698
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Цените на автомобили втора употреба

Мнениеот Vlad777 » Пет 15 мар 2024 13:11


valka написа:Няма никакви забележки и не може да го продаде половин година. Един "сериозен" само дойде да го гледа, ама искаше 1000 лв надолу. :screwy

valka написа:Беше на 5000 лв, оня искаше за 4000. За 4000лв имаше 2002 година, с ръжди. Сега е за 4500 и повече не сваля, не иска да я подарява все пак.

Сега като сметнеш 300 лв гражданска и 150 лв данък и 50 лв ГТП, които трябва да плати собственика, за да му седи колата, дали не беше по-добре да я беше продал за 4000 и вече да е забравил за нея?


Потребителски аватар
valka
Мнения: 274
Регистриран на: Сря 16 май 2007 19:14
Автомобил: поцинкован танк
Двигател:
Местоположение: София

Re: Цените на автомобили втора употреба

Мнениеот valka » Пет 15 мар 2024 13:35


fur1ous написа:И ти се учудваш? Това е най голямото недоразумение като двигател създаван някога от BMW..
В BMW форума има 85 страници тема на име "проблеми с най-скапания двигател на BMW N42B20"
Която е жива и до днес..

Тая кола и 3500 са и много.....


Значи като имаше пак такова комби дизел с проблеми в турбо и не знам си къде го продаде за една седмица. Тоя, който го купи вика ще си го оправя. А тука кола без никакви приблеми, гаражна да я шитне за 3500? Продава я, защото си купи джип и две не може да кара. Ама викаш темата това, темата онова. А в оная тема, където всички бяхте много доволни, що на мене не ми сипаха антифриза... :drive

Vlad777 написа:Сега като сметнеш 300 лв гражданска и 150 лв данък и 50 лв ГТП, които трябва да плати собственика, за да му седи колата, дали не беше по-добре да я беше продал за 4000 и вече да е забравил за нея?


Сериозно... Викаш 300 лв за гражданска, 150 данък и 50 лв прави 1000 лв надолу за гаражен автомобил с никакви проблеми по боя, двигател, скорости. :no Оня що не извади 4500 тогава, а ламти за 4000 лв?

Ама и един познат като си взе едно Пежо 307 от автокъщата му казаха, че Мерцедес, Ауди, БМВ, VW ги взимат, колкото и да са счупени. Пежото в идеално състояние на 200 000 км никой не иска да го купи. После 2-3-ма искаха да му го купят, защото е рядка поръчкова серия.

Последна промяна от valka на Пет 15 мар 2024 18:52, променено общо 2 пъти.


Потребителски аватар
fur1ous
Мнения: 1348
Регистриран на: Пет 14 окт 2011 15:21
Автомобил: Golf3 - Seat Exeo - Seat Leon
Двигател: 1Z - CFMA - AUQ
Местоположение: София

Re: Цените на автомобили втора употреба

Мнениеот fur1ous » Пет 15 мар 2024 14:12


Човек, дизела поне може да го оправиш... и следащите Х километри няма да имаш проблем и ще кара..
N42B20 няма оправяне.. не знам как да ти го обясня... Мен и за 1000 да ми я даваш ще я откажа тая кола, влезни прочети цялата тема и ми кажи дали ще дадеш пари за това недоразумение..
Изобщо няма да коментирам,че това Е46 няма кьорава екстра.

valka написа: А в оная тема, където всички бяхте много доволни, що на мене не ми сипаха антифриза... :drive


Нямам никаква представа за какво говориш.


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19698
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Цените на автомобили втора употреба

Мнениеот Vlad777 » Пет 15 мар 2024 14:20


valka написа: Сериозно... Викаш 300 лв за гражданска, 150 данък и 50 лв прави 1000 лв надолу за гаражен автомобил с никакви проблеми по боя, двигател, скорости. :no Оня що не извади 4500 тогава, а ламти за 4000 лв?

Това е задача за 2-ри клас. icon_idea

Предлагат ти 4000 лв. Отказваш. Харчиш 500 лв за данъци и ГО, докато чакаш някой да я купи с месеци и я пускаш на 4500, което ПАК не е сигурно, че ще вземеш?!? Какво точно печелиш, че не разбрах?!? Айде завършвайте поне основно образование - елементарно събиране и изваждане....

А и щом е "гаражна" явно седи в гараж, който в София струва поне 150 лв на месец. :mhihi Я сметни за тия месеци само от гараж ако го даде под наем колко пари щеше да изкара?!?


Потребителски аватар
fur1ous
Мнения: 1348
Регистриран на: Пет 14 окт 2011 15:21
Автомобил: Golf3 - Seat Exeo - Seat Leon
Двигател: 1Z - CFMA - AUQ
Местоположение: София

Re: Цените на автомобили втора употреба

Мнениеот fur1ous » Пет 15 мар 2024 14:27


Темата с гаражите е мноооого сложна.
Аз понеже цял живот съм имал гаражи, в много голям % гаража е повече минус отколкото плюс за самата кола и нейното състояние заради влагата която се събира в гаража.
Ако е зле изолиран гараж в който не може да се задържи влага е добре за колата.
Ако е добре изолиран гараж и колата се вкарва често мокра и вътре е топло (над 5 градуса) - много зле за колата, буквално и се молиш да ръждяса по бързо.
Ако е подземен в 90% от случайте е пълно с влага - зле за колата.

Единствения вариант да е добре в гараж е той да е надземен и зле изолиран за да може колата да съхне дори когато е вътре и да не се задържа влага или да е добре изолиран с постянно работещ влагоабсорбатор.

Много хора си мислят,че е много добре една кола да е гаражна, но ако е влажно в гаража и е над 5 градуса, то ти буквално и се молиш да изгние по бързо.

Мога да ви кажа,че в София над 70% от гаражите са неблагоприятни за една кола.


deas
Мнения: 99
Регистриран на: Чет 24 юни 2010 21:59
Автомобил: VAG 5+
Двигател: engine19
Местоположение: XackoBo

Re: Цените на автомобили втора употреба

Мнениеот deas » Пет 15 мар 2024 14:34


fur1ous написа: буквално и се молиш да ръждяса по бързо.


Защо


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8296
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Цените на автомобили втора употреба

Мнениеот Stivi » Пет 15 мар 2024 14:36


То по принцип това "гаражна" е малко смешно да се употребява като някакъв плюс на колата, но е останало от времето на соца, когато всички лади и москвичи бяха "гаражни" :mhihi
deas написа:
fur1ous написа: буквално и се молиш да ръждяса по бързо.

Защо

Ако сам не можеш да си отговориш на този въпрос...трудно ще ти се обясни :)


Потребителски аватар
tdi fen
Мнения: 4249
Регистриран на: Пет 05 юни 2009 19:45
Автомобил: Skoda Octavia 1U Renault Clio
Двигател: TDI AGR
Местоположение: София

Re: Цените на автомобили втора употреба

Мнениеот tdi fen » Пет 15 мар 2024 15:18


Пазара е такъв че винаги се търсят най-добрите оферти ,но и най-евтините например един и същ модел двигател година дори сходни километри обявените на 4-5 к евро си стоят някой от 3-4 месеца и повече, докато подобна излизайки на 2-3 к евро не се задържа и два три дни


Потребителски аватар
w_smith
Мнения: 2191
Регистриран на: Сря 27 апр 2005 15:31
Автомобил: Skoda Octavia 1U_Golf 3
Двигател: ALH 2005_AHU 1997
Местоположение: София
Контакти:

Re: Цените на автомобили втора употреба

Мнениеот w_smith » Пет 15 мар 2024 16:29


Нещо не мога да схвана това мнение-изречение. Търсят се най-добрите и най-евтините едновременно?


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8296
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Цените на автомобили втора употреба

Мнениеот Stivi » Пет 15 мар 2024 16:41


w_smith написа:Нещо не мога да схвана това мнение-изречение. Търсят се най-добрите и най-евтините едновременно?

Най-доброто като характеристики и надеждност, на най-добрата цена, това трябва да е имал предвид !


deas
Мнения: 99
Регистриран на: Чет 24 юни 2010 21:59
Автомобил: VAG 5+
Двигател: engine19
Местоположение: XackoBo

Re: Цените на автомобили втора употреба

Мнениеот deas » Пет 15 мар 2024 17:01


Stivi написа:Ако сам не можеш да си отговориш на този въпрос...трудно ще ти се обясни :)


Така е, да си тъп е лесно



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: tyhrh и 254 госта