Такса задръстване (София)

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19148
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Такса задръстване (София)

Мнениеот stefan4o » Пон 19 дек 2022 21:30


За какво е тая такса, че не успях да разбера.




Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9874
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: Такса задръстване (София)

Мнениеот group® » Пон 19 дек 2022 22:33


batjoro написа:....не ми се вярва някой софиянец като знае къде стават задръствания, без да му се налага да се вре там просто за спорта.

Ооо да видиш...
В обедната почивка дай да скоча до Генчо за обяд.
Ае на кафе до онова якото в другия край на Сф.
Ще скокна до мола за ония парцал.
Как ще се кача за 2 спитки на автобус/метро/трамвай/тролей/колело/рикша/пеш...
И т.н.

Не искам да се ангажирам с прогноза какъв % е ненужния трафик, още по-малко да споря, но все е някаква значима част.


cecoa1
VW експерт
VW експерт
Мнения: 1838
Регистриран на: Пет 22 апр 2011 20:21
Автомобил: Passat 4motion[откраднат вече]
Двигател: AVF

Re: Такса задръстване (София)

Мнениеот cecoa1 » Вто 20 дек 2022 0:46


Lupender написа:Аз лично, ходя до София от немай къде (в краен слуай), само като мина табелата и почва да ме боли главата...
...
...
Едно време (през соца) във всяка община имаше по един хлебозавод, който произвеждаше хляба, в момента има по три-четири, че и повече фурни във всяка община. Това не е лошо, но създава предпоставка за ожесточена конкуренция и от там взаимно изтощение - никоя от тези фурни не е в състояние да направи сериозни инвестиции и да се развива нормално (поради конкуренцията). От там не може да дава адекватни заплати, от там има безкрайно текучество, от там пък лошо качество на продукцята, от там пък недоволни клиенти... Та такъв един човек, който обикаля от фирма на фирма в търсене на по-добри условия, в крайна сметка се озовава в София да търси своето място под слънцето. Отделно от провинцията, от Радомир, от Дупница, че и от Благоевград, всяка сутрин върви една колона с хора, които търсят препитание в София и генерират трафик.
Това е само един ракурс на ситуацията, единствено като контекст. В глобалната система наречена държава, накъдето и да се погледне, ще се видят подобни деформации, породени от липсата на държавна политика за развитие на регионите. В същото време селата пустеят, къщите се сриват и там няма поминък, а земеделските производители изпитват хроничен недостиг на кадри... Та трафика е само резултат, елемент на изхода от един по-дълбок проблем, наречен липса на държавна политика за развитие.


Държавната политика е едно, но да обявиш конкуренцията и свободното движение на хора за нещо лошо, не би трябвало да е част от нея.
...
Да, в соца имаше жителство, централно управление на икономиката, липса на конкуренция...но поради същите тези неща и някои други, за кола се чакаше с години... Във връзка с последното, и трафика беше друг... НО! Тези "предимства" на един дълбоко погрешен държавен строй, ги плащаме и до ден днешен, а кой знае и до кога...
...
Задръствания има, защото все повече хора имат коли, което си е отражение на по-висок стандарт на живот. Лошото е, че отражението е леко криво...голяма част от колите по пътищата не отговарят реално на законовите изисквания, което сваля цената за ползване на такива, и променя картинката в няколко направления...


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6154
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Такса задръстване (София)

Мнениеот VWGT » Вто 20 дек 2022 15:31


group® написа:. Баш центъра изобщо не ми прави впечатление да е задръстен.
Лично аз страдам от бул. Симеоновско шосе, Младости, румънско полоство, бул.България и т.н.
Което не знам как ще стане :confused

Точно заради това исках да разбера къде са зоните, които ще ограничават :)
Защото в центъра задръстване няма. Тази мярка ще е малко като онази със замърсяването. Когато циганите от Факултета запалят печките, спират колите с ерво1 по Раковска.


humanic
Мнения: 141
Регистриран на: Чет 23 ное 2006 15:20
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Такса задръстване (София)

Мнениеот humanic » Вто 20 дек 2022 15:36


При нас в Горна баня едно време минаваха колоните с танкове сутрин и вечер, а сега рейсовете на Италианския лицей с по едно дете вътре :)



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: DanZki, fur1ous, powerade и 196 госта