Машинка за пръскане на течността за чистачки В5

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
niki79
Мнения: 117
Регистриран на: Нед 10 фев 2008 13:56
Автомобил: passat b6
Двигател: BMP
Местоположение: Монтана

Re: Машинка за пръскане на течността за чистачки В5

Мнениеот niki79 » Съб 29 яну 2011 12:12


Evolution20 написа:Извинявам се за внезапното вклчючване колеги, от няколко месеца съм в този форум и искам и аз да попитам нещо защото имам идентичен проблем. Проблема при мен е, че пръскалките ми пръскат долу на стъклото, а не правят както трябва 3-те струй да пръскат горе (по средата на стъклото където е нормално да пръскат). Ако някой може да помогне ще съм много благодарен, а ако е нашенче Пловдивчанин ще почерпя. Имам предположения за наблъскана мръсотия, но не съм особено запознат все още с автомобила си Пасат Б5 Hi-line TDI. Предварително се извинявам, ако затруднявам или нарушва, правилата на форума.

на б5 пръскалките пръскат като на мъгла в долната част на стъклото,а не на струики по средата като на а4 примерно,така че е нормално :да:




Потребителски аватар
vladobg78
Мнения: 409
Регистриран на: Пон 19 окт 2009 13:32
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: Машинка за пръскане на течността за чистачки В5

Мнениеот vladobg78 » Съб 29 яну 2011 15:46


Значи има го този момент, но аз с една карфица преместих дюзите да пръскат по-нагоре. Самите отворчета от които излиза струята са подвижни.


Evolution20
Мнения: 3
Регистриран на: Пет 15 окт 2010 18:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Асеновград

Re: Машинка за пръскане на течността за чистачки В5

Мнениеот Evolution20 » Съб 29 яну 2011 18:15


Благодаря ви момчета, аз мислех че това е един вид проблем за да пръска така от дуло, но явно това е търсен ефект. Действително струята е като мъгла. Карал съм известно време АУДИ, но явно тук е друг принципа, все пак мисля да ги преместя както спомена колегата с една карфица или нещо от този род. ОЩЕ веднъж благодарности. :) :) :да:


dekotd
Мнения: 129
Регистриран на: Вто 10 фев 2009 21:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: stara zagora

Re: Машинка за пръскане на течността за чистачки В5

Мнениеот dekotd » Съб 29 яну 2011 18:36


здравей колега,разкачи буксата и подай плюс от акумулатора и минус от някъде и виж дали ще заработи моторчето,и при мен имаше подобен проблем ,моторчето беше здраво, но не работеше,свалих капака които ти е до левия крак ,там има доста връзки разбутах ги и тръгна,от тогава две години си работи перфектно,или ако е влизала вода вриските които са в прага се окисляват и загниват и неможе да прави добър контакт,дано съм ти бил полезен,а буксата се намира,като свалиш левия мигач.поздрави


angelo19
Мнения: 6
Регистриран на: Съб 21 ное 2009 21:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Haskovo

Re: Машинка за пръскане на течността за чистачки В5

Мнениеот angelo19 » Съб 29 яну 2011 21:48


vladobg78 написа:Значи има го този момент, но аз с една карфица преместих дюзите да пръскат по-нагоре. Самите отворчета от които излиза струята са подвижни.

Колеги, дюзичките на B5 не се регулират с кърфица или игла. От единия край на пластините с дюзите, които са от вътрешния край на капака, има ексцентрик - регулацията става с него. Самите дюзи са от пластмаса и няма какво да им се мърда с кърфица.


Потребителски аватар
nikolai_ignatov
Мнения: 171
Регистриран на: Пон 02 юли 2007 10:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Машинка за пръскане на течността за чистачки В5

Мнениеот nikolai_ignatov » Нед 30 яну 2011 17:41


колега аз имам Б4 комби и мойта помпичка отказа да работи.свалих я пробвах я на акумулатора и не заработи тогава реших да пробвам да я разглобя.трудно но се отвори и вътре беше проникнала вода към самото моторче почистих го хубаво смазах го и си събрах помпичката и вече година работи без грешка и от по хубаво.


Потребителски аватар
dmcdjveli
Мнения: 253
Регистриран на: Вто 25 сеп 2007 16:06
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Машинка за пръскане на течността за чистачки В5

Мнениеот dmcdjveli » Нед 30 яну 2011 22:57


:!: :!: :!: НЕ ИЗПОЛЗВАЙТЕ КЪРФИЦИ ИЛИ ДРУГИ ОСТРИ ПРЕДМЕТИ ВЪРХУ ПРЪСКАЛКИТЕ НА B5/B5.5 :!: :!: :!:
angelo19 написа:
vladobg78 написа:Значи има го този момент, но аз с една карфица преместих дюзите да пръскат по-нагоре. Самите отворчета от които излиза струята са подвижни.

Колеги, дюзичките на B5 не се регулират с кърфица или игла. От единия край на пластините с дюзите, които са от вътрешния край на капака, има ексцентрик - регулацията става с него. Самите дюзи са от пластмаса и няма какво да им се мърда с кърфица.

Много точно казано :да:
Казвам го от личен опит ! :banghead: В следствие на "настройката" с игла сега не ми пръска, както трябва(като мъгла/пулверизатор) едната пръскалка. За настройка - вдигнете предния капак и настройте пръскалките от долната страна на капака. Могат да се настройват само по височина.


Потребителски аватар
The Bear
Мнения: 79
Регистриран на: Съб 27 окт 2007 15:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Враца
Контакти:

Re: Машинка за пръскане на течността за чистачки В5

Мнениеот The Bear » Сря 21 ное 2012 15:58


dmcdjveli написа::!: :!: :!: НЕ ИЗПОЛЗВАЙТЕ КЪРФИЦИ ИЛИ ДРУГИ ОСТРИ ПРЕДМЕТИ ВЪРХУ ПРЪСКАЛКИТЕ НА B5/B5.5 :!: :!: :!:
angelo19 написа:
vladobg78 написа:Значи има го този момент, но аз с една карфица преместих дюзите да пръскат по-нагоре. Самите отворчета от които излиза струята са подвижни.

Колеги, дюзичките на B5 не се регулират с кърфица или игла. От единия край на пластините с дюзите, които са от вътрешния край на капака, има ексцентрик - регулацията става с него. Самите дюзи са от пластмаса и няма какво да им се мърда с кърфица.

Много точно казано :да:
Казвам го от личен опит ! :banghead: В следствие на "настройката" с игла сега не ми пръска, както трябва(като мъгла/пулверизатор) едната пръскалка. За настройка - вдигнете предния капак и настройте пръскалките от долната страна на капака. Могат да се настройват само по височина.


Как се регулира тогава на задната пръскалка?


Потребителски аватар
dmcdjveli
Мнения: 253
Регистриран на: Вто 25 сеп 2007 16:06
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Машинка за пръскане на течността за чистачки В5

Мнениеот dmcdjveli » Сря 21 ное 2012 20:56


Ljubon
нещо е станало на пръскалката, щото пръска завъртяна на 90 градуса, а не на стъклото по средата, както е редно. Това как се лекува, настройки има ли?

KGL
Просто завърти дюзата!

psstv18rp
...църкалката, която е просто пластмасова тръбичка със сачмичка накрая и се вади лесно с дърпане. Пръскалката е в средата на оста на чистачката, като странично има пробита сачмичка през която пръска, а с въртене на сачмичката и на пръскалката се регулира посоката. Всичко това може да е закрито с пластмасова капачка, която е декорация и може и да липсва.

Успех!




пп: :търсачкаа


Потребителски аватар
Milanov
Мнения: 619
Регистриран на: Сря 23 май 2007 15:03
Автомобил: passat B6
Двигател: TDI
Местоположение: София
Контакти:

Re: Машинка за пръскане на течността за чистачки В5

Мнениеот Milanov » Чет 22 ное 2012 12:12





Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: alpinab, anton123 и 42 госта