спирачки на Б3

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
speleologiq
Мнения: 64
Регистриран на: Сря 12 дек 2007 1:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Габрово

спирачки на Б3

Мнениеот speleologiq » Вто 13 окт 2009 17:26


Здравейте колеги. След дълго ровене чрез търсачката и четене на различни мнения и теми реших да драсна темичка с моя проблем.
Преди около седмица при по-рязко спиране разбрах че цялата кола се спира от предно ляво колело или по точно само то провлачваше като натисна яко педала. Рекох да се хвана да обезвъздуша и да огледам системата, нямаше теч, буталцата си се движат, предни накладки смених (от четерте колела най-изтъркани бяха предни леви). От цялата работа разбрах че колата си е спирала само с предни и най-вече с лявото колело. Реших да понатегна и кантарчето - ефект имаше и колата спираше един два дена и с задните, но след това стария проблем се върна. Пасата е без АБС 91г. Незнам вече какво да правя :cry:




nepreklonniq
Мнения: 567
Регистриран на: Съб 08 мар 2008 18:04
Автомобил:
Двигател:

Re: спирачки на Б3

Мнениеот nepreklonniq » Вто 13 окт 2009 17:54


Колега, сигурно имаш запушен кръг от спирачната система. Това става от разлагането на спирачните маркучи. Ако проверяваш системата, по добре смени спирачната течност с нова, но след като си смениш спирачните маркучи.


Потребителски аватар
speleologiq
Мнения: 64
Регистриран на: Сря 12 дек 2007 1:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Габрово

Re: спирачки на Б3

Мнениеот speleologiq » Вто 13 окт 2009 18:09


забравих да напиша че педала ми става твърд чак след 3-тото натискане


nepreklonniq
Мнения: 567
Регистриран на: Съб 08 мар 2008 18:04
Автомобил:
Двигател:

Re: спирачки на Б3

Мнениеот nepreklonniq » Вто 13 окт 2009 19:08


Зле обезвъздушена система, или нещо което е много лошо - проблем със сервоапарата.


Потребителски аватар
spitt
Мнения: 49
Регистриран на: Нед 31 май 2009 10:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: razgrad, sofiq

Re: спирачки на Б3

Мнениеот spitt » Вто 13 окт 2009 19:18


Колега смени си спирачната помпа и мисля (даже съм убеден) че ще се оправи положението. По принцип тези коли или по - скоро тази спирачна система страда от това. Мой приятел имаше същият проблем и точно това се оказа. Успех.. Обезвъздушаването предполагам знаеш - от най-далечното колело спрямо спирачната помпа.. При него педала беше мек слизаше почти до долу, при напомпване на педала идват за момент и после пак няма никой.


Потребителски аватар
speleologiq
Мнения: 64
Регистриран на: Сря 12 дек 2007 1:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Габрово

Re: спирачки на Б3

Мнениеот speleologiq » Вто 13 окт 2009 19:25


Все се надявах някак си да е нещо,което ще ми коства по-малко средства и все още се чудя дали да сменям помпата.


nepreklonniq
Мнения: 567
Регистриран на: Съб 08 мар 2008 18:04
Автомобил:
Двигател:

Re: спирачки на Б3

Мнениеот nepreklonniq » Вто 13 окт 2009 19:40


Първо пробвай пак да я обезвъздушиш! После добре огледай всички колела за течове от цилиндърчетата! И тогава ако нямаш спирачки виж си вакуума към сервото... И едва тогава отиваш към помпата....


Потребителски аватар
speleologiq
Мнения: 64
Регистриран на: Сря 12 дек 2007 1:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Габрово

Re: спирачки на Б3

Мнениеот speleologiq » Вто 13 окт 2009 19:44


не съм запознат какво представлява този вакум и какво трябва да гледам ?


nepreklonniq
Мнения: 567
Регистриран на: Съб 08 мар 2008 18:04
Автомобил:
Двигател:

Re: спирачки на Б3

Мнениеот nepreklonniq » Вто 13 окт 2009 19:57


От колектора на мотора има тръбичка, която отива към сервото. Виж я дали е здрава...Черна на цвят и е от пластмаса...


Потребителски аватар
milmar
Мнения: 4933
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 2:57
Автомобил: Passat B4 and B6 Variant
Двигател: 1Z and CBDC
Местоположение: Русе

Re: спирачки на Б3

Мнениеот milmar » Вто 13 окт 2009 20:25


Ако е дизел - маркуча "идва" от друго място , но в крайна сметка отива в "кюмбето" на сервото . Аз отхвърлям вероятността обаче в твоя случай проблема да е с вакуума :wink: .


Потребителски аватар
dandan
Мнения: 768
Регистриран на: Сря 28 мар 2007 7:31
Автомобил: Passat B5-5
Двигател: AHA 2003
Местоположение: Montreal

Re: спирачки на Б3

Мнениеот dandan » Сря 14 окт 2009 4:25


Лесно се установяват запушвания при обезвъздушаване. Ако струята е еднаква при ляво и дясно колело и педала ти потъва лесно при развити обезвъздушители значи ще трябва да търсиш другаде...


Потребителски аватар
speleologiq
Мнения: 64
Регистриран на: Сря 12 дек 2007 1:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Габрово

Re: спирачки на Б3

Мнениеот speleologiq » Сря 14 окт 2009 21:06


ще пробвам пак да поразвия обезвъздушителчетата, но има проблем със заден десен обезвъздушител понеже при последното обезвъздушаване брат ми го счупи при затягането :( .


nepreklonniq
Мнения: 567
Регистриран на: Съб 08 мар 2008 18:04
Автомобил:
Двигател:

Re: спирачки на Б3

Мнениеот nepreklonniq » Чет 15 окт 2009 7:29


Ето, вероятно от там ти е дръпнало пак въздух в системата! Смени цялото цилиндърче, защото с разпробиване не става добре! После пак обезвъздушаване...


Потребителски аватар
speleologiq
Мнения: 64
Регистриран на: Сря 12 дек 2007 1:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Габрово

Re: спирачки на Б3

Мнениеот speleologiq » Нед 18 окт 2009 12:04


Та смених си цилиндърчето и яко преточих спирачна течност.Резултата от цялата работа е че в момента педалът ми не потъва и отпред спирачките са супер добре,но остава проблема със задните.Незнам точно как да разбера дали кантара ми работи както трябва и дали проблема е от там. :?:


Потребителски аватар
spitt
Мнения: 49
Регистриран на: Нед 31 май 2009 10:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: razgrad, sofiq

Re: спирачки на Б3

Мнениеот spitt » Нед 18 окт 2009 16:15


Колега отзад колата с дискове ли е или с барабани. Защото ако е с дискове те си клеясват доста бързо. Трябва да ги раздвижиш и ще се оправят нещата, но право виж дали стига до там налягане. Моята стоя почти 2 год и с кантара нямах проблем, а хората слагат и разни спортни окачвания и нз дали някои е останал без спирачки задни от кантар, спецялно на тези модели!!!



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: s7151kv и 52 госта