Годишен технически преглед-Акт

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Годишен технически преглед-Акт

Мнениеот 777 » Вто 22 мар 2022 22:15


thanis написа:2. Възможно е автомобила да бъде дерегистриран
5. Възможно е след процес и наказателно производство да се стигне до лишаване от свобода, изключително малко вероятно, но все пак.

С повечето неща съм съгласен, ама тия са доста пресилени и невероятни.




Потребителски аватар
fur1ous
Мнения: 1345
Регистриран на: Пет 14 окт 2011 15:21
Автомобил: Golf3 - Seat Exeo - Seat Leon
Двигател: 1Z - CFMA - AUQ
Местоположение: София

Re: Годишен технически преглед-Акт

Мнениеот fur1ous » Вто 22 мар 2022 23:00


Дали сега или след години пак ще го платиш, просто тогава ще е по скъпо, а ако стане хиперинфлация както смяташ, тази глоба ще и ти най малкия проблем


Потребителски аватар
Каспър
Мнения: 2212
Регистриран на: Съб 03 ное 2007 0:11
Автомобил: Insignia A Sports Tourer 2014 4x4
Двигател: A20NHT Turbo 250 HP
Местоположение: София

Re: Годишен технически преглед-Акт

Мнениеот Каспър » Вто 22 мар 2022 23:29


sesois123 написа:...Така до колкото разбрах от служители на МВР времето за плащане на акта е задължително чак когато си подновяваш книжката.Моята изтича след около 9 години срокът и е 10 г.За тези 9 години инфлацията ще е огромна и мисля ,че акта ще стане стотинки а и мисля ,че няма лихви за подобен тип нарушения.

Е заради такива малоумни разсъждения по улиците ни е война не шофиране!
Вместо да потъне в дън земя от срам, че има акт, състезателя ще чака 9 години докато му изтече книжката за да не плати акта защото видиш ли дотогава инфлацията щяла да се повиши и акта да стане стотинки.
Да караш бързо можеш, но да извадиш едни 100-500-1000 лв. да си платиш затова че си прекалил - не можеш!
Остави друго ми ще чакаш за да станат стотинки за да не плащаш много :bowdown
По-голяма тъпотия отдавна не беше излизала във форума :banghead
Някакво достойнство не ти ли е останало, състезателя?
Като си се наср...л, поне ходи и се забърши като мъж, а не да питаш по форумите как да минеш ГТП с акт. Защото ще го минеш и утре пак ще излезнеш с 200 някъде.
Срам!


sesois123
Мнения: 7
Регистриран на: Чет 22 апр 2021 17:03
Автомобил:
Двигател:

Re: Годишен технически преглед-Акт

Мнениеот sesois123 » Сря 23 мар 2022 8:00


Каспър написа:
sesois123 написа:...Така до колкото разбрах от служители на МВР времето за плащане на акта е задължително чак когато си подновяваш книжката.Моята изтича след около 9 години срокът и е 10 г.За тези 9 години инфлацията ще е огромна и мисля ,че акта ще стане стотинки а и мисля ,че няма лихви за подобен тип нарушения.

Е заради такива малоумни разсъждения по улиците ни е война не шофиране!
Вместо да потъне в дън земя от срам, че има акт, състезателя ще чака 9 години докато му изтече книжката за да не плати акта защото видиш ли дотогава инфлацията щяла да се повиши и акта да стане стотинки.
Да караш бързо можеш, но да извадиш едни 100-500-1000 лв. да си платиш затова че си прекалил - не можеш!
Остави друго ми ще чакаш за да станат стотинки за да не плащаш много :bowdown
По-голяма тъпотия отдавна не беше излизала във форума :banghead
Някакво достойнство не ти ли е останало, състезателя?
Като си се наср...л, поне ходи и се забърши като мъж, а не да питаш по форумите как да минеш ГТП с акт. Защото ще го минеш и утре пак ще излезнеш с 200 някъде.
Срам!

За теб е тъпотия за мен не е .Всъщност да уточня нещо под скъпа снимка имах предвид акт за превишена скорост а не , че е скъпа (10 км в населено място) за това не уточних.Виждам колко си запознат с законите а и колкото за достойнството явно вече така се разбира дали си достоен Българин.Плащаш за винетки,данъци актове,фишове,глоби и накрая пътя пак разбит щом ти си толкова достоен пълни хазната промяна няма да има.А всъщост ако се замислиш защо няма да има някаква промяна се погледни в огледалото .Запитването ми не беше само с цел как да избегна акта си защото аз така или иначе ще го платя въпроса е кога ще имам време и не го забравя.
Каспър-Потъвам в дън земя от срам ,че за първи път от 13 години ме снимат с 10 км/ч над ограничението. :no
Както и да е не ми се занимава с излишен хейт дано има повече такива хора като него.И един съвет от мен в следващия си коментар се помъчи малко да се поставиш от другата страна с различна гледна точка.Не е нужно винаги да се опитваш да хейтиш ако можеш да дадеш съвет дай ако не можеш недей.Темата не беше отворена само за мен в последствие се замислих ,че има доста хора които имат актове за по 1000 лева и не са наясно точно с това.Могат ли да минат ГТП , до кога трябва да си го платят ако нямат сега пари,и взимат ли точки и кога се прехвърля в НАП.


sesois123
Мнения: 7
Регистриран на: Чет 22 апр 2021 17:03
Автомобил:
Двигател:

Re: Годишен технически преглед-Акт

Мнениеот sesois123 » Сря 23 мар 2022 8:07


Благодаря на всички в предходните коментари за информацията.Не мисля ,че има какво да се коментира още повече по темата.Успех на Каспър и на такива като него които никога са нямали акт,фиш те са безгрешни.
Успешен ден момчета


Потребителски аватар
fur1ous
Мнения: 1345
Регистриран на: Пет 14 окт 2011 15:21
Автомобил: Golf3 - Seat Exeo - Seat Leon
Двигател: 1Z - CFMA - AUQ
Местоположение: София

Re: Годишен технически преглед-Акт

Мнениеот fur1ous » Сря 23 мар 2022 8:34


Е верно ли за 100лв такива врътки. Пълен смях :mhihi .


gadnyara
Мнения: 266
Регистриран на: Чет 15 фев 2018 18:35
Автомобил: Golf7 GTE 17 + MB S205 220d 20
Двигател:

Re: Годишен технически преглед-Акт

Мнениеот gadnyara » Сря 23 мар 2022 8:44


За времето, за което сте написали дългия отговор, можеше да платите няколко фиша. Ето: https://e-uslugi.mvr.bg/services/kat-obligations
Срокът за плащане е 14 дни от връчване като едновременно с това получавате 30% намаление на сумата. В рамките на 1 година задължението става изискуемо от НАП. 9 години без взаимоотношения с бюрокрацията е утопия.


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19688
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Годишен технически преглед-Акт

Мнениеот Vlad777 » Сря 23 мар 2022 8:56


sesois123 написа:10 км в населено място

Глобата за 10 км/ч в населено място е 20 лв :mhihi С отстъпката 14 лв. icon_idea

До сега за такава глоба не съм чул някой да е получил фиш/акт. icon_idea 1000% съм сигурен, че и в този случай не е толкова. Прати ми снимка на ЛС и ще го платя лично ако пише 10 км/ч icon_idea

Айде не ни занимавай с глупости.



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: kiko26 и 190 госта