Дълго време отворени инжектори

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
jigsaw
Мнения: 83
Регистриран на: Сря 15 авг 2007 12:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Дълго време отворени инжектори

Мнениеот jigsaw » Чет 14 фев 2008 14:09


Единствено от компютъра ли зависи колко дълго ще са отворени инжекторите? Питам защото майсторите казват ,че проблема ми е в копютъра който държал прекалено дълго отворени инжекторите и това давело колата и за това палеше трудно зимата към момента вече не пали и има бензин в маслото.Не били повредени инжекторите всичко било на ред ECU-то било развалено.До тук добре обаче двама други майстора при които носих компютъра не намират проблем с него! колата ми от 1 месец седи в сервиза и никой не знае какво да прави най-малко аз.Вече не знам какво да правя с тази кола и как да я оправя.Възможно ли е да не е компютъра а заради някой датчик или реле да държи тези инжектори много дълго отворени и да се получавяа този проблем.Моля ви дайте някакъв съвет защото не виждам изход вече, всеки вдига рамене.Пасата е B3 1.8 PB 90г. Пълен инжекцион.




apostol
Мнения: 126
Регистриран на: Нед 27 яну 2008 23:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Мнениеот apostol » Чет 14 фев 2008 21:29


Колега-от комп зависи но той се ръководи от редица фактори(темп на охл течност,количество и темп на постъпилия въздух,подадена газ и др)като за начало-провери клапата на дебитомера дали се движи свободно и без пресекулки(случва се по-често при автомобили на газ....)не вярвам майсторите да не са проверили другите стойности.А бензина в маслото е нормално следствие на такъв проблем.


Потребителски аватар
jigsaw
Мнения: 83
Регистриран на: Сря 15 авг 2007 12:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот jigsaw » Пон 18 фев 2008 11:56


Благодаря за инфото.Колата няма газова уредба и никога не е имала.Не съм сигурен кое е дебитометъра ако говориш за една малка черна кутийка над въздушния филтър на която пише Bosch ако не се лъжа с кабелче в нея ще я проверя.Ако някой знае фирма или човек който се занимава с ремонт на компютри за коли ще съм му благодарен да сподели информация.


Потребителски аватар
suchmo
Мнения: 25
Регистриран на: Нед 03 фев 2008 20:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот suchmo » Пон 18 фев 2008 18:44


Пич провери си ламд сондата защото При повреда в нея двигателя прекъсва,дави се и на място вдига много оборотите. Цената е около 70-80лв. А и ако лесно я отвиеш много лесно се сменя стига да не е запекла.


Потребителски аватар
jigsaw
Мнения: 83
Регистриран на: Сря 15 авг 2007 12:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот jigsaw » Нед 24 фев 2008 23:42


@suchmo този мотор няма ламбда сонда но благодаря за инфото :) Проблема е решен не бил компа а дебитометъра някаква пружинка имало вътре на някакъв клапан и от тук всичко се объркало.Сега няма ядове.А само да спомена проблема го оправиха в БОШ под моста чавдар много са добри тия пичове и са много точни.А тия бастуни дето ми обясниха да си сменя компа да не стъпвате при тях сервиза на Дунав 92!!!!



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 45 госта