Passat B5.5 - Какви чистачки

Техническа и сервизна информация за Passat
nikvw
Мнения: 88
Регистриран на: Нед 18 окт 2009 20:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Чистачки за Passat B5.5

Мнениеот nikvw » Пон 21 дек 2009 22:48


Колега bonev,
И аз исках да си взема чистачки на нормални цени, но не намерих никъде. Моят пасат е б5.5 и рамената на чистачкките не са като старите със кукички, а са с едно като шило, където се надяват чистачките. Проверил съм в омв, шел, лукойл, еко, кауфланд и още 2 други месни автомагазинчета и всички безраменни чистачки, които имаха бяха за стария тип - с кукичка. Имаха и различни приставки, но провбах едни в ОМВ, които бяха отворени и пак не ставаха. Единствено в едното магазинче имаха Валео за 48 лева... Тези, за които говориш стават ли за новия тип рамо, не с кукичка които са? Щото тия оригиналните егати и ш******** чистачки, малко да им стане студено и веднга почват адски силно да скърцат и да чистят Ужацно просто!!!! Ок, ако проблема е и в натиска на рамото - да не чистят добре, но самото скърцане е прекалееено много, дори и когато са прибрани вътре в колата и не ги е валяло сняг!!!!!!!! Днес съм си ги прибрал вкъщи, да са на топло, та да видим утре какво ще стане. Но за 73 лева и под 3 градуса скърцат като луди! Това не е истина просто :) Лелкъм то оргинЪлдЪ ленд!
Дано се окажа, че бъркам и след смазването на рамената всичко се оправи като с магическа пръчка :)




Потребителски аватар
besnia7
Мнения: 129
Регистриран на: Пон 04 авг 2008 0:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Чистачки за Passat B5.5

Мнениеот besnia7 » Пон 21 дек 2009 23:53


Колеги :(
Направо ви съжалявам като чета тея неща за чистачките за по 50-60-70 лв.
Тва не е човешко death , аз бих отишъл да направя рекламация и да си търся правата до край, защото затова сме на тоя хал и търговците се ебават с цените и качеството, защото не се търсим правата.
Не казвам че не са качествени чистачките ви, обаче има вероятност да не са за зимата а примерно да са за лято и пролет.
Ако са ви продали чистачки и не чистят да му мислят те не Вие
Както вече писах и аз съм с такива чистачки на б5.5, но за много по малко пари и съм доволен за сега, но колата ми стой в гараж и реално след 3-4 дена ще разбера що за стока са на минусови температури.
Ако това ви успокоява не сте само вие така, знам и за други като вас, който зимата имат проблеми със въпросните скъпи марки.
Ако търговците бяха истински търговци щяха да ви кажат: Тези чистачки не са за сегашния сезон, вземи си обикновенни и като се постопли ела ще ти дам теа скъпите и ще си предоволен.
По тоя начин се печелят клиенти, ходете и се карайте ако щете псувайте ги. Тва не са хора тва са пиявици.

ПС: не всички са такива, но 95 % тва заслужават :beat_butt2


nikvw
Мнения: 88
Регистриран на: Нед 18 окт 2009 20:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Чистачки за Passat B5.5

Мнениеот nikvw » Вто 22 дек 2009 11:29


Ами колеги,
Току що се обадих на Порше Изток и им казах, че искам да подам оплакване за чистачките. Свързаха ме с някакъв завеждащ резервни части. Та обясних му аз как не е логично и не може като капне 2 грама сняг и чистачките да не чистят, прескачат, скърцат и т.н... при това са купени на 12 декември.
И той ми каза да съм отишъл там, да проверат дали е от чистачките или е от нещо друго, даже да ги вкарали вътре малко да се постоплели... при което му казах, какво ще рече малко да се постоплят? Не мога да карам ако е студено ли?!? И той каза, ами сега беше много студено тези дни, бла бла, но сега няма да е толкова студено вече така че може и да не чакаме да се постоплят... ала бала и ако било от чистачките, щели да ми ги сменат... Но трябва да отида там до 18часа, което ми е на 20 км от работата, ще ми отиде за 10 лева гориво дето се вика, но ако мога да изляза по-рано от работата ще отида!!!!!! И ще пиша какво е станало...


Потребителски аватар
mitko3040
Мнения: 68
Регистриран на: Пон 11 авг 2008 14:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Чистачки за Passat B5.5

Мнениеот mitko3040 » Вто 22 дек 2009 15:22


Колеги и моите чистачки са за смяна, да ходя в магазина на VW или нещо друго да търся?


KirilGeorgiev
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2709
Регистриран на: Сря 18 мар 2009 13:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Чистачки за Passat B5.5

Мнениеот KirilGeorgiev » Вто 22 дек 2009 17:12


Защо не си сменявате само гумичките ами давате грешни пари?


nikvw
Мнения: 88
Регистриран на: Нед 18 окт 2009 20:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Чистачки за Passat B5.5

Мнениеот nikvw » Вто 22 дек 2009 17:54


Колега mitko3040,
С моя опит... не бих ти препоръчал. Сега като е по топло, около нулата и като си държа чистачките вкъщи чистят добре. Но след като валеше сняг и за 30 мин където пазарувах във Фантастико беше наваляло половин сантиметър и вече бяха ужасни!!!!!!!!!!!!!!
Наистина, като си ги държа на топло после чистят отлично, но е***** и чистачките, ако на 2 седмици не чистят добре, като при това са оригиналдЪ ... Не е логично като стане по-студено (при това не -30, ами още на -10тина) да почват да се държат ужасно зле! Ако отидеш на кафе и вали сняг... няма да си сваляш и слагаш всеки път, доста досадно.
Ако ти се дават 73 лева, купи си и ти, но аз пак не бих си купил Валео оттам!!!!!!! Ако можеш изкарай още 2 месеца, докато мине зимата със старите си и после си купи някакви нови. Каквито парите ти позволят. И аз предпочитам хуваби и качествени чистачки, но тези от 73 лева от Порше изток не спадат в тази категория :)
А за смяната на перата - трябва да провера дали може на старите ми чистачки, защото захвата е некакъв по-странен (от новите просто) от тези, които са с кукичка, та да не се налага "хирургична" намеса. Не съм сменял пера на чистачки дето захващането е с дупка и се мушкат като на шиш... Някой ако е сменявал да сподели :)


Потребителски аватар
dancing_niki
Скиора
Мнения: 2106
Регистриран на: Нед 24 сеп 2006 17:55
Автомобил: VW Touareg V6 TDI Individual
Двигател: CASA
Местоположение: София

Re: Чистачки за Passat B5.5

Мнениеот dancing_niki » Вто 22 дек 2009 21:55


Колеги, почти 100% проблема е в силата на натиска на рамото върху чистачката. Смених си пружината (направиха ми нова в една работилница, която се занимава само с това), напръсках с WD-40 щифта и около него и има осезаема разлика. Ако не си намерите кой да ви направи пружини мога да ви ги поръчам и да ви ги пратя, но смяната е много шибана ако не свалите рамената. Другата врътка е нови рамена (50-60 лева бройката). Ако не сте сигурни си направете експеримент. Леко повдигнете рамото и го пуснете пак върху стъклото и ще видите дали има разлика м/у двете. То просто изтропва по различен начин. Поне при мен пасажерското рамо притискаше доста по-силно от шофьорското. За координати на работилницата за пружините на лични.


Потребителски аватар
mitko3040
Мнения: 68
Регистриран на: Пон 11 авг 2008 14:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Чистачки за Passat B5.5

Мнениеот mitko3040 » Вто 22 дек 2009 22:52


nikvw написа:Колега mitko3040,
С моя опит... не бих ти препоръчал. Сега като е по топло, около нулата и като си държа чистачките вкъщи чистят добре. Но след като валеше сняг и за 30 мин където пазарувах във Фантастико беше наваляло половин сантиметър и вече бяха ужасни!!!!!!!!!!!!!!
Наистина, като си ги държа на топло после чистят отлично, но е***** и чистачките, ако на 2 седмици не чистят добре, като при това са оригиналдЪ ... Не е логично като стане по-студено (при това не -30, ами още на -10тина) да почват да се държат ужасно зле! Ако отидеш на кафе и вали сняг... няма да си сваляш и слагаш всеки път, доста досадно.
Ако ти се дават 73 лева, купи си и ти, но аз пак не бих си купил Валео оттам!!!!!!! Ако можеш изкарай още 2 месеца, докато мине зимата със старите си и после си купи някакви нови. Каквито парите ти позволят. И аз предпочитам хуваби и качествени чистачки, но тези от 73 лева от Порше изток не спадат в тази категория :)
А за смяната на перата - трябва да провера дали може на старите ми чистачки, защото захвата е некакъв по-странен (от новите просто) от тези, които са с кукичка, та да не се налага "хирургична" намеса. Не съм сменял пера на чистачки дето захващането е с дупка и се мушкат като на шиш... Някой ако е сменявал да сподели :)

Да и така става. Ще изчакам още 2 месеца и тогава ще сменям.


Потребителски аватар
greda
Мнения: 727
Регистриран на: Вто 04 сеп 2007 14:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Чистачки за Passat B5.5

Мнениеот greda » Вто 05 яну 2010 11:39


dancing_niki написа:Колеги, почти 100% проблема е в силата на натиска на рамото върху чистачката.....

:да:
Най-мъдрото мнение до момента.
Колеги, замислете се малко. Очаквате да си купите чистачки от 5 до 105 лева, няма значение, и те да работят перфектно при всякави условия. Няма да стане.
През лятото по градовете ни има толкова пясък, който се отделя по стъклата, че няма начин поне веднъж да не си прекараш чистачките през "песъкоструй" без да се усетиш. Зимата, на минусова температура водата замръзва и блокира движещите се части, е как да събере всичко от стъклото?
Като всеки механизъм и този иска поддръжка. Ако ви мързи - не псувайте чистачките :wink:
Обикновено избягвам да го казвам, но след като 60-70 лева са ви много, защо карате такива коли?
За старата ми двойка Бош чистачките ми струваха около 20 лева, сега за 4-ката са около 30. Доволен съм, сменям ги през около 30 000 км (защото е по-важно колко пъти ще минат по стъклото, а не на колко години са :012: ) и нямам грижи :banana


nikvw
Мнения: 88
Регистриран на: Нед 18 окт 2009 20:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Чистачки за Passat B5.5

Мнениеот nikvw » Вто 05 яну 2010 14:38


Колега, почти не си прав :)
Очаквам, като си купя чистачки оригинални, от официалния вносител и на такава цена да чистят перфектно на сняг, пясък, лято, зима... все пак тук не става -50 зимата... На предишната кола си купих "наливни" (продаваха се на бройка) Шампионки с металното рамо и мога да ти кажа, че и зимата и като си имаше сняг, само ги поотупам и не са ми скърцали или каквото и да е. А днес, с моите лиубими оригинални чистачки, 40 минути до работата и понатрупа сняг около тях и трябваше да ги тупам на светофара, че така почнаха да ми мажат, че беше много зле!
А колата не ми е чак толкова скъпа... Просто човек с малко разум не би предпочел да даде толкова пари за чистачки, за които доста хора казват, че не вършат кой знае каква работа!!! Не само от мен, а и от други колеги са оплакванията. Уви, не само цената на чистачката е важна колега! И съотношението цена на кола, цена на чистачки... е малко пусто. И за 1000 лева голф да караш, пак е по-добре да си купиш нормални чистачки(например около 20тина лева комплекта), а не от 3 лева...
Както се казва, не съм толкова богат да си купувам евтини неща, но и не съм толкова тъп, за да си купувам скъпи боклуци :)

Но си прав, че е важно колко пъти са минали през стъклото, а не само годините (въпреки, че има малко значение и това... както всяко Нормално нещо, качеството се губи с времето). Но осреднено през годините, ако си караш стандартно е много малка разликата колко си пускал чистачките. А е много по-лесно да броиш годините, отколкото колко пъти са ти минали чистачките, нали... :)


Потребителски аватар
greda
Мнения: 727
Регистриран на: Вто 04 сеп 2007 14:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Чистачки за Passat B5.5

Мнениеот greda » Вто 05 яну 2010 14:51


Говоря по-принцип. Нямам предвид точно твоя случай. Не знам защо се "удървя" оригиналното Валео и действително изглежда странно, както го описваш. Доста народ около мен кара с Аеротуин и няма подобни грижи. Естествено с уговорките за размразено стъкло и т.н., но чистачките си им спят по колите...
Интересно ми е какво ще ти кажат от Порше, ако успееш да стигнеш до там :roll:

Колкото до усредняването - на служебната си кола сменявам чистачки два пъти в годината, а на личната веднъж на две години. Така се научих да усреднявам пробега, а не годините :wink:


Silverclub
Мнения: 29
Регистриран на: Сря 07 яну 2009 9:45
Автомобил: VW Passat
Двигател: BMP 2012
Местоположение: София

Re: Чистачки за Passat B5.5

Мнениеот Silverclub » Вто 05 яну 2010 15:43


Вземайте Валео и поне за 1 година и половина забравяте за чистачки.20 лв струват и си ги бива.Почти всичките ми познати вкл. и аз сме с Валео и досега няма нито един дето да се е оплакъл!!!


nikvw
Мнения: 88
Регистриран на: Нед 18 окт 2009 20:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Чистачки за Passat B5.5

Мнениеот nikvw » Вто 05 яну 2010 22:39


Ами стигнах и до Порше... но по телефона :) И ми казаха да съм отишъл там, да я вкарат на топло и да ги тестват... Но пък те на топло си чистят добре, не го отричам. Но като ги навали сняг, дори и като карам, много се задръства или не знам как да го опиша, но полепва по чистачката и му идва в повече явно и почва доста да маца. Когато спрях на светофара и излязох да ги изчистя, ми направи впечатление, че има като полепен сняг някъде между долната част, която чисти и огънатото рамо, но това се е натрупало само докато съм шофирал около 40 мин да кажем. И като го изчистих пак чистеха добре, но .... аз пръв път ми се случва след като съм изчистил чистачката и карам, да спирам да я чистя пак. Но до сега съм карам само със обикновените чистачки, с металното рамо.
А тези Валео за 20 лева от къде ги вземаш? От Порше са 73, а от едно квартално магазинче за авточасти комплекта беше 48...


Потребителски аватар
longora
Мнения: 2153
Регистриран на: Сря 15 мар 2006 12:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Чистачки за Passat B5.5

Мнениеот longora » Пон 25 яну 2010 15:54


Колеги, и аз направих грешката преди няколко дни да си взема чистачки от САКАР АУТО. Моите са от стария тип - с раменете и струваха 66лв ( в БОШ ми казаха 60 и за това репих от САКАР да си ги взема ) Мислих си оригинални чистачки, ще чистат много добре. Аз си мислих че ще са БОШ, но уви, бяха Валео.. помислих си нищо, нали са оригинални. Прибрах се до вкъщи, слагам чистачките и О Ужас.. същия случая като теб колега nikvw - чистачките оставят мокри линиики по стъклото които седят няколко секунди. Тия дни ще имам път към Овча Купел и ще мина през САКАР да видим какво ще ми кажат.. мислих да си взимам термостат от там, но като им гледам чистачките се замислям дали вече да си купя нещо от "вносителя" на марката...


nikvw
Мнения: 88
Регистриран на: Нед 18 окт 2009 20:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Чистачки за Passat B5.5

Мнениеот nikvw » Пон 25 яну 2010 16:10


Ами колега longora, отиди при тея и им ги ******
Моите катое топло чистят добре, но стане ли по-хладно и фул шит става :)
Аз на предишната кола си бях купил Champion чистачки от тези старите, с металното рамо и оттях съм най-доволен :)
Купих ги от Люлин от някакво квартално магазинче, даже ги продаваха "наливно" на бройка и беше 10-12 лева едната, споредзависи от размера. Ако решиш да си купиш пак чистачки, пиши ми съобщение, ще се опитам да обясна къде беше магазинчето. То не че ще са перфектните чистачки, но все пак са по 10-тина лева едната и поне като нови чистат доста добре.

Успех и пиши ако ходиш САКАР ауто...



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 51 госта