Лампа изгорели газове

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
victory1983
Мнения: 266
Регистриран на: Съб 28 юли 2007 13:06
Автомобил: vw golf 3 1993
Двигател: ABF
Местоположение: Горна Оряховица

Лампа изгорели газове

Мнениеот victory1983 » Вто 03 сеп 2013 21:19


Здравейте колеги,не пиша в заглавието за какъв автомобил става въпрос,защото не е от нашата марка и ако трябва темата ми да се изтрие,но мисля,че въпроса,който ще задам е принципен!Колата е Опел Комбо 2006 година,1,6 с оригинална метанова уредба!Рано сутринта след като го подкарах единия цилиндър отказа,понеже беше твърде рано,а и работя с тази кола се наложи да измина 80-100 км така на 3 цилиндъра!Карайки така ми светна лампата за изгорели газове,когато ускорявах мигаше,а като пусна газта светваше постоянно!Причина за неработещ цилиндър се яви бобината,смених я и колата заработи нормално,но лампата продължи да свети без да мига вече!Дават я че свети за вредни емисии!Възможно ли е лошото изгаряне докато съм карал на 3 цилиндъра да е причина да светне тази лампа и ще си изгасне ли сама или ще трябва намеса допълнително?




Потребителски аватар
illy1977
Мнения: 129
Регистриран на: Сря 04 мар 2009 17:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София- Своге

Re: Лампа изгорели газове

Мнениеот illy1977 » Вто 03 сеп 2013 21:29


Здравей!!!
Проблема е елементарен, но е нужно да "изтриеш" грешката в компютъра....Т.е. какво се е случило. С няколко думи:
-1 Няма значение каква е колата, то всичките "каляски" са си............
-2 Поради неработещ цилиндър, т.е. поради липса на искра на свещтта, същия е играел ролята на компресор буквално казано. Горивната смес не се запалва и същата си излиза в атмосфепата. Но преди катализатора имаш една "маймунка" наречена ламбда сонда, която следи съдържанието на изгорелите газове излизащи от двигателя. Когато цилиндъра е престанал да работи, сондата е "казала" на компютъра, че в двигателя нещо не е наред и последния е активирал жълтата лампа, която ти "бърка" в очите. При смяната на бобината вече всичко е ОК, но този вид индикация т.н. по нашенски "грешка" се е запаметила в паметта на електронния модул за правление на двигателя, т.н. компютър и същата трябва да се "изчисти" чрез съответната программа и диагностичен кабел. Т.е. отиваш на диагностика и този които проверява чрез лап-топа какво е станало, просто с едно натискане на "ентера" и мишката елиминира сигнала до лампата на таблото........



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 89 госта