Passat CC 1.8T DSG - забавяне при тръгване

Техническа и сервизна информация за Passat
K
Мнения: 1334
Регистриран на: Вто 09 окт 2007 21:01
Автомобил: Passat B6
Двигател: DSG 4x4 CBBB

Re: забавяне при тръгване с DSG

Мнениеот K » Пет 03 юни 2011 17:52


Кефите ме как точно и убедително диагностицирате нещата в нета :beer




pavel_andreev
Мнения: 401
Регистриран на: Вто 21 апр 2009 21:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: забавяне при тръгване с DSG

Мнениеот pavel_andreev » Пет 03 юни 2011 19:47


Имам DSG 6 степенна на Passat 6 140TDI. Авомобилът вече стана на 2 години. Скоростната кутия е фантстична според моите разбирания. Карал съм и други коли с автоматични скорости и много с ръчни. Тази е значително по-добра от всичко друго което съм използвал или пробвал.
Имах малки притеснения, преди да купя такава скъпа нова (за мен) кола с автоматични скорости. Сега, 2 години след това нямам никакви съмнения за удобствата и качествата на DSG. Единствения недостаък е 0.5л. по-голям разход на нафта в града. Имам поръчан нов Пасат Б7, който е 125KW и е пак с DSG. То е отново 6 степенно. 7-степенната кутия слагат на "по-малките" двигатели.
На моята кола няма никакво забавяне при потегляне. Нямам никакви проблеми при ускоряване и включване в движение. Може би наистина има проблем със скоростната кутия. Знам, че на Б7 при 100Kwt ТДИ може да се поръча устройство, което отделя двигателя от скоростната кутия и така колата не гори този 0.5л повече в градско движение. Може би наличието на такова устройство внася забавяне ?!


Потребителски аватар
dancing_niki
Скиора
Мнения: 2106
Регистриран на: Нед 24 сеп 2006 17:55
Автомобил: VW Touareg V6 TDI Individual
Двигател: CASA
Местоположение: София

Re: забавяне при тръгване с DSG

Мнениеот dancing_niki » Пет 03 юни 2011 22:22


Тук имам съмнение, че въпросното устройство е системата Stop/Start иначе DSG-то, както казах вече, когато автомобила не е в движение е на неутрална, а не както при конвенционалния автоматик да е на директна и оттам допълнително да увеличава разхода при престой на едно място.


pavel_andreev
Мнения: 401
Регистриран на: Вто 21 апр 2009 21:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: забавяне при тръгване с DSG

Мнениеот pavel_andreev » Съб 04 юни 2011 9:15


Не е старт стоп системата на дигателя а е това:
0G6 - Функция „Свободен ход”
(Двигателят автоматично се отделя от трансмисията и се поддържа в режим на празен ход, когато водачът отмести крака си от педала
на газта. При спиране двигателят отново се свързва с трансмисията, при прекъснато подаване на гориво моторната спирачка намалява
спирачния път. Само за двигател 2.0TDI 140 к.с. DSG. Само в комбинация с мултифункционален кожен волан - PM3.)


Потребителски аватар
ФСБ
Мнения: 108
Регистриран на: Пон 13 окт 2008 10:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: забавяне при тръгване с DSG

Мнениеот ФСБ » Пон 06 юни 2011 16:36


пичове вие ме притеснихте и си запазих час в Порше, че колата е в гаранция... Иначе наистина не е чак 2 сек забавянето и е при изнасяне на колата, както сте го написли и вие, ама ми се струва странно.. Човека от Порше ми обясни по тела в общи линии това което казвате и че е нормално поради спецификата на тези кутии, но по-добре наиситна да го видят все пак да не се окаже друго...


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6170
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: забавяне при тръгване с DSG

Мнениеот VWGT » Вто 07 юни 2011 16:45


аз имам едно обяснение, като тръгвам с ръчните, винаги си нагласям оборотите и контролирам зацепването според нуждата ми от ускорение, дет се вика може по всяко време да си я подготвиш да тръгнеш в обороти със съответната мощност. Докато автоматика винаги тръгва от 800 (или колкото си държи) оборота, където мощността я нема никаква. Т.е. ако сравним спрямо тръгване с ръчните скорости от 800 оборота, сигурно ще излезе че автоматика си зацепва и тръгва съвсем нормално, но тъй като мн малко хора, да не кажа никой, не тръгва така с ръчни, за това остава някакво съмнение/усещане за забавяне.

Доколкото знам, автоматика също може да си го подготвиш на място с едновременно натискане на спирачка и газ (оборотите се вдигат макс до 2500 или 4000 зависи от колата) и при рязко отпускане на спирачката, колата зацепва и се изстрелва без грам забавяне (точно щото вече си е в обороти, драгстерите май точно така стартират), само че това разказва играта на нормалните кутии :)


Потребителски аватар
ФСБ
Мнения: 108
Регистриран на: Пон 13 окт 2008 10:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: забавяне при тръгване с DSG

Мнениеот ФСБ » Сря 08 юни 2011 15:12


ОК е всичко, ходих да го видят, така си е ДСГ-то, тестваха го хората...


Потребителски аватар
rado_mit
Мнения: 945
Регистриран на: Сря 30 юни 2004 13:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: забавяне при тръгване с DSG

Мнениеот rado_mit » Чет 09 юни 2011 9:26


ще свикнеш да подаваш по-малко газ при потегляне от място .. :wink:


Geleta
Мнения: 1
Регистриран на: Пон 04 окт 2010 19:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Smolyan

Re: забавяне при тръгване с DSG

Мнениеот Geleta » Сря 13 юли 2011 18:26


Аз имам друго запитване...Голф 5 дсг леко направен..Та..Когато го редя с други кошници ми е много труден страта,смисъл натискам спирачки,лаунч контроли работи и нещо не е както трябва..Вапроса ми е как точно се тръгва най-агресивно с тази скоростна кутия ???


Mr.Volkswagen
Мнения: 1
Регистриран на: Чет 21 юли 2011 16:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: забавяне при тръгване с DSG

Мнениеот Mr.Volkswagen » Чет 21 юли 2011 16:19


напротив не е прецакана аз имам Пасат 6 DSG дизел на нормален режим тръгва по-бавно, а когато е на спортен ги духам всички!


Потребителски аватар
ФСБ
Мнения: 108
Регистриран на: Пон 13 окт 2008 10:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: забавяне при тръгване с DSG

Мнениеот ФСБ » Пет 22 юли 2011 12:53


Mr.Volkswagen написа:напротив не е прецакана аз имам Пасат 6 DSG дизел на нормален режим тръгва по-бавно, а когато е на спортен ги духам всички!


а как се минава на спортен режим от директен, трябва ли пак колата да е спряла и да натискам спирачкара като превключването на P примерно, или направо в движение се сменя? Ако е в движение, натиска ли се някой педал? (сори за глупавите въпроси, но забравих да питам тези от Порше, а баща ми знае и той колкото мен по тоя въпрос и съответно още не съм превключвал на S, за да не прееба нещо ) :P


Потребителски аватар
Andonov
Мнения: 3925
Регистриран на: Вто 06 мар 2007 8:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ямбол
Контакти:

Re: забавяне при тръгване с DSG

Мнениеот Andonov » Пет 22 юли 2011 14:01


От D на S или на ръчен режим (в дясно + и -) се сменя в движение, колкото си искаш и когато решиш.


Потребителски аватар
ФСБ
Мнения: 108
Регистриран на: Пон 13 окт 2008 10:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: забавяне при тръгване с DSG

Мнениеот ФСБ » Пон 25 юли 2011 13:19


Andonov написа:От D на S или на ръчен режим (в дясно + и -) се сменя в движение, колкото си искаш и когато решиш.


аха, мерси, вкарах S и ми се изправи косата като настъпих, тва чудо дигна до 6000 оборота и полудя, май толко адреналин не е за мен... Тя колко време трябва да се разработва тая кола, сега е на 3300км и май й е рано за S режим и такива обороти... Всеки ми казва различно колко треа се разработва... :banghead:


Потребителски аватар
MAYKI
Мнения: 412
Регистриран на: Сря 25 май 2011 11:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: забавяне при тръгване с DSG

Мнениеот MAYKI » Пон 25 юли 2011 13:51


ФСБ написа:
Andonov написа:От D на S или на ръчен режим (в дясно + и -) се сменя в движение, колкото си искаш и когато решиш.


аха, мерси, вкарах S и ми се изправи косата като настъпих, тва чудо дигна до 6000 оборота и полудя, май толко адреналин не е за мен... Тя колко време трябва да се разработва тая кола, сега е на 3300км и май й е рано за S режим и такива обороти... Всеки ми казва различно колко треа се разработва... :banghead:


няма такива работи давай газ и това няма какво да разработваш


Потребителски аватар
Andonov
Мнения: 3925
Регистриран на: Вто 06 мар 2007 8:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ямбол
Контакти:

Re: забавяне при тръгване с DSG

Мнениеот Andonov » Пон 25 юли 2011 15:08


ФСБ написа:аха, мерси, вкарах S и ми се изправи косата като настъпих, тва чудо дигна до 6000 оборота и полудя, май толко адреналин не е за мен... Тя колко време трябва да се разработва тая кола, сега е на 3300км и май й е рано за S режим и такива обороти... Всеки ми казва различно колко треа се разработва... :banghead:


А намали малко оборотите. до 5000 може да ходи ама до 6000 дизел няма.



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 44 госта