Антифриз

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
golfer444
Мнения: 422
Регистриран на: Вто 03 ное 2015 22:15
Автомобил:
Двигател:

Re: Антифриз

Мнениеот golfer444 » Нед 07 фев 2016 15:35


По темата. Мисля да си долея малко антифриз. Колата е Голф 4, на казанчето пише Г12. При последното обслужване на автомобила ми наливаха антифриз, но не знам каква беше марката. Взел съм си червен концентрат на SEVAN longlife. Някой ако си е наливал такъв да си каже мнението. Не ми се рискува честно казано. Питах майстор преди време каза, че е хубав. Естествено аз ще си концентрирам течността по таблицата, ама д ане стане някоя помия вътре в системата.




Потребителски аватар
Mihailov78
Мнения: 1112
Регистриран на: Пет 30 апр 2010 11:15
Автомобил: T3 Caravelle
Двигател: DG 1900cc Petrol
Местоположение: Sofia

Re: Антифриз

Мнениеот Mihailov78 » Нед 07 фев 2016 23:00


Аз ползвам синият Sevan от доста време насам. По-добър е от масовите мотокси и други български помии. За мен е ок, не съм имал проблеми с него. Мисля, че може да се разчита на този производител.


golfer444
Мнения: 422
Регистриран на: Вто 03 ное 2015 22:15
Автомобил:
Двигател:

Re: Антифриз

Мнениеот golfer444 » Пон 08 фев 2016 0:44


Мерси за инфото! Ще доливам около 100 мл. концентрат смесен с вода 1:1 ест. както е в указанията. А относно дестилираната вода има ли значение дали ще я взема от аптекат аили магазина за авточасти? В аптеката май е по - евтина.


Потребителски аватар
KOKO ГЕОРГИЕВ
Мнения: 1110
Регистриран на: Вто 25 яну 2005 15:38
Автомобил: AUDI A8 4.2 Quattro + FORD Galaxy
Двигател: AUW 2001
Местоположение: София

Re: Антифриз

Мнениеот KOKO ГЕОРГИЕВ » Пон 08 фев 2016 0:45


golfer444 написа:Питах майстор преди време каза, че е хубав.


Eй това е едно от най-дразнещите неща в поведението на майсторите - разбират от всичко! :screwy :thumb_down

Зададен е въпрос за жълтия антифриз, но доколкото съм запознат са 2 вида:
1. Първият е подобрен G 11 и е специално за Мерцедес и БМВ, но може и на коли от VAG групата.
2. Това е някакъв друг, като най-често се предписва за френски автомобили, но не съм се интересувал въобще за кои марки и двигатели е предназначен.


Потребителски аватар
ALESYZ
Мнения: 1155
Регистриран на: Пет 27 апр 2007 19:13
Автомобил: BMW 525d
Двигател: M57D25 -01

Re: Антифриз

Мнениеот ALESYZ » Пон 08 фев 2016 16:43


Аз слагам червен на моята. Не била за червен, ама проблеми нямам засега.
P.S. Мен пък ми казаха, че син, жълт, червен,.... всичко е едно, важно е да е антифриз, не вода.


Потребителски аватар
Mihailov78
Мнения: 1112
Регистриран на: Пет 30 апр 2010 11:15
Автомобил: T3 Caravelle
Двигател: DG 1900cc Petrol
Местоположение: Sofia

Re: Антифриз

Мнениеот Mihailov78 » Пон 08 фев 2016 22:33


Различните цветове би трябвало да означават различен състав на добавките, иначе самия цвят е оцветител! На нашия пазар не вярвам на нито един оригинален антифриз, че не е кръстен (в смисъл брандирани туби му наливат масово помия и го продават за хепу, червен и т.н.). Просто много лесно се фалшифицира тази стока. За това както написах по-горе залагам на български производител с добро качество. Иначе за антифриза едно от най-важните свойства освен градусите на замръзване са антикорозионните добавки (те имат и свойства на смазка за водните помпи). Именно те различнават добрия от лошия, при кофри антифриз протича водна помпа, радиатори в следствие на спестени добавки и вследстие на това корозия по охладителната система! Иначе и аз бих дал съвет: не се лъжете по цветовете!


Потребителски аватар
popeye
Мнения: 1252
Регистриран на: Пет 30 юли 2004 22:59
Автомобил: VW Passat variant 4motion 2002
Двигател: AMX 193hp 2771cc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Антифриз

Мнениеот popeye » Вто 09 фев 2016 11:25


аз сложих "Rekord" G12+ лилав много доволен от тех-ко около 6лв с отстъпката


golfer444
Мнения: 422
Регистриран на: Вто 03 ное 2015 22:15
Автомобил:
Двигател:

Re: Антифриз

Мнениеот golfer444 » Вто 09 фев 2016 18:06


Mihailov78 написа:Различните цветове би трябвало да означават различен състав на добавките, иначе самия цвят е оцветител! На нашия пазар не вярвам на нито един оригинален антифриз, че не е кръстен (в смисъл брандирани туби му наливат масово помия и го продават за хепу, червен и т.н.). Просто много лесно се фалшифицира тази стока. За това както написах по-горе залагам на български производител с добро качество. Иначе за антифриза едно от най-важните свойства освен градусите на замръзване са антикорозионните добавки (те имат и свойства на смазка за водните помпи). Именно те различнават добрия от лошия, при кофри антифриз протича водна помпа, радиатори в следствие на спестени добавки и вследстие на това корозия по охладителната система! Иначе и аз бих дал съвет: не се лъжете по цветовете!

Уж червения бил за алуминиеви двигатели, а синия за чугунени :D


vandu
Мнения: 697
Регистриран на: Пон 30 юни 2014 10:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Антифриз

Мнениеот vandu » Вто 16 ное 2021 15:12


Препоръчайте ми G12 за голф 4
В момента карам със смес G12 и G12+ а и покрай течовете много го разредих с вода, на -15 градуса е.
Смених един напукан маркуч днес на изпарителя и се надявам да нямам повече проблеми. Гледах някакъв розов антифриз в супермаркетите на табелата пише G12, ама на етикета не го пише никъде.
Благодаря !


Потребителски аватар
fur1ous
Мнения: 1345
Регистриран на: Пет 14 окт 2011 15:21
Автомобил: Golf3 - Seat Exeo - Seat Leon
Двигател: 1Z - CFMA - AUQ
Местоположение: София

Re: Антифриз

Мнениеот fur1ous » Вто 16 ное 2021 15:14


Купи си от официлания представител, не е толкова скъп.



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: fur1ous и 116 госта