Karma is a b**** - сменете си батериите на ключовете

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
Apostrofix
Мнения: 71
Регистриран на: Пет 10 апр 2015 19:56
Автомобил: 2003 Passerati
Двигател: AVB

Karma is a b**** - сменете си батериите на ключовете

Мнениеот Apostrofix » Пет 25 ное 2022 22:45


Здравейте,

Реших да споделя една (вече забавна) случка. Миналата седмица бяхме в Алпите с колата (Golf 7 GTD с keyless entry) и на връщане от планината, стигаме до колата и аз директно посягам към дръжката на багажника, обикновено се отключва директно като ключа е в мен. Да, ама не...викам сигурно не го засича понеже ми беше в раницата. Вадя ключа и не, пак не става. :censored2 В крайна сметка с малко зор и ключа залепен за шофьорската врата се отключи колата и успяхме да се натоварим. После натискам старт-стоп бутона и директно излиза съобщението, че не засича ключа. Окей, задържах го около 30 секунди там на мястото до волана и в крайна сметка го засече и всичко беше окей после. Помислих, че може би от студа (беше -7 градуса на 2200м) батерията е позаминала. След това не карах колата 2-3 дена и напълно бях забравил за батерията. Вчера карах колата и никакви проблеми, даже не съм се сещал за батерията :th_up

Днес отивам до едно магазинче в другия край на града и понеже валеше някакъв порой, а пък нямаше места за паркиране, спирам на забранено място, където е нещо като вход за пред жилищен блок, ама все пак не го бях напълно блокирал, та хората можеха да минават спокойно. Излизам 5 мин по-късно и тичам към колата, че навън вали яко. Дърпам шофьорската дръжка (нали е с keyless entry) - да ама не....Вътре лампичката за алармата си мига, огледалата не се отварят, и съответно вратата си седи все така заключена..."It was at this moment he knew, he fu**** up"....вече се сещам че батерията е заминала....Върнах се до магазина за да не стоя под дъжда и почнах да мисля каква схема да измисля, че да се прибера по някакъв начин. Мислех да взема такси до вкъщи, да взема резервния ключ, и после пак да се върна с такси, ама нали съм спрях на забранено място..... Реших, че ще опитам да махна капачката на дръжката и ще отключа с ключа. Окей, отивам пак под дъжда, ама съм си сложил качулката и пускам фенерчето на телефона, че навън е тъмно и исках да съм сигурен, че няма да надраскам боята. Успях, махнах капачката и отключих с ключа. Да, ама лампичката за алармата все още си мига.

И сега се чудя какво да правя...колата е отключена, ама ако дръпна дръжката да отворя ще се разпищи алармата....ако после не мога да я спра, някой ще викне полиция и после кой знае какво още ще стане...В крайна сметка се реших отворих вратата, и алармата съответно се разпищя, аз директно се хвърлих вътре и с едната ръка залепих ключа за мястото до волана, с другата натисках старт-стоп бутона за запалване на колата.....Да, ама не.... :banghead :banghead :banghead Колата се разпищя, че го няма ключа, а аз вече си мислех дали да не я зарежа и да се прибера с такси и после да я пусна за издирване :no :death И така седя и се мъча да направя нещо, докато най-накрая....воала....разпозна ключа, не знам и аз как тъй като лампичката на ключа изобщо не мигаше при натискане на бутоните. Та запалих аз колата, благодарейки на всички богове междувременно :bishop и първото нещо което направих е да изключа старт-стоп системата (f** this sh*t :Mr Green Fun ).

Окей, вече се успокоявам че докато работи двигателя, поне мога да се прибера вкъщи и после да го мисля. Междувременно, все още държа ключа залепен за мястото до волана (чесно казано даже не знам каква е идеята на това място и дали има някакъв принос за резолюцията на цялата ми драма). И така поседях около минута (или поне така си мисля), и точно мислех вече да тръгвам и естествено няма как да се размине толкова лесно, с периферното зрение забелязвам как до мен спира кола, ама така че ме запушва да тръгна. Стъклата се бяха запотили вече, и на вън все още си валеше като из ведро, та забърсвам аз леко стъклото на шофьорската врата да му вкарам сериозен поглед на тоя идиот където спря точно до мен, така че да не мога да изляза. В същия момент слиза пасажера и дирктно идва при мен, аз отварям вратата и чувам: Polizei :Mr Green Fun Успокоявам се леко, понеже се усетих, че някой вероятно е видял "съмнителен субкет с качулка" в тъмната улиза да се рови по колата, а пищящата аларма със сигурност не е направила ситуацията по-малко съмнителна. За няколко части от секундата премислям цялата ситуация, и вече съм напълно спокоен. Колата си е моя, ключа е в мен, документите ми са си в мен, нямам криминални прояви (все още :mhihi ) и на всичкото отгоре, полицаите няма как да докажат, че съм бил спрял на непозволено място (имаше знак за забранено паркиране, а не за кратък престой) + че двигателя вече работеше, аз мисля че просто изглеждам като някой който е спрял за секунда да свали пасажер. Та както и да е, оказа се че някой от блока се е обадил понеже са помислили, че ще крада колата :screwy е не мога да ги виня де...

Успях да се прибера вкъщи (с колата :Mr Green Fun ), през целия път ръката ми беше залепена с ключа за това мястото до волана :mhihi Потърсих в Google дали мога сам да си сменя батерията и се оказа елемнтарно. Изстрелях се до близкия супер маркет да взема батерия (взех 2 и за резервния ключ) - оказа се че и резервния ключ не бачка. Също така се оказа, че ако заключиш с ключа, алармата пак се се включва :twisted После попищя известно време докато сменявах батерията, та и съседите ми разбраха за мойта драма. Имам колата от около година и половина и до сега резервния ключ не го бях изкарвал от вкъщи. Както и да е, да приключа с happy ending, и 2-та ключа сега бачкат. Оставих колата на подземния паркинг вкъщи и докато се опитвах да щракна обратно капачето на шофьорската дръжка, го изпуснах и падна точно по средата под на съседа колата.... :banghead Викам майната му....ще се занимавам утре че сега не ми е ден и ако се опитам да го взема, кой знае какво още ще стане, заключих и се прибрах.

Сори за многото писане, в крайна сметка това което исках да кажа е, ако не сте си сменявали батериите на ключовете - сменете ги. Отнема 1 минута и предотвратява вкарването в такива филми. В крайна сметка все пак извадих късмет, можеше и по-зле да е :Mr Green Fun




Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9869
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: Karma is a b**** - сменете си батериите на ключовете

Мнениеот group® » Пет 25 ное 2022 22:58


Оф напрегнах се за капачката под колата на съседа.
Бягай я вземи, че ще вземе да я премаже.
Явно като отлагаш нещата се влошават :icon_lol


Потребителски аватар
genobuldoka
Мнения: 132
Регистриран на: Нед 03 яну 2010 21:04
Автомобил: vw golf 7
Двигател: CUNA 2017
Местоположение: Plovdiv

Re: Karma is a b**** - сменете си батериите на ключовете

Мнениеот genobuldoka » Съб 26 ное 2022 0:35


И при мен беше подобна история, само че на мен ми изписва на таблото да си сменя батерията на ключа при всяко палене, явно съм я сменил по навреме от теб. Само да вметна че не съм със KEYLESS. И другият път умната


Потребителски аватар
fur1ous
Мнения: 1316
Регистриран на: Пет 14 окт 2011 15:21
Автомобил: Golf3 - Seat Exeo - Seat Leon
Двигател: 1Z - CFMA - AUQ
Местоположение: София

Re: Karma is a b**** - сменете си батериите на ключовете

Мнениеот fur1ous » Съб 26 ное 2022 0:48


Ако се случи пак просто свали батерията, стопли я добре в ръката и ще тръгне поне за малко.


Потребителски аватар
buller
Мнения: 2163
Регистриран на: Пет 14 апр 2006 11:33
Автомобил: VW Passat B5_5 Exclusive
Двигател: 1_8T AWT
Местоположение: София

Re: Karma is a b**** - сменете си батериите на ключовете

Мнениеот buller » Съб 26 ное 2022 10:18


Ахаха, четох с вълнение и разбиране, за съжаление.
Извод - носете си по една резервна батерия в колата, просто за всеки случай...
Моята история е почти същата, по законите на Мърфи - далеч от дома.
Гърция, лято, алармата отказва да се деактивира... Натискам, натискам - няма никой. В един момент заработва и се успокоих. Резервният ключ е в България (принципно винаги го взимам при такива пътувания, но...). Отиваме да хапваме по обед в съседното селце и заключвам колата по инерция с алармата.
Казвам си - ще хапнем и ще му мисля тогава. Отиваме при колата след обилен обяд - алармата отказва да зацепи. Рискувам - откючвам с ключа вратата и при отварянето на врата започва дискотеката. Всички от заведението се вторачват в нас, ние бързо се качваме и потегляме (алармата не е с блокировка на запалването). Събудихме и последния спящ грък до квартирата. Там пищенето продължи, докато не извадихме батерията и леко я размърдахме, за да направи един последен напън да деактивира алармата.
След това заключвах само с ключа и в България си смених батерията.
Та, хубава и поучителна история от колегата :th_up


Потребителски аватар
Супер Ицо
Мнения: 278
Регистриран на: Чет 26 сеп 2013 12:27
Автомобил: VW Golf MK4 GTI
Двигател: AUM 2001

Re: Karma is a b**** - сменете си батериите на ключовете

Мнениеот Супер Ицо » Съб 26 ное 2022 16:27


Имам подобна история само, че с доста по стара кола - Голф 4. От Поморие съм, но отивам в Пловдив на гости при приятели и отиваме до гребната база, дотук проблем няма. На връщане обаче, ключа отказва да изключи алармата, пробвах с нова батерия и пак не иска. Та отключих с него, започна дискотеката, но махнах акумулатора да не надува главата. Махнах бушона за комфорт модула и алармата спря да свирука, но нямах нито ел. прозорци, нито шибидах, нито клаксон или осветление вътре. Чак като се прибрах вкъщи викнах ключар и се оказа, че ключа е "забравил" колата и се наложи да се кодира наново.


Потребителски аватар
Apostrofix
Мнения: 71
Регистриран на: Пет 10 апр 2015 19:56
Автомобил: 2003 Passerati
Двигател: AVB

Re: Karma is a b**** - сменете си батериите на ключовете

Мнениеот Apostrofix » Съб 26 ное 2022 18:59


Добра е идеята и за свалянето на батерията за да се стопли малко (аз не бях сигурен дали няма да се изгуби кодирането ако просто я махна) и също да се остави една резервна в колата

group® написа:Оф напрегнах се за капачката под колата на съседа.
Бягай я вземи, че ще вземе да я премаже.
Явно като отлагаш нещата се влошават :icon_lol


Оцеля капачката :mhihi Вече си е на мястото и двата ключа също работят :biggrin


Потребителски аватар
fur1ous
Мнения: 1316
Регистриран на: Пет 14 окт 2011 15:21
Автомобил: Golf3 - Seat Exeo - Seat Leon
Двигател: 1Z - CFMA - AUQ
Местоположение: София

Re: Karma is a b**** - сменете си батериите на ключовете

Мнениеот fur1ous » Съб 26 ное 2022 21:59


Може и целия ключ да пробваш да стоплиш, ама ще отнеме доста повече време.



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 72 госта