Избор спирачни дискове препоръчайте марка?

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
Кайзен
Мнения: 1528
Регистриран на: Съб 28 май 2011 10:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Германия

Re: Избор спирачни дискове препоръчайте марка?

Мнениеот Кайзен » Пон 20 дек 2021 8:23


cecoa1 написа:Ate са доставчика за първоначално вграждане в b5.5, значи вероятно и в b5.

Ако не се лъжа при В5 е Lucas / TRW.




Потребителски аватар
StS
Мнения: 2394
Регистриран на: Нед 02 юли 2006 1:02
Автомобил: Golf VI
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Избор спирачни дискове препоръчайте марка?

Мнениеот StS » Пон 20 дек 2021 14:21


Ако може да обърнем въпроса? Дайте предложение за дискове и накладки които са по-добри от тези за първоначално вграждане като тук не се визира изискване за спортни извращения. Само качество и дълготрайност.


Потребителски аватар
Кайзен
Мнения: 1528
Регистриран на: Съб 28 май 2011 10:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Германия

Re: Избор спирачни дискове препоръчайте марка?

Мнениеот Кайзен » Пон 20 дек 2021 14:26


Аз през последните 2-3 години не съм чул лош отзив за TRW Aftermarket.


Потребителски аватар
fur1ous
Мнения: 1345
Регистриран на: Пет 14 окт 2011 15:21
Автомобил: Golf3 - Seat Exeo - Seat Leon
Двигател: 1Z - CFMA - AUQ
Местоположение: София

Re: Избор спирачни дискове препоръчайте марка?

Мнениеот fur1ous » Пон 20 дек 2021 14:35


StS написа:Ако може да обърнем въпроса? Дайте предложение за дискове и накладки които са по-добри от тези за първоначално вграждане като тук не се визира изискване за спортни извращения. Само качество и дълготрайност.


Дискове и накладки за къде? За писта може и да намериш по добри, за ежедневно каране по добри от оригиналните дискове и накладки няма, единственото по добро което може да направиш е да си вземеш по големи апарати от друг VAG и пак да караш с оригинални дискове и накладки, просто по големи.


Потребителски аватар
Ивайло Димов
предупреждение за БАН
Мнения: 1519
Регистриран на: Пон 31 май 2021 19:02
Автомобил: Seat Toledo
Двигател: 1800 -20V -AGN -1999
Местоположение: Шумен

Re: Избор спирачни дискове препоръчайте марка?

Мнениеот Ивайло Димов » Пон 20 дек 2021 14:50


Как да ти кажат както по-добри са евентуално специално произведени тунинг дискове ,но реално нямаш нужда от тях ,а и цената им ще е солена.Слагай АТЕ/TRW/TEXTAR Pro.Иначе марки бол....Феродо,Делфи,Хела,Топран,Сваг ,Бош.


cecoa1
VW експерт
VW експерт
Мнения: 1838
Регистриран на: Пет 22 апр 2011 20:21
Автомобил: Passat 4motion[откраднат вече]
Двигател: AVF

Re: Избор спирачни дискове препоръчайте марка?

Мнениеот cecoa1 » Пон 20 дек 2021 14:59


Едва ли някой е правил достатъчно сериозни, задълбочени и обективни тестове на различни марки дискове и накладки баш на Пасат B5, та да може да даде точен отговор кои са по-добри и точно с колко. И въобще, параметрите по които могат да се оценяват са доста, та хептен се обезсмисля определението "по-добри", както и какво точно разбираш под "качество и дълготрайност". Отделно, че голямо значение има и комбинацията от точно какви дискове с точно какви накладки. Но за несъстезателни цели, повечето от тия неща са просто дребни нюанси.
Също има голямо значение и дали спирачките се ползват достатъчно правилно, къде и как се кара и т.н.
Взимаш читава марка, караш правилно, и нямаш проблеми в следващите доста хиляди километри. А, че друга марка би изкарала някой километър отгоре, е все тая. Пък и често всяко предимство е за сметка на някакъв недостатък.


powerade
Мнения: 1045
Регистриран на: Нед 19 сеп 2010 19:33
Автомобил: Seat Toledo 2 1M2
Двигател: AHF 2000
Местоположение: Sofia

Re: Избор спирачни дискове препоръчайте марка?

Мнениеот powerade » Пон 20 дек 2021 15:14


Евала Цецо, кажи им го... Те ако у ВАГ ги мислеха толкова, колкото ги мислят колегите във форума, щеше да е чудесно.
Аз винаги залагам на евтини марки, примерно в момента съм с дискове Roadhouse отпред и накладки LPR, едни от най-евтините (само Старлайн-а беше по-евтин, но с няколко левчета) и да ти кажа са перфектни (над 20 хиляди км, никакви ядове на умрелия FSIII апарат, нито вибрации, нито тресене, нищо) Спират по-добре от TRW дискове и накладки на същата кола на брата.
Така че ... евтин истински производител (с производствени мощности и т.н.) отколкото опаковъчна фирма (макар че там може да ти се падне марково за без пари).
ПП: Повечето големи марки и "производители" залагат на подизпълнители и реално ги интересува кой ще даде най-добра цена за приемливо качество. Сигурен съм, че не си мислите, че Бош примерно имат всички мощности (леярни и прочее) за да си правят дисковете... Поддържайте си спирачните системи и гумите в нормално здраве и всичко ще е наред.


Потребителски аватар
fur1ous
Мнения: 1345
Регистриран на: Пет 14 окт 2011 15:21
Автомобил: Golf3 - Seat Exeo - Seat Leon
Двигател: 1Z - CFMA - AUQ
Местоположение: София

Re: Избор спирачни дискове препоръчайте марка?

Мнениеот fur1ous » Пон 20 дек 2021 15:23


Аз пък дискове и накладки си купувам само оригинални, и са в пъти по добри дори от ОЕМ-то което е в магазина, това съм го играл вече.


cecoa1
VW експерт
VW експерт
Мнения: 1838
Регистриран на: Пет 22 апр 2011 20:21
Автомобил: Passat 4motion[откраднат вече]
Двигател: AVF

Re: Избор спирачни дискове препоръчайте марка?

Мнениеот cecoa1 » Пон 20 дек 2021 15:32


Е, чак за евтините не мога да дам съвет, защото някога имах проблеми с евтини дискове на Ауди B4. Но от марковите е все тая.


Потребителски аватар
alpinab
Мнения: 569
Регистриран на: Сря 26 юни 2013 20:22
Автомобил: VW Passat
Двигател: CRL
Местоположение: София

Re: Избор спирачни дискове препоръчайте марка?

Мнениеот alpinab » Пон 20 дек 2021 16:32


От скромния ми опит с какви ли не марки, единствените дискове, които досега не съм кривил са АТЕ. За сметка на това, не съм доволен от накладките им - твърди.

Текстар не препоръчвам за дискове (то си е до късмет де). В момента карам с такива и бият леко във високите скорости.

Следващия път съм се зарекъл АТЕ диск + ТРВ накладки.

Последна промяна от alpinab на Пон 20 дек 2021 18:01, променено общо 2 пъти.


Потребителски аватар
fur1ous
Мнения: 1345
Регистриран на: Пет 14 окт 2011 15:21
Автомобил: Golf3 - Seat Exeo - Seat Leon
Двигател: 1Z - CFMA - AUQ
Местоположение: София

Re: Избор спирачни дискове препоръчайте марка?

Мнениеот fur1ous » Пон 20 дек 2021 17:07


TRW свиреха при мен точно на ATE диск.
Аз съм пробвал почти всички по известни дискове и накладки :mhihi (не всички комбинации де, но все пак)

Накрая ми писна и си купих оригинални и от тогава само такива, да по скъпи са, но нито свирят, нито се кривят и спират перфектно.


Потребителски аватар
Ивайло Димов
предупреждение за БАН
Мнения: 1519
Регистриран на: Пон 31 май 2021 19:02
Автомобил: Seat Toledo
Двигател: 1800 -20V -AGN -1999
Местоположение: Шумен

Re: Избор спирачни дискове препоръчайте марка?

Мнениеот Ивайло Димов » Пон 20 дек 2021 17:29


Оригинал и OEM при автомобилните части е едно и също :)


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8382
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Избор спирачни дискове препоръчайте марка?

Мнениеот samo_pechka » Пон 20 дек 2021 18:41


В скоро време, на една от старите ни коли (А4 Б5) в семейството, предстои смяна на дискове. Смяната се налага покрай монтирането на по-големи гуми ( АТ гуми, колата е куатро и ще е повдигната доп. с около 30мм ) и преминаването към 312мм дискове и за нея. Понеже схемата е вече пробвана при мен ( А6 Ц5 ) и резултатите ме задоволяват. АТЕ паур диск ( има едни леки канали по тях ) и накладки на Текстар . Комбинацията е много прилична. Колата спира с голяма лекота и с леко дозиране на спир. педал.
Покрай коментарите ( последните за АТЕ ) , се зачетох, че не са ония АТЕ които бяха, и това ме вкара в мисли , не искам да се изкривят както чета , все пак не са и чак евтини 312 дисковете им паур серията. Едва ли ще има и значение отде ще бъдат купени , но все пак си остава сянка на съмнение. Жалко, беше добра марка.


Потребителски аватар
Ивайло Димов
предупреждение за БАН
Мнения: 1519
Регистриран на: Пон 31 май 2021 19:02
Автомобил: Seat Toledo
Двигател: 1800 -20V -AGN -1999
Местоположение: Шумен

Re: Избор спирачни дискове препоръчайте марка?

Мнениеот Ивайло Димов » Пон 20 дек 2021 19:00


Симо аз съм доволен от ТРВ дискове и накладки ,на старите две рендета ползвах феродо .И бях доста доволен


cecoa1
VW експерт
VW експерт
Мнения: 1838
Регистриран на: Пет 22 апр 2011 20:21
Автомобил: Passat 4motion[откраднат вече]
Двигател: AVF

Re: Избор спирачни дискове препоръчайте марка?

Мнениеот cecoa1 » Пон 20 дек 2021 20:06


Как така "не са ония АТЕ"?! Не знам да са си сменяли собственика скоро, на сайта си им стои, че са си собственост на Континентал. А пък Континентал няма други фирми за спирачки.



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 106 госта