Цените на автомобили втора употреба

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6154
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Цените на автомобили втора употреба

Мнениеот VWGT » Сря 11 май 2022 10:40


Чудомир написа:Точно днес цъкнах да видя колко струва Леон комби на метан. Най-евтиният около мен беше малко над 16 000 евро.

Абсолютно всички са си изгубили ума. Голф 6 2012-13 няма под 8000, преди около 6 месеца имаше доволно много по 4500 - 5000 евро.

Преди 10ина месеца гледах карани Пасати Б8 дизел имаше по 10 000 евро или малко отгоре, говорим за минали 200 000 км. Днес гледам, че за 13 000 евро се взима Б7 аллтрак на 200 000. Всички закони на икономиката ги обърнаха с главата надолу май.


Абе баш законите на икономиката работят на пълна пара, при ограничени ресурси, слабо предлагане и повишено търсене, пазарното равновесие отива на горе. Докато се установят и разработят нови вериги на доставки и количества, които да отговорят на търсенето, положението ще е "мечка в стъкларски магазин".

Всеки който е купил миналата година автомобил, спокойно може да каже "инвестирах в нова кола" :)




gogogo79
Мнения: 255
Регистриран на: Пон 02 яну 2017 1:24
Автомобил: Kia Ceed x-ecutive
Двигател: 1600 126 hp 2010 year
Местоположение: Варна

Re: Цените на автомобили втора употреба

Мнениеот gogogo79 » Чет 12 май 2022 5:07


Teзата ,че Украинските бежанци ще тръгнат да купиват коли и с това едва ли не ще повлияят на пазара и аз не я подкрепям. Това е държава с по- голямо неравенство на доходите в сравнение с България. Бизнесмени , политици и олигарси не ги коментирам...,но доходите на обикновенния работещ Украинец са 3 пъти по -малки от тези на същия Българин (официална статистика). В тази държава е често срещана гледка по улиците да се движат Лада , Жигули ,Москвич... , сега нали разбирате ,че всички тези коли там ги карат не защото са ретро ентусиасти ...,а защото просто нямат възможност за по нови коли... Същата е историята и с някои бедни Азиатски държави и с почти всички Африкански... обаче там няма Лади а масово се карат 30 годишни Тойоти и Голфове на същите години.
Инак , относно настоящата ситуация https://automedia.investor.bg/a/2-novin ... -svarshvat аз съм сигурен ,че нещата вече ще стават все по - зле.
https://automedia.investor.bg/a/2-novin ... zvoditelya - Не зная вие , как бихте изтълкували тази новина , но за мен с тази заповед Руската държава просто насърчава контрабандата. При положение ,че Автомобилните заводи в Русия са спрели производство и производителите са забранили коли да се изнасят за Русия , бъдете сигурни ,че част от оскъдното производство на нови коли ще стигат по някакъв начин и до Русия , което означава ,че на пазара на употребявани коли в Европа ще излизат още по- малко предложения.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19139
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Цените на автомобили втора употреба

Мнениеот stefan4o » Чет 12 май 2022 6:01


Само като отбелязка - мой колега преди няколко дни капарира перфектно запазено бензиново Пежо 407 седан 2006г. за.... 6000лв. Джамбазинът НЕ му е свалил НИТО СТОТИНКА от обявената в обявата цена.
Луда работа. Говорим за 16-годишна френска кола.


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8377
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Цените на автомобили втора употреба

Мнениеот samo_pechka » Чет 12 май 2022 7:22


От известно време обикалям за средно голяма джипка или пикап. Нагледах се на "перфектни" джипки без ръжда на смели цени. Много талаш бате...
Обиколих поне три пъти България , вече съм с поне 800лв назад за нафта и кафета + две глоби за превишена скорост.


humanic
Мнения: 141
Регистриран на: Чет 23 ное 2006 15:20
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Цените на автомобили втора употреба

Мнениеот humanic » Чет 12 май 2022 8:27


Аз се опитвам да продам едно почти перфектно дизелово Пежо 107 без климатик за 3900 на 100 к км реални.
Много ми е интересно как ще се развие този опит за продажба :)


Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Цените на автомобили втора употреба

Мнениеот 777 » Чет 12 май 2022 10:07


stefan4o написа:Само като отбелязка - мой колега преди няколко дни капарира перфектно запазено бензиново Пежо 407 седан 2006г. за.... 6000лв. Джамбазинът НЕ му е свалил НИТО СТОТИНКА от обявената в обявата цена.
Луда работа. Говорим за 16-годишна френска кола.

Зависи от продавача и купувача дали ще има пазарлък. Не е от конкретната обстановка. Ако купувачът изглежда доволен от колата и идва отдалече само заради нея, продавачът решава, че тоя така и така се е примирил с цената и ще я плати. Не става само "дай да видим някакво намаление". Щом не е намалил даже 100лв, значи купувачът не умее да се справя с такава задача.

humanic написа:Аз се опитвам да продам едно почти перфектно дизелово Пежо 107 без климатик за 3900 на 100 к км реални.
Много ми е интересно как ще се развие този опит за продажба :)

Ако можеш да докажеш километрите, може да стане.


Потребителски аватар
fur1ous
Мнения: 1345
Регистриран на: Пет 14 окт 2011 15:21
Автомобил: Golf3 - Seat Exeo - Seat Leon
Двигател: 1Z - CFMA - AUQ
Местоположение: София

Re: Цените на автомобили втора употреба

Мнениеот fur1ous » Чет 12 май 2022 10:45


777 написа:Зависи от продавача и купувача дали ще има пазарлък. Не е от конкретната обстановка. Ако купувачът изглежда доволен от колата и идва отдалече само заради нея, продавачът решава, че тоя така и така се е примирил с цената и ще я плати. Не става само "дай да видим някакво намаление". Щом не е намалил даже 100лв, значи купувачът не умее да се справя с такава задача.


Не съм съгласен. Това с цената не е вярно. Аз когато купувах 1.8Т-то буквално нямаше за какво да се хвана, колата беше в перфектно за годините си състояние.
Продавача точно и ясно ми каза, цената е тая, колата и да седи тук 1-2-3 месеца аз знам,че ще я продам на тая цена, а аз знаех че е прав и я купих защото със или без 100 лв все тая.


Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Цените на автомобили втора употреба

Мнениеот 777 » Чет 12 май 2022 10:49


1.8T може да се търси, но Пежо 407 на 16г едва ли. По автокъщите има нещо като стандарт да предвиждат 400-600лв за пазарлък. Така че 100лв е абсолютния минимум. Ако е от частно лице, може и да не иска да се пазари, но пак зависи колко търсен е моделът.


humanic
Мнения: 141
Регистриран на: Чет 23 ное 2006 15:20
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Цените на автомобили втора употреба

Мнениеот humanic » Чет 12 май 2022 11:15


humanic написа:Аз се опитвам да продам едно почти перфектно дизелово Пежо 107 без климатик за 3900 на 100 к км реални.
Много ми е интересно как ще се развие този опит за продажба :)

Ако можеш да докажеш километрите, може да стане.[/quote]


Има три папки с документи за всичко дето й се е случвало на тази кола.


Потребителски аватар
vanesto
Мнения: 6176
Регистриран на: Пон 23 фев 2009 16:14
Автомобил: Octavia 3 FL+Golf 4 Variant
Двигател: DGTE 2018+AHF 1999
Местоположение: Varna

Re: Цените на автомобили втора употреба

Мнениеот vanesto » Чет 12 май 2022 11:31


Три папки с документи за 100K км, даже и за френска кола ми се струват множко :)
Колко ли папки ще станат до 300K :gruebel


humanic
Мнения: 141
Регистриран на: Чет 23 ное 2006 15:20
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Цените на автомобили втора употреба

Мнениеот humanic » Чет 12 май 2022 11:38


vanesto написа:Три папки с документи за 100K км, даже и за френска кола ми се струват множко :)
Колко ли папки ще станат до 300K :gruebel


Пази си собственика си всички полици за ГО, каско и всякакви бумаги покрай колата.

Аз нямам никакво намерение да се ровя в тях - ако се намери потенциален потребител ще му ги покажа като доказателство или легендировка - както иска да ги приеме човека - според манталитета си :)

Ако е прието да се пускат тук обяви за коли неФолксваген - ще я пусна.

Който иска да я гледа :)


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19139
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Цените на автомобили втора употреба

Мнениеот stefan4o » Чет 12 май 2022 13:16


777 написа:Зависи от продавача и купувача дали ще има пазарлък. Не е от конкретната обстановка. Ако купувачът изглежда доволен от колата и идва отдалече само заради нея, продавачът решава, че тоя така и така се е примирил с цената и ще я плати. Не става само "дай да видим някакво намаление". Щом не е намалил даже 100лв, значи купувачът не умее да се справя с такава задача.

Прав си. Колегата ми не е от тези, дето се пазарят. Но, има едно НО. Въпросът е малко принципен така да се каже. Аз съм купил и продал няколко автомобила. Не се пазаря, а просто питам за КРАЙНА цена. Не правя подбиващи оферти и т.н., както ги и ненавиждам тези неща някой да ми ги прави на мен.
Ако бях аз отишъл с моя колега, вместо другия ми колега (извикал него, явно щото е по-свободен), щях да го посъветвам да откаже сделката само заради поведението на продавача. Инак, колата била като нова, без забележка - с чисто нови китайски гуми и смемени дискове и накладки. С кожен салон и доста екстри с 2.2-мотора, внос от Холандия, грам ръжда нямала отдолу. Тази седмица ще я докарат от Пловдив и ще я видя.
Относно колегата с пежото - щом няма климатик - ще е тегава работа продажбата. Но не невъзможна.
Печка, каква джипка си търсиш?


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8377
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Цените на автомобили втора употреба

Мнениеот samo_pechka » Чет 12 май 2022 15:38


На марка не съм се спрял, търсим принципно с по-първобитен мотор, ако може да се нарече така. Нещо с механично ГНП (ако има вариант де ) , задължително на цял мост отзад, отпред... ако има вариант и там да е такъв, задължително бавни/бързи, много пожелателно да е с ръчка превключването на режимите, също и да е ръчна кутия . Дали ще е парттайм или фуллтайм вече ми е все едно щот не намирам нещо свястно с перманентно . Не искам лифтирани и "горски" изпълнения.
Харесах някои и други, но или парата ме мъчи , или конструктивно не покриват важни мои критерии ( тотално спрели, слаби или чувствителни мотори, калпави конструкции , ръжди и т.н. ) .
Вече толкова слязох с изискванията си, че мятам око и на туарег с 2.5 , но да е здрав технически и да не е олюскан циганската вътре с паднал таван и бели копчета . Задължително ръчна кутия , задължително с плат.


Потребителски аватар
tdi fen
Мнения: 4244
Регистриран на: Пет 05 юни 2009 19:45
Автомобил: Skoda Octavia 1U Renault Clio
Двигател: TDI AGR
Местоположение: София

Re: Цените на автомобили втора употреба

Мнениеот tdi fen » Нед 15 май 2022 12:39


засега тотално ме отказаха имам нотификация в немското мобиле за октавия комби от 2009 2.0TDI 140кс до 200к км и 6000 евро (хубаво щеше да има DSG и ксенон,но няма никакъв избор ) до преди седмица две излизаха по 1-2 седмично от две седмици не излизало нищо всичко е над 7к евро,а е видимо леш няма сервизна история втори или трети собственик доста захебени салони очукани брони ламарини, въпреки това явно им вървят щом ги продават на тези цени


gogogo79
Мнения: 255
Регистриран на: Пон 02 яну 2017 1:24
Автомобил: Kia Ceed x-ecutive
Двигател: 1600 126 hp 2010 year
Местоположение: Варна

Re: Цените на автомобили втора употреба

Мнениеот gogogo79 » Нед 15 май 2022 13:32


Всички коли са яко нагоре. Въпреки това ми се струва ,че дизелите са поскъпнали сравнително по- малко в сравнение с меки бензинови хибриди например. Например Auris Hybrid (втора генерация 2013г) върви по - скъпо от Аudi A3 8v 1.6 tdi (трета генерация 2013). Иначе , кой от двата модела е бил по- скъп като чисто нов , мисля няма нужда от казване.



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 236 госта