каско избор

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
ubiboy
Мнения: 44
Регистриран на: Нед 08 ное 2009 11:47
Автомобил: VW Phaeton
Двигател: 3 0 tdi 2007 БМК 270hp
Местоположение: Мизия

Re: каско избор

Мнениеот ubiboy » Чет 13 яну 2022 17:08


anpa1 написа:
thanis написа:Колега, SDI не са застраховател, а брокер. Т.е. не те определят какво как ще се прави. Ако имаш познат, който може да съдейства при щети е чудесно, но не очаквай много от тях.
Какъв по-точно ти е въпроса ? Дали да си правих застраховка през тях или мнения дали са шмекери ?

Въпроса е следния : живея в центъра на града, където мястото за паркиране е малко. С кола почти 5 метра съм. И почти винаги, дали аз ще я жулна при паркиране или някой ще жулне мен... Но има винаги охлузвания тук там. Това лято и градушка в удари. Досега съм без каско. Дали признават щети за 100... 200 лв. Защото там мога да избера ниска застрахователна стойност.

Хубаво би било да напишеш марката,модела и годината на колата и ще ти дам съвет имал съм над 10модела коли през годините и всичките са били с каско . А за да е над 5метра значи е от луксозния клас :beer




Потребителски аватар
Snuupy
Мнения: 471
Регистриран на: Пон 26 яну 2015 0:15
Автомобил:
Двигател:

Re: каско избор

Мнениеот Snuupy » Пет 14 яну 2022 1:10


777 написа:Отделни ЗК може да не са го имали, но е доста стара идея. Първото ми каско беше през 2003г и винаги съм знаел, че има такъв "номер".

Тоест, тъй като не си запознат на 100% с всички ЗК, коментара "Що за голямо откритие?" е безпочвен - разбрах.

Идеята ми беше да уведомя хората, които не са правили каско до момента, да имат едно на ум и да четат внимателно.


Потребителски аватар
Snuupy
Мнения: 471
Регистриран на: Пон 26 яну 2015 0:15
Автомобил:
Двигател:

Re: каско избор

Мнениеот Snuupy » Пет 14 яну 2022 1:13


ubiboy написа:
anpa1 написа:
thanis написа:Колега, SDI не са застраховател, а брокер. Т.е. не те определят какво как ще се прави. Ако имаш познат, който може да съдейства при щети е чудесно, но не очаквай много от тях.
Какъв по-точно ти е въпроса ? Дали да си правих застраховка през тях или мнения дали са шмекери ?

Въпроса е следния : живея в центъра на града, където мястото за паркиране е малко. С кола почти 5 метра съм. И почти винаги, дали аз ще я жулна при паркиране или някой ще жулне мен... Но има винаги охлузвания тук там. Това лято и градушка в удари. Досега съм без каско. Дали признават щети за 100... 200 лв. Защото там мога да избера ниска застрахователна стойност.

Хубаво би било да напишеш марката,модела и годината на колата и ще ти дам съвет имал съм над 10модела коли през годините и всичките са били с каско . А за да е над 5метра значи е от луксозния клас :beer


Колега, нещо ракията ти е дошла в повече. Колегата е написал " С кола почти 5 метра съм.", което може да е: Ford Mondeo, Peugeot 407/508, Skoda Octavia и куп други.


Потребителски аватар
ubiboy
Мнения: 44
Регистриран на: Нед 08 ное 2009 11:47
Автомобил: VW Phaeton
Двигател: 3 0 tdi 2007 БМК 270hp
Местоположение: Мизия

Re: каско избор

Мнениеот ubiboy » Пет 14 яну 2022 8:12


Snuupy написа:
ubiboy написа:
anpa1 написа:
thanis написа:Колега, SDI не са застраховател, а брокер. Т.е. не те определят какво как ще се прави. Ако имаш познат, който може да съдейства при щети е чудесно, но не очаквай много от тях.
Какъв по-точно ти е въпроса ? Дали да си правих застраховка през тях или мнения дали са шмекери ?

Въпроса е следния : живея в центъра на града, където мястото за паркиране е малко. С кола почти 5 метра съм. И почти винаги, дали аз ще я жулна при паркиране или някой ще жулне мен... Но има винаги охлузвания тук там. Това лято и градушка в удари. Досега съм без каско. Дали признават щети за 100... 200 лв. Защото там мога да избера ниска застрахователна стойност.

Хубаво би било да напишеш марката,модела и годината на колата и ще ти дам съвет имал съм над 10модела коли през годините и всичките са били с каско . А за да е над 5метра значи е от луксозния клас :beer


Колега, нещо ракията ти е дошла в повече. Колегата е написал " С кола почти 5 метра съм.", което може да е: Ford Mondeo, Peugeot 407/508, Skoda Octavia и куп други.

Пич не пия алкохол и по внимателно с обидите щото и аз мога


Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: каско избор

Мнениеот 777 » Пет 14 яну 2022 12:14


Snuupy написа:
777 написа:Отделни ЗК може да не са го имали, но е доста стара идея. Първото ми каско беше през 2003г и винаги съм знаел, че има такъв "номер".

Тоест, тъй като не си запознат на 100% с всички ЗК, коментара "Що за голямо откритие?" е безпочвен - разбрах.

Идеята ми беше да уведомя хората, които не са правили каско до момента, да имат едно на ум и да четат внимателно.

Щом 2 застрахователя имат подобна практика от 20 години, може да се предположи, че повечето го прилагат. Удобните условия бързо се разчуват и копират. А това, че ТИ не си запознат и си вадиш изводи от един застраховател е друга тема. И каква е драмата в крайна сметка - някой е мислел да мине с четвърт каско (да плати една вноска и да не го подновява) и с него да си оправи голяма щета ли? Така и така ще доплащаш останалите вноски, защо да се въртят пари насам натам - измислили са го.


stoyanfourn
Мнения: 53
Регистриран на: Вто 15 юни 2021 9:36
Автомобил:
Двигател:

Re: каско избор

Мнениеот stoyanfourn » Нед 13 фев 2022 18:07


alpinab написа:Не съм съгласен с теб колега ,че е безмислено за коли над 10 години. Всеки решава сам за себе си и собсвеното си спокойствие.

Пример:
Кията ни е 2009г. Каското и е около 400-450 лв. Миналата година един не спази дистанция при разминаване в тясна уличка и по каско боядисахме в доверен сервиз дето се вика половината кола. Един лев не съм дал. Освен това, което се поправи като щета от ПТПто, се оправиха и куп други леки забележки.

Ако не бях дал тези 400-450лв. за каско, най-верояно колата щеше да си остане така учукана и до ден днешен. Което първо сваля цената й за евентуална препродажба един ден от друга страна не ти прави кеф да се возиш в някаква неугледна кола. За повечето българи последното не е проблем. За мен, е.

В този ред на мисли от 10тина години използваме Армеец за каско на семейните коли. Досега само положителни отзиви мога да споделя и лично аз ги препоръчвам.


Дано да е така както казваш. Прочие, да не отварям нова тема, добре че видях тук тази дискусия. Случаят с мен е пресен - буквално от вчера, 12 февруари, 2022 г. Карам си аз с моята Джета 2009 година (да над 10 годишна но изглежда като нова) по бул. "Андрей Сахаров" посока към Мусагеница. На кръстовището с бул. "Йерусалим" изчаквам чинно да светне зелен светофар и продължавам направо към моста. Не щеш ли, усетих нещо което ми заприлича на спукана гума или удар в задната лява джанта. Понеже гледах напред не съм видял нищо отляво или в лявото огледало. Тогава ударите продължиха напред и чак когато бетоновозът се изравни с мен го видях! Един бетоновоз щеше да ме прегази! Добре че спря, можеше да избяга. Почна да увърта, къде съм гледал що съм тръгнал да завивам наляво - викам нищо подобно, карах си в дясната лента само напред а той навлезе надясно в моята!
Викам КАТ. И тук е моментът да похваля момчетата, защото първо бързо дойдоха. После, като видяха колата ми се усмихнаха (явно си разбират) и единият каза "Мирише ми на акт!" И познаха де. Съставиха акт на бетоновоза! Както си говорим със жена ми която беше до мен на дясната седалка, малкият дявол!
Бетоновозът можеше да ни залее с бетон или направо да прегази колата като танк!
Прочие - двете леви врати намачкани, задната пробита, но предната огъната яко!
Имам каско в Дженерали. Чух предимно хубави отзиви за тях. Пълно каско е. Като го сключих (през SDI) ходих да снимат колата отвсякъде - похвалиха я че изглежда като нова. И разбира се, затова много ме е яд, и още не ми е минало - от вчера само.
И от Дженерали казаха, че имам право на доверен сервиз ако каското е над 450 лева. Аз го направих за над 500, към 590 мисля че беше.
Ако е така добре ли е? Защото сигурно мога да я закарам на сервиз да я оправят без да плащам?
Засега намерих два - Техно Колор Груп и Авангард-ДК, които ги хвалят.
Утре ще ходя в Дженерали да снимат колата, а още вчера заведох щета по телефона. Правилно ли постъпих? Защото имах избор да ходя в застрахователя на бетоновоза, но то е гражданска отговорност и не съм сигурен дали и там ще ме пратят на сервиз или само ще ми дадат няакакви пари.
Предварително благодаря ако някой ме посъветва нещо и ако мога ще пиша после какво е станало - то е ясно че ще е ходене и разправии.
Не знам и колко време ще трябва в сервиза да оправят всичките щети.
И могат ли да изправят ламарините, да не трябва да сменят целите врати.

Последна промяна от stoyanfourn на Нед 13 фев 2022 20:11, променено общо 2 пъти.


thanis
Мнения: 1336
Регистриран на: Пет 21 юли 2017 9:36
Автомобил: Polo 9N
Двигател: BBY 2004

Re: каско избор

Мнениеот thanis » Нед 13 фев 2022 18:21


Правилно си постъпил, като си информирал веднага твоя застраховател. Щом имаш копие от акт с вина на другия, значи всичко ти е окей. Единствено трябва да си провериш местата за сервизите. Ако вратата е пробита е възможно да се опитат да я заваряват и с кит, но ако е супер зле - ще се сменя. Много зависи от щетите.

Напълно е възможно колата да седи над 10 дена.


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19695
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: каско избор

Мнениеот Vlad777 » Нед 13 фев 2022 18:44


stoyanfourn написа:Имам каско в Дженерали ... през SDI...
Ако е така добре ли е? Защото сигурно мога да я закарам на сервиз да я оправят без да плащам?
Засега намерих два - Техно Колор Груп и Авангард-ДК, които ги хвалят.
Утре ще ходя в Алианц да снимат колата..., а още вчера заведох щета по телефона. Правилно ли постъпих?
...
Предварително благодаря ако някой ме посъветва нещо и ако мога ще пиша после какво е станало - то е ясно че ще е ходене и разправии.
...
Не знам и колко време ще трябва в сервиза да оправят всичките щети.
И могат ли да изправят ламарините, да не трябва да сменят целите врати.
как така имаш каско в Generali, а ще ходиш да я снимат в Allianz? :eek
По повод другите въпроси, ако не беше сключил каско в SDI, а в истински брокер, щеше:
1. Да имаш телефон за връзка 24/7 с компетентен представител на брокера, на който да се обадиш още при ПТП-то и да те посъветва какво да изискаш от другия участник и от КАТ. Изключително голям % от хората си забравят граматиката и пишат в протоколите пълни глупости, които в последствие водят до отказ за плащане на щета.
2. Представител на брокера щеше да дойде с теб при завеждането на щетите и да проследи дали всичко е заведено правилно, за да няма проблем след това в сервиза.
3. Представител на брокера щеше да те посъветва в кой сервиз да си правиш колата, да ти запише час и дори да закара колата и да се оправя там вместо теб .
4. При премия над 500 лв/годишно щеше да имаш право на безплатен заместващ автомобил, за времето, за което колата ти е в сервиз, което се свежда до минимум, защото брокерът има интерес да си караш твоята кола, а не неговата.
5. Всичкото изброено по-горе щеше да е 100% безплатно за теб. icon_idea

Та така се случва с великите SDI - това не е брокер, а пародия с реклама - събирач на пари, който не предоставя никаква услуга, освен да праща СМС-и за плащане, а когато най-много имаш нужда се оправяш сам криво-ляво и общо взето пиеш студена вода...


stoyanfourn
Мнения: 53
Регистриран на: Вто 15 юни 2021 9:36
Автомобил:
Двигател:

Re: каско избор

Мнениеот stoyanfourn » Нед 13 фев 2022 20:11


Vlad777, извинявай, но SDI са брокер, и са много известни. Нямам оплаквания от тях. А в Дженерали ми снимаха колата веднага след като сключих каското. Пълно каско е, може би пропуснах да отбележа, и на това разчитам, че ще покрива всичко. И да, имам всякакви телефони на Дженерали, и денонощни както казваш, просто каското се сключва през брокера, като понякога може да излезе и по-евтино.
Нямам никаква работа в Алианц - явно е моя грешката, сега я видях.
В Дженерали ще ходя - техническа грешка.
За заместващия автомобил - май живееш в някой филм? Вече обясних, колата ми е 2009 г. произведена, не е нова. Вярно, изглеждаше като новичка, затова я купих, но от автокъща, внос от Италия. Как мислиш? Вместо 12 годишна кола ще ми дадат някоя чистак-бърсак новичка, дето струва сигурно няколко пъти повече? Ако беше нова, може би, не знам.


stoyanfourn
Мнения: 53
Регистриран на: Вто 15 юни 2021 9:36
Автомобил:
Двигател:

Re: каско избор

Мнениеот stoyanfourn » Нед 13 фев 2022 20:20


thanis, благодаря за отговора. Имам протокол от КАТ в който пише че виновният водач е номер 1, тоест бетоновоза, и номера на акта е вписан. Само дето катаджиите пишат по-зле и от доктори дето изписват рецепти, та едва се разчита, но така или иначе е официален документ който ще го искат в Дженерали.
Казаха ми че оттам ще си вземат застраховката от компанията на виновния водач, как ще стане не е моя работа, те ще се оправят.
Дупката е на задната врата и вероятно може да се китва. Огъната е навътре, дали може да се изправи нямам идея.
Предната, шофьорската врата е по-зле, тоест огъната много навътре до степен да не мога да сваля стъклото. Мръдва на 2-3 сантиметра и заклинва.
Там няма дупка, но се вижда от най-външния слой, който не е ламарина, тоест пластмаса, картон или нещо подобно - прилича ми на материала с който са правени Трабантите. Нямам идея какво е, но е пукнато и стърчи навън - не знам има ли смисъл да кача снимки?
Иначе всичко друго по вратите си работи, бравите, ключалките и т.н.
Разбираемо е че съм притеснен - едва вчера стана белята.
Ако за една или две седмици стане ремонта ще го преживея някак. Мисля дали предварително да не се уговоря със сервиза - ако трябва да се търсят части да ми се обадят когато са налични, а не да стои колата там един месец и през това време да търсят части (примерно цяла врата от някоя морга). Не съм наясно сервизите как работят в тези случаи.


thanis
Мнения: 1336
Регистриран на: Пет 21 юли 2017 9:36
Автомобил: Polo 9N
Двигател: BBY 2004

Re: каско избор

Мнениеот thanis » Нед 13 фев 2022 20:31


Ако си събрал мнения за сервизи и имаш набелязан, е добра идея да ги информираш и да са наясно с колата преди да им я оставиш.
Ако няма дупка в метала, можеш да караш.

Застрахователя се оправя с полицата на другия и ти нищо не правиш. Единствено гледай дали нямаш някакви тъпи клаузи в застраховката и да си сигурен, че сервиза е в групата на застрахователя и си имат договор. Провери и как е схемата с възлагателното писмо. Вече масово трябва да си го придвижват вътрешно и да не те занимават.
Не бих се наел да ти предложа сервиз, но пак казвам, ако първоначално им я занесеш да я видят и да преценят, дали е необходимо да поръчват някакви специални неща, нищо не губиш.

Каското няма да ти го увеличават. Просто има реален проблем да не стане на 100% изпипана колата, поради независещи от теб причини. Имай едно наум. Дано всичко е наред и ти я върнат в първоначалния вид, да можеш да и се радваш още и да забравиш за неприятната ситуация.

Винаги можеш да се направиш на ударен и да ти обяснят преди да почнат работа как ще процедират. Има сервизи, където не се налага да си им падар, има и такива дето е хубаво да получават външен стимул да си свършат работата.


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19695
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: каско избор

Мнениеот Vlad777 » Нед 13 фев 2022 23:10


stoyanfourn написа:Vlad777, извинявай, но SDI са брокер, и са много известни.
До тук добре, това е вярно. Само че един истински брокер предоставя услугите, които съм написал по-горе. Аз се застраховам там. Няма да му правя реклама, който иска може да ми пише на ЛС.
stoyanfourn написа:имам всякакви телефони на Дженерали, и денонощни както казваш
Това няма нищо общо. При щета Дженерали никога няма да те посъветват какво да направиш, така че да не излезне, че не ти дължат обезщетение, а точно обратното. Такъв съвет може да ти даде само брокера, който е от твоя отбор, а не от противниковия.
stoyanfourn написа:каското се сключва през брокера, като понякога може да излезе и по-евтино.
Това може да стане само ако брокера ти даде отстъпка от неговата комисионна, която се начислява върху цената, която е записана в полицата, след отстъпките от самия застраховател. Аз не казвам да не сключваш през брокер, а през читав такъв, каъвто СДИ не са! В случая с SDI не вярвам да си платил по-малко, отколкото пише в полицата. И ако си мислиш, че само SDI могат да вземат отстъпка от застрахователя, жестоко се лъжеш
stoyanfourn написа:За заместващия автомобил - май живееш в някой филм? Вече обясних, колата ми е 2009 г. произведена, не е нова.
Като гледам ти живееш в анимация. Както казах, при моя брокер, при каско на стойност над 500 лв на година ти се дава заместващ автомобил. Не са нови, но са малки и средни коли на до 7-8 години (Suzuki Swift, Audi A4 и подобни) - колкото да си свършиш работа и да не ходиш пеша. icon_idea
stoyanfourn написа:Не съм наясно сервизите как работят в тези случаи.
Различните сервизи работят по различен начин. Но това нямаше да ти се налага да го разбираш, ако имаше някой друг да се занимава с това.
thanis написа:Ако си събрал мнения за сервизи и имаш набелязан, е добра идея да ги информираш и да са наясно с колата преди да им я оставиш.
...
Има сервизи, където не се налага да си им падар, има и такива дето е хубаво да получават външен стимул да си свършат работата.
Това също може да се прескочи, защото брокерът има достатъчно опит при работа с различни сервизи и знае къде да ти оправи най-добре и бързо колата, без да се занимаваш.


Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: каско избор

Мнениеот 777 » Нед 13 фев 2022 23:21


stoyanfourn написа:Утре ще ходя в Дженерали да снимат колата, а още вчера заведох щета по телефона. Правилно ли постъпих? Защото имах избор да ходя в застрахователя на бетоновоза, но то е гражданска отговорност и не съм сигурен дали и там ще ме пратят на сервиз или само ще ми дадат няакакви пари.

Като имаш Каско, ходиш при тях да снимат и те си прибират от ГО компенсация. С ГО се занимаваш само, ако нямаш Каско. Което между другото не е толкова лош вариант, колкото си го мислят хората - преди 5г получих почти 800лв от ГО (и мен камион ме одра). После друг случай ГО 1000+лв. С Каско сигурно щях да взема 20-30% повече и в двата случая, но като сложиш вноската няма да е повече. А с останалите години ще е чиста загуба.

stoyanfourn написа:Ако за една или две седмици стане ремонта ще го преживея някак. Мисля дали предварително да не се уговоря със сервиза - ако трябва да се търсят части да ми се обадят когато са налични, а не да стои колата там един месец и през това време да търсят части (примерно цяла врата от някоя морга). Не съм наясно сервизите как работят в тези случаи.

Уви, повечето тенекеджии обещават 1-2 седмици и отива месец. Настройвай се психически. Ако познат е ходил скоро и са го оправили бързо и според обещанията - ходи там. Иначе масово обещават, лъжат, после колата стои седмица-две без да я пипат. Важното да я направят добре, да не трябва втори ремонт. Искай да те викнат като избират нюанс на боята или по-добре я изберете като оставяш колата, че иначе така ще остане на обещание и "той колегата не разбрал".


stoyanfourn
Мнения: 53
Регистриран на: Вто 15 юни 2021 9:36
Автомобил:
Двигател:

Re: каско избор

Мнениеот stoyanfourn » Пон 14 фев 2022 12:16


thanis написа:Ако си събрал мнения за сервизи и имаш набелязан, е добра идея да ги информираш и да са наясно с колата преди да им я оставиш.
Ако няма дупка в метала, можеш да караш.

Застрахователя се оправя с полицата на другия и ти нищо не правиш. Единствено гледай дали нямаш някакви тъпи клаузи в застраховката и да си сигурен, че сервиза е в групата на застрахователя и си имат договор. Провери и как е схемата с възлагателното писмо. Вече масово трябва да си го придвижват вътрешно и да не те занимават.
Не бих се наел да ти предложа сервиз, но пак казвам, ако първоначално им я занесеш да я видят и да преценят, дали е необходимо да поръчват някакви специални неща, нищо не губиш.

Каското няма да ти го увеличават. Просто има реален проблем да не стане на 100% изпипана колата, поради независещи от теб причини. Имай едно наум. Дано всичко е наред и ти я върнат в първоначалния вид, да можеш да и се радваш още и да забравиш за неприятната ситуация.

Винаги можеш да се направиш на ударен и да ти обяснят преди да почнат работа как ще процедират. Има сервизи, където не се налага да си им падар, има и такива дето е хубаво да получават външен стимул да си свършат работата.


Ходих сутринта в Дженерали и минах бързо. Момчето даже си спомни за мен като ходих за снимки първоначално при сключване на каското. Ами по негово мнение явно и двете врати са за смяна, всичко зависи колко бързо, откъде и какви врати ще намерят. За възлагателното писмо, прав си, може да стане вътрешно. По-точно като избера сервиз им го казвам, и те ми пращат възлагателното писмо към този сервиз на моя имейл. Същото писмо го пращат и до избрания сервиз на техен имейл, така че да, в този смисъл може да се каже "вътрешно".
Предварително ще се уговоря, избрал съм "Авто Холд", за който видях предимно добри мнения, а и мои познати са доволни от тях.
Наблизо ми е до работата, тъй че мога да ги "надзиравам", или "досаждам", и мога да отида пеша.
Каското мислех че е пълно, не знам разликата, но се води "каско по избор". Избирам максималната сума. И във договора пише отметнато "Само по експертна оценка". Другата кутийка "С право на доверен сервиз на SDI" не беше отметната. Но премията ми е към 560 лева. В Дженерали ме питаха имам ли право на доверен сервиз, аз се направих на ударен и казах че не знам. И те като видяха данните от компютъра ми казаха че мога да си избера сервиз - дали наистина както ми казаха първоначално мога, защото премията ми е над 450 лева?
Не знам и реших да не питам повече. Все пак на сервиз на SDI може да нямам право, но Дженерали си имат сигурно друга система?
Както и да е - сега ще ходя да говоря със сервиза.

А отделно от въпроса, тук виждам че някои колеги изказват експертни мнения относно застраховки и застрахователи, за които може би трябва да има отделна тема. Темата тук е за каско по избор, а не по принцип кои са добри и кои лоши.


thanis
Мнения: 1336
Регистриран на: Пет 21 юли 2017 9:36
Автомобил: Polo 9N
Двигател: BBY 2004

Re: каско избор

Мнениеот thanis » Пон 14 фев 2022 13:22


Винаги си чети клаузите и договорите. Със застрахователите е както с операторите. Уж бонус, уж безплатни МБ, па то за 3 месеца. Или промоция на абонамента ама само за 6 месеца и после оставаш с горчив вкус в устата.

В DZI този сервиз Авто Холд е със статус A, т.е. 1 под Премиум, което е макса. Т.е. не би трябвало да са някакви измекяри.

Както Vlad е казал, SDI общо взето нищо смислено не правят и само събират пари без да вършат някаква реална работа. Т.е. сключваш си с тях, ама всичко си правиш сам през застрахователя, че те най-много беля да направят и да те прецакат. Примера е с експертна оценка в договора с SDI, а реално Дженерали са ти позволили да си избереш сервиз.

Експертна оценка в общия случай трябва да се избягва, защото в повечето случаи ти изплащат по-малко пари от колкото са необходими, за да си оправиш колата с евтини части. Ако си на границата в полицата, винаги избирай и доплащай, за да се класираш за доверен сервиз. Най-малко главоболия има там, ако нямаш приятел със сервиз.

И за финал, дано всичко мине наред и дано успеят да ти оправят джетата, така че да останеш доволен. Затова са тези застраховки, дишай спокойно и просто имай едно наум, докато си вземеш МПС-то. Жената да е добре и да е доволна, другото лесно.



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 69 госта