Избор спирачни дискове препоръчайте марка?

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
slavi3331
Мнения: 421
Регистриран на: Вто 16 окт 2012 16:16
Автомобил: голф 3
Двигател: 1600
Местоположение: Сф

Re: Избор спирачни дискове препоръчайте марка?

Мнениеот slavi3331 » Пон 20 дек 2021 20:12


В темата се спомена за дискове които не са изкривили при експоатация,на моята кола и на един приятел имам наблюдение над Делфи и за над 30к км никакъв проблем.




Потребителски аватар
fur1ous
Мнения: 1345
Регистриран на: Пет 14 окт 2011 15:21
Автомобил: Golf3 - Seat Exeo - Seat Leon
Двигател: 1Z - CFMA - AUQ
Местоположение: София

Re: Избор спирачни дискове препоръчайте марка?

Мнениеот fur1ous » Пон 20 дек 2021 20:19


Ивайло Димов написа:Оригинал и OEM при автомобилните части е едно и също :)


OEM - Original equipment manufacturer.

Т.е ако ти вграждат АТЕ от завода то се произвежда по изискванията на Audi/VW и на него се слага щампа Audi/VW и се монтира на колата.

Отиваш в магазина купуваш си АТЕ, няма щампи Audi/VW, контрола при това производство зависи изцяло от АТЕ и Audi/VW нямат нищо общо. т.е могат да си пестят от мАтрял колкото си искат, гарантира ти качество само марката АТЕ, а иначе ти гарантира качество Audi/VW. Мнооого по различно е. И двете производства нямат нищо общо, частите също като качество.


Потребителски аватар
Ивайло Димов
предупреждение за БАН
Мнения: 1519
Регистриран на: Пон 31 май 2021 19:02
Автомобил: Seat Toledo
Двигател: 1800 -20V -AGN -1999
Местоположение: Шумен

Re: Избор спирачни дискове препоръчайте марка?

Мнениеот Ивайло Димов » Пон 20 дек 2021 20:32


Ако си купиш брандирани ОЕМ VAG дискове ,са същите като вложените при първоначалното производство ;) Тва значи ОЕМ ,без значение кой производител ги е произвел .Напълно е възможно същия чорбаджия да е произвел диск със същото качество но брандирани с неговото лого .Водят се афтърмаркет ,защото със сигурност VW не могат нито да му забранят нито да му налагат ценова политика .Цената могат да си определят на частите с тяхно лого .


Потребителски аватар
fur1ous
Мнения: 1345
Регистриран на: Пет 14 окт 2011 15:21
Автомобил: Golf3 - Seat Exeo - Seat Leon
Двигател: 1Z - CFMA - AUQ
Местоположение: София

Re: Избор спирачни дискове препоръчайте марка?

Мнениеот fur1ous » Пон 20 дек 2021 21:01


Ти пак не разбираш, контрола е друг VW имат изисквания за да си сложат щампата които трябва да са изпълени, което не важи за дисковете без щампата, както вече казах за едното ти гарантира качество VAG за другото ATE(примерно) разликата е от земята до небето.

Иначе ако никога не си купувал оригинални части и не ги разбираш тези неща проблема не е в мен.


Потребителски аватар
slavi3331
Мнения: 421
Регистриран на: Вто 16 окт 2012 16:16
Автомобил: голф 3
Двигател: 1600
Местоположение: Сф

Re: Избор спирачни дискове препоръчайте марка?

Мнениеот slavi3331 » Пон 20 дек 2021 21:05


Важно е да подчертаем думата възможно.
Аз лично не вярвам въпросната компания да пусне дискове който произвежда за първоначално вграждане за дадена марка производител на автомобила със същото качество за aftemarket пазара.


Потребителски аватар
Ивайло Димов
предупреждение за БАН
Мнения: 1519
Регистриран на: Пон 31 май 2021 19:02
Автомобил: Seat Toledo
Двигател: 1800 -20V -AGN -1999
Местоположение: Шумен

Re: Избор спирачни дискове препоръчайте марка?

Мнениеот Ивайло Димов » Пон 20 дек 2021 21:11


Ти първо осмисли кво значи "производител на оригинално оборудване "


Потребителски аватар
Ивайло Димов
предупреждение за БАН
Мнения: 1519
Регистриран на: Пон 31 май 2021 19:02
Автомобил: Seat Toledo
Двигател: 1800 -20V -AGN -1999
Местоположение: Шумен

Re: Избор спирачни дискове препоръчайте марка?

Мнениеот Ивайло Димов » Пон 20 дек 2021 21:15


slavi3331 написа:Важно е да подчертаем думата възможно.
Аз лично не вярвам въпросната компания да пусне дискове който произвежда за първоначално вграждане за дадена марка производител на автомобила със същото качество за aftemarket пазара.



Той може да го произведе но няма как да посочи ,че тази част е същата като ОЕМ брандираната .Тук вече VW имат пълно право на конфенденциалност ,за да си продават ОЕМ продуктите ,които съответно заради бранда щампован са и на доста по-висока цена .


cecoa1
VW експерт
VW експерт
Мнения: 1838
Регистриран на: Пет 22 апр 2011 20:21
Автомобил: Passat 4motion[откраднат вече]
Двигател: AVF

Re: Избор спирачни дискове препоръчайте марка?

Мнениеот cecoa1 » Пон 20 дек 2021 23:02


На 90% съм сигурен, че дисковете за оригинално вграждане отговарят на някои от предлаганите афтърмаркет като номенклатурен номер, и съответно като качество. Е, зависи и от възрастта на колата...след някое време ОЕМ частта не се предлага, или пък се предлага с друг номер(под който вече са същите дискове, без щампа VAG, а примерно с лепенка, че са "оригинални").

ПП: Поне при амортисьорите беше точно така, купувал съм четири оригинални за спортно окачване, за някогашният ми B5.5, а после гледах ги имаше значително по-евтини директно от Sachs.


bbb12
Мнения: 124
Регистриран на: Съб 28 мар 2020 18:53
Автомобил:
Двигател:

Re: Избор спирачни дискове препоръчайте марка?

Мнениеот bbb12 » Вто 21 дек 2021 0:06


Дали OEM дисковете са идентични с т.нар. "афтърмаркет" по-скоро зависи от спецификата на конкретното производство. При някои производства производителят произвежда освен своята, още няколко други марки, като различна е само опаковката и съответно цената към крайния клиент. Просто поточната линия е една и е много по-лесно и евтино да се бълва еднотипна продукция. В други случаи обаче не е така. Как се случват точно нещата при производителите на дискове, нямам представа. Аз лично съм много доволен от ATE. Карам с такива предни дискове и накладки на едната си кола от лятото на 2016 или 2017 (не съм сигурен) и нямам никакви забележки. Добро, плавно спиране и доста слабо износване. Като километри, съвсем грубо, може би са около 50 хил. Мисля, че спокойно могат да изкарат още толкова. Не съм нервен шофьор обаче и не съм ги подлагал на големи натоварвания. Освен това обичам да ползвам мотора и да предвиждам. Определено не карам газ-спирачка. Наскоро обаче, мой съсед, който се занимава с ремонт на автомобили в свободното си време, ми се оплака от ATE. Каза, че чисто нови дискове свирели нетърпимо и били правени в Китай.Възможно е и да са били ментета.


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11917
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Избор спирачни дискове препоръчайте марка?

Мнениеот К.Одаджийски » Вто 21 дек 2021 8:02


За дисковете, последните 5-6 години имам наблюдения, че дисковете на АТЕ се износват като че ли по бързо от преди. Монтирали сме на доста клиенти всякакви дискове и накладки като марки, но на моите коли с моето агресивно каране на вторите накладки АТЕ дисковете вече са с ръб и на и под минималната дебелина и стават за смяна.
Когато се прибирам в петък вечер по тъмно и съм сам в колата спускам северния склон на Петрохан като на 4-5 пъти имам спирания от 130 до 40 км щото съм ненормалник при такива условия. Та с такова каране накладките на пасата /Б3 с 280 мм дискове/ се износваха за около 30 хил км. Единствено АТЕ накладките не съм успял да ги запаля надолу по баира. Да, влошава се спирането като позаглеят, но продължават да спира. Със сегашната кола, автоматик с много по добра спирачна система от на пасата накладките пак са АТЕ, но дисковете са феродо и спирането не се е променило, спира си много хубаво. Вече не карам толкова агресивно и накладките и дисковете са на по 50 хил км, по дисковете няма ръбове, а накладки има за поне още 20 хил км. Просвирване имам единствено от предно дясно колело в момента точно преди да спра на светофара, когато километражът вече не отчита скорост и то ако не съм мил скоро колата и се вижда прахта по джантите. Като измия с водоструйка не свири до следващо натрупване на прах.
Братчет ми на волвото кара с ТРВ и дискове и накладки и там също нямаме никакви забележки. Цимерман също са хубави дискове които съм карал, но не съм монтирал на клиенти и нямам никакви оплаквания от тях.
Относно лпр, делфи, абе и другите подобни марки, ами при две-три по тежки спирания, почва да омеква спирачния педал, т.е не са добре. За кротко градско каране стават, но наложи ли се да се спуска проход много бързо загряват и почват да не спират


Потребителски аватар
D1D00
Мнения: 360
Регистриран на: Пет 11 фев 2011 16:21
Автомобил: Volkswagen Golf GT
Двигател: ABD 1994
Местоположение: Шумен

Re: Избор спирачни дискове препоръчайте марка?

Мнениеот D1D00 » Нед 25 сеп 2022 8:23


На скоро ъпгрейтнах гоуфу с дискове Ate power disc с дълъг живот на експлоатация (така ги дават поне) :biggrin

ate_power_disc.jpg
ate_power_disc.jpg (97.2 KиБ) Видяна 1301 пъти


За накладки сложихме керамични отново Ate специално разработени за тия дискове, плюсът им е че не зацапват джантите с прахови частици от феродо както и ги дават с по дълъг живот на износване от обикновенните

ate_-_ceramic_pads.jpg
ate_-_ceramic_pads.jpg (27.9 KиБ) Видяна 1301 пъти


Ще видим за напред как ще се представят,за сега съм доволен от спирането. :th_up


petar_a
Мнения: 255
Регистриран на: Вто 27 окт 2009 10:45
Автомобил: VW BORA 2.0 115
Двигател: AQY 1999
Местоположение: Montana

Re: Избор спирачни дискове препоръчайте марка?

Мнениеот petar_a » Пон 26 сеп 2022 8:48


Колега D1D00, аз имах проблеми с криви дискове години наред. Първо- нов Цимерман с накрадки Паджид. Изкривиха се като нови, стъргахме на машина, без ефект. Минах на ТРВ, дискове и накладки- същата работа! После БОШ- дискове и накладки. По-добре от първите две, но също се изкривиха. Много четох и се спрях на АТЕ. Гладките дискове и керамичните накладки. Е няма такъв кеф/за обезверен вече човек като мен!!! Абсолютно и нереално безшумни. Страхотно спиране. Не прегряват при продължителни и почти екстремни спирания- тествано многократно по северният склон на Петрохан, посока Монтана. Сравнително по-скъпи са. Но силно препоръчвам. В крайна сметка пиша това, защото от производителя/ Континентал-АТЕ/ препоръчват керамичните накладки с ГЛАДКИ дискове. Заради шума. Аз проверих и покарах коли с такива/ нарязани/ дискове и наистина бяха шумни. Иначе освен шума, ще направиш разлика. Аз минах вече около 10 000 км. По-дълъг живот на накладките, по-дълъг живот на дисковете, безшумни, не цапат джантите, същата висока спирачна ефективност, комфорт.
Линк към Континентал-АТЕ: https://www.ate-na.com/products/disc-br ... rake-pads/


Потребителски аватар
tdi fen
Мнения: 4246
Регистриран на: Пет 05 юни 2009 19:45
Автомобил: Skoda Octavia 1U Renault Clio
Двигател: TDI AGR
Местоположение: София

Re: Избор спирачни дискове препоръчайте марка?

Мнениеот tdi fen » Пон 26 сеп 2022 9:29


и аз успях да си изкривя дисковете Zimmerman усеща се леко биене при спиране май нямат вече това качество, следващия път ще сложа някой евтини, а с евтини накладки не ми се занимава може би ще сложа ATE


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19145
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Избор спирачни дискове препоръчайте марка?

Мнениеот stefan4o » Пон 26 сеп 2022 12:38


petar_a написа:Колега D1D00, аз имах проблеми с криви дискове години наред. Първо- нов Цимерман с накрадки Паджид. Изкривиха се като нови, стъргахме на машина, без ефект. Минах на ТРВ, дискове и накладки- същата работа! После БОШ- дискове и накладки. По-добре от първите две, но също се изкривиха. Много четох и се спрях на АТЕ. Гладките дискове и керамичните накладки. Е няма такъв кеф/за обезверен вече човек като мен!!! Абсолютно и нереално безшумни. Страхотно спиране. Не прегряват при продължителни и почти екстремни спирания- тествано многократно по северният склон на Петрохан, посока Монтана. Сравнително по-скъпи са. Но силно препоръчвам. В крайна сметка пиша това, защото от производителя/ Континентал-АТЕ/ препоръчват керамичните накладки с ГЛАДКИ дискове. Заради шума. Аз проверих и покарах коли с такива/ нарязани/ дискове и наистина бяха шумни. Иначе освен шума, ще направиш разлика. Аз минах вече около 10 000 км. По-дълъг живот на накладките, по-дълъг живот на дисковете, безшумни, не цапат джантите, същата висока спирачна ефективност, комфорт.
Линк към Континентал-АТЕ: https://www.ate-na.com/products/disc-br ... rake-pads/

Колега, дали проблемът е бил в дисковете?


Потребителски аватар
fur1ous
Мнения: 1345
Регистриран на: Пет 14 окт 2011 15:21
Автомобил: Golf3 - Seat Exeo - Seat Leon
Двигател: 1Z - CFMA - AUQ
Местоположение: София

Re: Избор спирачни дискове препоръчайте марка?

Мнениеот fur1ous » Пон 26 сеп 2022 12:56


По скоро в апаратите, катко редовно се случва, особено при Lucas.



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: deas, deodriver, eddyman, fur1ous, K и 109 госта