Какви вериги за сняг ползвате?

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
scruc
Мнения: 326
Регистриран на: Вто 20 фев 2007 0:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот scruc » Сря 02 яну 2008 21:58


OK. Ето отговор по темата , вериги не ползвам от 10 г. и 6 коли се таркалям из пътищата и вериги не съм слагал.

П.С.За опита си прав колега , който няма опит да си кара вериги в багажника щото верно помагат.




Потребителски аватар
Теодор
Мнения: 4928
Регистриран на: Вто 21 ное 2006 16:27
Автомобил: Ford Fiesta 6 BMW 325XI
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Теодор » Сря 02 яну 2008 22:02


scruc написа:
П.С.За опита си прав колега , който няма опит да си кара вериги в багажника щото верно помагат.
    :да: Много добре казано :wink:


Потребителски аватар
golfer
The Мaster of PERNIK TUNING performancе
Мнения: 7369
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 9:55
Автомобил: Gandalf the Grey
Двигател: 368kw LPG
Местоположение: oberbayern
Контакти:

Мнениеот golfer » Сря 02 яну 2008 22:02


шАфьорчетата с 'убавите-безценни гуми да ви водя ей тука на 10 км. от София в Мало Бучино да ви видя докъде ще стигнете?!

ланците* са си 'убава работа еле па на такова време и на забравен от Бога и кмета път.

Имам Konig меча стъпка ползван многократно.
ама на сегашният размер не става и съм си купил китайска меча стъпка.
не съм ги пробвал все още щото и аз съм с гуми "уникат" mhihi
Pewag са другата чудесна марка, която съм ползвал и съм много доволен.

б.а. ланци (срб.) - вериги за сняг.


Потребителски аватар
Geleto
Мнения: 2394
Регистриран на: Сря 25 яну 2006 10:12
Автомобил: Passat B4
Двигател: 1.8 MI 1994
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Geleto » Сря 02 яну 2008 22:20


golfer написа:Pewag са другата чудесна марка, която съм ползвал и съм много доволен.

б.а. ланци (срб.) - вериги за сняг.


Изображение

http://www.raychev-tyres.com/carchain.php?lang=1

Последна промяна от Geleto на Сря 02 яну 2008 22:36, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
golfer
The Мaster of PERNIK TUNING performancе
Мнения: 7369
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 9:55
Автомобил: Gandalf the Grey
Двигател: 368kw LPG
Местоположение: oberbayern
Контакти:

Мнениеот golfer » Сря 02 яну 2008 22:27


Геле, мойте не са баш с два "самонапинача"....mhihi
плетката е същата това е важно.
лесно се поставят 3-4 минути на верига.
след малко каране ги донатягам.
при правилна експлоатация само на сняг не късат гумите.

седя и си мисля за тези вериги от първото ти мнение няма ли опасност да приплъзват странично?!? :roll:


Потребителски аватар
Geleto
Мнения: 2394
Регистриран на: Сря 25 яну 2006 10:12
Автомобил: Passat B4
Двигател: 1.8 MI 1994
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Geleto » Сря 02 яну 2008 22:30


golfer написа:
седя и си мисля за тези вериги от първото ти мнение няма ли опасност да приплъзват странично?!? :roll:


Аз пък си мисля дали неможе да им се набият шипове! :gruebel


Потребителски аватар
Vizor
Изгубена душа
Мнения: 12508
Регистриран на: Съб 04 мар 2006 16:01
Автомобил: Subaru Forester XT
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Vizor » Сря 02 яну 2008 22:39


Бат Гоуфъра е много прав.. шофери много.. ама един път ходихме до едно село след Айтос нагоре в балкана..
колите:
пасат тип ваското1 ..
пежо 607 2.2 или 2.3 бензин.. с хиляда хиляди контролери тракшъни и пикни..

първо тръгнахме да си търсим сняг.. стигнахме до пловдив ..грам нямаше.. а по телевизията ни излъгаха че ще има..
от там на единия пич се обажда баща му.. и му казва да внимава как кара че в бургас едни снегове валяли .. ;) айде обратно и се качихме малко след айтос там до едни хижи

резултата.. стигнахме до един байр.. времето беше малко по добре (откъм сняг) от колкото сега..
пежото успя да се качи по един байр около 20 метра от него.. под около 30-тина градуса.. но как.. дава леко газ.. предницата тръгва на обратната страна на завъртането на волана.. и се блъска леко в бордюра (пътя беше тесничък..) от там отиде към другия бордюр и там се удари.. и така.. докато стигнахме до един 412 ... дето пречеше на системата на изкачване.. без вериги просто не успяхме..
след това пробвахме контролерите на пежото
на доста заледен път
с около 40-50 километра в час .. пича завъртя пълен десен да може колата да поднесе.. е не поднесе...
2-ри тест с 60.. съвсем леко тръгна задницата .. и влезе точно както трябваше в завоя..

обаче това нещо по байра му се спря точеца..
и после гледате.. шеф на верига магазини.. 4-ма сис админа.. 2-ма капитана 20 брутотона.. и 3 жени.. как не можем да сложим вериги на пежото ... щото то стигна по средата на байра.. и нито напред.. нито назад.. ;) съдба.. шоуто беше голямо


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13422
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Мнениеот kris11 » Сря 02 яну 2008 22:49


Geleto написа:Аз пък си мисля дали неможе да им се набият шипове! :gruebel


Няма да стане здраво. На гуми с шипове падат шиповете , та камо ли тука на тъничка лента.
На гумите има дълбоки гнезда където се монтират шиповете. тези гуми имат грайфер 10-12 мм дълбок.
Ремаркето ми е обуто със зимна Вида с отвори за шипове/ останаха ми къде къде - на ремаркето :roll: /. Шиповете така и не поставих на времето, но съм карал гуми със шипове. Невероятно поведение на стъкло / лед/ . Шиповете падат на на чист асфалт , а при висока скорост на чист асфалт не е стабилна колата. Ако се набият рязко спирачки и асфалта се оре и шиповете падат.


Потребителски аватар
Geleto
Мнения: 2394
Регистриран на: Сря 25 яну 2006 10:12
Автомобил: Passat B4
Двигател: 1.8 MI 1994
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Geleto » Сря 02 яну 2008 23:06


kris11 написа:На гумите има дълбоки гнезда където се монтират шиповете. тези гуми имат грайфер 10-12 мм дълбок.
.


Аз имах предвид да се монтират шипове само отстрани против приплъзване. Лентата не е тънка.
Модел предназначен за автомобили

Напречните 9 ленти изработени от високоустойчива армирана гума S-500 Hi-Teck гарантират много добро сцепление върху сняг, лед, кал и сух асфалт

Позволяват добра скорост на движение и при сухи участъци без да се демонтират, като осигуряват сигурно и комфортно управление на автомобила

Не повреждат джантите, гумите и амортисьорите. Високоустойчиви на износване, не ръждясват

Идеални за автомобили с намалено пространство между гумата и шасито. Дебелината им не надхвърля 9mm.



Потребителски аватар
neon
Мнения: 1796
Регистриран на: Вто 04 апр 2006 21:38
Автомобил: S3
Двигател: BAM
Местоположение: София

Мнениеот neon » Сря 02 яну 2008 23:52


Теодор написа:
scruc написа:
П.С.За опита си прав колега , който няма опит да си кара вериги в багажника щото верно помагат.
    :да: Много добре казано :wink:

:P Вярвам, че всички във форум-а са "страхотни" шофьори! Само че аз съм начинаещ, и макар че за 15 години не съм слагал никога вериги си нося от време-навреме един комплект в багажника!
Добре че го направих и снощи! Ходих да дърпам един приятел с АБФ от Годеч до София. Разликата е следната:
-без вериги (но с добри зимни гуми) и при положение, че двама души бутат задната кола по баир- много интензивно, безмисленно и неизбежно боксуване! Без шанс да потеглим;
-с вериги - изтеглих го по баира като "тапа от бутилка"!
На паркинга където държи колата влезнах дърпайки го без замисляне (подът на моята кола опираше в снега, а неговата е с ниско окачване), а когато трябваше да го бутнем 2 метра назад трима души се видяхме в чудо - 5 минути.
Та така за нас- "смотаните"!!!! :wink:
П.П. Днес без да използвам вериги се измъкнах от преспа направена от снегорините, широка около 50см. и висока до вратите (а колата не е ниска)!


Потребителски аватар
Geleto
Мнения: 2394
Регистриран на: Сря 25 яну 2006 10:12
Автомобил: Passat B4
Двигател: 1.8 MI 1994
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Geleto » Сря 02 яну 2008 23:56


neon написа: нося от време-навреме един комплект в багажника!


Идеята на темата ми беше за марки и модели вериги! Твойте какви са?


Потребителски аватар
neon
Мнения: 1796
Регистриран на: Вто 04 апр 2006 21:38
Автомобил: S3
Двигател: BAM
Местоположение: София

Мнениеот neon » Чет 03 яну 2008 1:20


Geleto написа:
neon написа: нося от време-навреме един комплект в багажника!


Идеята на темата ми беше за марки и модели вериги! Твойте какви са?

Най- обикновенни! Като тези в OMV. Купих ги от човекът, чиято фирма ги внася преди 2 години. Произведени са в Гърция и имат TUV сертификат. Ей ги на:
Изображение


Потребителски аватар
kaiser666
Мнения: 4670
Регистриран на: Вто 31 юли 2007 13:03
Автомобил: Bmw E34
Двигател: M20B20
Местоположение: South Of Heaven

Мнениеот kaiser666 » Чет 03 яну 2008 1:25


Веднъж слагах и щяха да ми испотрошат пластмасите под калниците :? От тогава не съм слагал :wink:


Потребителски аватар
dlug
Мнения: 2510
Регистриран на: Вто 10 юли 2007 18:19
Автомобил: Passat B5.5 2003 1.9 TDI
Двигател: AVB
Местоположение: София

Мнениеот dlug » Чет 03 яну 2008 1:29


И аз за 13 години шофиране не съм слагал вериги никога, което съвсем не значи че някога няма да ми се наложи. Поради тази причина си карам всяка зима едни в багажника, меча стъпка, ментаци, струват 29,40лв (марка обаче... :dontknow: :oops: ). Колко работа вършат обаче знаят само господ и стари баби


Потребителски аватар
neon
Мнения: 1796
Регистриран на: Вто 04 апр 2006 21:38
Автомобил: S3
Двигател: BAM
Местоположение: София

Мнениеот neon » Чет 03 яну 2008 1:33


dlug написа:И аз за 13 години шофиране не съм слагал вериги никога, което съвсем не значи че някога няма да ми се наложи. Поради тази причина си карам всяка зима едни в багажника, меча стъпка, ментаци, струват 29,40лв (марка обаче... :dontknow: :oops: ). Колко работа вършат обаче знаят само господ и стари баби

Еми тези са същите! При правилен монтаж и натягане както трябва (2-3 пъти спираш и донатягаш през 1-2км) изкараха 45 км. със средно около 40-50км/ч, като както казах теглех кола, а в моята бяхме трима възрастни и дете......... Без НИКАКЪВ проблем! Още си изглеждат като нови.



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 73 госта