Цените на автомобили втора употреба

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
Кайзен
Мнения: 1511
Регистриран на: Съб 28 май 2011 10:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Германия

Re: Цените на автомобили втора употреба

Мнениеот Кайзен » Нед 15 май 2022 13:53


gogogo79 написа:Всички коли са яко нагоре. Въпреки това ми се струва ,че дизелите са поскъпнали сравнително по- малко в сравнение с меки бензинови хибриди например. Например Auris Hybrid (втора генерация 2013г) върви по - скъпо от Аudi A3 8v 1.6 tdi (трета генерация 2013). Иначе , кой от двата модела е бил по- скъп като чисто нов , мисля няма нужда от казване.

Според мен напълно нормално. От една страна имаш пълен хибрид, а не мек, който доказано е безпроблемен, а от друга страна автомобил, който е от ерата на Dieselgate.




gogogo79
Мнения: 252
Регистриран на: Пон 02 яну 2017 1:24
Автомобил: Kia Ceed x-ecutive
Двигател: 1600 126 hp 2010 year
Местоположение: Варна

Re: Цените на автомобили втора употреба

Мнениеот gogogo79 » Нед 15 май 2022 16:43


Ок. Нека е пълен хибрид. Аз по скоро имах предвид ,че не е plug in , понеже те винаги са си по- скъпи. Та тези въпросните Toйоти до преди година , две в mobile.de се срещаха и обяви по 7-8 к евро. Сега почват от 11 к. !!! Отделен е въпроса че Audi е значително по- скъп бранд от Toyota.


Потребителски аватар
Sonny_89
Мнения: 806
Регистриран на: Сря 25 мар 2015 17:48
Автомобил: VW Passat B7 + Opel Astra H
Двигател: CFFB + Z19DTH
Местоположение: Пловдив

Re: Цените на автомобили втора употреба

Мнениеот Sonny_89 » Нед 15 май 2022 19:09


tdi fen написа:засега тотално ме отказаха имам нотификация в немското мобиле за октавия комби от 2009 2.0TDI 140кс до 200к км и 6000 евро (хубаво щеше да има DSG и ксенон,но няма никакъв избор ) до преди седмица две излизаха по 1-2 седмично от две седмици не излизало нищо всичко е над 7к евро,а е видимо леш няма сервизна история втори или трети собственик доста захебени салони очукани брони ламарини, въпреки това явно им вървят щом ги продават на тези цени


И аз се заглеждам от скоро по тази модификация, но в действителност цените са ненормални. Среден клас автомобил над 10 г. (и то Шкода) за тези пари... Да не говорим за по-високо оборудваните :screwy. В немският сайт даже и не влизам, че ми става лошо. За мечтаният Пасат Б7 не ми се и коментира :no


Потребителски аватар
Lupender
Мнения: 708
Регистриран на: Съб 29 окт 2011 18:22
Автомобил: SEAT Cordoba
Двигател: TDI 1.9 ASV
Местоположение: Благоевград

Re: Цените на автомобили втора употреба

Мнениеот Lupender » Нед 15 май 2022 20:34


Винаги съм се чудил на какво се дължат необосновано високите цени на шкодите?! Наблюдавам тази тенденция откакто излезе Октавия. Преди по-малко от месец активно обикалях автокъщите да си търся кола и ми направи впечатление този феномен, особено валиден за Октавия. Цените на модела са направо съизмерими с премиум марки от същите години!?! Чак пък толкоз здрава, качествена и... не вярвам да е... Гледам я отвън - стандартна, даже скучна, гледам отвътре - дърво, возията като на лагерна количка, но цената - кърти!


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19114
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Цените на автомобили втора употреба

Мнениеот stefan4o » Нед 15 май 2022 22:11


Търсенето. Това я определя. Иначе си е Шкода - не е върхът на сладоледа.


!R1
Мнения: 121
Регистриран на: Нед 07 фев 2021 23:50
Автомобил:
Двигател:

Re: Цените на автомобили втора употреба

Мнениеот !R1 » Нед 15 май 2022 22:39


Основно, че е във ВАГ групата и доверието на хората към :love.vw


cecoa1
VW експерт
VW експерт
Мнения: 1838
Регистриран на: Пет 22 апр 2011 20:21
Автомобил: Passat 4motion[откраднат вече]
Двигател: AVF

Re: Цените на автомобили втора употреба

Мнениеот cecoa1 » Пон 16 май 2022 13:38


С Шкода получаваш много от плюсовете на VW, често и повече обем, и без някои недостатъци. Е, имат си пък други недостатъци, но въпрос на приоритети.


Потребителски аватар
tdi fen
Мнения: 4227
Регистриран на: Пет 05 юни 2009 19:45
Автомобил: Skoda Octavia 1U Renault Clio
Двигател: TDI AGR
Местоположение: София

Re: Цените на автомобили втора употреба

Мнениеот tdi fen » Пон 16 май 2022 14:05


Октавия 2 fece сравнително "нова" за нашите стандарти има 2013г , евтина поддръжка сравнена с новото поколение или конкурентите сравнена с БМВ и Мерцедес 2.0 2.2 дизел ,там смяната не вериги трудна за преглъщане сума


gogogo79
Мнения: 252
Регистриран на: Пон 02 яну 2017 1:24
Автомобил: Kia Ceed x-ecutive
Двигател: 1600 126 hp 2010 year
Местоположение: Варна

Re: Цените на автомобили втора употреба

Мнениеот gogogo79 » Пон 16 май 2022 16:47


Toчно това е при Шкодите , че има някакъв мит ,че се подържат евтино... а то реално до голяма степен си зависи с какъв двигател и скоростна е конфигурирана. Ако си вземеш шкодичка с някой от проблемните ВАГ мотори и с dsg на повечко километри става интересно.. И като цяло интериорите на тези по базовите са мега голям компромис. Вижте Шкода Рапид базова (кола на годините на Golf 7) как изглежда и какви цени държи !


Потребителски аватар
joro_kem
VW експерт
VW експерт
Мнения: 3923
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 7:11
Автомобил: Octavia I Tour Octavia III FL
Двигател: AXR DFFA
Местоположение: Пловдив

Re: Цените на автомобили втора употреба

Мнениеот joro_kem » Пон 16 май 2022 20:29


две шкоди поддържам - едната тур 1.9 101 к.с., ръчни скорости, 2008 г, другата 3 фейслифт 2.0 150 к.с. 7DSG, 2019 г. и двете дизел, и двете комби. първата е на 223000 км., втората на 62000. накратко казано, според мен, не е мит евтината поддръжка.


Zinoto
Мнения: 1871
Регистриран на: Чет 07 фев 2008 0:20
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Велико Търново

Re: Цените на автомобили втора употреба

Мнениеот Zinoto » Пон 16 май 2022 20:41


Аз като горд собственик на Шкода Октавия 2, минал съм преди това през Ауди и Фолксваген мога да кажа, че това е първия ми автомобил, с който забравих какво е да посещаваш сервиз. Преди да се насоча към марката бях чул, че се ценят повече от голф 5 дори в Германия заради сглобката и това, че работниците са предимно чехи, а не турци и други гастарбайтери, но и аз си помислих, че е по-скоро слух. Доста съфорумници знаят, че извършвам услуги по диагностика и някои ремонти, но на Шкодата даже и капака на двигателя не отварям, нито пък на диагностиката я закачам. Не, че няма някой неща от сорта, че третия стоп не свети... но това са бели кахъри както се казва.


Потребителски аватар
fur1ous
Мнения: 1316
Регистриран на: Пет 14 окт 2011 15:21
Автомобил: Golf3 - Seat Exeo - Seat Leon
Двигател: 1Z - CFMA - AUQ
Местоположение: София

Re: Цените на автомобили втора употреба

Мнениеот fur1ous » Пон 16 май 2022 21:00


gogogo79 написа:Toчно това е при Шкодите , че има някакъв мит ,че се подържат евтино... а то реално до голяма степен си зависи с какъв двигател и скоростна е конфигурирана.


Точно така, няма значение дали е шкода,сеат,ауди или VW. Важно е с какъв двигател и като цяло с какви 'неща' е конфигурирана и как е поддържана.
Цената за поддръжка в България на Ауди и на Шкода са идентични при еднаквите поколения, с леки изключения на някой модули. Това,че някой си е купил Шкода и е спрял да посещава сервиз е просто чист късмет и аз с Аудито посещавам сервиз само за обслужване ако бъда честен, колата ще стане на 10г. скоро и на 220к км., но това не значи,че всички Аудита са така, нито пък значи,че всички Аудита се чупят. Шкодите се трошат точно толкова колкото и останалите от VAG групата.


Zinoto
Мнения: 1871
Регистриран на: Чет 07 фев 2008 0:20
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Велико Търново

Re: Цените на автомобили втора употреба

Мнениеот Zinoto » Пон 16 май 2022 21:16


fur1ous прав си, като цяло, все пак колата съм я взел от човек, който си е гледал колата, а и историята на автомобила ми е известна, но във форума на Шкода има доста хора, които си карат, колите от първия километър както се казва и споделят същото, което не бих казал, че се среща в другите форуми за автомобили. Известен факт е, че качеството на един и същ модел Форд примерно произведен в Белгия и Турция се различават доста по повредите и честотата на посещение в сервизите.


Потребителски аватар
mukot
Мнения: 316
Регистриран на: Чет 26 дек 2013 22:28
Автомобил: VW T-roc FL + Honda Civic Sport
Двигател: DXDB - 2023 + eHEV - 2024
Местоположение: София

Re: Цените на автомобили втора употреба

Мнениеот mukot » Пон 16 май 2022 21:48


Да, произведените в Турция са по-добрите!


Zinoto
Мнения: 1871
Регистриран на: Чет 07 фев 2008 0:20
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Велико Търново

Re: Цените на автомобили втора употреба

Мнениеот Zinoto » Пон 16 май 2022 22:24


mukot написа:Да, произведените в Турция са по-добрите!

За кой модел говориш, ако е за Транзит, са по-добри в харченето на масло например..., а където е пипнал гастарбайтер /не са само турци/ качеството пада много. Не искам да влизам в полемика, има и кадърни работници турци, както и некачествени от всяка националност, но когато фактите говорят... не казвам купувате Шкода, а защо запазват повече стойност на вторичния пазар.



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: tdi fen и 80 госта