Тампони над амортисьори - колко им е живота ?

Техническа и сервизна информация за Passat
Dimiter
Мнения: 44
Регистриран на: Пет 29 сеп 2006 17:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Тампони над амортисьори - колко им е живота ?

Мнениеот Dimiter » Пет 10 ное 2006 10:52


Passat B3/ABS
Преди 10-15 хил. км смених тампоните над предните амортисьори. (Може и да е малко повече, не помня точно, тъй като правих доста ремонти и по другата кола и ми се мешат в главата "кое и кога")
Вчера дигам капака и виждам, че отляво пласмасовата капачка над амортисьора стърчи необичайно много. Което ме кара да си мисля, че тампона е заминал. Загледах се и отдясно - и там доста се е повдигнала капачката.
Скоро не съм имал "запомнящо се минаване през дупка" със всичките му разтърсващи и звукови ефекти. Тампона си е отишъл ей-така, от само-себе си. Ужким беше какъвто трябва - Лемфьордер, купен от вносител на Лемфьордер. Не съм и предполагал, че толкоз скоро ще се налага да го сменям пак. Някак си не ми се вярва, че тия тампони не могат да изкарат 20 хил.
Та ако имате впечатления колко е живота на тези тампони, моля споделете. И какво производство са.

Доколкото си спомням, на външен вид тампона е същия като за Golf II, но би трябвало да е с други характеристики, тъй като все си мисля, че Пасата е по-тежък отпред. Вероятно на мен са ми пробутали такъв като за Голф.




Потребителски аватар
slavi tsvetkov
Мнения: 933
Регистриран на: Нед 19 мар 2006 21:46
Автомобил: 2020 VW GOLF TSI GTI PP 245
Двигател: 2020
Местоположение: London
Контакти:

Мнениеот slavi tsvetkov » Пет 10 ное 2006 13:08


Вдигни колата на крик и виж дали се мести колелото нагоре-надолу.Не трябва да има луфт.


Потребителски аватар
kbot
Мнения: 389
Регистриран на: Съб 20 ное 2004 10:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София Дачия Дъстър 4x4 dci
Контакти:

Мнениеот kbot » Пет 10 ное 2006 13:27


Явно ментеливите толкова издържат :lol: И аз ги смениг на толкова първите. На тях пишеше "Маде ин Герману". Да ама германеца слагал и номер на партидата, а тия нямаха. Новите имат - ще ги видя колко ще изкарат.


Потребителски аватар
ivo8181
Мнения: 556
Регистриран на: Вто 22 ное 2005 16:51
Автомобил: MK 4 GTI
Двигател: 1.8 TURBO
Местоположение: Пловдив

Мнениеот ivo8181 » Пет 10 ное 2006 13:48


Повечето са такива колега и мойте неможаха да искарат и 1г и сега сьм решил да давам порьчка да ми ги правят да пробвам и тях :idea:


Потребителски аватар
dxd
Мнения: 1174
Регистриран на: Съб 11 фев 2006 11:12
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Мнениеот dxd » Пет 10 ное 2006 15:05


Аз съм с такива и са на 12,000км и за сега не са мръднали но би трябвало живота им да е поне 30-40к при правилно експлотиране та даже и малко повече :wink:
Иначе Лемфьордер е германска марка


Потребителски аватар
gogul
Мнения: 271
Регистриран на: Чет 29 дек 2005 16:24
Автомобил:
Двигател: 1989
Местоположение: Русе
Контакти:

Мнениеот gogul » Пет 10 ное 2006 15:11


Мойте -и те уж немски,нямат и 5к. ,ама като застудя-ела виж как скърцат ,ако някой знае лечение? Иначе нямат луфт.


Потребителски аватар
Stenly
Мнения: 1967
Регистриран на: Пет 29 апр 2005 23:22
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София VW Golf mk1 1600GTI EG
Контакти:

Мнениеот Stenly » Пет 10 ное 2006 23:55


Повечето от марките които са по магазините за авточасти са ментета и се скапват бързо.Феби,Лемфьордер,Топран... това не струва. В Юнито малко повече пари но пък има за какво аз си изпатих от ментаци и сега съм с тампони които си ги поръчах от тунинг магазин в интернет и няма мърдане,това е другия вариант пред юнито но цената е подобна :) по амортесьорите всичко трябва да е ОК:)


Потребителски аватар
MITKO_DVD
Мнения: 6375
Регистриран на: Пет 09 юни 2006 20:54
Автомобил: Passat B4
Двигател: 2E 1994
Местоположение: София/Монтана
Контакти:

Мнениеот MITKO_DVD » Съб 11 ное 2006 1:37


slavi tsvetkov написа:Вдигни колата на крик и виж дали се мести колелото нагоре-надолу.Не трябва да има луфт.

:да: Колега това е обяснявано много пъти,но съм съгласен с теб :wink:


Потребителски аватар
MobilLife
Мнения: 551
Регистриран на: Пет 31 мар 2006 16:39
Автомобил: Wv golf 5 +
Двигател:
Местоположение: Мездра-Марс
Контакти:

Re: Тампони над амортисьори - колко им е живота ?

Мнениеот MobilLife » Съб 11 ное 2006 8:34


Dimiter написа:Passat B3/ABS
Преди 10-15 хил. км смених тампоните над предните амортисьори. (Може и да е малко повече, не помня точно, тъй като правих доста ремонти и по другата кола и ми се мешат в главата "кое и кога")
Вчера дигам капака и виждам, че отляво пласмасовата капачка над амортисьора стърчи необичайно много. Което ме кара да си мисля, че тампона е заминал. Загледах се и отдясно - и там доста се е повдигнала капачката.
Скоро не съм имал "запомнящо се минаване през дупка" със всичките му разтърсващи и звукови ефекти. Тампона си е отишъл ей-така, от само-себе си. Ужким беше какъвто трябва - Лемфьордер, купен от вносител на Лемфьордер. Не съм и предполагал, че толкоз скоро ще се налага да го сменям пак. Някак си не ми се вярва, че тия тампони не могат да изкарат 20 хил.
Та ако имате впечатления колко е живота на тези тампони, моля споделете. И какво производство са.

Доколкото си спомням, на външен вид тампона е същия като за Golf II, но би трябвало да е с други характеристики, тъй като все си мисля, че Пасата е по-тежък отпред. Вероятно на мен са ми пробутали такъв като за Голф.

Има разлика между тези за Пасат и Голф. При мен едни "специалисти" си бяха оставили ръцете точно по същия начин - бяха ми сложили от Голф - а те са по-ниски от тези на Пасата и започна едно тропане... мани мани.


Потребителски аватар
dancing_niki
Скиора
Мнения: 2106
Регистриран на: Нед 24 сеп 2006 17:55
Автомобил: VW Touareg V6 TDI Individual
Двигател: CASA
Местоположение: София

Мнениеот dancing_niki » Пон 13 ное 2006 23:33


Stenly написа:Повечето от марките които са по магазините за авточасти са ментета и се скапват бързо.Феби,Лемфьордер,Топран... това не струва. В Юнито малко повече пари но пък има за какво аз си изпатих от ментаци и сега съм с тампони които си ги поръчах от тунинг магазин в интернет и няма мърдане,това е другия вариант пред юнито но цената е подобна :) по амортесьорите всичко трябва да е ОК:)


И мен са ме саветвали от Юнитрейд да си вземам такива гумении, че да забравя че ги има по колата :)


jerrry
Мнения: 355
Регистриран на: Вто 11 окт 2005 18:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот jerrry » Вто 14 ное 2006 12:20


Лемфьордер от "D&N" преди 3 години,изкараха 40 000км.Вчера при смяна на гумите забелязах че единия вече си е тръгнал(има малък луфт).Все пак за 23 лв.на брой 40 000 км. мисля че не са толкова зле :roll:Едва ли са оригинални обаче,за този сервиз не ми се коментира...(-)


Потребителски аватар
Stenly
Мнения: 1967
Регистриран на: Пет 29 апр 2005 23:22
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София VW Golf mk1 1600GTI EG
Контакти:

Мнениеот Stenly » Сря 15 ное 2006 18:12


ТАМПОНИТЕ АКО СА ЧИТАВИ НЕ ТРЯБВА ДА ИЗКАРВАТ 40000км! ОРИГИНАЛНИТЕ МИ ТАМПОНИ НА КОЛАТА ГИ СМЕНИХ КОГАТО НАПРАВИ 135000км ПОНЕЖЕ СМЕНЯХ ОКАЧВАНЕТО.ПРОСТО ВЕЧЕ АМАН СКАПАНИ ЧАСТИ В ТАЗ ДЪРЖАВА :(


STOIAN ANDREEV
Мнения: 44
Регистриран на: Чет 15 юни 2006 11:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Асеновград

там

Мнениеот STOIAN ANDREEV » Чет 16 ное 2006 1:38


АМАН ОТ МЕНТЕТА ! Като сменях моите тампони майстора (ми е приятел ) ми каза че са оригиналните тоест не са сменяни до сега и километража показваше 180 000 а на колко е бил в действителност е божа работа . От както ги смених съм минал 40 000 и вече единия взе да обажда


Потребителски аватар
chefito
Мнения: 9527
Регистриран на: Сря 02 фев 2005 12:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Мнениеот chefito » Чет 16 ное 2006 8:44


Скоро сменях тампони. Майстора каза че са оригиналните, което означава 173 000км....така че колега за някаква сигурност отивай и взимай от юнитрейд ако ще и двойно по скъпи да са поне няма да си отваряш излишна работа.


Потребителски аватар
Stenly
Мнения: 1967
Регистриран на: Пет 29 апр 2005 23:22
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София VW Golf mk1 1600GTI EG
Контакти:

Мнениеот Stenly » Чет 16 ное 2006 10:52


даже не съм и много сигурено че сега юнитрейдските части са като тези които са се произвеждали когато е излизала и колата.Произвеждани са доста след 93-та година.За здравината им незнам защото не съм пробвал сегашните които продават там сега.А и вече на частите любимото ни надписче :) Фолксваген Ауди го няма



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: tdi fen и 51 госта