Проверка на маслото!?

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
ogun
Мнения: 36
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 21:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Проверка на маслото!?

Мнениеот ogun » Сря 01 ное 2023 14:51


Здравейте,
Имам проблем с отчитането на маслото на едно Пежо 207, 1.4 95 к.с, бензин.

Маслото е сменено, филтрите също. Не може обаче да се определи нивото на маслото, защото щеката за маслото е почти до половината винаги омацана с масло.

Пробвах какви ли не трикове.
- Взех друга щека за модела, която се оказа напълно същата...
- На топъл двигател
- На студен двигател
- На няколко места, които изглеждат напълно равни
- Всеки път вадя щеката, забърсвам я хубаво с кърпа, пъхам я, и тогава вадя.

Резултатът е винаги, че щеката е омазана почти до средата.

Източихме пак маслото, изтече 3,9л, при положение, че събира 4,2л. Според майстора е добре, просто оставало масло малко и във филтъра.
Самата кола при палене показва на таблото, че маслото е ОК.


Единственото, което не съм опитал да я извадя, да я забърша хубаво и да я оставя за цяла вечер извадена. Тази вечер ще пробвам тая техника. Нещо друго ако и това не стане?

Имах познат с Опел Астра дизел, който по същия начин нямаше как да си провери нивото, но все пак не мисля, че е нормално...

Някакви съвети?




Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6066
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Проверка на маслото!?

Мнениеот DoH_KuXoT » Сря 01 ное 2023 15:31


Има коли с много криви тръбички за щеката, каквото и да правиш първото изваждане омазва тръбичката, бършеш и вкарваш обратно и щеката става цялата в масло без ясно разграничаване на нивото. Аз на пежо 206 правех следното. Оставям колата на равно за през нощта, на сутринта вадя щеката и направо гледам нивото , на първото изваждане. Презумпцията е през нощта да се изтече всичко и реално мазно да е само на зоната , която е натопена в маслото , всичко над тази зона би следвало през нощта да се е изтекло.


ogun
Мнения: 36
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 21:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Проверка на маслото!?

Мнениеот ogun » Чет 02 ное 2023 7:38


Не става с изчакването и проверка с първото вадене, явно не се стича като хората от щеката.
Стана единствено като извадих щеката за през ноща и проверих с едно вадене на следващата сутрин.

И да, крива е тръбата на щеката доста.



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 251 госта