Втулка на стартер

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
slavias
Мнения: 62
Регистриран на: Чет 29 сеп 2005 21:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Перник

Втулка на стартер

Мнениеот slavias » Нед 02 апр 2006 15:06


Може ли да се извади тази втулка която е в кожуха на маховика без да се свалят скоростите . Ходих при един майстор ,който като ми каза че ще ми сваля скоростите направо ме хвърли в музиката :shock :horror: :f_ckyou: .Тръгнах си с пищане на гуми. :олелеее




Потребителски аватар
Jerom
Мнения: 2703
Регистриран на: Пон 29 ное 2004 10:45
Автомобил: Golf II
Двигател: RF
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Jerom » Нед 02 апр 2006 17:08


може :lol: ама с медчик(или флашка се казваше :oops: )навива се във втулката и се изважда заедно с нея


Потребителски аватар
gogul
Мнения: 271
Регистриран на: Чет 29 дек 2005 16:24
Автомобил:
Двигател: 1989
Местоположение: Русе
Контакти:

Мнениеот gogul » Нед 02 апр 2006 18:31


потвърждавам колегата-с метчик ,вижте там колко мм беше отвора на втулката и с 1 мм по голям метчик навиваш и дърпаш.


Потребителски аватар
radotom
Модератор
Модератор
Мнения: 19576
Регистриран на: Пет 10 мар 2006 19:42
Автомобил: Sharan 7M
Двигател: AFN
Местоположение: Пловдив

Мнениеот radotom » Нед 02 апр 2006 18:42


Аха, прави са колегите за медчика, но не помня колко беше точно. Върти ми се в главата числото 7, ама... Така или иначе, като отидеш да купуваш новите преди това, вече ще им имаш размерите. Само не забравяй да ги натопиш новите в масълце, преди да тръгниш да ги монтираш. Поне 15-20 мин. И е хубаво да си направиш един дорник от мек метал (мед или алуминий) при някой стругар преди това.


Потребителски аватар
slavias
Мнения: 62
Регистриран на: Чет 29 сеп 2005 21:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Перник

Мнениеот slavias » Нед 02 апр 2006 19:36


Евала братя за метчик въобще не ми е минавало на ум.А на оня специалист ще му кажа преди да сваля скорости да си купи каска защото някой може да му направи това Изображение и после товаИзображение
ана края това Изображение[img]и%20ще%20се%20получи%20това%20[img]http://smileys.smileycentral.com/cat/36/36_2_52.gif[/img]


Потребителски аватар
radotom
Модератор
Модератор
Мнения: 19576
Регистриран на: Пет 10 мар 2006 19:42
Автомобил: Sharan 7M
Двигател: AFN
Местоположение: Пловдив

Мнениеот radotom » Нед 02 апр 2006 21:47


Хихихиххи! Идеята за каската и последващите действия е чудесна! За такива майстори, такова отплащане!
Само забравих да кажа,че втулката си е малко навътре, та добре би било, ако не е някакъв удължен медчик, да си вземеш удължен върток, че иначе няма бъркане до там! :(
А ако случайно ти превърти вътре втулката и вече няма накъде да ходиш, би могъл с малко и тънко секачле да "секнеш" втулката, както ми се случи на мен :oops: Да знаете, че това, последното, не съм го писал аз! :предавам се :oops


Потребителски аватар
веско
Мнения: 80
Регистриран на: Чет 09 мар 2006 15:06
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: бургас

Мнениеот веско » Пон 03 апр 2006 8:02


да ти кажа колега и аз сменях втулките, т.е. не аз, а майстор. само че разбирач, аз по принцип не обичам хенд-мейда, всяка жаба да си знае гьола. обаче докато майстора майстореше го гледах внимателно. смени си човека втулките без проблем и без махане на друго, освен стартера. а причината за ремонта беше, че бендикса не връщаше веднага. след това се оправи. иначе като технология по сменянето - беше общо взето както я описват колегите. ама тоя дето щял да ти маха ск.кутия наистина си е за бой. а и след това ще ти иска пари за многото труд...

само си спомням, че при закрепването обратно на стартера към корпуса майстора видя зор. нещо леко повдигаше с крик двигателя... не можеше да захванат болтовете когато се опитваше да ги завие, но всепак стана



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: menaka и 46 госта