проблем с уреда за отчитане на температурата Б5.5 2002

Техническа и сервизна информация за Passat
vlad711
Мнения: 45
Регистриран на: Вто 02 фев 2010 20:46
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: V.TARNOVO

проблем с уреда за отчитане на температурата Б5.5 2002

Мнениеот vlad711 » Съб 06 окт 2012 19:04


Колеги имам пасат 2002 г. бензин 2000 кубика 115 к.с.
Отскоро почна да ми прави следният проблем - в движение както показва 90 градуса изведнъж стрелката рязко пада на 0 и там остава.Като изгася след това тръгна оправя се но след това пак същия номер.
Ясно че се е прецакало нещо уредчета на таблото.
Въпроса ми е подлежили на ремонт и как става ?




Потребителски аватар
icefire
Мнения: 1777
Регистриран на: Сря 04 юли 2007 9:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Мünchen/София

Re: проблем с уреда за отчитане на температурата Б5.5 2002

Мнениеот icefire » Нед 07 окт 2012 21:33


Имах подобен проблем. Както си карам спокойно, стрелката на температурата изведнъж пада, след известно време сама застава пак на 90 градуса, после пак пада и т.н.

Оправя се с нов температурен датчик. Не са различни за таблото и за ECU-то, а просто имаш един датчик с две отделни вериги в него. Може да се развали само едната, само другата или и двете. Датчикът се държи на място от една пластмасова скобичка, която се вади много лесно (аз я издърпак с ръка, ако е запекла може да си помогнеш с отвертка). След като извадиш скобичката, датчикът се дърпа нагоре и излиза (няма резба, просто дърпаш). Това е, става много лесно :)

Съветвам те да си купиш оригинален датчик, защото разликата в цената с китайските варианти не е много голяма. Също така си вземи нов О-пръстен и нова пластмасова скобичка, в случай, че старата се счупи при ваденето (и двете струват стотинки).

EDIT: Забравих да ти кажа, че задължително моторът трябва да е напълно изстинал и колата да е паркирана на горе-долу равен терен, когато сменяш датчика. Ако го смениш на напълно студен мотор не би трябвало да ти изтече никакъв антифриз като извадиш стария датчик.


Потребителски аватар
_Technics
Мнения: 145
Регистриран на: Пон 12 май 2008 21:50
Автомобил: VW Passat 2002
Двигател: AKN V6 350HP
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: проблем с уреда за отчитане на температурата Б5.5 2002

Мнениеот _Technics » Пон 08 окт 2012 0:39


Скоро и аз сменях датчика - от 1 година ми записваше само грешка, после започнах да виждам реално, че стрелакта пада. Купих температурния датчик на BERU към 50лв. от КОСЕР и готово !!!!!!! Гаранция, че е от него ;) Купувай смело!


Joto50
Мнения: 96
Регистриран на: Пет 05 фев 2010 14:49
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Kazanlak

Re: проблем с уреда за отчитане на температурата Б5.5 2002

Мнениеот Joto50 » Пон 08 окт 2012 11:17


Разликата между оригинала и не оригинала е в пъти.Аз карах с френски за 13лв,след което взех за 5лв от морга оригинален,но не забелязвам разлика в работата на колата.Датчика представлява два терморезистора затворени в един корпус .Състоянието е-работи-не работи,искам да кажа че няма износване.Проверява се с мултицет.


vlad711
Мнения: 45
Регистриран на: Вто 02 фев 2010 20:46
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: V.TARNOVO

Re: проблем с уреда за отчитане на температурата Б5.5 2002

Мнениеот vlad711 » Пон 08 окт 2012 18:38


Благодаря колеги , дано проблема е в този датчик , че лесно се сменя , че ако се е прекарал уреда на таблото - лошо


Потребителски аватар
icefire
Мнения: 1777
Регистриран на: Сря 04 юли 2007 9:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Мünchen/София

Re: проблем с уреда за отчитане на температурата Б5.5 2002

Мнениеот icefire » Пон 08 окт 2012 21:08


По всяка вероятност проблемът ти е в датчика. Ако имаш vagcom може да сравниш показанията на температурата от ECU-то и от таблото. Най-вероятно ще има разлика в моментите, когато стрелката не показва вярно.



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: rady66 и 51 госта