Дилема между 1.8т и 2.8 4motion Б5.5

Техническа и сервизна информация за Passat
brakeit
Мнения: 5
Регистриран на: Нед 13 ное 2011 5:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofiq

Дилема между 1.8т и 2.8 4motion Б5.5

Мнениеот brakeit » Нед 13 ное 2011 6:19


Привет, преди време се колебаех каква кола да си взема и се спрях на БМВ 330д 2002 автомат, колата е чук, ама съм решил да я сменям и съм решил да си взема Пасат б5 фейслифт и се чудя между тези 2 мотора ....
Колата ще е с ръчни скорости, защото ускоренията на автоматите не ми харесват, аз търся нещо в тоя диапазон 8-9 секунди, по принцип откакто подкарах бмв-то и тоя автомат ми влезе под кожата, ама аз искам и добро ускорение, а точно в тия модели при пасатите май няма как да стане ^^
Ако може да кажете някои неща за двата двигателя, дали са здрави и такива работи, изобщо факти за 2-та двигателя ....

Може да кажете и няколко думи за поддръжката, най-вече ме интересува как стоят работите с обслужването, смисъл там с ремъците и ролките и глупости, да поясня, че имам и Ауди а4 и поддръжката никога не ми е била проблем, дори на Аудито съм му сменял образно казано цялото окачване и какво ли още не, с желание се намират части на много добри пари и с доста добро качество, така че не се плаша, но да съм подготвен .....

Чудих се и за А6-ца ц5, само че преди фейса не ме кефят воланите, фейсовите волани с хромираното кръгче около емблемата на волана е много хубав, иначе старите много ме дразнят и някак ми развалят настроението, докато Пасата отвътре, отвън много ми харесва ...

А бе ако може и някой има желание може да каже и какви са като цяло разлките между пасата и а6-цата и а6-цата преди фейс по-добре ли е от пасат фейс ...

Само за инфо ще сменям БМВ-то не защото се оплаквам от него, а заради честите кражби, я на волан, я разбита ключалка, я липсващо стъкло,а застрахователите не искат да плащат, а на мен ми писна да давам по 1000 лева за каско и да плащам и паркинг и когато се наложи да я оставя пред нас и направо не мога да заспя от мислене, а и на работа се ходи ....

Мерси предварително.




Бате Жоро
Мнения: 54
Регистриран на: Съб 29 май 2010 21:22
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: блг

Re: Дилема между 1.8т и 2.8 4motion

Мнениеот Бате Жоро » Нед 13 ное 2011 18:59


Бате каква е тая идиотщина да слезеш от 330Д и то АВТОМАТИК на 1.8 ръчни... помисли..!!!


Потребителски аватар
buller
Мнения: 2168
Регистриран на: Пет 14 апр 2006 11:33
Автомобил: VW Passat B5_5 Exclusive
Двигател: 1_8T AWT
Местоположение: София

Re: Дилема между 1.8т и 2.8 4motion

Мнениеот buller » Нед 13 ное 2011 19:16


Колега, преди да мислиш за тези коли се качи да покараш и двете :!:
Повярвай ми - няма да останеш очарован както от 1.8Т - няма тягата на дизела, така и от 6-така - все пак е 4х4.


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9891
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: Дилема между 1.8т и 2.8 4motion Б5.5

Мнениеот group® » Нед 13 ное 2011 20:25


И двете коли не са за теб :idea:
Пасата е семейна кола и динамиката е последно нещо, което са мислили при направата им.
6ка е близо 2 тона - кола за крузване по магистрали и спокойствие в града.
Рядко се среща с ръчни скорости и е все 4х4.
След дизела ще ти се стори, че караш 2 коли едновременно по разход.

Тези пасати се крадат, като за световно - и този проблем няма да си решиш.
Каското пак 1000лв + -

Има доста теми иначе за слабости и силни черти.
Потърси из този раздел.


K
Мнения: 1334
Регистриран на: Вто 09 окт 2007 21:01
Автомобил: Passat B6
Двигател: DSG 4x4 CBBB

Re: Дилема между 1.8т и 2.8 4motion Б5.5

Мнениеот K » Нед 13 ное 2011 21:11


Още един глас за това, че тези Пасати се крадат. И споделям мнението на груп, че в тези коли няма да откриеш динамика и спорт. Освен ако не вземеш W8.


brakeit
Мнения: 5
Регистриран на: Нед 13 ное 2011 5:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofiq

Re: Дилема между 1.8т и 2.8 4motion Б5.5

Мнениеот brakeit » Нед 13 ное 2011 21:22


Пич колата я карам от 1 година и няма такъв кеф и от задното и от вървежа, колата е чук като цяло и е кожа, перфектна е, имам личен приятел който вкарва коли и не мога да се оплача, обаче се скъсаха да ми я крадат, направо ми писна и съм твърдо решил да сменям марката ....
Кво да ти кажа, то не бяха драскания по колата, разбиха ми ключалката, откраднаха ми волана, дясното огледало, срязаха ми гумата, които са 17-ки ....
На мен от каското решиха да ми я оправят колата, без огледалото и гумата, ама на 99% от потърпевшите с липсващи детайли нищо не плащат ....
Ама чаках 2-3 месеца от тъпия им сервиз да ми намерят волан и ключалка, няма такива идиоти .....
Не го пожелавам на никой това, аз откакто си видях колата разпечатана не съм същия човек, постоянно се притеснявам, не мога спокойно да си оставям колата някъде вечер, трябва се паркинги да търся, то ми писна и съм решил да сменям колата ....

Да не казвам и на колко приятели им се е случило същото и то все с е46 и е39-ки ...

Та ако някой има някоя от двете коли да каже как са и така, общо взето в първия съм пост съм описал какво ме интересува.

Поздрави.
Само да вметна, че аз не търся само динамика от една кола, разгледах сайтовете и на 1.8т пише, че ускорява за 8.9 секунди, БМВ-то ми ускорява за 8.2 - автомат е, а 2.8 за около 8.0 секунди, което напълно ме устройва ...
Аз търся първо колата да е здрава, с добра изработка и да ми е комфортно и широко в нея ...


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9891
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: Дилема между 1.8т и 2.8 4motion Б5.5

Мнениеот group® » Нед 13 ное 2011 22:51


K написа: Освен ако не вземеш W8.


Там освен да открие, как един термостат може да струва 1000лв, не виждам друго какво ще намери mhihi


brakeit
Мнения: 5
Регистриран на: Нед 13 ное 2011 5:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofiq

Re: Дилема между 1.8т и 2.8 4motion Б5.5

Мнениеот brakeit » Пон 14 ное 2011 4:47


А6 по добро ли е от Пасата, твърдо съм решил да сменям колата, трябва и да е бензин ....
Някой има 1.8т или 2.8 Пасатчета да даде инфо за тях ...


Потребителски аватар
Alex_Heat
Мнения: 194
Регистриран на: Нед 06 сеп 2009 22:16
Автомобил: Audi TT
Двигател: 1.8T
Местоположение: V. Tyrnovo

Re: Дилема между 1.8т и 2.8 4motion Б5.5

Мнениеот Alex_Heat » Пон 14 ное 2011 11:18


brakeit написа:А6 по добро ли е от Пасата, твърдо съм решил да сменям колата, трябва и да е бензин ....
Някой има 1.8т или 2.8 Пасатчета да даде инфо за тях ...


Здравей колега. Аз съм с 1.8Т, но модела от преди фейслифта. Колата си я карам от септември 2009 и честно казано останах много очарован от този модел. Подръжката е приемлива и е по-евтина от тази на дизеловите Пасати. Комфорта е добър, двигателя почти не се чува и особено на дълго можеш да се отпуснеш спокойно докато пътуваш. Разхода на гориво при мен в града е между 11 и 13 на 100, като говорим за нормално каране и доста баири. Извънградско ми пада на 7 с климатроник при положение, че поддържам 100-110. Пробвал съм я и на настъпка и там нещата вече отиват на 10. Като цяло двигателя е добър, добре изтегля и се справя добре за купето си. Ако ще търсиш 1.8Т много голямо внимание обърни на оборотите. Този двигател има детски болести с дебитомера най-често, а понякога се среща и проблем с дросел клапата. Трябва да ти държи стабилни обороти. Всичко останало е като твоето Ауди, така че окачването е едно и също и няма нищо непознато за теб. Колата може да я видиш в галерията ми. Тя е Highline изпълнение и може да си направиш преценка за едно луксозно изпълнение при тези Пасати.


Потребителски аватар
buller
Мнения: 2168
Регистриран на: Пет 14 апр 2006 11:33
Автомобил: VW Passat B5_5 Exclusive
Двигател: 1_8T AWT
Местоположение: София

Re: Дилема между 1.8т и 2.8 4motion Б5.5

Мнениеот buller » Пон 14 ное 2011 11:31


brakeit написа:Пич колата я карам от 1 година и няма такъв кеф и от задното и от вървежа, колата е чук като цяло и е кожа, перфектна е, имам личен приятел който вкарва коли и не мога да се оплача, обаче се скъсаха да ми я крадат, направо ми писна и съм твърдо решил да сменям марката ...

Някой те е взел за донор!
При мой роднина се получи същото.

В случая не колата е проблема, а държавата, в която живеем.
Потърси някой с подобни пасати и се повози / покарай. Така ще откриеш своята кола ;)


brakeit
Мнения: 5
Регистриран на: Нед 13 ное 2011 5:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofiq

Re: Дилема между 1.8т и 2.8 4motion Б5.5

Мнениеот brakeit » Пон 14 ное 2011 13:03


normal_DSC_4145.jpg
Аз преди време карах 1 Пасат и останах страшно очарован, това беше сигурно преди 4 години,Пасата май беше фейка, мисля, че беше дизел, ама вътре уюта в колата много ми хареса, как свети таблото и въобще ме изкефи на макс и като цяло много ми харесва като физия, а аз това много го гледам, гледам и как са воланите, дали ще са дебели и такива работи ....
Та Пасат ще да е, само треа да видя да покарам 1.8т от някъде и да видя как ще ми пасне с ускорение ...
Alex_Heat, мерси много за отговора колега, супер е Пасатчето, предполагам и аз ще взема най-високия клас оборудване нали така се водят, само, че другия волан като, че ли по ме радва, аз тия неща много ги гледам, та ми е чудно дали има Highline с ето този волан ....


Потребителски аватар
dancing_niki
Скиора
Мнения: 2106
Регистриран на: Нед 24 сеп 2006 17:55
Автомобил: VW Touareg V6 TDI Individual
Двигател: CASA
Местоположение: София

Re: Дилема между 1.8т и 2.8 4motion Б5.5

Мнениеот dancing_niki » Пон 14 ное 2011 13:20


Има, но са много екзотични.


Потребителски аватар
STEFFO
Мнения: 96
Регистриран на: Нед 29 юли 2007 10:48
Автомобил: VW Passat B5
Двигател: 1.8T AEB 98
Местоположение: София

Re: Дилема между 1.8т и 2.8 4motion Б5.5

Мнениеот STEFFO » Пон 14 ное 2011 22:40


Здравей колега,
Ще бъда много кратък: Аз карам Б5 1998г. 1.8Т АЕБ базов Хайлайн. За мен лично комфорта е доста добър, като изключим потракването на корите на вратите, но и за това си има лек. Карам го от 3 години и за ремонти (без масла, накладки, ремъци и т.н. консумативи) съм дал около 500 лв. (320 - рециклиране на кормилна рейка). Относно вървенето, по мой лични наблюдения се справя по-добре от бензиновите БМВ-та, Опели и Хонди, всичките с мотори 150к.с. Но най-осезаем е разхода, защото е с 1-3 литра на долу от посочените марки. Успех в избора :beer


brakeit
Мнения: 5
Регистриран на: Нед 13 ное 2011 5:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofiq

Re: Дилема между 1.8т и 2.8 4motion Б5.5

Мнениеот brakeit » Вто 15 ное 2011 7:33


Мерси много колега.
Аз все още се чудя дали 1.8т или 2.8, но ще видя ако има под наем коли да ги пробвам и двете и да видя как ще са ми ^^


gancho
Мнения: 1063
Регистриран на: Вто 26 яну 2010 10:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: българия,София

Re: Дилема между 1.8т и 2.8 4motion Б5.5

Мнениеот gancho » Вто 15 ное 2011 10:10


brakeit написа:Мерси много колега.
Аз все още се чудя дали 1.8т или 2.8, но ще видя ако има под наем коли да ги пробвам и двете и да видя как ще са ми ^^

Имай едно на ум за колите под наем-повечето са неподдържани бараки и ако попаднеш на такива няма да добиеш реална представа за модела и двигателя.И успех,аз само с това мога да помогна,защото съм с "печка" mhihi



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 53 госта