Вечна тема - разход

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
fur1ous
Мнения: 1345
Регистриран на: Пет 14 окт 2011 15:21
Автомобил: Golf3 - Seat Exeo - Seat Leon
Двигател: 1Z - CFMA - AUQ
Местоположение: София

Re: Вечна тема - разход

Мнениеот fur1ous » Сря 26 яну 2022 13:55


Нормално, на тия малолитражки им слагат къси кутии и разхода отива в небето (както и оборотите) още повече при висока скорост

Да не е спам: 1.8Т AUQ на бензин

7.5-7.7 извънграда (магистрала 140-150km/h)

Градско 9.

Напълно стокова е.




Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19695
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Вечна тема - разход

Мнениеот Vlad777 » Сря 26 яну 2022 14:08


Много яко е някой като напише "карам 140-150" по магистралата, пък после се окаже, че с толкова е карал 2 пъти по нанадолното и борд компа показва 100-110 км/ч средна скорост :mhihi


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8295
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Вечна тема - разход

Мнениеот Stivi » Сря 26 яну 2022 14:13


Vlad777 написа:Много яко е някой като напише "карам 140-150" по магистралата, пък после се окаже, че с толкова е карал 2 пъти по нанадолното и борд компа показва 100-110 км/ч средна скорост :mhihi

True story :a045


Потребителски аватар
fur1ous
Мнения: 1345
Регистриран на: Пет 14 окт 2011 15:21
Автомобил: Golf3 - Seat Exeo - Seat Leon
Двигател: 1Z - CFMA - AUQ
Местоположение: София

Re: Вечна тема - разход

Мнениеот fur1ous » Сря 26 яну 2022 14:16


Нямам за к'во да лъжа, не мога да го извадя през OBD-то като на миналата страница на Audi-то за да дам реален факт ама който иска да вярва.


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6060
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Вечна тема - разход

Мнениеот DoH_KuXoT » Сря 26 яну 2022 14:20


то 100-110 си е доста стабилна средна , пресен пример от снощи, колега ме взима с буса си да чуя един специфичен шум от ДВГ вика да не би нещо да го счупих, че съм карал Бургас - София със 150 през цялото време. Установихме звука, че е от лагер на съединителя... викам я да ти видя разхода при това каране (Т5 2012г 2.0 тди) прецъква нашия борд компа средна скорост дневен трип 83км/ч , разход 7,8/100 :mrgreen Погледанх го викам ама ти 150км/ч веднъж ли ги вдигна или два пъти, той ме гледа и вика не бе през цялото време. Замълчах си , не знам той изобщо усети ли се какви ги говори :)


Потребителски аватар
jordan17772
Мнения: 670
Регистриран на: Пет 01 ное 2013 22:55
Автомобил: Golf IV 105ps + Passat B6 200ps
Двигател: BCB + CAWB

Re: Вечна тема - разход

Мнениеот jordan17772 » Сря 26 яну 2022 14:41


Vlad777 написа:Много яко е някой като напише "карам 140-150" по магистралата, пък после се окаже, че с толкова е карал 2 пъти по нанадолното и борд компа показва 100-110 км/ч средна скорост :mhihi

Някои хора карат с такава скорост само за пред камерите. Останалия път е стригане на темпомат с 170-180km/ч по GPS. :mhihi


Потребителски аватар
fur1ous
Мнения: 1345
Регистриран на: Пет 14 окт 2011 15:21
Автомобил: Golf3 - Seat Exeo - Seat Leon
Двигател: 1Z - CFMA - AUQ
Местоположение: София

Re: Вечна тема - разход

Мнениеот fur1ous » Сря 26 яну 2022 14:47


Малко е относителна тая средна скорост. Аз за да излезна от София ми трябват 20 мин по светофарите, след това трябва с 200km/h да карам през цялото време на магистралта,че след 200км преход да ми покаже средна скорост 150km/h (примерно), а недай си боже спра в локалното или на бензиностанция за 1 минута със запалена кола - леле мале, отиде средната скорост на под 100km/h :mhihi
+ т'ва на тунелите се намалява до 80km/h което още повече допринася към по ниска средната скорост.

Та тая средна скорост е супер относителна и това,че там не пише 150km/h не значи,че не съм поддържал толкова по магистралата.

На Audi-то 2.0 TDI ми разликата от километража е 3km/h между другото и съм забелязал,че при всички Audi-та километража бяга с толкова.
На Leona 1.8Т при скорост 150km/h бяга с над 6-7km/h

И двете са с гуми/джанти по спецификация.


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8295
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Вечна тема - разход

Мнениеот Stivi » Сря 26 яну 2022 14:59


Когато се говори за магистрална скорост и разход, това значи да нулираш борда като подминеш караулката /ако тръгваш от София/ , цъкаш 140 на темпомата и така до като стигнеш до мястото където слизаш от магистралата, там поглеждаш какво показва и те това ти е магистралното, по същия начин засичаш и обратния маршрут и усредняваш. Средната скорост е много силно променлива величина, пробвал съм да докарам 130 км/ч по борд компютър и се оказа, че почти през цялото време трябва да съм с поне 140, понеже всяко намаляване поради ограничение или изпреварващи се тирове веднага я сваля, за спиране на бензиностанция и работещ за малко двигател на място да не говорим !


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6154
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Вечна тема - разход

Мнениеот VWGT » Сря 26 яну 2022 15:08


От тия 3400км 95% бяха магистрала. Средната ми скорост последно като я гледах беше около 100 км/ч. Автопилота по магистралата постоянно стоеше на 130-140 според трафика, но имам една камара граници, путарини, почивки и тн, както и около 100 км стабилен планински трафик. 150 средна скорост е невъзможно.


Това е средна скорост от лятото, от Виена до Хоргош, една почивка и постоянен темпомат на 140 с малко изключение около Будапещ.
edit: не мога да кача снимка, но средна скорост е 117км/ч за 421 км.


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6060
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Вечна тема - разход

Мнениеот DoH_KuXoT » Сря 26 яну 2022 15:18


fur1ous написа:Малко е относителна тая средна скорост. Аз за да излезна от София ми трябват 20 мин по светофарите, след това трябва с 200km/h да карам през цялото време на магистралта,че след 200км преход да ми покаже средна скорост 150km/h (примерно), а недай си боже спра в локалното или на бензиностанция за 1 минута със запалена кола - леле мале, отиде средната скорост на под 100km/h :mhihi
+ т'ва на тунелите се намалява до 80km/h което още повече допринася към по ниска средната скорост.

Та тая средна скорост е супер относителна и това,че там не пише 150km/h не значи,че не съм поддържал толкова по магистралата.

На Audi-то 2.0 TDI ми разликата от километража е 3km/h между другото и съм забелязал,че при всички Audi-та километража бяга с толкова.
На Leona 1.8Т при скорост 150km/h бяга с над 6-7km/h

И двете са с гуми/джанти по спецификация.

Затова и се казва среден разход и средна скорост , а не не среден разход и максимално вдигнатата скорост за някакъв интервал, ама през останалото време с 80, ама спрял, ама с 60 в града и т.н. И като някой си вземе такъв автомобил и се чуди защо не му харчи като по форумите. Като се каже с 150 по магистрала ми харчи 6 означава , че не се казва истината, защото в този момент моментния разход е бил 9 например. А е паднал до 6 защото много време е си бил със 100 и си харчил 5, известно време с 80 и си харчил 4 и известно време в града спрял с 0.5л/час :beer


Потребителски аватар
fur1ous
Мнения: 1345
Регистриран на: Пет 14 окт 2011 15:21
Автомобил: Golf3 - Seat Exeo - Seat Leon
Двигател: 1Z - CFMA - AUQ
Местоположение: София

Re: Вечна тема - разход

Мнениеот fur1ous » Сря 26 яну 2022 15:26


И мислиш,че тоя човек с Т5-цата за който говориш се е занимавал с глупости да рестартира средна скорост на магистралата и сериозно съдиш по това,че не бил карал със 150 ? ха-ха и на всичкото отгоре му се смееш като му гледаш средната скорост? Ми престави си,че изобщо не я е рескал никога, тогава кво?

Карал съм 140km/h и съм намалявал на тунелите на по 80km/h което е нормално и всеки нормален го прави.

Принципно ги меря пълно-пълно аз, защото там е най вярно, но както и да е.

По твоята логика градски разход никога няма как да бъде премерен защото там пък е мега относително, мен ако ме хванат 3 светофара повече колата ще ми харчи с 0.1 повече ха-ха. (примерно)
Даже по същата твоя логика винаги трябва да казваме точно от къде сме минавали щото нали всички знаем пътя не е равен, има хлъмчета туй-онуй, вятърче малко духне срещу тебе и е го е, а ако ти е попътен вятъра направо литър надолу :mhihi

Направо да затваряме темата щото реално висчко е относително и няма как да го измерим с точност.

Пълно-пълно винаги ще си остане най-вярното за мерене на разход.


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19695
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Вечна тема - разход

Мнениеот Vlad777 » Сря 26 яну 2022 15:32


VWGT написа:150 средна скорост е невъзможно.
Изображение


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6060
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Вечна тема - разход

Мнениеот DoH_KuXoT » Сря 26 яну 2022 15:49


fur1ous написа:И мислиш,че тоя човек с Т5-цата за който говориш се е занимавал с глупости да рестартира средна скорост на магистралата и сериозно съдиш по това,че не бил карал със 150 ? ха-ха и на всичкото отгоре му се смееш като му гледаш средната скорост? Ми престави си,че изобщо не я е рескал никога, тогава кво?


естествено че така смятам, затова написах и "средна скорост дневен трип" защото това беше скоростта за маршрута му Бургас - София , за която той твърдеше , че е карал със 150км/ч пък тя излезе 83 средна

fur1ous написа:Карал съм 140km/h и съм намалявал на тунелите на по 80km/h което е нормално и всеки нормален го прави.

някъде да съм казал, че не е нормално ?

fur1ous написа:Принципно ги меря пълно-пълно аз, защото там е най вярно, но както и да е.

това също не разбрах в каква връзка, и аз меря така ... ?

fur1ous написа:По твоята логика градски разход никога няма как да бъде премерен защото там пък е мега относително, мен ако ме хванат 3 светофара повече колата ще ми харчи с 0.1 повече ха-ха. (примерно)
Даже по същата твоя логика винаги трябва да казваме точно от къде сме минавали щото нали всички знаем пътя не е равен, има хлъмчета туй-онуй, вятърче малко духне срещу тебе и е го е, а ако ти е попътен вятъра направо литър надолу :mhihi

естествено, градския разход не може да се сравнява изобщо , ако не си го разбрал до сега трудно ще ти го обясня

fur1ous написа:Направо да затваряме темата щото реално висчко е относително и няма как да го измерим с точност.

Темата си е много хубава и , когато пишат компетентни хора е много полезна, но трябва да може да се отсее кое е правилно и кое е просто емоционално написано в стил, аз самия не си го вярвам, ама дали пък другите няма да ми повярват.

fur1ous написа:Пълно-пълно винаги ще си остане най-вярното за мерене на разход.

тук се повтаряш, не виждам някой да го оспорва

За мен пък още по-вярно е среден разход за последните 40хил км например в най-разнообразни условия, spritmonitor , fuelio... подобни приложения дават ясна престава, за голям период от време какво се случва.


Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Вечна тема - разход

Мнениеот 777 » Сря 26 яну 2022 15:55


DoH_KuXoT написа:прецъква нашия борд компа средна скорост дневен трип 83км/ч , разход 7,8/100 :mrgreen Погледанх го викам ама ти 150км/ч веднъж ли ги вдигна или два пъти, той ме гледа и вика не бе през цялото време.

Сигурен ли си, че е занулил при тръгване или показанието е за последните 2000км? Това "дневен трип" на какво основание се твърди.


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6060
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Вечна тема - разход

Мнениеот DoH_KuXoT » Сря 26 яну 2022 16:02


има Short (дневен) номериран с индекс "1" , който се рества автоматично след примерно 3 часа престой, не знам точно колко са часовете. Има и Long(мисля на 2500 се занулява автоматично или 3000) с индекс "2"
На 1 беше среден разход 7.8л/100км , средна скорост 83км/ч , разстояние 392км , време малко под 5 часа, не помня точните цифри, те са функция от изминатото разстояние и средната скорост....
на 2 средната му скорост беше около 33км/ч , разхода малко на 10 останалите цифри не ги помня



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: DanZki, deodriver, kiko26 и 91 госта