Проблем със Стартера

Техническа и сервизна информация за Passat
schiller
Мнения: 103
Регистриран на: Пон 28 яну 2008 19:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Благоевград

Проблем със Стартера

Мнениеот schiller » Пон 18 фев 2008 17:38


Проблема е следния:1-2 пъти когато дам контакт да запаля мотора се чува едно цвилене,предполагам че е бендикс и е за смяна.това стана при студен и топъл двигател.не знам дали има някакво значение но го пиша.другото нещо е:когато запаля при студен двигател а понякога и при топъл ,но колата е работила и след известно време се чува едно ,нещо като стържене приличащо на как да го опиша,на все едно да държиш ключа и да продължиш да настояваш да запали а то всъшност мотора си работи.има ли в случая проблем и какво трябва да направа за да се отстрани.и разбира се сериозно ли е това.




Потребителски аватар
suchmo
Мнения: 25
Регистриран на: Нед 03 фев 2008 20:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот suchmo » Пон 18 фев 2008 18:25


И аз имах такъв проблем и когато свалих стартера зъбчатката на бендикса така беше запекла ,че ядва е развъртях като слагах рядко масло.А също тя трябва много леко да се предвижва и по остта на ротора.Затова ти пожелавам по-топло време и сваляй стартера, не е толкова сложно!


petinomer
Мнения: 4
Регистриран на: Нед 17 фев 2008 23:17
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Търговище

Мнениеот petinomer » Пон 18 фев 2008 18:31


Приятелю аз имам саштия проблем на моята В3-ка ама я карам така вече 3 месеца. Нали знаеш или няма пари или време. Но най-вероятно е от бендикса да ти кажа защото на мен така ми казаха.


schiller
Мнения: 103
Регистриран на: Пон 28 яну 2008 19:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Благоевград

Мнениеот schiller » Пон 18 фев 2008 18:44


Благодаря ви.


Потребителски аватар
suchmo
Мнения: 25
Регистриран на: Нед 03 фев 2008 20:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот suchmo » Пон 18 фев 2008 18:48


Сваляйте момчета поне на тея коли е на лесно място и не е трудно.


Потребителски аватар
ppupof
Мнения: 34
Регистриран на: Нед 10 фев 2008 21:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен

Мнениеот ppupof » Пон 18 фев 2008 19:53


А трябва ли да се подпира двигателя като при голф2 за да не пропадне? :???


Потребителски аватар
suchmo
Мнения: 25
Регистриран на: Нед 03 фев 2008 20:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот suchmo » Пон 18 фев 2008 22:04


Стига бе, какво подпиране за един стартер дето се държи на три болта!


schiller
Мнения: 103
Регистриран на: Пон 28 яну 2008 19:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Благоевград

Мнениеот schiller » Пон 18 фев 2008 22:39


мисля че не е сложно защото тия от сервиза ми казаха че не било сложно.а сега пък и двигател да се подпира лелеле.


Потребителски аватар
radotom
Модератор
Модератор
Мнения: 19577
Регистриран на: Пет 10 мар 2006 19:42
Автомобил: Sharan 7M
Двигател: AFN
Местоположение: Пловдив

Мнениеот radotom » Пон 18 фев 2008 22:41


suchmo написа:Стига бе, какво подпиране за един стартер дето се държи на три болта!

:lol: Стартера се държи на 2 болта
Единия от който, предния, държи и цялата скоростна кутия и двигател към предния тампон ;)
Макар, чееее.... аз като си свалям стартера не го подпирам мотора, прсото внимавам да не го клатя много и веднага, след като го дръпна стартера си вкарвам болта на място, без да го стягам и съм спокоен ;)


schiller
Мнения: 103
Регистриран на: Пон 28 яну 2008 19:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Благоевград

Мнениеот schiller » Пон 18 фев 2008 22:49


е аз не мога да го разглобя сам но ще се надявам тея от сервиза да си знаят работата и както писахте да направят това което е правилно защото после не ми се дават пари за чужди и допълнителни грешки.


Потребителски аватар
Petrov75
Мнения: 4
Регистриран на: Чет 31 яну 2008 9:12
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Мнениеот Petrov75 » Сря 20 фев 2008 18:40


radotom написа:
suchmo написа:Стига бе, какво подпиране за един стартер дето се държи на три болта!

:lol: Стартера се държи на 2 болта
Единия от който, предния, държи и цялата скоростна кутия и двигател към предния тампон ;)
Макар, чееее.... аз като си свалям стартера не го подпирам мотора, прсото внимавам да не го клатя много и веднага, след като го дръпна стартера си вкарвам болта на място, без да го стягам и съм спокоен ;)


много добре казано но ако е подкрепено с една две снимчици(щото искам сааам :077:)ще е перфектно,пък бирата от мен като дойдеш във Варна :beer


Потребителски аватар
radotom
Модератор
Модератор
Мнения: 19577
Регистриран на: Пет 10 мар 2006 19:42
Автомобил: Sharan 7M
Двигател: AFN
Местоположение: Пловдив

Мнениеот radotom » Сря 20 фев 2008 23:41


Petrov75 написа:много добре казано но ако е подкрепено с една две снимчици(щото искам сааам :077:)ще е перфектно

Олелееее... :horror:
Не ме карай да свалям старера, че да правя снимки! Моля те! :lol:
Достатъчно задачки ме чакат по профилактиране на задни спирачни апарати, смяна на дискове (преди малко ги получих от колегата madox :bowdown :bowdown :yeaha: ) и естествено- смяна на лагери, че то така или иначе ще се разглобява...
Само дето не знам кога ще остане време :(

Само като инфо: единия от болтовете на стартера се пада отдолу. Без канал или повдигач е исключителлно неудобно да се работи. Не, че е невъзможно, ама ако е клеасал болта... :(
Отделно, има една втулка, дето е в кожуха на скоростната кутия. Тя се избива или с малка инерционна скоба, или се вади с медтчик.
За нея пък е почти невъзможно да видиш къде бъркаш, ако не е повдигната колата :( ... или не си баси гъвкавото човече! :lol:


Потребителски аватар
Petrov75
Мнения: 4
Регистриран на: Чет 31 яну 2008 9:12
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Мнениеот Petrov75 » Чет 21 фев 2008 8:48


radotom написа:
Petrov75 написа:много добре казано но ако е подкрепено с една две снимчици(щото искам сааам :077:)ще е перфектно

Олелееее... :horror:
Не ме карай да свалям старера, че да правя снимки! Моля те! :lol:
...
Ее нищо, аз само да пробвам.Защото колегата bobcho с неговите снимки (на парното) много ми помогна!Успех със спирачките

П.П Пък бирата остава :drunk :D


Потребителски аватар
Masculan
Мнения: 108
Регистриран на: Нед 02 сеп 2007 8:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Masculan » Чет 21 фев 2008 13:02


Ако някой иска да си поправя стартера, мога да му кажа къде и колко струва- Гаранция за качествено изпълнение! :D :D :D


Потребителски аватар
proxy
Мнения: 259
Регистриран на: Нед 15 апр 2007 11:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот proxy » Пет 22 фев 2008 23:54


Моя е за ремонт, но в момента стоя и му се чудя само.... Та предложи нещо, ако можеш и ориентировъчна цена да ми дадеш...



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: powerade, vasko_bulgaria, Zhorieff и 36 госта