Тотал щета или пари и колко мога да очаквам за разбит от багер ford galaxy 1.9 tdi 90

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Шаран G
Мнения: 66
Регистриран на: Чет 25 фев 2016 21:26
Автомобил: WV SHARAN 1 9 TDI 131 kc 2003
Двигател:

Тотал щета или пари и колко мога да очаквам за разбит от багер ford galaxy 1.9 tdi 90

Мнениеот Шаран G » Пон 27 фев 2023 23:20


Колеги един багер ,на който багериста каза ,че му е изпуснала ръчната ,е ударил
Галаксито ми отзад ,колата чупи дърво и блъска се странично в стена се спира в следващото дърво !
Сега не мога да я мръдна защото е заседнала върху коренищата на счупеното дърво! Призна си багериста ,направихме протокол ,чакам застрахователя му да дойде и да снима колата!
Някой ,ако има опит с такива казуси ,да даде съвет,каква точно е процедурата ,
ако ще се прави колата ,аз ли ще търся майстор и каква част от ремонта ще платят ,
ще трябва ли ремонта да е внякакъв специален сервиз или мога да я закарам при когото аз искам !?
Ако го пишат тотал щета ,също не зная какво да очаквам и как става бракуването ,аз ли я бракувам ,те ли прибират колата и т.н. !? Благодаря предварително !




Потребителски аватар
buller
Мнения: 2164
Регистриран на: Пет 14 апр 2006 11:33
Автомобил: VW Passat B5_5 Exclusive
Двигател: 1_8T AWT
Местоположение: София

Re: Тотал щета или пари и колко мога да очаквам за разбит от багер ford galaxy 1.9 tdi 90

Мнениеот buller » Вто 28 фев 2023 9:21


Неприятна случка, колега.
Принципно, щетите биха били покрити по ГО на виновния (в случая си е признал и имаш протокол), но ако имаш каско - най-добре през него, защото от ГО няма да ти дадат толкова, че да си отремонтираш автомобила. Твоето каско (ако имаш), ще си търси парите от ЗК компания на багериста, в последствие.
Без снимки и без мнение на тенекеджия, няма как някой да ти каже дали колата ти е годна за ремонт или по-добре да бъде бракувана. Може да има структурни повреди по купето - ударилата те е тежка машина.
Ако си без каско - карате колата за огледи и чакаш... Но, не се надявай на много. Междувременно си търси добър тенекеджия да я погледна и изкаже мнение. Ако колата ти е със стойност по 6-7к лв., може би ще е безмислено да я отремонтираш, защото ще ти стане безценна - продаваш я на части и за скрап останалото, а после се мяташ на нещо друго.


Потребителски аватар
Ивайло Димов
предупреждение за БАН
Мнения: 1519
Регистриран на: Пон 31 май 2021 19:02
Автомобил: Seat Toledo
Двигател: 1800 -20V -AGN -1999
Местоположение: Шумен

Re: Тотал щета или пари и колко мога да очаквам за разбит от багер ford galaxy 1.9 tdi 90

Мнениеот Ивайло Димов » Вто 28 фев 2023 9:39


Неприятна ситуация ,ще ти дадат определена сума според оценката на експерт след цялостен оглед .Ако е нарушена геометрията на автомобила вероятността за тотал щета е голяма ,каква ще е сумата трудно може да се каже .


Потребителски аватар
Vasseto
Мнения: 2638
Регистриран на: Вто 06 сеп 2005 17:09
Автомобил: Passat B7 Passat B5_5 Jetta V
Двигател: CFFB AVF BXE
Местоположение: Пловдив

Re: Тотал щета или пари и колко мога да очаквам за разбит от багер ford galaxy 1.9 tdi 90

Мнениеот Vasseto » Вто 28 фев 2023 18:58


Напиши каква застраховка имаш и багера каква застраховка има.


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13443
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Тотал щета или пари и колко мога да очаквам за разбит от багер ford galaxy 1.9 tdi 90

Мнениеот kris11 » Вто 28 фев 2023 20:13


1,9 TDI много стара година - макс до октомври 2001 г. Няма и да има каско.
За да е блъсната яко отзад - ззадна броня, задна врата = стъкло и колонки. Заден мост ?? задни амортисьори. Ако резервната е отдолу може да е спасила задния мост.
Може би и стопове / има и за мъгла и заден ход на задната врата./ За страничния удар има 2 врати може и 2 та калника / стъкла по вратите ? /
Няма смисъл от ремонт.


vandu
Мнения: 697
Регистриран на: Пон 30 юни 2014 10:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Тотал щета или пари и колко мога да очаквам за разбит от багер ford galaxy 1.9 tdi 90

Мнениеот vandu » Сря 01 мар 2023 9:06


Ако ще я правиш може да възразиш за отпуснатата сума (поне преди години можеше). Мен така ме посъветва полицая преди доста години като смазаха автомобила на бащата и не го послушах.


Потребителски аватар
Ивайло Димов
предупреждение за БАН
Мнения: 1519
Регистриран на: Пон 31 май 2021 19:02
Автомобил: Seat Toledo
Двигател: 1800 -20V -AGN -1999
Местоположение: Шумен

Re: Тотал щета или пари и колко мога да очаквам за разбит от багер ford galaxy 1.9 tdi 90

Мнениеот Ивайло Димов » Сря 01 мар 2023 9:20


Основните греди ако са пострадали много ремонта е сложен,скъп и не си струва.


Шаран G
Мнения: 66
Регистриран на: Чет 25 фев 2016 21:26
Автомобил: WV SHARAN 1 9 TDI 131 kc 2003
Двигател:

Re: Тотал щета или пари и колко мога да очаквам за разбит от багер ford galaxy 1.9 tdi 90

Мнениеот Шаран G » Сря 01 мар 2023 16:36


Благодаря за отговорите колеги. И аз и багера сме само с гражданска ,направиха 2 огледа и
щетите според огледа са това;
Облицовка задна броня - за смяна-боя
Врата на багажник -за смяна -боя
Стоп десен външен -за смяна
Светлинна бленда,задна-за смяна
Панел заден калник 5 врата-3 броя
Облицовка предна броня-за смяна и боя
Стойка рег.номер преден-за смяна
Решетла -декоративна-за смяна и боя
Челно стъкло -тонирано-за смяна
Панел заден калник 5 врата-боя
Задна врата лява-1 степен-боя
Кора под двигател-за смяна
Греда под радиатора-за смяна
Дифузьор радиатор -за смяна
Щиг гърне 3 бр.-за смяна
Под купе-десен -за боя
Май нещата отиват към даване за скрап .Някой предавал ли е скоро
автомобил за скрап ,за какви пари и къде е най-изгодно да я дам .
Майстора ,който я видя ,каза ,че за след сблъсък с багер ,колата е супер ,но е изгнила отдолу и по-добре да я бракувам !


Потребителски аватар
Ивайло Димов
предупреждение за БАН
Мнения: 1519
Регистриран на: Пон 31 май 2021 19:02
Автомобил: Seat Toledo
Двигател: 1800 -20V -AGN -1999
Местоположение: Шумен

Re: Тотал щета или пари и колко мога да очаквам за разбит от багер ford galaxy 1.9 tdi 90

Мнениеот Ивайло Димов » Сря 01 мар 2023 16:50


Ако има къде да я държиш и не е на улицата може да продаваш на части .Миналата година за Лагуна 1 ми дадоха 280 лева ,мерят я на кантара изваждат някъв процент пластмаси и плащат.Получаваш документ ,че си я предал в лицензирана компания за отпадъци и с него в КАТ да я бракуваш.Колата на жена ми я дадохме на автоморга за повече пари ,в КАТ попълнихме декларация ,че колата е на съхранение в частен дом .Дупчат талоните,номерата в един сандък и приключи историята.След това в общината плащаш данък до датата на бракуването.


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11922
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Тотал щета или пари и колко мога да очаквам за разбит от багер ford galaxy 1.9 tdi 90

Мнениеот К.Одаджийски » Чет 02 мар 2023 8:20


На килограм, Ровотел за района на София май дават най добри цени на килограм. Повече дават ако колата е с гуми и акумулатор, като за кола, ама тая е ударена, та не знам как биха я оценили. Екометал също плащат добре, но и там парите са повече за цяла кола. Звънни им и ги питай и двете фирми като им кажеш, че е ударена


Шаран G
Мнения: 66
Регистриран на: Чет 25 фев 2016 21:26
Автомобил: WV SHARAN 1 9 TDI 131 kc 2003
Двигател:

Re: Тотал щета или пари и колко мога да очаквам за разбит от багер ford galaxy 1.9 tdi 90

Мнениеот Шаран G » Нед 12 мар 2023 0:05


Равносметката от проишествието,застрахователя на багериста ми изплатиха 1800лв ,
трудно биха ми стигнали ,ако тръгна да я оправям и я дадох на скрап.Там дават за
Форд Галакси 98 г в движение 750лв! Дадох и аз 2500
и взех Шаран 2003 1.9ТДИ 131 коня.Пъргавелко е но ФИС дисплея му е неизползваем
в нета видяй китайски за 30лв ,ако някой има опит да каже стават ли
и когато отнемам от газата се чува едно тропане 3-4 пъти някъде отпред,
Ако някой знае какво може да е ,да помага!


Потребителски аватар
ZEDYCUS
Мнения: 331
Регистриран на: Нед 03 сеп 2006 21:46
Автомобил: VW Sharan 1_9 TDI
Двигател: AUY 2001
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Re: Тотал щета или пари и колко мога да очаквам за разбит от багер ford galaxy 1.9 tdi 90

Мнениеот ZEDYCUS » Нед 12 мар 2023 6:51


Жалко за главоболието, но все пак Честито.
Иначе китайските Фис дисплеи са читави(поне бяха) моя го смених преди 5 години с китайски и освен по лошата видимост от страни други проблеми няма, нито е избледнял нито спрял. Ако си оправен с поялника може си го смениш сам - viewtopic.php?f=11&t=472106&hilit=%D1%84%D0%B8%D1%81
За другото провери тампони на двигател и скорости или по лошото дано не е демпфера. Огледай на канал и по окачването да няма нещо откачено. :drunk


Шаран G
Мнения: 66
Регистриран на: Чет 25 фев 2016 21:26
Автомобил: WV SHARAN 1 9 TDI 131 kc 2003
Двигател:

Re: Тотал щета или пари и колко мога да очаквам за разбит от багер ford galaxy 1.9 tdi 90

Мнениеот Шаран G » Вто 14 мар 2023 22:44


Благодаря!Направих му вчера една проба по магистрала на "новия" Шаран и мога да кажа,че всъщност това тропане в краката,което се чува го няма при високи скорости?! Когато карам градско,или 45-50км го има но на магистралата,не го чух...Другата седмица ще го закарам при майстора ми и ще се разбере


humanic
Мнения: 141
Регистриран на: Чет 23 ное 2006 15:20
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Тотал щета или пари и колко мога да очаквам за разбит от багер ford galaxy 1.9 tdi 90

Мнениеот humanic » Сря 15 мар 2023 9:10


Оня ден открих подобни признаци и съответно крива зимна гума. Тупка при ниски скорости.


Потребителски аватар
goppa
VW експерт
VW експерт
Мнения: 7662
Регистриран на: Вто 04 сеп 2012 19:25
Автомобил: Sharan
Двигател: AFN 1997
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Тотал щета или пари и колко мога да очаквам за разбит от багер ford galaxy 1.9 tdi 90

Мнениеот goppa » Сря 15 мар 2023 10:14


Шаран G написа:и когато отнемам от газата се чува едно тропане 3-4 пъти някъде отпред,
Ако някой знае какво може да е ,да помага!

Провери дали са стегнати джантите!



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: hristo hristov1992 и 45 госта