Питане за маслото?!

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
DimitarBT
Мнения: 744
Регистриран на: Съб 23 фев 2008 8:38
Автомобил: VW Passat B3
Двигател: 2E
Местоположение: Ловеч
Контакти:

Мнениеот DimitarBT » Съб 10 яну 2009 19:03


спокойно колега.аз съм забелязвал същата бяла материя по капачката.като загрее добре колата и изчезва.карай и не се плаши




nepreklonniq
Мнения: 567
Регистриран на: Съб 08 мар 2008 18:04
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот nepreklonniq » Съб 10 яну 2009 19:12


Благодаря колега, че ме успокояваш, но точно това се мъча да обясня че това сиво- бяло нещо е само по щеката!


Потребителски аватар
bobich
Мнения: 203
Регистриран на: Нед 27 юли 2008 19:41
Автомобил: Passat B6
Двигател: CBAB
Местоположение: Варна

Re: Питане за маслото?!

Мнениеот bobich » Пет 16 яну 2009 11:26


Споко колега , аз преди години бях слагал Лики Моли и си спомням , че самото масло е с цвят графит. Т.е това е масло, което виждаш по щеката , а след като загрее колата то потъмнява , поне според мен. Отиди при майстори където сменят масла и питай какъв цвят е маслото Лики Моли.


nepreklonniq
Мнения: 567
Регистриран на: Съб 08 мар 2008 18:04
Автомобил:
Двигател:

Re: Питане за маслото?!

Мнениеот nepreklonniq » Пет 16 яну 2009 13:31


Благодаря,колеги! Маслото ми не е пресечено - надявам се!!!! :roll: Карам си го все още! Явно това бялото маргариноподобно нещо е наистина конденз! Просто няма какво да бъде друго - при температури от минус 19 градуса рано сутрин и то в продължение на 4-5 дни! Имам приятел, на които даже му замръзна хидравликата на волана и след като запали, хидравличната помпа протече отвсякъде.Явно маслата, с които караме не са подходящи за такива минусови температури! Някъде имаше диаграма за тепературния диапазон на всяко масло, но в момента не се сещам къде съм го гледал. Желая ви приятен ден и безпроблемно шофиране!!!



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Bing [Bot] и 20 госта