каско избор

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
anpa1
Мнения: 296
Регистриран на: Нед 16 окт 2011 18:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: plovdiv

каско избор

Мнениеот anpa1 » Нед 02 яну 2022 11:57


Честита нова година , здраве и късмет на всички.
Колеги дайте мнение за каско избор на SDI. Става дума за дребни щети по боята , основно паркинг?
Благодаря предварително




thanis
Мнения: 1334
Регистриран на: Пет 21 юли 2017 9:36
Автомобил: Polo 9N
Двигател: BBY 2004

Re: каско избор

Мнениеот thanis » Нед 02 яну 2022 16:47


Колега, SDI не са застраховател, а брокер. Т.е. не те определят какво как ще се прави. Ако имаш познат, който може да съдейства при щети е чудесно, но не очаквай много от тях.
Какъв по-точно ти е въпроса ? Дали да си правих застраховка през тях или мнения дали са шмекери ?


Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: каско избор

Мнениеот 777 » Нед 02 яну 2022 18:35


"за дребни щети по боята" звучи сякаш вече са се случили. Ако е така, защо да се прави Каско? А ново Каско заради дреболии по бронята не си струва.


anpa1
Мнения: 296
Регистриран на: Нед 16 окт 2011 18:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: plovdiv

Re: каско избор

Мнениеот anpa1 » Пон 03 яну 2022 21:24


777 написа:"за дребни щети по боята" звучи сякаш вече са се случили. Ако е така, защо да се прави Каско? А ново Каско заради дреболии по бронята не си струва.

Да колега, постоянно се случват дребни щети по боята, ако живееш в центъра на голям град и колата е на улицата. Досега е била без каско.


anpa1
Мнения: 296
Регистриран на: Нед 16 окт 2011 18:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: plovdiv

Re: каско избор

Мнениеот anpa1 » Пон 03 яну 2022 21:33


thanis написа:Колега, SDI не са застраховател, а брокер. Т.е. не те определят какво как ще се прави. Ако имаш познат, който може да съдейства при щети е чудесно, но не очаквай много от тях.
Какъв по-точно ти е въпроса ? Дали да си правих застраховка през тях или мнения дали са шмекери ?

Въпроса е следния : живея в центъра на града, където мястото за паркиране е малко. С кола почти 5 метра съм. И почти винаги, дали аз ще я жулна при паркиране или някой ще жулне мен... Но има винаги охлузвания тук там. Това лято и градушка в удари. Досега съм без каско. Дали признават щети за 100... 200 лв. Защото там мога да избера ниска застрахователна стойност.


Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: каско избор

Мнениеот icoico » Пон 03 яну 2022 21:58


В контекста на въпроса: при сключване на Каско практиката на застрахователите е да се заснема автомобилът и да се опишат щетите по него. Гледат даже за микробелези от камъчета по предния джам. При последваща щета по детайл приспадат от цената до степен да нЕма смисъл...


Потребителски аватар
tdi fen
Мнения: 4242
Регистриран на: Пет 05 юни 2009 19:45
Автомобил: Skoda Octavia 1U Renault Clio
Двигател: TDI AGR
Местоположение: София

Re: каско избор

Мнениеот tdi fen » Пон 03 яну 2022 22:01


освен това искат и протокол от полицията за паркинг щети някъде могат да платят до една без, някъде въобще не плащат


Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: каско избор

Мнениеот 777 » Пон 03 яну 2022 22:02


Колко пъти годишно смяташ да си оправяш бронята за по 100-200лв и колко очакваш да е цената на каското? Струва ми се, че ще си на нула накрая, т.е. само загубено време за разправии.


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: каско избор

Мнениеот muns61 » Пон 03 яну 2022 22:27


Колкото по-рано се примириш с паркинг щетите, толкова по-спокойно ще живееш.


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6154
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: каско избор

Мнениеот VWGT » Пон 03 яну 2022 22:55


Може би е най-добре да отидеш при някой брокер (може и SDI) за да обсъдите въпросите, които имаш. След това вече с малко повече конкретика сигурно и тук ще получиш отговори. Но SDI са просто брокер-продавач, едно място от където можеш да получиш оферти за различни компании и да сключиш договор. От там нататък ти сам се оправяш със застрахователя. Има други брокери, които предлагат повече услуги, включително съдействие пред застрахователя при щети и тн.

Застрахователите попринцип признават всякакви щети независимо от стойността, стига да не си подзастрахован, да нямаш самоучастие и в момента на застраховката детайла да е без щети. Е, има и много други фактори.

Каква е колата? Ако е по-старичка с не голяма премия и нямаш човек в застрахователя, каското не е вариант да си ремонтираш драскотините по колата когато поискаш. По-скоро е против кражба или някаква по-голяма щета. По-изгодно ще ти излезе да си наемеш гараж.


anpa1
Мнения: 296
Регистриран на: Нед 16 окт 2011 18:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: plovdiv

Re: каско избор

Мнениеот anpa1 » Пон 03 яну 2022 23:09


VWGT написа:Може би е най-добре да отидеш при някой брокер (може и SDI) за да обсъдите въпросите, които имаш. След това вече с малко повече конкретика сигурно и тук ще получиш отговори. Но SDI са просто брокер-продавач, едно място от където можеш да получиш оферти за различни компании и да сключиш договор. От там нататък ти сам се оправяш със застрахователя. Има други брокери, които предлагат повече услуги, включително съдействие пред застрахователя при щети и тн.

Застрахователите попринцип признават всякакви щети независимо от стойността, стига да не си подзастрахован, да нямаш самоучастие и в момента на застраховката детайла да е без щети. Е, има и много други фактори.

Каква е колата? Ако е по-старичка с не голяма премия и нямаш човек в застрахователя, каското не е вариант да си ремонтираш драскотините по колата когато поискаш. По-скоро е против кражба или някаква по-голяма щета. По-изгодно ще ти излезе да си наемеш гараж.

Тегава работа е идеята с гаража.. Бях наел преди време. Едно, че плащаш и гаражи тесни, ами те запушват. В ами смисъл че спират на нула. Или с други думи казано, за да вкараш или извадиш кола от Гаража трябва да минеш на 1 боя разстояние от друга кола. По добре на улицата. И като ви слушам без каско.


anpa1
Мнения: 296
Регистриран на: Нед 16 окт 2011 18:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: plovdiv

Re: каско избор

Мнениеот anpa1 » Пон 03 яну 2022 23:35


777 написа:Колко пъти годишно смяташ да си оправяш бронята за по 100-200лв и колко очакваш да е цената на каското? Струва ми се, че ще си на нула накрая, т.е. само загубено време за разправии.

Възможно е, затова питам


anpa1
Мнения: 296
Регистриран на: Нед 16 окт 2011 18:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: plovdiv

Re: каско избор

Мнениеот anpa1 » Пон 03 яну 2022 23:36


icoico написа:В контекста на въпроса: при сключване на Каско практиката на застрахователите е да се заснема автомобилът и да се опишат щетите по него. Гледат даже за микробелези от камъчета по предния джам. При последваща щета по детайл приспадат от цената до степен да нЕма смисъл...

Благодаря за инфото


Потребителски аватар
Winner25
Мнения: 7339
Регистриран на: Пон 14 мар 2005 15:33
Автомобил: VW Passat B4 B6
Двигател: ABS BKC
Местоположение: Казанлък

Re: каско избор

Мнениеот Winner25 » Пон 03 яну 2022 23:52


Бях ползвал каско "Избор" на SDI. Според горе-долу актуалната цена на автумобила се оказа че трябва застраховката да е към дженерали. За боя на две врати платиха 270лв. Според мен сумата не е достатъчна за качествен ремонт. По скоро може да се замажи положението.


Потребителски аватар
fur1ous
Мнения: 1343
Регистриран на: Пет 14 окт 2011 15:21
Автомобил: Golf3 - Seat Exeo - Seat Leon
Двигател: 1Z - CFMA - AUQ
Местоположение: София

Re: каско избор

Мнениеот fur1ous » Вто 04 яну 2022 0:44


tdi fen написа:освен това искат и протокол от полицията за паркинг щети някъде могат да платят до една без, някъде въобще не плащат


От кога? Аз миналата година преди да продам предишната кола изписах 2 паркинг щети (отделни) и двете на по 2 детайла, нищо не са ми искали в Армеец и си платиха, т.е оправиха колата, аз пари не взимам,че няма файда, плащат недостатъчно.



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 207 госта