Нова T-Roc с надран лак - съвет за корекция

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
ivanovkbg
Мнения: 850
Регистриран на: Вто 27 мар 2012 12:43
Автомобил: Passat B6
Двигател: BKP 2007 4Motion
Местоположение: София

Re: Нова T-Roc с надран лак - съвет за корекция

Мнениеот ivanovkbg » Пет 18 авг 2023 19:01


Както бях обещал. Пиша за развитието по случая.

Днес бях в представителството по друг повод - тропане в предницата. Оказаха се дефектни предни спирачни апарати и ще бъдат сменени по гаранция.

Относно вратата - показах им я и казаха, че ще я оправят. Това, което ми каза приемчика за момента е, че се консултират дали да я полират/пастират или направо боя. Според историята на колата при тях не са правени никакви интервенции освен измиване с цел махане на консерванта.

Апаратите са поръчани и чакаме доставка, та когато престигнат те ще се оправя и вратата. Ще пиша какъв е крайния резултат.




Потребителски аватар
fur1ous
Мнения: 1348
Регистриран на: Пет 14 окт 2011 15:21
Автомобил: Golf3 - Seat Exeo - Seat Leon
Двигател: 1Z - CFMA - AUQ
Местоположение: София

Re: Нова T-Roc с надран лак - съвет за корекция

Мнениеот fur1ous » Пет 18 авг 2023 20:10


Боя за тази забележка е крайно непрепоръчителна, особено за врата, за да я направят като хората трябва да я разглобят почти цялата, а съм почти сигурен, че няма да го направят.


Потребителски аватар
ivanovkbg
Мнения: 850
Регистриран на: Вто 27 мар 2012 12:43
Автомобил: Passat B6
Двигател: BKP 2007 4Motion
Местоположение: София

Re: Нова T-Roc с надран лак - съвет за корекция

Мнениеот ivanovkbg » Пет 18 авг 2023 21:55


Аз също мисля, че няма да е необходимо боядисване, а само полиране/пастиране, но ще изчакам да видя какво ще кажат.


Потребителски аватар
Petrolhead
Мнения: 2116
Регистриран на: Сря 02 сеп 2009 9:52
Автомобил:
Двигател:

Re: Нова T-Roc с надран лак - съвет за корекция

Мнениеот Petrolhead » Пет 18 авг 2023 22:47


Аз пак да кажа, не им давай да ти полират врата в официалния сервиз. Закарай я на някой детейлър. Да не говорим, че е добре на цялата кола да метнеш една керамика


thanis
Мнения: 1336
Регистриран на: Пет 21 юли 2017 9:36
Автомобил: Polo 9N
Двигател: BBY 2004

Re: Нова T-Roc с надран лак - съвет за корекция

Мнениеот thanis » Пет 13 окт 2023 13:45


ivanovkbg написа:Аз също мисля, че няма да е необходимо боядисване, а само полиране/пастиране, но ще изчакам да видя какво ще кажат.


Колега, може ли да споделиш как завърши цялата драма ?


Потребителски аватар
ivanovkbg
Мнения: 850
Регистриран на: Вто 27 мар 2012 12:43
Автомобил: Passat B6
Двигател: BKP 2007 4Motion
Местоположение: София

Re: Нова T-Roc с надран лак - съвет за корекция

Мнениеот ivanovkbg » Съб 21 окт 2023 9:25


thanis написа:
ivanovkbg написа:Аз също мисля, че няма да е необходимо боядисване, а само полиране/пастиране, но ще изчакам да видя какво ще кажат.


Колега, може ли да споделиш как завърши цялата драма ?


Разбира се.

Колата все още не е оправена, но по друга причина - просто се оказа, че има проблем с предните спирачни апарати и ще бъдат сменени по гаранция, обаче от Август чакам за доставка на апарати и по последна информация завода ще прави доставки след нова година - :mad . Та, самите забележки по вратата бяха признати от представителството и ще бъде оправена, просто уговорката за момента е двата ремонта да се случат заедно, за да не се разкарвам 2 и повече пъти - предвид, обаче, че смяната на апаратите ще се забави поне до нова година, може и да я оставя за вратата по-рано - не съм го решил още.


Harley-Davidson
Мнения: 72
Регистриран на: Чет 22 сеп 2016 14:15
Автомобил:
Двигател:

Re: Нова T-Roc с надран лак - съвет за корекция

Мнениеот Harley-Davidson » Сря 15 ное 2023 22:01


Колега, това което виждам по снимките е лек дефект в лака. Възможна причина е неправилно миене с четки и неправилно подсушаване. Имай в предвид, че по-новите автомобили от ваг групата какъвто е твоят са с много твърд лак и няма да стане само с пастите. Ще трябва малко да поиграе и шкурката за да изравниш повърхността ( лака ). На първо време трябва да се огледа целият елемент дали няма и други такива дефекти, да бъде изерен с дебеломер за лак, след което да се пристъпи към корекция на лаковото покритие. Аз лично на една част бих пробвал с абралон 2000, след което пастирам с високоабразивна паста и премиум вълна, Ако ми хареса резултата повтарям целият панел, след което монавам с абралон 2500 и финно заглаждане с абралон 3000 или 3М Тризтракт 3000/6000. Тогава минавам с високоабразивна паста и вълна, след което полирам с полираща. След като елемента е полиран иделно аз лично слагам твърда вакса или полмерна защита и препоръчвам през 2-3 мивки да се ползва сиилънт. Лично аз ползвам две марки премиум пасти: SONAX и KOCH CHEMIE, както и вакси и сийлънти които са във високия ценови клас. Ако им я оставиш в сервиза ще направят това което ти описах, без да слагат никаква защита


Потребителски аватар
ivanovkbg
Мнения: 850
Регистриран на: Вто 27 мар 2012 12:43
Автомобил: Passat B6
Двигател: BKP 2007 4Motion
Местоположение: София

Re: Нова T-Roc с надран лак - съвет за корекция

Мнениеот ivanovkbg » Пон 20 ное 2023 9:46


Благодаря за полезният коментар. Ще го имам предвид!

Иначе, нямам идея каква е причината - до момента на забелязване на проблема мога да потвърдя, че колата не е била мита от мен с четки, гъби или подсушавана. Ако причината е някаква подобна, то това ще се е случило в представителството или в завода. Лично за мен проблемът не е от миене, а са правени някакви интервенции за корекции по лака - петната са в различни точки и достатъчно малки - ако беше заради миене/подсушаване предполагам, че първо по цялата врата щеше да има проблем, дори и по цялата кола. В случая, обаче, проблема е само по тази врата. Нещо повече, когато се погледне по-отблизо, се вижда, че там където са петната все още прозират нещо като малки пъпчици в лака, което ме навежда на мисълта, че точно те са били причината някой да тръгне да прави нещо по вратата. В случая на мен ми изглежда като търкано с някаква много фина шкурка. Предполагам, че ще я оправят след нова година, защото както споменах и в предният пост, чакам да доставят предни спирачни апарати, че тези на колата се оказаха дефектни. Ще пиша какъв е резултата след като всичко мине, а ако не ми хареса резултата - ще продължа да ги тормозя :D.


Harley-Davidson
Мнения: 72
Регистриран на: Чет 22 сеп 2016 14:15
Автомобил:
Двигател:

Re: Нова T-Roc с надран лак - съвет за корекция

Мнениеот Harley-Davidson » Вто 21 ное 2023 21:10


След това задължително ползвай някаква защита за лака ( твърда вакса, полимер или керамика ). Ще предпази лака от вредни влияния.


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7821
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Нова T-Roc с надран лак - съвет за корекция

Мнениеот hooligan_sk » Пон 27 ное 2023 17:11


По въпроса с тропането на предните спирачки, на Артеона ми просто смениха пластините, които фиксират накладките и всичко заспа. Симптомите бяха подчертано тропане по дребни неравности тип павета/напречни фуги, което изчезваше дори с минимално обиране на педала на спирачките.

Иначе си за детайлинг и определено не я оставяй на дилъра да я прави. Просто ще ходиш втори път за процедурата и ще я стържат втори път. Категорично нямат хора и внимание към детайла в официалните сервизи. :arrow


Потребителски аватар
ivanovkbg
Мнения: 850
Регистриран на: Вто 27 мар 2012 12:43
Автомобил: Passat B6
Двигател: BKP 2007 4Motion
Местоположение: София

Re: Нова T-Roc с надран лак - съвет за корекция

Мнениеот ivanovkbg » Сря 29 ное 2023 21:46


hooligan_sk написа:По въпроса с тропането на предните спирачки, на Артеона ми просто смениха пластините, които фиксират накладките и всичко заспа. Симптомите бяха подчертано тропане по дребни неравности тип павета/напречни фуги, което изчезваше дори с минимално обиране на педала на спирачките.

Иначе си за детайлинг и определено не я оставяй на дилъра да я прави. Просто ще ходиш втори път за процедурата и ще я стържат втори път. Категорично нямат хора и внимание към детайла в официалните сервизи. :arrow


С тропането е абсолютно същото при мен, но заключението им е, че трябва да се сменят целите апарати.

Относно вратата - по-принцип нямам проблем да не я правят те, но и не ми се плаща за глупостта на някого и заради това искам те да си я оправят, а ще ги връщам колкото е необходимо. Не съм сигурен, че има вариант да покрият разходите, а аз да си я направя където реша. Не съм го обсъждал това с тях.


Потребителски аватар
Petrolhead
Мнения: 2116
Регистриран на: Сря 02 сеп 2009 9:52
Автомобил:
Двигател:

Re: Нова T-Roc с надран лак - съвет за корекция

Мнениеот Petrolhead » Сря 29 ное 2023 23:27


Хора, които имат опит в тези работи ти казват, оправи си вратата сам, ако искаш да имаш оправена врата. Ти обаче искаш да защитиш честта си и да ги научиш тия мръсни капиталисти и да спестиш 50 лева

Троши си главата, после само да не питаш къде да ходиш за дитейлинг


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7821
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Нова T-Roc с надран лак - съвет за корекция

Мнениеот hooligan_sk » Чет 30 ное 2023 10:07


ivanovkbg написа:
hooligan_sk написа:По въпроса с тропането на предните спирачки, на Артеона ми просто смениха пластините, които фиксират накладките и всичко заспа. Симптомите бяха подчертано тропане по дребни неравности тип павета/напречни фуги, което изчезваше дори с минимално обиране на педала на спирачките.

Иначе си за детайлинг и определено не я оставяй на дилъра да я прави. Просто ще ходиш втори път за процедурата и ще я стържат втори път. Категорично нямат хора и внимание към детайла в официалните сервизи. :arrow


С тропането е абсолютно същото при мен, но заключението им е, че трябва да се сменят целите апарати.

Относно вратата - по-принцип нямам проблем да не я правят те, но и не ми се плаща за глупостта на някого и заради това искам те да си я оправят, а ще ги връщам колкото е необходимо. Не съм сигурен, че има вариант да покрият разходите, а аз да си я направя където реша. Не съм го обсъждал това с тях.


Няма какво да тропа по апарата освен тоя крепеж, реално. Самите супорти, ако имат някаква хлабина, всичко ще ескалира след 5 спирания.

От всяко дилърство, на всяка марка, всяка кола се взима с някакви забележки. Получават се при транспорта и при предпродажбената подготовка. Достатъчна е последната стъпка - миенето на автоматични четки. Ако искаш да имаш перфектен екстериор, няма как да си спестиш между 600 и 2500лв за качествен детайлинг. Или ги дай или си я карай така. :th_up


Потребителски аватар
ivanovkbg
Мнения: 850
Регистриран на: Вто 27 мар 2012 12:43
Автомобил: Passat B6
Двигател: BKP 2007 4Motion
Местоположение: София

Re: Нова T-Roc с надран лак - съвет за корекция

Мнениеот ivanovkbg » Пет 01 дек 2023 19:29


hooligan_sk написа:
ivanovkbg написа:
hooligan_sk написа:По въпроса с тропането на предните спирачки, на Артеона ми просто смениха пластините, които фиксират накладките и всичко заспа. Симптомите бяха подчертано тропане по дребни неравности тип павета/напречни фуги, което изчезваше дори с минимално обиране на педала на спирачките.

Иначе си за детайлинг и определено не я оставяй на дилъра да я прави. Просто ще ходиш втори път за процедурата и ще я стържат втори път. Категорично нямат хора и внимание към детайла в официалните сервизи. :arrow


С тропането е абсолютно същото при мен, но заключението им е, че трябва да се сменят целите апарати.

Относно вратата - по-принцип нямам проблем да не я правят те, но и не ми се плаща за глупостта на някого и заради това искам те да си я оправят, а ще ги връщам колкото е необходимо. Не съм сигурен, че има вариант да покрият разходите, а аз да си я направя където реша. Не съм го обсъждал това с тях.


Няма какво да тропа по апарата освен тоя крепеж, реално. Самите супорти, ако имат някаква хлабина, всичко ще ескалира след 5 спирания.

От всяко дилърство, на всяка марка, всяка кола се взима с някакви забележки. Получават се при транспорта и при предпродажбената подготовка. Достатъчна е последната стъпка - миенето на автоматични четки. Ако искаш да имаш перфектен екстериор, няма как да си спестиш между 600 и 2500лв за качествен детайлинг. Или ги дай или си я карай така. :th_up


Благодаря за коментара. Ще го имам предвид и ще преценя в каква посока да тръгна.



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 237 госта