Смяна на мека връзка на генерацията

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
MobilLife
Мнения: 551
Регистриран на: Пет 31 мар 2006 16:39
Автомобил: Wv golf 5 +
Двигател:
Местоположение: Мездра-Марс
Контакти:

Мнениеот MobilLife » Нед 16 апр 2006 17:42


Колега kriss 11 доволен ли си от тръбата - питам защото се чудя тръба или гърне да сложа на мястото на катализатора?




Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13448
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Мнениеот kris11 » Пон 17 апр 2006 18:12


MobilLife написа:Колега kriss 11 доволен ли си от тръбата - питам защото се чудя тръба или гърне да сложа на мястото на катализатора?


Как да ти кажа?. Тръбата е 10 лв. Дори , ако се затегне много положението ще избуша внимателно карантиите на катализатора и ще го присадя като резна тръбата.
Защо да се набутвам с 1 гърне за 40-50 - 60 лв ?? , което ще се разкапи след 2-3 год. максимум.
Не мога да направя разлика в шума на ПХ защото пращеше яко през меката връзка / прореваваше/.
Според мен не е по-шумна колата на ПХ . Сякаш малко е по шумна над 3800 - 4000 об. и при пускане на газта на 4000-4500 об се чува едно припляскване познато от спортните коли.Не знам да не е от накрайника.
При мен мотор АЕЕ сондата е нагоре по тръбата веднага след изпускателният колектор, На 1,6 моно мисля , че е долу на катализатора. И това има значение при присаждането / .
Малко е субективно - може и да си внушавам / но според писанията / колата се отваря като се махне катализатора.


Потребителски аватар
ЧАНДЛЪР БИНК
Мнения: 456
Регистриран на: Пон 25 апр 2005 14:53
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот ЧАНДЛЪР БИНК » Чет 27 апр 2006 21:12


Вчера смених моята в кв.Илиенци меката връзка си беше от тях и ми дадоха 18месеца гаранция. Смених мека връзка и катализатора с резонантно гърне . Цялата галимация ми излезна 110 лв като си взех катализатора . Ако имаш интертес мога да ти кажа каде съм го направил.





П.с. след смяната изчезнаха и вибрациите който имах в купето.



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 63 госта