[Изчерпана] Адекватна цена за Голф 4 1.8Т

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
WolfBG
Мнения: 10
Регистриран на: Чет 29 апр 2021 20:44
Автомобил:
Двигател:

Re: Адекватна цена за Голф 4 1.8Т

Мнениеот WolfBG » Нед 04 дек 2022 17:47


Мога ли да попитам защо колата е за спиране, че ми стана интересно.




Потребителски аватар
PlamenDimitrov1
Мнения: 61
Регистриран на: Пон 11 дек 2017 19:58
Автомобил: golf 3 GTI _ 1Y
Двигател: ABF 95 _ 1Y 93

Re: Адекватна цена за Голф 4 1.8Т

Мнениеот PlamenDimitrov1 » Пон 05 дек 2022 11:37


WolfBG написа:Мога ли да попитам защо колата е за спиране, че ми стана интересно.


Защото това е реалния живот, а не YouTube видео в страна където тунинга е разпознат като бизнес (и има по-леки закони). Тук извинението "ама то всеки си бара по колата" не важи. Както колегата Smeagol е написал, стане ли нещо ще се намери веднага причина да не изплащат застраховки/граждански или теб да нарочат виновен.

Относно какво е изменение на конструкцията на автомобил, органът за удобряването на такива, Технотест, е написал:
Изменение в конструкцията на регистрирани ППС е:
1. всякo изменение, водещо до промяна в техническите данни на ППС, посочени в свидетелството му за регистрация, или в конструктивни или технически характеристики на ППС, които са заложени от производителя по време на неговото производство, или които са били одобрени по реда на наредбата;
2. добавянето на системи, компоненти, отделни технически възли и оборудване.
Не е изменение в конструкцията на ППС:
1. промяната на цвета му;
2. смяната на двигателя му с двигател от същия тип, марка, модел и код – когато има и неизменено окачване.


Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Адекватна цена за Голф 4 1.8Т

Мнениеот 777 » Пон 05 дек 2022 11:41


Повечето неща не могат да се видят отвън. Но това "Мигачи тип American style" май си е повод за спиране.


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8293
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Адекватна цена за Голф 4 1.8Т

Мнениеот Stivi » Пон 05 дек 2022 15:16


777 написа:Повечето неща не могат да се видят отвън. Но това "Мигачи тип American style" май си е повод за спиране.

Те ако са повод за спиране, какво да кажем за турбогъзарските ксенони и LED на рефлектор дето "не заслепяват, щото са перфектно настроени" :thumb_down Не говоря за конкретната кола, а по принцип.


WolfBG
Мнения: 10
Регистриран на: Чет 29 апр 2021 20:44
Автомобил:
Двигател:

Re: Адекватна цена за Голф 4 1.8Т

Мнениеот WolfBG » Пон 05 дек 2022 15:23


Ако това е повод за спиране, повечето нови автомобили са за спиране от завода по тая логика. Почти всеки един ми вади очите с тъпите им лазерни фарове и т.н глупости ама ги карат нали.


Потребителски аватар
Супер Ицо
Мнения: 278
Регистриран на: Чет 26 сеп 2013 12:27
Автомобил: VW Golf MK4 GTI
Двигател: AUM 2001

Re: Адекватна цена за Голф 4 1.8Т

Мнениеот Супер Ицо » Сря 07 дек 2022 21:21


С течението на темата да не ми сложите думи в устата, които НЕ мисля или съм казал! НЕ си правя промени по колата с извинението, че всеки си "бара колата" !! Знам, че не е "street legal" и си е моя отговорността. Не искам да си вдигам въшките, но това, което знам е, че въпреки всички промени, които я правят нелегална, тя е в пъти по-сигурна и надеждна кола от повечето, които срещате на улицата. Кола на която не се поддържа и не и се взимат адекватни гуми - по-сигурна ли я прави от една нелегална но направена както трябва за да няма проблеми със сигурността и рентабилността? Колко много коли има без габарити, неработещи фарове, мигачи и прочие, е и аз нямам оригиналните, но имам американки, които светят постоянно и вършат същата роля, макар, че не заместват оргиналните габарити по предназначение. Пипано не е равносилно на несигурно и ненадеждно! Които започне да "пипа" everyday-ката си трябва да е наясно с рисковете, които поема и да е готов да си понесе отговорността при евентуален проблем!

Имам друг въпрос - щом интеркулера и custom турбо пътищата са незаконна модификация, защо в КАТ регистрират такива коли, а после са били за спиране?


Потребителски аватар
Ивайло Димов
предупреждение за БАН
Мнения: 1519
Регистриран на: Пон 31 май 2021 19:02
Автомобил: Seat Toledo
Двигател: 1800 -20V -AGN -1999
Местоположение: Шумен

Re: Адекватна цена за Голф 4 1.8Т

Мнениеот Ивайло Димов » Сря 07 дек 2022 22:01


Защото в КАТ не са специалисти и няма как да разберат дали колата ти е стокова или с хардуерни и софтуерни промени.Това с доказва с технотест в ТИАТ.Да не говорим ,че дори променен софтуер се счита за техническо изменение на автомобила и е също толкова нелегално колкото и твоя пърформънс.Колкото до светлинния тунинг ,да незаконен и дразнещ е ...и не е оправдание твое сравнено с онези с осрано стоково осветление .Колата ти е за спиране от движение но същото важи и за хилядите ремапнати дизелови коли...


Потребителски аватар
Супер Ицо
Мнения: 278
Регистриран на: Чет 26 сеп 2013 12:27
Автомобил: VW Golf MK4 GTI
Двигател: AUM 2001

Re: Адекватна цена за Голф 4 1.8Т

Мнениеот Супер Ицо » Сря 07 дек 2022 22:35


Да прочете някъде да се оправдавам с каруцата ми, колега?


Потребителски аватар
beuchat
Мнения: 1933
Регистриран на: Вто 20 май 2008 21:01
Автомобил: 1990 Golf 2
Двигател: 1.6 EZ
Местоположение: Ямбол

Re: Адекватна цена за Голф 4 1.8Т

Мнениеот beuchat » Сря 07 дек 2022 22:38


Това за КАТ са пълни глупости.В наше село редовно катаджиите спират шумни коли и им връчват призовка да ходят на другия ден в КАТ на каналите да ги замерват за шум.Технотест в България е една проформа .


Потребителски аватар
Супер Ицо
Мнения: 278
Регистриран на: Чет 26 сеп 2013 12:27
Автомобил: VW Golf MK4 GTI
Двигател: AUM 2001

Re: Адекватна цена за Голф 4 1.8Т

Мнениеот Супер Ицо » Сря 07 дек 2022 22:57


Няколко коли на мои познати, купувани от друга област са минавали КАТ, както и внос от чужбина, с генерации, кулери така и така. Става дума за КАТ Бургас преди 3-4 години, не знам как стоят нещата сега.


Потребителски аватар
buller
Мнения: 2164
Регистриран на: Пет 14 апр 2006 11:33
Автомобил: VW Passat B5_5 Exclusive
Двигател: 1_8T AWT
Местоположение: София

Re: Адекватна цена за Голф 4 1.8Т

Мнениеот buller » Чет 08 дек 2022 9:23


Не виждам защо се чепкате... Всеки прави каквото сметне за добре, виждате че ГТП е една пародия...
Ако ГТП бе цедката, нямаше да има коли без ДПФ, без катализатори, с изгнили прагове и пред разпад, такива бълващи кълба от дим зад себе си или светещи в небесата.
КАТ, от друга страна, са едни корумпирани пионки - всеизвестно е, че в някои общини регистрираш дори бракувани в чужбина коли...
Моят коментар бе свързан с предупреждение от мой близък, който е застрахователен брокер, че все повече ЗК гледат и търсят за какво да откажат обезщетения.
КАТ ще дойдат и ще си напишат ПТП протокол, колата отива с репатрак в ЗК и те вече си търсят причини да откажат обезщетение - най-вече заради "лоши" гуми и предполагам видими промени по конструкцията. А знаете, че обезщетенията могат да са доста солени, особено с пострадали лица.
Това бе единственото, което визирах с моя коментар. А че няма установен добър процес за узаконяване на промените е друго...
Наскоро мой близък сменя мотор на Е-класа. С документи и всичко, просто е други коне, същият 6-цилиндров блок, но по-нов вариант - всичко бе толкова трудно, че накрая "почерпи", за да успее да я узакони...
Пипната Голф 4 ще си намери купувач, ако решиш да я продаваш :th_up


Потребителски аватар
Супер Ицо
Мнения: 278
Регистриран на: Чет 26 сеп 2013 12:27
Автомобил: VW Golf MK4 GTI
Двигател: AUM 2001

Re: Адекватна цена за Голф 4 1.8Т

Мнениеот Супер Ицо » Чет 08 дек 2022 18:47


Чепкам се защото някои хора четат до средата и почват да коментират. Както и да е, темата вече е изчерпана и няма какво да се каже.



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 177 госта