каско избор

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: каско избор

Мнениеот 777 » Вто 04 яну 2022 12:23


Те при ПТП вече не идват, ако няма пострадали и колите са в движение. Какво остава за одраскване на паркинг. Едно време искаха такива неща.




Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6154
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: каско избор

Мнениеот VWGT » Вто 04 яну 2022 13:19


Ако ходиш всеки месец да си правиш драскотините, с протокол от КАТ се почва :)


Потребителски аватар
fur1ous
Мнения: 1345
Регистриран на: Пет 14 окт 2011 15:21
Автомобил: Golf3 - Seat Exeo - Seat Leon
Двигател: 1Z - CFMA - AUQ
Местоположение: София

Re: каско избор

Мнениеот fur1ous » Вто 04 яну 2022 13:53


Ти не можеш всеки месец, реално на 90% и повече от полиците имаш право на до 3 щети в годината, на 4тата дъллжиш определена сума пари. Не си ли четете полиците?


Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: каско избор

Мнениеот 777 » Вто 04 яну 2022 14:15


4 ремонта на броня не вярвам някой да изтрае да прави за 1 година. Като го замотае бояджията уж 3 дни, а накрая 2-3 седмици и така няколко пъти, ще предпочете да я гледа очукана.


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6154
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: каско избор

Мнениеот VWGT » Вто 04 яну 2022 15:17


В моята полица няма такaва клауза.
Иначе след градушката съм станал непукист. За деруги по боята я водя само преди да я продам, тогава мрънкат ако елементите са повече от три. Но брокера се оправя (доколкото знам ги завежда на няколко отделни щети).


Потребителски аватар
Каспър
Мнения: 2212
Регистриран на: Съб 03 ное 2007 0:11
Автомобил: Insignia A Sports Tourer 2014 4x4
Двигател: A20NHT Turbo 250 HP
Местоположение: София

Re: каско избор

Мнениеот Каспър » Вто 04 яну 2022 18:50


Я прочетете малко характеристиките на продукта, защото бая небивалици се изписаха в темата:
https://www.sdi.bg/zastrahovki/avtokasko/kasko-izbor/
Имаш право на три паркинг щети без допълнителни документи, протоколи и т.н.
Естествено няма как да отидеш с някоя очукана каруца, да я застраховаш и после да чакаш пари от паркинг щети.


Потребителски аватар
silent
Мнения: 2618
Регистриран на: Вто 15 юни 2004 22:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: каско избор

Мнениеот silent » Вто 04 яну 2022 20:57


За да има файда каското както ти искаш колата трябва да е след боя...инак като дадеш парите и отидат да я наснимат може да се окаже че едиствния читав елемент е покрива а всичко останало е с дефекти по боята...и духаш супата....застрахователи адвокати и банкери са гадове мръсни и по добре да си имаш работа с рогатия отколкото с тях....


Потребителски аватар
Snuupy
Мнения: 471
Регистриран на: Пон 26 яну 2015 0:15
Автомобил:
Двигател:

Re: каско избор

Мнениеот Snuupy » Чет 13 яну 2022 9:48


Само да вметна един ъпдейт за застрахователите.
Аз съм с пълно каско. При последната ми паркинг щета, чаках 21 дни да ми бъде изплатено нещо... Звъня на брокера ми и го питам защо няма постъпления. Той ми казва, че от 2022г всички застрахователи (с изключение на 1, на който не помня името му), при изплащане на щета, първо удържат вноските си до края или взависимост от изплатената сума - в моят случай 2 вноски и половина. И пари няма да получа. Което нали, добре си връзват гащите, но идеята на каското е да не вадиш пари от джоба си, а именно това ще направя, според новите им общи условия.
После си направих една калкулация:

Плащам 450лв за каско на година. Това са 3 детайла (грубо). Какъв е варианта да правя по 3 детайла на година? Колата ми е на 15г, повечето части от моргите, оригинални, ще ги намеря за без пари. Помислих и дори при челен удар, ще наредя цялата предница, барабар с предна броня, интеркулер, радиатор с перки за не повече от 500-600лв. И честно, за мен каското изгуби смисъл.

Това не важи за по-нови коли, разбира се и такива със скъпи компоненти, като новите 5D/завиващи/FULL LED фарове по 3000лв фара и такива с огледала за по 2000лв и прочее.

Та, всеки сам си преценя, просто исках да споделя тази информация, да няма изненадани неприятно в последния момент.


Потребителски аватар
fur1ous
Мнения: 1345
Регистриран на: Пет 14 окт 2011 15:21
Автомобил: Golf3 - Seat Exeo - Seat Leon
Двигател: 1Z - CFMA - AUQ
Местоположение: София

Re: каско избор

Мнениеот fur1ous » Чет 13 яну 2022 9:52


За над 10-12г. кола каското винаги е било безсмислено.

А това за вноските е от време 'оно удържат парите от щетата ако не си кешнал в началото за пълната година.
Не е от 2022г., просто твоя застраховател е решил да го прави от 2022г. Масово са така от години.


Потребителски аватар
alpinab
Мнения: 567
Регистриран на: Сря 26 юни 2013 20:22
Автомобил: VW Passat
Двигател: CRL
Местоположение: София

Re: каско избор

Мнениеот alpinab » Чет 13 яну 2022 10:41


Не съм съгласен с теб колега ,че е безмислено за коли над 10 години. Всеки решава сам за себе си и собсвеното си спокойствие.

Пример:
Кията ни е 2009г. Каското и е около 400-450 лв. Миналата година един не спази дистанция при разминаване в тясна уличка и по каско боядисахме в доверен сервиз дето се вика половината кола. Един лев не съм дал. Освен това, което се поправи като щета от ПТПто, се оправиха и куп други леки забележки.

Ако не бях дал тези 400-450лв. за каско, най-верояно колата щеше да си остане така учукана и до ден днешен. Което първо сваля цената й за евентуална препродажба един ден от друга страна не ти прави кеф да се возиш в някаква неугледна кола. За повечето българи последното не е проблем. За мен, е.

В този ред на мисли от 10тина години използваме Армеец за каско на семейните коли. Досега само положителни отзиви мога да споделя и лично аз ги препоръчвам.


Потребителски аватар
fur1ous
Мнения: 1345
Регистриран на: Пет 14 окт 2011 15:21
Автомобил: Golf3 - Seat Exeo - Seat Leon
Двигател: 1Z - CFMA - AUQ
Местоположение: София

Re: каско избор

Мнениеот fur1ous » Чет 13 яну 2022 10:45


И аз ползвам армеец и да безсмислено е. Не само за мен, а за много хора.
В най лошия вариант щеше да платиш за кията 1500лв. за ремонт. Които ти си ги дал през годините така или иначе на Армеец.
Да не говорим,че щеше и по малко пари да дадеш защото щяха да ти изплатят една част от гражданската в случая описан по горе.

А и трябва да се радваш,че са взели толкова стара кола да я правят в доверен сервиз, когато изгубиш тази опция каското става не безсмислено, а крайно безсмислено.


Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: каско избор

Мнениеот 777 » Чет 13 яну 2022 11:18


Snuupy написа:Звъня на брокера ми и го питам защо няма постъпления. Той ми казва, че от 2022г всички застрахователи (с изключение на 1, на който не помня името му), при изплащане на щета, първо удържат вноските си до края или взависимост от изплатената сума - в моят случай 2 вноски и половина.

Що за голямо откритие? Това правило го е имало винаги, поне в последните 20 години. Брокерът да не е започнал работа през 2021 и сега да го научава. При каско на вноски винаги искат да доплатиш целия размер преди да получиш плащане.


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6154
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: каско избор

Мнениеот VWGT » Чет 13 яну 2022 13:30


За мен каското е безсмислено, т.е. не е изгодно и ако можех, нямаше да се занимавам със застрахователи изобщо. Като тегля чертата на платените премии за последните 10+ години и щетите, които съм усвоил (вкл цялостното оправяне след градушката), съм доста назад. Но продължавам да го правя заради риска от кражба. Живеем в наркоманска държава, където кражбите на автомобили са всекидневие.

Б8-цата може би е на кантар, защото наистина има доста скъпи чарколяци. Все пак да не забравяме, че има ГО, което би трябвало да покрива нанесените ми щети.


Потребителски аватар
Snuupy
Мнения: 471
Регистриран на: Пон 26 яну 2015 0:15
Автомобил:
Двигател:

Re: каско избор

Мнениеот Snuupy » Чет 13 яну 2022 16:45


777 написа:
Snuupy написа:Звъня на брокера ми и го питам защо няма постъпления. Той ми казва, че от 2022г всички застрахователи (с изключение на 1, на който не помня името му), при изплащане на щета, първо удържат вноските си до края или взависимост от изплатената сума - в моят случай 2 вноски и половина.

Що за голямо откритие? Това правило го е имало винаги, поне в последните 20 години. Брокерът да не е започнал работа през 2021 и сега да го научава. При каско на вноски винаги искат да доплатиш целия размер преди да получиш плащане.

20 години ли? Можеш ли да ми кажеш в коя точка от общите условия на "Армеец" го има описано в последните 20 години? Прегледах общите условия за 2020 - няма таква клауза.
Има такава клауза в общите условия за 2021 - т.125.1


Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: каско избор

Мнениеот 777 » Чет 13 яну 2022 16:54


Отделни ЗК може да не са го имали, но е доста стара идея. Първото ми каско беше през 2003г и винаги съм знаел, че има такъв "номер".



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 237 госта