[Изчерпана] Адекватна цена за Голф 4 1.8Т

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
Супер Ицо
Мнения: 278
Регистриран на: Чет 26 сеп 2013 12:27
Автомобил: VW Golf MK4 GTI
Двигател: AUM 2001

[Изчерпана] Адекватна цена за Голф 4 1.8Т

Мнениеот Супер Ицо » Чет 24 ное 2022 18:16


Здравейте колеги, по този въпрос, реших да отворя нова тема, а не да пиша в тази за колата.
Доста години минаха откакто си имам 4ката (1.8T AUM, набор 00) и винаги ми е служила вярно, супер безпроблемен автомобил, който никога не ме е оставял на пътя. Дойдо обаче моментът в който искам да се сдобия с нещо ново за мен, още много се колебая, но ще видим. Та не мога да си формулирам адекватна цена за колата, поради ред причини и те са, че колата е с:

Нови дискове, накладки и ремонтирани апарати
Основен ремонт на двигателя
Нов комплект съединител
Неръждаеми даунпайп на Ф63 с генерация на Ф63
2 резонатора и крайно гърне SIMONS
Челен кулер custom турбо пътища + от кулера до дросела отново е тръба
Спортен филтър RAM Air
Салон от S3 с ел. реглаж и подгрев
Лека настройка

Други по-второстепенни са:

Акумулатора е в багажника
N75 от TFSI
Мигачи тип American style
Модул изпрати ме, посрещни ме
Вградени лупи Morimoto Mini 2.5"
Предна и задна броня тип R32
Лип тип Cupra
Работещ Шибидах
Затъмнени прозорци с качествено фолио

Има си и своите минуси:
Едната джанта има заварка
Боята си е оригиналната и състоянието не е най-доброто, но не е и най- лошото
Няма гнило, нито разпространена ръжда, но само няколко точки

Може да има други неща, които забравям, но това са най-важните.

Нещо не ми върви да я пусна на цената на базова, но и знам, че бонусите не се приемат от масата хора.
Бих се радвал да ми помогнете с формулирането на цената при евентуална продажба, ако се реша да предприема тази крачка.

Последна промяна от Супер Ицо на Чет 08 дек 2022 18:49, променено общо 1 път.




Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12769
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Адекватна цена за Голф 4 1.8Т

Мнениеот Zdravko Zankov » Чет 24 ное 2022 19:26


Интересен въпрос задаваш,на който едва ли има адекватен отговор.


Потребителски аватар
Супер Ицо
Мнения: 278
Регистриран на: Чет 26 сеп 2013 12:27
Автомобил: VW Golf MK4 GTI
Двигател: AUM 2001

Re: Адекватна цена за Голф 4 1.8Т

Мнениеот Супер Ицо » Чет 24 ное 2022 19:31


Съгласен съм, но ми е интересно какви биха били мненията на другите, освен моето собствено.


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Адекватна цена за Голф 4 1.8Т

Мнениеот muns61 » Чет 24 ное 2022 20:06


Моето мнение - никога не бих взел пипана кола. Успех с продажбата.


Потребителски аватар
alpinab
Мнения: 559
Регистриран на: Сря 26 юни 2013 20:22
Автомобил: VW Passat
Двигател: CRL
Местоположение: София

Re: Адекватна цена за Голф 4 1.8Т

Мнениеот alpinab » Пет 25 ное 2022 10:15


Младежи тамън взели книжка биха евентуално счели за предимство направените подобрения. Такъв таргет клиенти нямат и особени финансови възможности, което увеличава апетита към конкретната кола - понаправена(различни хора, различни идеали), ремонтирана, кара се ежедневно, там някакви такси платени и т.н и т.н.

Според мен нещо около 3-4К.

Последна промяна от alpinab на Пет 25 ное 2022 13:40, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
zografski
Мнения: 2589
Регистриран на: Сря 25 мар 2009 18:10
Автомобил: Golf IV V6 4Motion
Двигател: AUE 2001
Местоположение: Sofia

Re: Адекватна цена за Голф 4 1.8Т

Мнениеот zografski » Пет 25 ное 2022 10:36


Аз ако бях на теб, изобщо не бих я продал ;) Аз също дълго време бях в подобна дилема и реших да не продавам моя голф (от аватара), поради простата причина, че съм направил най-скъпите и сложни ремонти и обслужвания, а именно съединител, ангренажни вериги и обслужване на двигателя, като общата стойност само на тези 2 процедури е около 3к лв и удължава безпроблемното управление на автомобила поне за още едни 150 000км и за мен не е вариант да я подаря на някой за 5-6к лв, защото и аз като теб не съм пестил пари за колата, но никой няма да ти даде парите за труд, части, емоции и усмивки, които ти е доставила. За това, карай си я, особено щом си я стегнал и си свиркай, ако ти трябва по-голям автомобил, купи си и тази си я остави за из София или за кеф, за жената или за детето. Аз лично достигнах до този извод, по-добре да си карам добре поддържаното голфче, от колко да купя кола за 10-20к лв, 2ра ръка , не и се знаят драмите, които тепърва ще започнат след закупуването, ходене по майстори, мъки, време, разправии... Аз даже се замислих да си купя една електричка (малка, но чисто нова), за София, пък голфа да си го изкарвам за кеф и извънградско и по дълъг пробег. Изобщо не искам да коментирам , че и вече не се правят коли с големи двигатели, пък аз съм си фен на 6таци, 8ци и т.н., новите двигатели карат по 100-150к км и са за у кофата...
Инак повече от 5-6к... на дали някой би ти дал или ще е някой младеж със заможни родители, но пък ако са такива, винаги биха му купили нов автомобил, а не кола на 20+++ години.
Другия вариант е , пускаш я за 6к и да си готов да сваляш много, заради външния вид , щом казваш, че си има забележки по боя, лак и т.н. , продаваш я за около 5к и пиеш една студена вода за останалите вложени средства.


Потребителски аватар
beuchat
Мнения: 1931
Регистриран на: Вто 20 май 2008 21:01
Автомобил: 1990 Golf 2
Двигател: 1.6 EZ
Местоположение: Ямбол

Re: Адекватна цена за Голф 4 1.8Т

Мнениеот beuchat » Пет 25 ное 2022 12:10


В момента цените на пазара са налудничави,така че може да се възползваш и да я пуснеш за 5000 лева примерно.Всичките тийнове са луднали по т.нар. "вагаджийки",дали е 1.9 тди или 1.8т е без значение,но се дават луди пари за тях в момента.


Потребителски аватар
Vidol Nikolov
Мнения: 2148
Регистриран на: Чет 22 яну 2009 12:22
Автомобил: Jetta 1.6
Двигател: PN
Местоположение: ---

Re: Адекватна цена за Голф 4 1.8Т

Мнениеот Vidol Nikolov » Пет 25 ное 2022 12:17


С две думи обслужвал си я през годините. 22 годишен масов автомобил. Това, че си вкарал и допълнителни пари в нея няма да я направи атрактивна.
Моята също е с дискове и накладки за 800 лв, ама си остава дърт кош.
Махай я и взимай друга.


Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Адекватна цена за Голф 4 1.8Т

Мнениеот 777 » Пет 25 ное 2022 12:49


Пускаш я за 4000 примерно и лека полека намаляш с времето и според търсенето. Важно е да се настроиш, че 5-6 месеца продаване е нормално, а може да мине и повече. Ако се появи купувач с претенции за цената, включи в сметката разходите за данък/ГО/винетка при чакане още 3 месеца или отстъпка на момента.


Потребителски аватар
Vidol Nikolov
Мнения: 2148
Регистриран на: Чет 22 яну 2009 12:22
Автомобил: Jetta 1.6
Двигател: PN
Местоположение: ---

Re: Адекватна цена за Голф 4 1.8Т

Мнениеот Vidol Nikolov » Пет 25 ное 2022 12:53


Кви включвания на разходи, какви са тия тънки сметки.
Идва човек и иска кола и няма защо да го църка защо аз, ти или.някой друг е набил пари в дадена кола.
Като си включваш данъците и таксите, вземи си включи и платено паркиране в зелена зона.
Масово се карат някакви бараки преди 2010-та, да не кажа преди 2005-та, чак и цена им се търси. Айде малко да слезем на земята.
Коли за скрап, които в 90% няма как да минат преглед.
Сложил 18ки с гуми Дот 2016та на писта, всичко клопа , лопа, дава газ, айде бегайте да си играете у нфс-то с тия которници. Първия собственик сигурно е с деменция.


Потребителски аватар
Ивайло Димов
предупреждение за БАН
Мнения: 1519
Регистриран на: Пон 31 май 2021 19:02
Автомобил: Seat Toledo
Двигател: 1800 -20V -AGN -1999
Местоположение: Шумен

Re: Адекватна цена за Голф 4 1.8Т

Мнениеот Ивайло Димов » Пет 25 ное 2022 12:58


Можеше да пуснеш няколко снимки поне да се види какъв и е интериора и екстериора .Но колегите са прави ....може да излъжеш някой току що завършил пубер с акне и събрал пари от родата за абитюрентската .Ако успееш да вземеш 4500 тря черпиш.Другия вариант е след всички вложения да си я караш щом толкова е поддържана и стегната,виждаш цените какви са в момента .Какво си решил да взимаш и евентуалната продажба на сегашната ти кола влиза ли в бюджета за нова + още няколко хиляди?


Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Адекватна цена за Голф 4 1.8Т

Мнениеот 777 » Пет 25 ное 2022 12:59


Vidol Nikolov написа:Кви включвания на разходи, какви са тия тънки сметки.
Идва човек и иска кола и няма защо да го църка защо аз, ти или.някой друг е набил пари в дадена кола.

Защо да са тънки сметки, щом се говори за дискове, накладки и "Спортен филтър"? Казвам, че ако стане дума за 300лв под минимума, за който си мечтае, то след няколко месеца чакане въпросните пари може да отидат за данък и застраховка. А цената 4000лв е колкото да усети реалността - дали ще има поне 1 обаждане за месец.


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8290
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Адекватна цена за Голф 4 1.8Т

Мнениеот Stivi » Пет 25 ное 2022 13:25


muns61 написа:Моето мнение - никога не бих взел пипана кола. Успех с продажбата.

И аз, но хора разни, мераци също ! За някой, това може да е перфектната бегачка-пичеловка, с която да върти гуми пред местната дискотека :Mr Green Fun Иначе и аз бих очаквал цена около 4000 лв. /след пазарлъка/ !


Потребителски аватар
Ивайло Димов
предупреждение за БАН
Мнения: 1519
Регистриран на: Пон 31 май 2021 19:02
Автомобил: Seat Toledo
Двигател: 1800 -20V -AGN -1999
Местоположение: Шумен

Re: Адекватна цена за Голф 4 1.8Т

Мнениеот Ивайло Димов » Пет 25 ное 2022 13:30


С такъв голф трудно ще впечатлиш и девица от дълбокия делиорман .....градските кифли отдавна ъпгрейтнаха капризите си към по-висок клас бегачки .


Потребителски аватар
Lupender
Мнения: 708
Регистриран на: Съб 29 окт 2011 18:22
Автомобил: SEAT Cordoba
Двигател: TDI 1.9 ASV
Местоположение: Благоевград

Re: Адекватна цена за Голф 4 1.8Т

Мнениеот Lupender » Пет 25 ное 2022 13:50


Според мен колите не се делят на стари и нови, а на поддържани и неподдържани, на сполучливи и не дотам сполучливи... а Голф 4 е от читавите и предпочитани коли, който спокойно може да служи още поне 5-6 години без проблеми, особено ако е бил обгрижван. Поради тази причина аз не си продавам астрата, след като и ремонтирах скоростната кутия. Тази кола наистина е подходяща за млад човек, който не иска да рискува със скъпа кола, или поради лоша градска инфраструктура. Тази кола е непретенциозна, няма да те разори, а може да те вози евтино. Става за града, става да ходиш на работа, става и за извънградско, не е някой спънат куц кон... Това е Голф! Колега, намисли си цена, обяви я и чакай. Аз така продадох кола с цена около 2 хиляди над средните в мобиле (беше най-скъпата) и колата се продаде, при това на човек, който се обади само за да пита защо цената е такава. След обяснение и покана, човекът дойде, видя, тества и я отнесе след като му направих малка отстъпка. Казвам това, за да не се дразниш, ако ти звънят и питат защо искаш толкова пари.



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 69 госта