Цените на автомобили втора употреба

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
valka
Мнения: 274
Регистриран на: Сря 16 май 2007 19:14
Автомобил: поцинкован танк
Двигател:
Местоположение: София

Re: Цените на автомобили втора употреба

Мнениеот valka » Пет 15 мар 2024 18:47


Vlad777 написа:
valka написа: Сериозно... Викаш 300 лв за гражданска, 150 данък и 50 лв прави 1000 лв надолу за гаражен автомобил с никакви проблеми по боя, двигател, скорости. :no Оня що не извади 4500 тогава, а ламти за 4000 лв?

Това е задача за 2-ри клас. icon_idea

Предлагат ти 4000 лв. Отказваш. Харчиш 500 лв за данъци и ГО, докато чакаш някой да я купи с месеци и я пускаш на 4500, което ПАК не е сигурно, че ще вземеш?!? Какво точно печелиш, че не разбрах?!? Айде завършвайте поне основно образование - елементарно събиране и изваждане....

А и щом е "гаражна" явно седи в гараж, който в София струва поне 150 лв на месец. :mhihi Я сметни за тия месеци само от гараж ако го даде под наем колко пари щеше да изкара?!?


Чакай да се плесна... :facepalm

Аз съм с висше, ама к'во от това. Айде като сте такива големи капацитети...На моята B4-ка комби след 2 месеца ще дам да боядисат отново преден капак, таван, 2 задни калника и половин врата. Питах миналата година едни други тука от форума към 1500 лв. И ще им я закарам, няма значение, че ми казаха как няма да ми хареса цената за такава кола. В допълнение си купих хубави гърнета едно към едно като оригиналните, новите са Ernst. И колекторни тръби Bosal, що па не. От единствения онлайн магазин, който не ми каза, че е много стара колата.

То и за моята кола има тема "хронични болежки", пусната от стотинкаджия, който не искаше да налива много пари...За да може после да я шитне за 1500 лв. Я дайте сега акъл... Хипотетично, ако я пусна за продажба след боята и с новите гърнета, които ще изкарат 6-7 години минимум...Колко да и искам като в момента за регион София има само 3 обяви за 2600-2700 лв, едната ABT двигател без климатик нов внос, другите 2 ABK 115 коня.

Пускам я за 3000 лв и си представям да ми дойдеш ти със завършения втори клас и от воле да искаш да ти я дам за 2000. Защото е с оня гадния двигател ADA. Естествено, че няма да я продам на такъв човек.

Хипотетично нали, защото на бащата на един приятел му казах, че не я давам дори за 5000 лв. :mhihi

Последна промяна от valka на Пет 15 мар 2024 22:12, променено общо 1 път.




Потребителски аватар
Кайзен
Мнения: 1531
Регистриран на: Съб 28 май 2011 10:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Германия

Re: Цените на автомобили втора употреба

Мнениеот Кайзен » Пет 15 мар 2024 19:34


Винаги се чудя на хората, които наливат/инвестират някакви пари в кола и след това искат да я продадат..
Щом си решил да се разделяш с даден автомобил, то вместо да инвестираш в него 1500-2000лв и после да го продаваш за 4 000, защото другите били по-лоши, но с цена от 3000-3500, то по-добре си продай твоя неремонтиран за 2000-2500 и остави новия собственик да си го поправя както намери за добре.
Един ремонт малко преди продажба, най-често е сигнал за некачествен такъв или излезли още дефекти, които не са отстранени и като следствие колата отива за продажба.


Потребителски аватар
valka
Мнения: 274
Регистриран на: Сря 16 май 2007 19:14
Автомобил: поцинкован танк
Двигател:
Местоположение: София

Re: Цените на автомобили втора употреба

Мнениеот valka » Пет 15 мар 2024 19:51


А бе то и аз се чудя, ама съм написал, че НЕ я давам. Просто описах примера с другата, да си представим, че е в много добро състояние. Нали и да седи в гараж, да не я пече слънце, да не мръзне навън пак го изкараха минус. Запазена демек, защото и на мен ми викаха 4-5 човека много ми била запазена колата. Запазена я на 25-30 години :Mr Green Fun като налееш пари за боя и пастиране. Оня като идвал да я купува, знаеш ли, че му викал на приятеля, че колата била друг цвят, само и само да я вземе с 1000 лв надолу.

А да я продам с побелял таван и паднал лак на калник и преден капак, интересно... :rolleyes За 2500 никакъв шанс, нали ще дойдеш да ревеш как била за боя и да ти я дам за 1500. :e010

Последна промяна от valka на Пет 15 мар 2024 21:39, променено общо 3 пъти.


Потребителски аватар
Кайзен
Мнения: 1531
Регистриран на: Съб 28 май 2011 10:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Германия

Re: Цените на автомобили втора употреба

Мнениеот Кайзен » Пет 15 мар 2024 20:07


В такъв случай може да обясниш, че точно затова и цената е 2500. При цена на останалите обяви от 3000-3500, то обявена за 2500 и продадена за 2200 е много по-добре.
В другия случай инвестираш 1500 за боя, обявяваш я за 4000 и се молиш да получиш 3500.
Елементарна математика: 2200 > 3500-1500


thanis
Мнения: 1336
Регистриран на: Пет 21 юли 2017 9:36
Автомобил: Polo 9N
Двигател: BBY 2004

Re: Цените на автомобили втора употреба

Мнениеот thanis » Пет 15 мар 2024 21:19


Само дето всички пропускате факта, че човека си харесва колата и си я кара да му е джиджана и еееевентуално ако се реши да я продава ви споделя какво ще прави.

А не че ще и налива 1500лв да я освежава, за да я продаде за 3500....


Потребителски аватар
Кайзен
Мнения: 1531
Регистриран на: Съб 28 май 2011 10:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Германия

Re: Цените на автомобили втора употреба

Мнениеот Кайзен » Пет 15 мар 2024 21:27


Аз не съм описал неговата кола, а случаен пример..


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11919
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Цените на автомобили втора употреба

Мнениеот К.Одаджийски » Съб 16 мар 2024 5:59


fur1ous написа:Човек, дизела поне може да го оправиш... и следащите Х километри няма да имаш проблем и ще кара..
N42B20 няма оправяне.. не знам как да ти го обясня...

22-ра година лятото ремонтирахме такава кола с този мотор, стана чук обаче за 5500 лв


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19150
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Цените на автомобили втора употреба

Мнениеот stefan4o » Съб 16 мар 2024 10:07


w_smith написа:Благодаря за съветите, ще се заема с пудрене. Свалям и рекарото и то заминава в OLX. Дал съм над 200 кинта за оригинален долен дунапрен от ФВ. Ще сложа оригиналния салон. Летните гуми и джантите отлетяха вече. А по отношение на ремонти и история има наръчи със сервизни документи. Но като при хората, вътрешната красота не грее никого.

Прави са колегите. Тая кола дори на снимки не хваща окото.
Ще ти дам един пример, колега, от личния ми опит. 2020 - 2021 бях купил една Дачия Сандеро. Бях й направил някакви снимки и пуснах обява да я продавам (колата беше много хубава, на 70 000км, но с най-малкия бензинов мотор и беше мъка извънградско). За два-три месеца никой не звънна.
Отидох на автомивка и веднага след това й направих хубави снимки (мога да ти ги покажа, ако искаш, още ги пазя). За няма и седмица я продадох още "по телефона", както се казва.
Бях я обслужил от-до с най-добрите части и консумативи, вкл. беше с нов съединител Sachs, 4 нови летни гуми дънлоп + континентал. Човекът, който я купи ми се обади миналата година да ме пита дали съм сменял ангренаж, след като му потвърдих, че не съм го излъгал ми каза "ти си златен, Стефчо, много сме доволни от колата, скъсахме я от каране без аварии" (колата я купиха за служебна). Така че, ти си прецени :beer


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12794
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Цените на автомобили втора употреба

Мнениеот Zdravko Zankov » Пон 18 мар 2024 16:27


В една обява за продажба на автомобил най-важните елементи са
-Отлични снимки
-Чист интериор и ектериор
-На таблото км да са в "желаният" диапазон, 175343 - 224950км
Мога на "лични" да ви опиша от къде знам.

:mhihi :mhihi :mhihi

Ники, Шкодата ти е добра, но обърни внимание на написаното от мен.

И цените на "втората радост" падат, мое мнение.


Потребителски аватар
railfan
Мнения: 645
Регистриран на: Вто 13 сеп 2016 17:19
Автомобил: Passat B6
Двигател: CBAB 2009

Re: Цените на автомобили втора употреба

Мнениеот railfan » Пон 18 мар 2024 16:35


Аз по-скоро наблюдавам застой в момента на цените. Не, че всеки ден гледам нон стоп колите, но така по групите за пасат из фейсбук основно са ми наблюденията.
Допреди година - 2 се наблюдаваше траен тренд нагоре, сега са в някакъв диапазон и никой не се изхвърля нагоре. Логично е да имаме спад след още някакво време, но не се знае още какво може да ни изненада и бих се въздържал от прогнози на тоя етап.


Потребителски аватар
alpinab
Мнения: 570
Регистриран на: Сря 26 юни 2013 20:22
Автомобил: VW Passat
Двигател: CRL
Местоположение: София

Re: Цените на автомобили втора употреба

Мнениеот alpinab » Пон 18 мар 2024 22:49


Колкото качественото сирене ще се върне на цените преди 2020, толко и колите.

Истерията по пандемията отмина. Коли нови има. Малко, но има. Напоследък виждам и добро предлагане на интересни бройки 2ра ръка на приемливи цени предвид новата стока и обновените им ставки.

Няма как новите коли да са +15-20% отгоре, а 2рата ръка да се върне на преди 2020 нивата. Говоря за коли на малко години с история и оригинално състояние. Дето им викат на жаргон - светулки. :)


Потребителски аватар
w_smith
Мнения: 2191
Регистриран на: Сря 27 апр 2005 15:31
Автомобил: Skoda Octavia 1U_Golf 3
Двигател: ALH 2005_AHU 1997
Местоположение: София
Контакти:

Re: Цените на автомобили втора употреба

Мнениеот w_smith » Вто 19 мар 2024 1:11


Zdravko Zankov написа:В една обява за продажба на автомобил най-важните елементи са
-Отлични снимки
-Чист интериор и ектериор
-На таблото км да са в "желаният" диапазон, 175343 - 224950км
Мога на "лични" да ви опиша от къде знам.

:mhihi :mhihi :mhihi

Ники, Шкодата ти е добра, но обърни внимание на написаното от мен.

И цените на "втората радост" падат, мое мнение.

Здравко,
прецакан съм, колата вчера стана на 229 000 км, явно няма да я продам лесно.


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8296
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Цените на автомобили втора употреба

Мнениеот Stivi » Вто 19 мар 2024 10:51


Като стана въпрос за километрите, нали вече на всеки ГТП записват километража, тези данни няма ли да ги вкарат в някакъв публичен регистър, че да можеш да провериш колата която искаш да купиш, или пак ще трябва "мой човек" или почерпка, за да ти изкарат историята и да видиш дали са я врътнали преди продажбата ?


rld
Мнения: 548
Регистриран на: Нед 01 мар 2015 20:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Цените на автомобили втора употреба

Мнениеот rld » Вто 19 мар 2024 13:26


MMX написа:Прав е за кредитите. Някъде около 2005 започнаха да дават на куцо и сакато и се наводни с коли. После майки и бащи изплащат и помагат, защото синът на 21г решил "Колко са 5000лв". 1000лв не може да спести, но 5000 не са нещо особено.

По темата - вярно, че има доста надути цени на 15 годишни коли, но трябва да се има предвид, че и парите си промениха тежестта. Иначе искаме свестни коли по цени отпреди пандемията.


много ганювски изпълнения напоследък - във фейса си качиш обява, отдолу пишат тъпизми. Аз продавам същото по евтино, защо го продаваш 1лв по скъпо от магазин, в който вече не е налично и всякакъв спам.
А по темата за колите - готов е да даде 20 бона за смачкан варел от Америка, дето го е виждал само на снимка, а като пристигне ще ревне от цените и наличността на частите, но 8 бона за 15 годишна кола в много добро състояние, което може да се провери, са му много :screwy


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12794
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Цените на автомобили втора употреба

Мнениеот Zdravko Zankov » Вто 19 мар 2024 14:02


В такива сделки и двете страни че чувстват изклатени.
Единият, че е продал тънко, другият че се е минал с дебела цена.



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 262 госта