Избор спирачни дискове препоръчайте марка?

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
(bubsa)
Мнения: 234
Регистриран на: Пет 16 фев 2018 19:56
Автомобил: VW Golf
Двигател: ASZ 2003г
Местоположение: София

Re: Избор спирачни дискове препоръчайте марка?

Мнениеот (bubsa) » Сря 17 окт 2018 19:30


samo_pechka написа:На всичките ми коли ( три са в семейството ни ) , накладките са Текстар, предни /задни-всички. Така от години. Не робувам много на марки, но други не мисля да ползвам и занапред. Ползвал съм преди различни, марки/ модели и т.н. също и Феродо Премиер ( преди да сложа Текстар) и от тях съм останал с добро мнение. Но от Текстар съм с много добри впечатления, със сигурност има и други, които може и да превъзхождат тия, с които съм. Но аз съм доволен, спират много добре, не свирят , цапат сериозно джантите , но не ми дреме, важното е, че спират каляските добре :)

Добрата накладка винаги цапа много джантите!Другото което също отличава доброто феродо от лошето е,че хубавото мирише на нещо подобно на риба :mhihi




Потребителски аватар
Piqndurnik
Мнения: 561
Регистриран на: Сря 04 сеп 2013 12:01
Автомобил: Passat Variant
Двигател: CBAB 2010
Местоположение: около Мюнхен

Re: Избор спирачни дискове препоръчайте марка?

Мнениеот Piqndurnik » Сря 17 окт 2018 21:57


Преди месец сложих някакви ATE от eBay. За сега се държат добре. Не очаквам да изкарат колкото оригиналните (почти 300 000 км), но едно 150 000 -200 000 км би било добре.


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7820
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Избор спирачни дискове препоръчайте марка?

Мнениеот hooligan_sk » Чет 18 окт 2018 10:04


Пияндурник, ти спирачки не ползваш ли бе? :icon_lol


i.stojanov
Мнения: 552
Регистриран на: Пон 02 май 2011 15:46
Автомобил: Golf 5 TDI
Двигател: BXE 2007
Местоположение: София

Re: Избор спирачни дискове препоръчайте марка?

Мнениеот i.stojanov » Чет 18 окт 2018 10:12


Ето това е то предвидливо шофиране! :)

Sent from my SM-G960F using Tapatalk


Потребителски аватар
Piqndurnik
Мнения: 561
Регистриран на: Сря 04 сеп 2013 12:01
Автомобил: Passat Variant
Двигател: CBAB 2010
Местоположение: около Мюнхен

Re: Избор спирачни дискове препоръчайте марка?

Мнениеот Piqndurnik » Чет 18 окт 2018 10:19


Може би, понеже карам предимно извънградско... Задните можеха да изкарат поне още 10 000 - 20 000 км, но взех комплект.
На предната ми кола изкарваха по около 100 000 км, но ги смених като я взех, така че нямам впечатления от оригиналните и.


i.stojanov
Мнения: 552
Регистриран на: Пон 02 май 2011 15:46
Автомобил: Golf 5 TDI
Двигател: BXE 2007
Местоположение: София

Re: Избор спирачни дискове препоръчайте марка?

Мнениеот i.stojanov » Чет 18 окт 2018 10:20


Аз продължавам да се чудя дали се шегуваш. Това си сериозни километри.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk


Потребителски аватар
Piqndurnik
Мнения: 561
Регистриран на: Сря 04 сеп 2013 12:01
Автомобил: Passat Variant
Двигател: CBAB 2010
Местоположение: около Мюнхен

Re: Избор спирачни дискове препоръчайте марка?

Мнениеот Piqndurnik » Чет 18 окт 2018 10:41


Не се шегувам. Колата я взех през 2013 на три години и стотина хиляди. Личеше, че дисковете и накладките не са нови, но бяха в идеално състояние.
Във фирмен сервиз на VW ми направиха предварителна сметка към 1400 EUR (без ДДС), което, според опита ми, с ДДС и нещо допълнително възникнало щеше да скочи към 2000 EUR. Вероятно биха изкарали и те колкото оригиналните, но аз не смятам да карам колата още толкова.

ПС Още съм с оригиналните чистачки. Просто оригиналните части са по-добри от афтърмаркет.


Потребителски аватар
MMX
Мнения: 1614
Регистриран на: Пет 05 мар 2010 14:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Избор спирачни дискове препоръчайте марка?

Мнениеот MMX » Чет 18 окт 2018 12:00


Точно пък чистачките вярваш ли, че във VW имат производство на чистачки и не брандират някакви за да станат "оригинални". Ако вярваш - май се престараваш със сляпата вяра. Има примерно крушки за фарове с лого Ситроен. Дали Ситроен правят и крушки.


Потребителски аватар
Piqndurnik
Мнения: 561
Регистриран на: Сря 04 сеп 2013 12:01
Автомобил: Passat Variant
Двигател: CBAB 2010
Местоположение: около Мюнхен

Re: Избор спирачни дискове препоръчайте марка?

Мнениеот Piqndurnik » Чет 18 окт 2018 13:13


Естествено, че са брандирани. Вероятно са BOSCH, но BOSCH от магазина изкарва около година, а тези - 8. Дисковете, оригиналните, вероятно са AT, но AT-то, дето го купих, едва ли ще изкара толкова. Просто големите клиенти са достатъчно големи за да си заслужава да произведеш специални серии за тях.


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7820
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Избор спирачни дискове препоръчайте марка?

Мнениеот hooligan_sk » Чет 18 окт 2018 13:51


При теб е по-скоро до режима на шофиране. Попадал си сигурно на продължителни тестове по 100 000км от Аuto motor und sport и Аuto bild. Почти няма модел и марка, който да не смени накладки + дискове преди достигане на този пробег. Последния тест на Аuto bild е с Пасат Б8, сменени предни накладки и дискове при 90 000км. Това го отчетоха като много добро постижение. При Октавията на бащата, сменихме първи накладки на 65 000км., имаха още около 30% от феродото си. По темата: с новите афтърмаркет накладки Ate, колата започна да бие при спиране, с оригиналните си дискове. Последваха нови дискове и пак нови накладки - сега е ок. Но една черна точка за Ate, към които до тук не съм имал забележки.


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19676
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Избор спирачни дискове препоръчайте марка?

Мнениеот Vlad777 » Чет 18 окт 2018 14:00


Както е дискутирано и в много други теми - много е важно при смяната на накладките:
- да се почистят перфектно супортите
- да се почистят перфектно главините и да се напръскат с медна грес
- да се проверят водачите, да се почистят и да се смажат отново.

В противен случай се стига до неравномерна работа и биене.

Затова и подобни операции предпочитам да си ги правя сам.


Потребителски аватар
Piqndurnik
Мнения: 561
Регистриран на: Сря 04 сеп 2013 12:01
Автомобил: Passat Variant
Двигател: CBAB 2010
Местоположение: около Мюнхен

Re: Избор спирачни дискове препоръчайте марка?

Мнениеот Piqndurnik » Чет 18 окт 2018 14:50


Vlad777 написа:Затова и подобни операции предпочитам да си ги правя сам.

+1
Обаче при задните имаше изненада: оказа се, че нямам инструмент да развия държача на супорта, та се наложи да сглобя обратно всичко и да я закарам при един майстор до офиса.
При него си правя и обслужването та го зная че работи добре.


Svetlix
Мнения: 1192
Регистриран на: Вто 08 авг 2006 19:30
Автомобил: Passat B5 1999
Двигател: 1.9 TDI AFN
Местоположение: Плевен

Re: Избор спирачни дискове препоръчайте марка?

Мнениеот Svetlix » Чет 18 окт 2018 19:40


hooligan_sk написа:Пияндурник, ти спирачки не ползваш ли бе? :icon_lol


Не е единствен. Аз като кажа, че с едни накладки изкарвам поне 80-90 000 км и всички ме гледат странно. И на личните и на служебните ми коли много рядко сменям накладки. Сега с пасата за първи път в живота си смених дискове. Бяха оригиналните, а колата бе на 260 000 км (предни) и на 285 000 смених задните, защото бяха адски ръждиви.

Имам и Nissan, който е с накладки на FBL. Колата спира чудесно и имат още малко живот, въпреки че са на 100 000 км. Предишните ги смених, защото бяха музикални в студените дни. Колата е на 220 000 км и все още е с оригиналните дискове.

Карам предимно извънградско, разчитам предимно на моторна спирачка и много рядко ползвам този педал в средата. Градско карам по-скоро по изключение. Ходя на работа пеш.

Дискове се кривят най-лесно след продължително натискане на спирачките и минаване през локва след това.


Потребителски аватар
milengs
Мнения: 25
Регистриран на: Чет 17 авг 2006 20:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Казанлък

Re: Избор спирачни дискове препоръчайте марка?

Мнениеот milengs » Пет 07 дек 2018 18:03


Здравейте.Влезнах в много странен филм по отношение на дисковете.Колата е Ауди А4 и се наложи смяна на тампони по предницата.В следствие на което естествено се разглоби и сглоби всичко необходимо но без да се пипат спирачките.И неприятната изненада беше като усетих, че при спиране придърпва.Отдавна бях забелязал, че дисковете имат отвор за фиксиращ винт но главината няма отвор с резба.И си помислих, че сам завъртял някой диск без да искам или не е легнал както трябва,което трудно бих повярвал.Но веднага разглобяване почистване и резултат никакъв.Та голямо чудене падна каква е причината да придърпват спирачките.Велика случайност точно в този момент на ремонта да се изкриви и някой диск???Преди това тямаше грам аномалия при спиране.Много дълго стана обяснението.....Някаква идея колеги? :gruebel .И понеже се коментират нокладките видях , че са Bosch и ги карам вече 100 000км.Дисковете пише нещо ама не се чете.Поздрави и весели наближаващи празници.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19114
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Избор спирачни дискове препоръчайте марка?

Мнениеот stefan4o » Пет 07 дек 2018 18:08


Този болт е фиксиращ диска към главината. Ако има проблем с неправилно поставен диск, нелегнал добре, би следвало по-скоро да тресе, отколкото да дърпа на някъде.



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: iwan33 и 69 госта