Най-крадените коли...

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
vasstop
Гадфадъ'
Гадфадъ'
Мнения: 17178
Регистриран на: Сря 11 авг 2004 6:15
Автомобил: Golf 2 syncro
Двигател: 1P 1990
Местоположение: София
Контакти:

Най-крадените коли...

Мнениеот vasstop » Съб 14 авг 2004 15:42


http://news.netinfo.bg/?tid=40&oid=620801
Интересно:
"Операция "Пътно шоу-1" беше проведена от 16 до 18 юли 2003 г."
мен не са ме спирали :)




Потребителски аватар
°niksi°
Бай Брадър
Мнения: 5088
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 11:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот °niksi° » Съб 14 авг 2004 22:51


Причината точно тези четири марки най-често да бъдат обект на кражби е, че те са най-подходящи за българските пътища - амортизират се бавно ....


Баси лъжата амортизирали се бавно, това може да го напише само някой дето не е карал стара кола. Нормално ли е 2 пъти в годината да се сменят шарнири и накрайници. Мене ако ме питате нормално е като се има в предвид по какви пътища караме.


Потребителски аватар
Roberta
Официален говорител
Мнения: 1570
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 11:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Roberta » Нед 15 авг 2004 10:58


Като си купих Golfa в КАТ ме държаха 45 мин. на канала,
защото се оказа, че се издирва същия модел, но с една цифра разлика в рамата! Добре, че не беше същия, а може и да е и моя, но добре направен :wink:


Потребителски аватар
pinci
Мнения: 1195
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 14:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот pinci » Нед 15 авг 2004 11:50


Ако е бил твоя и ти си го регистрирала без връзки, вярвай ми няма начин да не те хванат


Потребителски аватар
Sachko
Мнения: 643
Регистриран на: Нед 15 авг 2004 13:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Bansko/Sofia
Контакти:

!!!

Мнениеот Sachko » Нед 15 авг 2004 18:29


niksisoft написа:
Причината точно тези четири марки най-често да бъдат обект на кражби е, че те са най-подходящи за българските пътища - амортизират се бавно ....


Баси лъжата амортизирали се бавно, това може да го напише само някой дето не е карал стара кола. Нормално ли е 2 пъти в годината да се сменят шарнири и накрайници. Мене ако ме питате нормално е като се има в предвид по какви пътища караме.


Колега следващия път като ти се разтропа иди и си купи частите от Унитраде....:) И няма да ги семяш толкова често(Само че не знам колко $ ще ти струва:) Гумичките за клапаните са 8лв едната а иначе са 8 лв комплекта ... С други думи добре е че и толкова караме с тези ментета които са на пазара .... как според теб може една кола която е на 10 god да не и тропа нищо,а да е с оригиналните тампони още ,а после като и смениш (защото и тфа се случва)започваш да сменяш през 3-4 месеца....не са ни виновни колиците,а ментетата които слагаме по тях ...
така мисля аз де


Потребителски аватар
Sunny
Дезертьор
Мнения: 3605
Регистриран на: Сря 09 юни 2004 14:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен
Контакти:

Мнениеот Sunny » Пон 16 авг 2004 9:19


Sachko, а защо една кола като я вкараш в BG и е с перфектна возия, а само след няколко месеца дрънчи като каруца :?: :!: :?:
Аз също залагам на проблема "пътища"
Повярвай ми менте части слагам на колицата само ако говорим за крушка на таблото или нещо от сорта. Плащам си като поп но няма кола или част която да издържа в тия лунни пейзажи по които караме :(
Ако някъде направят улица като света то на нея слагат поне "заспал полицай" за да не се чудиш какво става докато караш и да не губиш тренинг


Потребителски аватар
golfer
The Мaster of PERNIK TUNING performancе
Мнения: 7369
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 9:55
Автомобил: Gandalf the Grey
Двигател: 368kw LPG
Местоположение: oberbayern
Контакти:

Мнениеот golfer » Пон 16 авг 2004 10:02


абе отплесваме темата ама не мога да се сдържа :wink:
стана дума за частите....
какво разбирате под : ОРГИНАЛНИ ?
лично аз не съм чул VW да произвеждат накладки,маркучи,фарове и пр. и пр.
т.е. фирмите производители на автомобили работят с доставчици.
за определен период от време доставчика има сертификат за производство от определенят концерн ,но това може да се промени по всяко време по ред причини. :wink:
например VW от 85-89 работят с производител на накладки " X ",но от 90-95 сменят доставчика с "Y" !какво значи и двете фирми са ОРГИНАЛНИ . :wink:
а за останалите периоди има други доставчици нали?
с всичките глупости по-горе исках да кажа ,че трябва ли да се смени нещо то най-добрият вариант е новото да бъде от РЕНОМИРАНА марка.
за мен това,че часта е купена от оторизиран сервиз нищо не значи.на кутията пише VW а вътре какво е ?
може би ще ме контрирате :а сертификата от VW ?
да ,но тук играе роля цената на продукта.не е нужно да е най-доброто ,а да задоволява изискванията на концерна за момента. :roll:
за "живота" на частите е друга тема "оргиналните"монтирани на колите изкарват примерно 10 г.ами хората ТАМ по толкова ги карат :D
производителите на части нямат никаква далавера да правят "вечни" неща щото ще фалират нали?
някъде бях прочел,че основните приходи на автомобилостроителите не са от продажбата на автомобили а от резервните части !


Потребителски аватар
Pichaga
Антиспамър №1
Антиспамър №1
Мнения: 16285
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:57
Автомобил: Opel Zafira B
Двигател: Z19DT
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Pichaga » Пон 16 авг 2004 10:10


карам 50 000 км. в БГ сменял съм само тампони на носачи и шарнири, по един път....баси късметлията съм, а???


Потребителски аватар
gti_power
Мнения: 429
Регистриран на: Нед 04 юли 2004 18:24
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: сф.

Мнениеот gti_power » Вто 17 авг 2004 0:45


Pichaga написа:карам 50 000 км. в БГ сменял съм само тампони на носачи и шарнири, по един път....баси късметлията съм, а???


тва на москвича ли ? :lol: :wink:


Потребителски аватар
Pichaga
Антиспамър №1
Антиспамър №1
Мнения: 16285
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:57
Автомобил: Opel Zafira B
Двигател: Z19DT
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Pichaga » Вто 17 авг 2004 12:12


gti_power написа:
Pichaga написа:карам 50 000 км. в БГ сменял съм само тампони на носачи и шарнири, по един път....баси късметлията съм, а???


тва на москвича ли ? :lol: :wink:

хе хе на москвича е друга работа там за по 5 лева и ги сменям за спорта :D :D :D



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: railfan, villystyle и 56 госта