Пасат Б5 програмиране на дистанционно

Техническа и сервизна информация за Passat
BOCKATA
Мнения: 2
Регистриран на: Нед 14 авг 2011 19:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: HASKOVO

Пасат Б5 програмиране на дистанционно

Мнениеот BOCKATA » Чет 18 авг 2011 17:26


наскоро си купих пасат б5 тди 90коня 98г.дистанционното на алармата беше с изтощена батерия,смених я но не работи,с ключа сваля и вдига стъклата святка диода на алармата но с дистанционното не може нито да заключиш нито да отключиш.дайте малко помощ.мерси предварително




Потребителски аватар
valerius
Мнения: 348
Регистриран на: Пет 01 фев 2008 10:24
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Монтана
Контакти:

Re: Програмиране на дистанционно на пасат Б5!

Мнениеот valerius » Чет 18 авг 2011 20:20


иди при някой с VAG-COM ако дистанционното работи ще ти го обучи за 1 минута, но има вариант и да не работи самото дистанционно.


BOCKATA
Мнения: 2
Регистриран на: Нед 14 авг 2011 19:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: HASKOVO

Re: Програмиране на дистанционно на пасат Б5!

Мнениеот BOCKATA » Чет 18 авг 2011 22:25


мерси колега още утре ще потърся някой да го обучи :да:


Потребителски аватар
krasiganev
Мнения: 50
Регистриран на: Съб 09 юли 2011 17:32
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Програмиране на дистанционно на пасат Б5!

Мнениеот krasiganev » Съб 14 яну 2012 15:32


Здравейте, колеги
гледам, че има няколко теми за обучаване на дистанционно на Passat B5 чрез VAG COM, но реших да потърся помощ в тази, тъй като е коментирана последно. Та... купих си KKL кабел с VAG COM 409-1 но нещо не ми се получава номерът. :banghead: В Adaptation-10 на 01 и 21 канал не ми излиза нищо в Stored Values. Опитах и в Meas. Blocks - 08 group "003" и group "007" но и там същото. Използвах този линк http://www.ross-tech.com/vag-com/cars/vw-remote-matching.html, с надеждата, че ще се справя сам с обучението.
Колата я купих наскоро и предишният собственик ми каза, че като сменял батерията на дистанционното видял зор и не успял да я смени за 30 сек и затова се е разкодирало. Иначе с ключа си заключвам, централното си работи и алармата се задейства с ключа (светодиода на ляварта врата започва да мига). Опитах всички методи от форума, но без успех.Дистанционното е с два бутона LOCK/UNLOCK и лампичката премигва при натискане на бутоните. Ако някой може да даде някаква идея....ще съм много благодарен.


Потребителски аватар
drago_tr
Мнения: 2528
Регистриран на: Сря 09 мар 2005 13:28
Автомобил: Passat B5 Audi A4B6
Двигател: AFN AVB
Местоположение: Пловдив, Враца

Re: Програмиране на дистанционно на пасат Б5!

Мнениеот drago_tr » Съб 14 яну 2012 23:32


krasiganev написа:Здравейте, колеги
гледам, че има няколко теми за обучаване на дистанционно на Passat B5 чрез VAG COM, но реших да потърся помощ в тази, тъй като е коментирана последно. Та... купих си KKL кабел с VAG COM 409-1 но нещо не ми се получава номерът. :banghead: В Adaptation-10 на 01 и 21 канал не ми излиза нищо в Stored Values. Опитах и в Meas. Blocks - 08 group "003" и group "007" но и там същото. Използвах този линк http://www.ross-tech.com/vag-com/cars/vw-remote-matching.html, с надеждата, че ще се справя сам с обучението.
Колата я купих наскоро и предишният собственик ми каза, че като сменял батерията на дистанционното видял зор и не успял да я смени за 30 сек и затова се е разкодирало. Иначе с ключа си заключвам, централното си работи и алармата се задейства с ключа (светодиода на ляварта врата започва да мига). Опитах всички методи от форума, но без успех.Дистанционното е с два бутона LOCK/UNLOCK и лампичката премигва при натискане на бутоните. Ако някой може да даде някаква идея....ще съм много благодарен.



Ако е само за дистанционното на алармата ето в тая тема има описано как става:
viewtopic.php?f=6&t=269829&hilit=%D0%BE%D0%B1%D1%83%D1%87%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D0%B5+%D0%BD%D0%B0+%D1%87%D0%B8%D0%BF


gridgi
Мнения: 14
Регистриран на: Пон 02 авг 2010 14:23
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Програмиране на дистанционно на пасат Б5!

Мнениеот gridgi » Нед 15 яну 2012 10:31


здравейте ако сам разбрал правилно си купувам ключ втора употреба и нова ампула и всичко друго се обучава сьщо и платката на алармата.поправете ме ако гре maikomila ша.жена ми пусна в пералнята единственият ключ facepalm


Потребителски аватар
krasiganev
Мнения: 50
Регистриран на: Съб 09 юли 2011 17:32
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Програмиране на дистанционно на пасат Б5!

Мнениеот krasiganev » Нед 15 яну 2012 12:41


drago_tr написа:Ако е само за дистанционното на алармата ето в тая тема има описано как става:
viewtopic.php?f=6&t=269829&hilit=%D0%BE%D0%B1%D1%83%D1%87%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D0%B5+%D0%BD%D0%B0+%D1%87%D0%B8%D0%BF


Точно по този начин се опитах, но не успях. Всъщност, имобилайзера си работи, просто искам да обуча дистанционното.В Instruments-17 и в Central Conv.-46 на съответните канали ми дава ERROR Channel 01 Not Available. Някакви идеи?


Потребителски аватар
ivan_storm
Мнения: 21
Регистриран на: Чет 12 авг 2010 12:43
Автомобил: Passat B5
Двигател: AVG
Местоположение: Габрово
Контакти:

Re: Програмиране на дистанционно на пасат Б5!

Мнениеот ivan_storm » Нед 15 яну 2012 22:12


За обучение на дистанционното на алармата не ти трябва Ваг ком. Слагаш ключа в ключалката на лявата врата и завърташ на заключване, задържаш в това положение, като натискаш бутона на дистанционното за 2 сек и си готов. Ако не стане на заключване, пробваш на отключване с натискане на бутона, че съм го правил отдавна тоя номер и ще стане.


Потребителски аватар
krasiganev
Мнения: 50
Регистриран на: Съб 09 юли 2011 17:32
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Програмиране на дистанционно на пасат Б5!

Мнениеот krasiganev » Нед 15 яну 2012 23:13


Не става и така. Започвам да си мисля, че на дистанционното нещо му има, но като купувах клата ми казаха, че просто е разкодирано. А и ключа на дистанционното си е оригиналния, т.е. не е сменян...


Потребителски аватар
venll-vr
Мнения: 468
Регистриран на: Пон 01 май 2006 12:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: България, Враца

Re: Програмиране на дистанционно на пасат Б5!

Мнениеот venll-vr » Нед 10 яну 2016 15:59


Да повдигна малко темата. Направих обучението на дистснционното, като дадох контакт , заключих с другия ключ и натиснах два пъти бутона за отключване. Клаксона свирна и си помислих, че всичко е ОК. Да, ама не - отключва, но не може да заключва. Заключвам с ключа механично и отключвам с дистанционното. Къде да търся проблема?



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Tsankovski и 29 госта