Проучване за услугата Пътна помощ в България.

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
super_mario
Мнения: 9
Регистриран на: Съб 01 авг 2020 23:23
Автомобил:
Двигател:

Проучване за услугата Пътна помощ в България.

Мнениеот super_mario » Чет 20 окт 2022 21:53


Правя проучване за услугата Пътна помощ във връзка със създаването на апликация тип TaxiMe.

Анкетата не отнема повече от 2 минути. Всяко мнение ще ми е много полезно.
https://forms.gle/yyP68cdTvTypcwv28

Благодаря!




Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12769
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Проучване за услугата Пътна помощ в България.

Мнениеот Zdravko Zankov » Пет 21 окт 2022 20:05


Готов си


Потребителски аватар
joro_kem
VW експерт
VW експерт
Мнения: 3923
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 7:11
Автомобил: Octavia I Tour Octavia III FL
Двигател: AXR DFFA
Местоположение: Пловдив

Re: Проучване за услугата Пътна помощ в България.

Мнениеот joro_kem » Съб 22 окт 2022 7:47


+1


Потребителски аватар
Lupender
Мнения: 708
Регистриран на: Съб 29 окт 2011 18:22
Автомобил: SEAT Cordoba
Двигател: TDI 1.9 ASV
Местоположение: Благоевград

Re: Проучване за услугата Пътна помощ в България.

Мнениеот Lupender » Съб 22 окт 2022 19:50


Попълних! Искам да споделя нещо важно във връзка с пътната помощ, което не фигурираше в анкетата - вероятно в повечето случаи, повредата би могла да се отстрани на място, без да се налага репатриране, но "пътната помощ" която се предлага, не дава такива опции. Много пъти съм закъсвал на пътя и съм се разминавал благодарение на предварителната ми подготовка. Повреди от типа на спукан маркуч на охладителна течност, или на горивото, може да се отстрани лесно и на място, както и други подобни, но не се предлага такава пътна помощ. Аз лично съм предоставял такава на съфорумци от друг автофорум. Явно интересът на предлагащите такава услуга е просто да те натоварят с автомобила, а не да помогнат.


Потребителски аватар
fur1ous
Мнения: 1316
Регистриран на: Пет 14 окт 2011 15:21
Автомобил: Golf3 - Seat Exeo - Seat Leon
Двигател: 1Z - CFMA - AUQ
Местоположение: София

Re: Проучване за услугата Пътна помощ в България.

Мнениеот fur1ous » Съб 22 окт 2022 22:29


И Аз попълних


Потребителски аватар
Dils
Мнения: 23
Регистриран на: Сря 24 ное 2021 11:56
Автомобил: Golf 5 GTI
Двигател:
Местоположение: София

Re: Проучване за услугата Пътна помощ в България.

Мнениеот Dils » Чет 27 окт 2022 14:58


Lupender написа:Попълних! ..... вероятно в повечето случаи, повредата би могла да се отстрани на място, без да се налага репатриране, но "пътната помощ" която се предлага, не дава такива опции....


Единствено за картите на СБА знам, че я предлагат - разбира се, има условия. Примерно - до 30мин ремонт, като частта, която евентуално би се използвала я заплащаш, смяна на гума, подаване на ток - стандартните. :th_up


Потребителски аватар
keksa
Мнения: 925
Регистриран на: Пон 29 ное 2004 2:55
Автомобил: Golf VI
Двигател: CAXA
Местоположение: София
Контакти:

Re: Проучване за услугата Пътна помощ в България.

Мнениеот keksa » Вто 22 ное 2022 22:32


Lupender написа:Попълних! Искам да споделя нещо важно във връзка с пътната помощ, което не фигурираше в анкетата - вероятно в повечето случаи, повредата би могла да се отстрани на място, без да се налага репатриране, но "пътната помощ" която се предлага, не дава такива опции. Много пъти съм закъсвал на пътя и съм се разминавал благодарение на предварителната ми подготовка. Повреди от типа на спукан маркуч на охладителна течност, или на горивото, може да се отстрани лесно и на място, както и други подобни, но не се предлага такава пътна помощ. Аз лично съм предоставял такава на съфорумци от друг автофорум. Явно интересът на предлагащите такава услуга е просто да те натоварят с автомобила, а не да помогнат.


Едва ли има как всеки шофьор на пътна помощ да е кадърен да отстрани повреди от всякакъв тип... Няма и как да са пълни с инструменти и диагностика за всички марки.


Потребителски аватар
Vidol Nikolov
Мнения: 2148
Регистриран на: Чет 22 яну 2009 12:22
Автомобил: Jetta 1.6
Двигател: PN
Местоположение: ---

Re: Проучване за услугата Пътна помощ в България.

Мнениеот Vidol Nikolov » Сря 23 ное 2022 8:05


Попълних. Ползвал съм пътна помощ. Цените са неадекватни. Дори и карта да имаш, пак нищо не става от нея. Съгласен съм да дам 300лв в годината, но да знам, че за тази сума ще ми бъде предложен адекватен заместващ автомобил, безплатно транспортиране и ако се наложи настаняване в хотел. Както е в белите страни. Тоя нашият асистанс с измислени сребърни и златни карти не става. Особенно със сребърна. Единствено платинената карта става за нещо,но има какво да се желае.


Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Проучване за услугата Пътна помощ в България.

Мнениеот 777 » Сря 23 ное 2022 11:45


И защо ти е някой да те настанява в хотел? Имаш 300лв за екзотични абонаменти, а хотелът трябва да го плати друг. Заместващият автомобил е подобна работа. Главният проблем с цените на пътната помощ е, че плащаш и двете посоки.


Потребителски аватар
Vidol Nikolov
Мнения: 2148
Регистриран на: Чет 22 яну 2009 12:22
Автомобил: Jetta 1.6
Двигател: PN
Местоположение: ---

Re: Проучване за услугата Пътна помощ в България.

Мнениеот Vidol Nikolov » Сря 23 ное 2022 13:25


Нарича се добра търговска практика и искам да ти кажа, защото явно не си запознат, че цените на такава услуга в редица европейски страни да доста по-ниски.
Когато човек пътува иска сигурност. Няма нищо общо с екзотика. Като тръгнеш да въртиш по 5000к километра на месец ,може би ще ме разбереш.


vocil
Мнения: 249
Регистриран на: Пон 14 апр 2008 12:58
Автомобил: Рено Меган
Двигател: K4M760 2004
Местоположение: София

Re: Проучване за услугата Пътна помощ в България.

Мнениеот vocil » Чет 24 ное 2022 13:07


5000 к =5 милиона километра месечно-няма как да стане това.
Друга гледна точка : 200Е кеш + 200Е в карта и постоянно в колата. По принцип когато въртиш много километри то е по сходни маршрути, така че телефоните на няколко проверени пътни помощи и сервизи по няколко точки на трасето и готово.
Не виждам смисъл от абонаменти и други такива неща.
Заместващ автомобил - просто си купуваш два автомобила.


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8352
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Проучване за услугата Пътна помощ в България.

Мнениеот samo_pechka » Чет 24 ное 2022 17:08


Трябва да е за лицето, не за конкретен автомобил. Да няма значение с коя кола, собствена или чужда. Да няма значение в коя точка на Европа. Обаждаш се -действат, ако си в чужда държава , със съответната организация, с която имат договорни отношения.
Има такава услуга и застраховка, но не е българска.



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 73 госта